МАЙче гука и нарежда и в играчките се вглежда. Тема №12

  • 10 957
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 857
KayRenn страхотно е! Но за съжаление пише ,че е до 15кг,а Айя е малко повече.

# 61
  • Мнения: 166
Добър ден и от нас newsm03
Малкия човек днес поспа повечко сутринта ,яде в 9ч.и сега пак спинка.
Ние с каката изчистихме цялата къща и сега.....скука....
Тати от днес е на работа,свърши му отпуската и няма вече далечни разходки(в крайния квартал сме),пък никой не познавам тук и няма с кого да изляза на кафе Cry  По този повод-Луничка не се ли научихте да стоите повече в количката....
Че и още ме е страх да шофирам сама с малкия....

# 62
  • Мнения: 781
Здравейте и от нас. Минолта, за пореден път страхотни снимки. Невероятни сте.  Изпълнихте ми душата Heart Eyes
Зайче, не искам да те връщам към този най-ужасен ден в живота ти. Ти доказа, че си силна и дъщеричките ти ще бъдат като теб. Желая ви още мноооого медийни изяви, но само по хубави поводи Grinning
При нас пак си вали, но има една положителна страна - бебка Сани се успива за отрицателно време Laughing Вчера е спала цял ден, нощес пак и сега пак спи Simple Smile
Аз да се похваля или оплача, не знам още, започвам планове и организация за сватба. Ние от зад на пред Първо люлка, после булка Joy Мислех, че има време, пък то ми сервираха, че резервации за ритуална зала за догодина се правели от септември Shocked, а за ресторант до октомври-ноември  Simple Smile Луда работа Grinning
Желая приятни разходки на мамите, при които грее слънчо 1stroller  Nature Sunny, а на тези с лошо време много гуш с бебитата

# 63
  • Мнения: 79
Ей не се шашкай толкова, няма нищо такова  Laughing Аз по това време миналата година още не знаех, че ще се омъжа на 27 Септември. Отне ми 3-4 седмици за всичко, така че не се притеснявай толкова. Мои приятели организираха и те щастливото събитие за същото време. Успех в приготовленията   bouquet 

# 64
  • Мнения: 125
Здравейте и от нас в новата темичка:) Отново поздравления за авторката:)  bouquet
Ние малко се позагубихме,но ви чета редовно и се радвам и поздравявам  всички ,които имат повод да почерпят-за 1 -во място на конкурси,за третото месече на малките си наследници,за рождени дни..да не изброявам, че ще забравя нещо:)
Да сте живи и здрави и само хубави моменти с малките човеци Hug
Ние си дадохме малко взаимна почивка с малкия- майка ми дойде на гости за една седмица и още на вратата й го връчих с думите-"Давам ти го жив и здрав-така да си ми го върнеш" Mr. Green
Използвам момента,че е тук,за да мога да помогна на Васко за новия апартамент- останаха довършителните работи по обзавеждането,ама те се оказаха най-туткави и мога да кажа,че за цяла седмица все едно нищо не сме свършили...Вчера щях да удуша гения ,дето ни е прекарвал тока-ми може ли такова нещо- объркал нещо в кабелите и се оказва,че за да ни светят лампите в хола,трябва да ги монтираме на мястото на ключовете,а ключовете да ги метнем на тавана newsm61 И това го установяваме, след като всичко е готово, сложени тапети, таванки,фризове и т.н..сега кърти в стената,търси кабели ,проверявай разпределителни кутии... smile3511 Съответно погнах и Васко-какво е гледал и проверявал,щото с негов приятел уж прозвънявали цялата ел.инсталация... ooooh!
Иначе малкия змей се роди наново тази седмица-баба му така го е омаяла,че само като й чуе гласа и почва да се смее Laughing Тя е учителка в началния курс,освен това има и диплома за психолог/възпитател в детски градини и ясли и както се казва има и образование и желание да се занимава целодневно с него. Жалко само,че е не при мен, а се виждаме само веднъж годишно Sad
Криско отскоро е започнал да прави опити да се обръща по корем,но още не може..Сили ли не му стигат,дупарата ли тежи..но важното е,че желание има.Като го хвана за ръчичките се повдига леко,но не сяда,а да се изправя съвсем не може...Чета,че при някой от вас тези неща вече се получават-вашите деца ли избързват..моя ли изостава. newsm78...Абе, до дете си е:)
Забелязах още нещо-като сме навън до по-късно - 22ч. или сме нагости, заспива в 21 и се буди ,чак към 05ч.,а иначе още в 03ч. проплаква за манджане...май голям кръчмонавт си отглеждам..не е глупаво детето, пък и с такива родители, на кого да се метне..то и съседа е същия хаймана като нас... hahaha
Отскоро имаме друг проблем-до сега се дохранвахме с Фризо НА (хипоалергенно) от 0-12 месеца,но го спряха и сега е разделено на Фризо1 НА (0-6м.)и Фризо 2 НА (6-12м.)..е,това ново Фризо,дето уж е старото,ама с нова кутия, явно,че и състава му е друг,защото не го искаме..рев,дърпане, плюене на биберона, плюене на млякото, защото хем е зверски гладен, хем не го иска, а, аз му го бутам..настава една борба и понякога с АМ изповръща и малкото кърма , която е изсукал от мен или с големи усиля съм успяла да изцедя,щото при мен в момента е денонощна борба за всяка капка кърма  Cry..от това най ме е яд... Tiredю
Утре заминаваме за Говедарци-дано промяната на климата  се отрази добре на малкия човек и дано не вали много... Praynig
Sorry,за дългия пост..ама така става -пиша веднъж на седмица,ама да четете цял месец Mr. Green
Лек и приятен ден:)

