Контракции

  • 218 292
  • 636
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 410
За контракции пиех почти през цялата си бременност салбутамол. Не мога да кажа, че ми спряха, имах си, но избутах с много лежане до началото на 9 Simple Smile

# 631
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И моята бременност премина с контракции от пети месец до края. Магнерот в големи дози, при няколкото хоспитализации - кормагнезин, нефидипин, гинипрал, комбинации помежду им - всичко пробвахме.
Уж много се пазих, уж се опитвах предимно да лежа, уж се стараех да съм спокойна.
Всички лекари, които ме преглеждаха, бяха единодушни - много чувствителна матка.

# 632
  • Мнения: 216
А някой пил ли е нифедипин заедно със салбутамол,и по каква схема.
Вече се веждам в чудо с контракциите.До сега бях на системи.

# 633
  • Мнения: 337
Здравейте, втори ден съм с втвърден корем без болки, само като легна се отпуска, при движение се втвърдява пак. В 30 г.с. В момента не съм в БГ и ми е много притеснено,  днес се чух с АГ  и ми каза да пия магнерод и но шпа 3*1, но тук въобще не продават но шпа и без рецепта също. Прибирам се след седмица,но дотогава..... Утре ще ходя при един лекар да видим какво ще каже. Не съм имала никакви проблеми до сега, но това много ме притесни сега. Чета, че са подготвителни контракции и няма проблем,  но знаете как е, все най- лошия сценарий ни е главата.

# 634
  • Мнения: 216
Повече лежане щпм се отпуска в покой.Все имат някакъв спазмолитик но с др име или нифидипин в аптеката нищо ли не дават.

# 635
  • Мнения: 337
Повече лежане щпм се отпуска в покой.Все имат някакъв спазмолитик но с др име или нифидипин в аптеката нищо ли не дават.
За бременни нищо без рецепта,  затова съм на лекар утре. Иначе бебчо си мърда, все дясната страна на корема издува, което ме успокоява.

# 636
  • Мнения: 35
Момичета малко съм и аз притеснена като за първа бременост и хабер си нямам от нищо в 19+4 дена съм и бях на ген. Лекарката ми каза днеска че имам контракция само една виждам вика какво ще рече това една пет десет контракции изписа мо ношпа и магнезий 300 биолектра пише имам нервна работа но сега не мога да оставя поне 20 дена още трябва да съм на работа не дигам тежко спа по 14 часа нз мн се притесних иначе бебето било 20 см и 300 гр

Общи условия

Активация на акаунт