Как отучихте децата си от памперсите

  • 16 841
  • 188
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 125
Предполагам, че много майки са минали по този път
Детето ми дотолкова е свикнало с памперсите, че като му ги свалям( вече една седмица) се стиска (понякога 4-5 часа) и в момента в който му сложа памперса го пълни моментално. Може би грешката ми беше , че му се скарах в началото като се напика и сега не иска да пишка. Слагам го на кукото, виси по половин час и не иска, в тоалетната също. Взех да се притеснявам, че това стискане ще увреди бъбриците му.Със сутрешното акане и пикане нямаме проблем, но след това. Нека мами които са имали подобен проблем или могат да дадат съвет за по лесно отучване от памперси да се включат.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Не съм го отучвала, защото не е куче да го дресирам.
Свали памперса на 2 години и 9 месеца. Самичък. Дотогава не съм го слагала на гърне, нито съм го принуждавала по какъвто и да е начин.
Свали и дневен и нощен за 24 часа. Без да се напикава, без истерии и драми.

Просто изчакай. Детето ти явно не е готово.

# 2
  • Мнения: 5 026
Още е с нощен  Tired

# 3
  • Мнения: 397
Синът ми го научиха в яслата да пишка в гърнето /искаха ги там без памперс/,
преди това всички мои опити за пишкане в гърне бяха неуспешни.....

# 4
  • Мнения: 9 481
Изчакай детето да стане готово за това Peace
Ето една полезна книжка:

Можеш да я дръпнеш от тук Wink:
http://izvorite.com/

# 5
  • Мнения: 179
Аз започнах още като се затопли да го уча без памперс поне през деня.Като спи през деня даже нямаме фалове,но при нас проблема е,че не иска на гърне/е,имаме и успехи но са малко/.Вече свикна да стои на гърне ,но си стои без да върши нищо и след малко хоп напикава гащите.Все се надявам с общи усилия да успеем и с това рано или късно Grinning

# 6
  • Мнения: 5 393
Изчаках го да почне да си казва кога му се ходи до тоалетна. Беше на 2г и няколко месеца. Първо махнах дневния- за 2 дни стана. С нощния изчаках още 2 седмици, да е сух всяка сутрин и махнах и него. Стана много лесно и почти без инциденти.

# 7
  • Мнения: 4 125
ами явно при едни деца става по-бързо, при други не чак толкова
но не съм съгласна, че това е дресировка-по-тази логика не го учете и да говори, пише и т.н. той някой ден сам ще се научи
даже съжалявам че не започнах по-рано

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
малко повече от месец от както махнахме дневния, нощния често е сух но все още е с него

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 147
в детската ясла ги отучиха

# 10
  • Мнения: 6 274
Детенцето самичко ще ти покаже, когато е готово за това.
Не го насилвай, има време, споко
Wink

# 11
  • Мнения: 46 508
Не съм го отучвала, защото не е куче да го дресирам.
Свали памперса на 2 години и 9 месеца. Самичък. Дотогава не съм го слагала на гърне, нито съм го принуждавала по какъвто и да е начин.
Свали и дневен и нощен за 24 часа. Без да се напикава, без истерии и драми.

Просто изчакай. Детето ти явно не е готово.

И аз така направих на 2г. и 8м. го свали сама, от раз. Нощния свали доста по-късно, въпреки, че мина почти година без изциденти и него не го махнах, докато сама каза, че не го иска.

...
но не съм съгласна, че това е дресировка-по-тази логика не го учете и да говори, пише и т.н. той някой ден сам ще се научи ...

Май не правиш разлика м/у физиологичните неща и останалото. Развитието на тялото върви самО, развитието на ума - не.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 823
Имам две хлапета и ще ти кажа как беше при тях.
Първото го гледах по книга или по точно казано по Интернет. И от многото информация, която черпих реших когато стане готов, тогава да му махна памперса. Предстоеше му тръгване на ДГ.  Там изрично ни казаха, че трябва да е без памперс и аз реших, че трябва да се маха. На 2 г и 4 м му обух гащи за първи път. Започнах редовно да се опитвам да го слагам на гърне, никога не съм крещяла викала и т. н. ако се напишка, наака или пък ако не иска да седне на гърнето. Обаче месеците минаваха, той категорично отказваше да си върши работата където трябва и аз започнах да се притеснявам, че септември наближава, а той не се е научил. Нервите ми вече се бяха и доста опънали, защото той осъзнаваше какво прави, но въпреки това отказваше да ползва гърнето, освен това непрекъснато или перях напишкани гащи или бършех локвички из апарамента. В един момент мъжа ми взе малко крайно решение, но то взе, че свърши работа, затвориха се двамата в банята и започнаха да се наливат със сокове и вода, докато на Дани му се допишка и иска не иска взе, че се изпишка. Така няколко дни правеха това упражнение и детето започна да си казва Grinning. За акането обаче ние не успяхме да го научим и месец след като тръгна на градина се надрискваше. В градината успяха да го научат, но как не знам newsm78. След като видях колко нерви, приказки и труд изхабихме докато го научим, започнах дъщерята да я слагам от 10 месечна на гърне. На 1 г и 6 м тя съзнателно започна да си казва, когато и се пишка или ака. Разбира се, имаше и фалове, но те бяха изключение. От миналата седмица махнахме и нощния памперс по нейно настояване (месец преди това той сутрин беше сух) и до момента не се е напишквала през нощта.Минах и през късното и през ранното приучаване на децата на гърне и мога да кажа, че ранното приучаване на децата е по - удачния вариант Peace.

# 13
  • Мнения: 3 929
На 2,7 - 2,8 годинки сам реши, че иска да бъде без памперс и да ходи до тоалетна като големите. Даже не искаше на гърнето, а на тоалетната чиния с адаптер.
Пробвах го веднъж да ходи на гърне, когато беше на 8 месеца, но напълно без успех. Малко по-късно пак опитах, но не стана и реших, че ще го оставя сам да реши. по приницип за всякакви подобни неща не съм насилвала да се случват по-рано, а съм го оставяла да се развива по естествено стечение на обстоятелствата.
Когато детето бъде готово, само ще си покаже. В никакъв случай не му се карай.

# 14
  • Мнения: 4 187
Малко преди да навърши две, сама се отказа от него !

Общи условия

Активация на акаунт