# 65
  • Варна
  • Мнения: 355
Само да се похваля, че най-после на Ема й мина кърмаческата стачка и аз днес успях да изчистя къщата, че отдавна не й се беше случвало. Ама както Сиска каза: "Къща не прегръща", а пък детенце има нужда от гуш.

Връщам се да чета.

# 66
  • Мнения: 128
Мен пък гладене ме чака, около 2 перални - ще захванем да нямаме какво да обличаме, както и детето.Simple Smile) Някоя има ли мераклийка да изглади 1 камион дрехи от мое име?
Ех, поне опитах. Simple Smile
Лек ден и доскоро!

# 67
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Здравейте и от нас!
Ние днес издебнахме времето да не ни завали и отидохме още рано-рано на консултация. Бела вече е 5,800 кг (качила е 1 кг за месец) и е 63 см (3,5 см е пораснала) Биха й пентаксима и тя дори не гъкна!!!  Heart Eyes
Според педи можело вече да давам сокчета, особено от домати и моркови, защото имаме запек ... Аз обаче съм в чуденка  newsm78 #Crazy какво да правя.
Варненки, прекрасни сте!   bouquet

# 68
  • Мнения: 265
Ето още снимки на Минолтичка, Есивесела и Бобито2 от вчера http://www.flickr.com/photos/25034776@N08/3793626796/in/set-72157621957079004/ Майсторът е моя приятелка от отчетната тема на Виктория.

loranholl, майките, които кърмят имат право на закътано място / стаичка, където необезпокоявани могат да се цедят. Друга опция е да ходят до яслите или до вкъщи и сами да си хранят бебето, но е малко приложима, защото се губи доста време в път от работното място до яслата и обратно. От закона е регламентирано, че за това могат да ползват 1/4 от работния ден (значи 2 часа на ден при 8-часов работен ден) докато бебето стане на 9 месеца. Ако и след тази възраст продължават да кърмят, това става в извънработно време, тоест трябва да си доработват. Много майки обаче не смогват с това цедене и спират бързо-бързо кърменето и преминават на АМ. Има и една трета опция, която е малко недолюбвана от работодателите, но всеки родител има право на нея. Става въпрос за максимум 6 месеца неплатена отпуска за дете. Лично аз реших да се възползвам от това и, живот и здраве, ще се върна сред колегите чааак догодина.... А за командировката не знам какво да те посъветвам, освен да се опиташ от сега да подготвиш някакво запасче, а помпата да я вземеш с теб. Само да те предупредя да не я слагаш в ръчния багаж, че една приятелка разказваше какви премеждия е имала по летищата точно поради този факт.
Джиджи-биджи, браво, че сте овладели кърмаческата стачка Hug
JeenySJ, успех с ремонтите, мила! Дано бързо поправите безумията на майсторите и скоро се нанесете. Според мен за обръщането е още раничко, Thinking , Виктория овладя това упражнение по-късно и затова сега доста се изненадахме като видяхме Изабела...
malachika, честито !  bouquet Успех и приятни приготовления!

# 69
  • Мнения: 13
Здравейте маминки!
Темичката пак е супер и се пълни с бясна скорост.
Много се зарадвах на мамите кърмили на центъра, за съжаление и ние не успяхме да дойдем.
Ама така ще е Маева  Wink като сме в най-крайния квартал и сме зависими от нашите мъже с коли. Та като питаш за разходката тихичко да се похваля, че имаме малък напредък, днес изкарахме 2 часа и половина навън  Mr. Green естествено тук се включва хранене, разнасяне и много приказки с бебо, и малко спинкане. Някой път можем да се пробваме на по кафе да видим как ще се представи  Peace, но определено трябва да е сутрин или привечер, че не понася и жегата, капризанчо на мама, няма на кой да се метне  Laughing

Казабланка добре си ни се завърнала, може да ти звънна някой път като съм в морската. Тази неделя бях там, но Фелинка беше заета, а на друга мама нямам номера от редовно разхождащите се там и блуждаех сама докато дойде мъжа ми.

Nijntje и вашите снимки са страхотни. И за мен беше удоволствие да ги разгледам, както и снимките на всички които си пускат линк, но си личи качеството на фотоапарата, както и на задапаратното устройство  Peace.


Зайче, Раличко, Есивесела  Hug Hug Hug дано само спомени са неприятностите с които сте се сблъскали и занапред само положителни емоции с бебчетата желая на всички нас майки и бебоци.

