Отговори
# 15
  • Varna
  • Мнения: 603
То не е точно реплика, но:
Поли е на ясла и старшата сестра попълва медицинския картон:
- Колко време е кърмено детето?
- Кърмаче е все още Simple Smile (2г.8месеца)
 Shocked И следва ентусиазироното - Е ще го запомня това - имала съм на 2,но  чак толкова голямо кърмаче не. Мале мале ми то в картона пише месеци аз сега как да го запиша?
-Ами 32 Simple Smile

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
микки ще те цитирам, ако позволиш.
мисълта не е моя, така че не е нужно да ми искаш разрешение  Grinning

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 4 147
Много хора ми се чудят защо продължавам усилено да се цедя след като беба не иска да суче... Питам какво ли мляко трябва да й дам - "АМ или краве разбира се..." Ама логично обяснение нямат защо те са по-добри...

Поздравления - минах за 2 месеца през цедене и усилията ти са за възхищение   bouquet

И нещо хубаво - майка ми, когато детето стана на 1г.  - "Само от млекце порасна толкова!" Laughing

И на мен са ми го казвали това  Heart Eyes - Кали е осмаче и се роди ужасно малка, та затова близките ми много се радваха на кърменето - поне през първата година, после почнаха коментарите  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 5 303
В аптеката се записвам за Пентаксим и аптекарката започва да ме разпитва за бебето: кога е родено, кърмя ли и т.н., че имала внуче... то пък да се окаже с няколко дни разлика... и като ме почна тази жена...
- А вода давате ли му? ( в очите й се чете неистово желание да кажа ДА)
- Ами не, той не иска, опитах за всеки случай, но не желае.
- Ееее... ама тя и мойта дъщеря така прави... не ме слуша... как така, то няма живо същество, което не пие вода... ще му изсъхнат бъбреците (или подобно)
- (и тук започвам със състава на кърмата)...
- (прекъсва ме) Обаче няма живо същество, което не пие вода... (и така няколко пъти - това беше основният аргумент)
- (реплики от натрупалата се опашка) Да, точно така, я как си пие моята, не искаше, ама къде ще ходи... Как няма да му дава вода, да мъчи детето... Аман от безхаберие... и все в този стил
(междувременно аптекарката взе капарото за ваксината, но не ми дава картончето за получаването й и аз не мога да се измъкна от проклетата аптека и с примирение почвам пак за състава на кърмата и т.н.... накрая ме оплюха-оплюха, но аз си взех проклетото картонче и си тръгнах с облекчение...)

# 19
  • Мнения: 11 241
Всъщност не е абсурдна реплика, а една много интересна статия срещу "войнстващите лактивистки", която пускам тук (а не в отделна тема), защото в момента нямам възможност да я преведа от английски (също и защото не съм сигурна, че не е обсъждана - малко е стара, от 3-4 месеца). Любопитното е, че авторката на The Case Against Breastfeeding има 2.5 години кърмачески стаж!

http://www.theatlantic.com/doc/200904/case-against-breastfeeding

# 20
  • Мнения: 2 990
Всъщност аз с много от нещата в тази статия съм съгласна (Параход, още по-стара е, преди 7-8 месеца гледах интервю с авторката) - поне тук, където живея, агитацията към кърмене понякога е прекалено силна и често подкрепена с доста пресилени твърдения за фантастични свойства и прочие. Аз съм с две ръце за информиран избор, но не ми харесват прекаленостите и от двете страни. Статията съдържа много интересни факти и история (на Ла Лече, например) и е много симпатично четиво, според мен.

А иначе по въпроса за репликите - с моя приятелка от Бг, с двегодишно:

- Не е хубаво да се кърми прекалено дълго. Шест месеца - айде, годинка да е най-много, ама не повече от това. Иначе детето се привързва прекалено към майката и после има проблеми в училище.

Така че внимавайте, дългокърмещи майки - последствията има да се точат....  Laughing

# 21
  • Мнения: 516
Много е весело с вас , запис и от нас baby_neutral

# 22
  • Мнения: 1 153
Не знам дали има тема за номинации на реплики, подкрепящи кърменето... Пък и за разнообразие, ще пиша тук - един дядо днес в градинката ме похвали, че много добре съм правила, дето си кърмя детенцето, че по негово време всички деца ги кърмели до годинка поне (тук аз се похвалих, че моят син е вече на годинка Simple Smile) и ми разказа случай на детенце кърмено до училище (пак от онова време). А събрал кураж да ме похвали, щото гледал и по телевизията по темата - явно ССК има ефект, макар и не този, който очакваме Wink

# 23
  • Мнения: 3 376
Една приятелка от съвсем скоро е майка, роди в Токуда и тя вече се сблъска с неадекватните и адски различни "съвети" на медицински персонал (не само в Токуда).

Много ми е познато, и аз получих една камара безценни съвети там  Twisted Evil Най-великите от всички са: 1) кърми се максимум по 5 мин; 2) "Не може да го храните когато си поискате. Бебетата на тази възраст имат нужда от строг режим". Другите съм ги разказвала в темата за кърменето на близнаци.

# 24
  • в гората
  • Мнения: 25
  Mr. Green Включвам се с прясна реплика на една мама в градинката:
"Много исках да кърмя дълго, но кърмих само месец, защото веднъж вдигнах температура и кърмата ми се пресече  #Crazy ."

# 25
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
  Mr. Green Включвам се с прясна реплика на една мама в градинката:
"Много исках да кърмя дълго, но кърмих само месец, защото веднъж вдигнах температура и кърмата ми се пресече  #Crazy ."
Ми що не я е направила на извара Mr. Green

# 26
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451

Любопитна статия. Тя в същност обобщава цялата информация относно съвременното кърмене (през последните петдесетина години).

# 27
  • Мнения: 857
Това което ще ви напиша е хем смешно  всъщото време повече от трагично.
Педиатърката на моя позната която роди бебе 4800 каза,че е със свръх наднормено тегло и трябва да е на диета с хранене по 3 пъти дневно в 6, 12 и 18ч. Познатата ми каза,че кърма е нямала имала проблем с гърдите който и разбивали с лазер  #Crazy Детето плачело постоянно и не му стигало нито кърма ,нито Ам затова на 1 месец го захранила с кисело мляко като по хранително.

# 28
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Това което ще ви напиша е хем смешно  всъщото време повече от трагично.
Педиатърката на моя позната която роди бебе 4800 каза,че е със свръх наднормено тегло и трябва да е на диета с хранене по 3 пъти дневно в 6, 12 и 18ч. Познатата ми каза,че кърма е нямала имала проблем с гърдите който и разбивали с лазер  #Crazy Детето плачело постоянно и не му стигало нито кърма ,нито Ам затова на 1 месец го захранила с кисело мляко като по хранително.



Как така на диета ще поставя новородено!!!!! То това май е подсъдно  Crossing Arms. Моят син е на 7 и пак яде поне по 4 пъти. Аз си мисля че минимума хранения на  бебе е 5-6, какви са тези три хранения. Горкото детенце  ooooh!.

# 29
  • Мнения: 1 153
Любопитна статия. Тя в същност обобщава цялата информация относно съвременното кърмене (през последните петдесетина години).
По скоро тенденциозна... Не обичам хора, които пишат тенденциозно, за да бъдат интересни и различни. Но май по добре да не отваряме тази тема, не е тук мястото.

Общи условия

Активация на акаунт