# 70
  • Мнения: 13
Джиджи-биджи и аз те поздравявам за преодоляната криза. Как е малкото слънчице Ема? Ще ми е приятно да се видим някой път, да им припомним с Ивко, че се запознаха още в родилния  Wink

Малачика предстои ти нещо страхотно. Желая ти да си изкарате незабравим ден, а ти да се чувстваш като принцеса и усмивката да не слезе от устата ти. После ще чакаме да видим снимки да усетим еуфорията  married

А за обръщането и нашето мишле не се обръща, даже май и опити не прави още. Ама той не обича да е по корем може и заради това да е  Wink ама си е и раничко де. Аз четох че се обръщат 5 месец, но то всяко дете си е различно. Иначе като го хвана за ръчички иска да се изправя, но не може още, само сладко се напъва да стане.

# 71
  • Мнения: 1 954
Здравейте дами  Grinning
От седмица не съм ви чела, попрехвърлих само набързо новата тема.
Бяхме малко в никому неизвестното село Столът в Троянския балкан. Имаме къща и трябваше да се прави изолация и мазилка.
Използвахме момента, че Димитър беше с нашите на море и отидохме само с Калин и приятелско семейство. Добре изкарах като се изключи домакинската работа, която не беше малко, защото мъжете от бачкане огладняваха зверски Laughing

Ако на някой му се гледат балканско ремонтни снимки - http://diksi.multiply.com/photos/album/65

Ваня, аз имам за количката такова - http://uk.mountainbuggy.com/images/store1230/Image/products_acc_kiddyboard.jpg
http://www.pushchairs.co.uk/images/kiddyboard/kiddyboard_01s.jpg
Митко се вози с голяма охота на него и разходките с двамата са ми песен.
Но е от немския Йбей.

# 72
  • Мнения: 83
Здравейте майчета  Hug
zaiobaio поздравления   bouquet, ти си мама геройня.И както каза още някоя мама,дано имате още медийни изяви ,но да са свързани само с хубави неща!
Мигле радвам се мила,че си мислил за нес.Моля се  Praynig при Божи всичко да е наред и да няма нужда вече от смяна на млекцето и нови изследвания  Hug Линка, който си пуснала е стахотен  Peace
oli4ka браво на вас,страхотна разходка сте си направили!Влади прави същото като Бубчо,когато му омръзне да си гледка играчките започва да им се кара  Simple Smile
Минолтичка, Есивесела и Бобито2   невероятни мами за пример  сте  smile3501
Nijntje много сладки дъщерички имаш,а каката верно като фотомодел  Heart Eyes
stela74 дано да се оправиш бързо,стискам палци  fingerscrossed
JeenySJ   много неприятно,знам какво е и ние сега правим ремонт и моят мъж постояно е там.Дано се оправите без много главоболия!
malachika не се притеснявай,ние със свеки организирахме сватбата ни за 1 месец,като трябваше да намерим ресторант с хотел(имахме много гости от провинцията).Ако имаш нужда от помощ свиркай,мога да ти дам тел на много добър фотограф(занимава се с художествена фотография и е много добър!) А имам и много готин DJ  Peace Ей, аз като някаква сватбена агентка се изявих  Joy
И сега да се похваля и аз,сутринта като станах оставих Влади на баба и право в Ская.купих си много сладки чехлички ето ги: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=14025455 Нали съм миньонка,налитам на високи обувки  newsm03 Е похвалих се,"видях" ви и вече съм спокойна  Peace
Лека вечер на всички мами и бебоци   love001

# 73
  • Мнения: 857
Дикси има такова,но на мен не ми еудобно да оправлявам количката така, все си удрям краката в него Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 6 206
Честити чехлички, ПламиGrinning
Честито и на malachika  , приятни емоции са това, не се притеснявай!
Стеле, бързо да се оправяш!!
Много хубави снимки сте пуснали всички, да не изброявам, че да не пропусна някого  Simple Smile
И мойто детенце не се обръща, по едно време като че ли правеше опити, но престана  newsm78
Аз днес тичам по доктори. Първо висях пак в поликлиниката да говоря с педиатърката; понеже съм много съобразителна, уцелих часа за детска консултация, та ми се наложи да изчакам един куп бебета. Разбрахме се да отложим ваксината, докато не се изчисти положението с акото на малкия. Другите, които сте "заподозрени" в алергии, как процедирате с ваксинациите??
Също така ме тормозеше връщането на мляко. В последните дни пак взе да го прави най-редовно, четох за рефлукси и т.н. и се притесних. Според докторката или да му давам да яде по-малко (което не виждам как да го направя), или да го повдигам чат-пат по време на ядене, за да се отворел пилорът. И да не съм го будела за ядене, той сам си изграждал режима. То така, ама както в последно време спинка по няколко часа...
После дотичах до вкъщи, нахраних малкия и бегом на гинекологичен преглед. Там мина доста бързо, операцията била зараснала много добре, бравос и т.н. Аз съм толкова изветряла напоследък, че забравих да питам разни неща, които ме интересуват, та ще трябва допълнително да се чуваме, ама то е, защото пак си говорихме за зайо  Wink Разказах за медийната изява, и по този повод, мила, искам да те поздравя за силния характер, който прояви, и да ти благодаря още веднъж за подкрепата!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт