Отговори
# 270
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Тогава,
момичета, означава ли, че във България е по чистичко?
Направо се облещих Shockedкато четох за мръсотията по ония краища по време на празници. Винаги съм мислила, че там е много чисто.

# 271
  • Мнения: 1
делта, ако се престраша да изляза ще направя някое и друго фото да видиш за какво става дума. Между другото чисти са централните райони, направо са излъскани, но ако мръднеш малко по-навътре картинката е съвсем друга. ето на, Малага е туристически град, голяма посещаемост от целия свят, но на 5 минути от центъра започва един квартал...миниран с кучешки изпражнения, тротоарите почти изцяло покрити с изплюти дъвки, които са се превърнали в черни лепкави петна...личи си че не е чистено с години...Иначе центъра е перфектен. В БГ никак не е зле, сега като имам база за сравнение..., само едно ме дразни, че хората изхвърлят боклук през терасите, междублоковите пространства са ужасни....

делта, бях те помолил да ми кажеш името на шайбената джамия в Бурса, сигурно не си го видяла, но много се заинтересувах искам да намеря снимки на гугъла

# 272
  • Мнения: 550
Делтич, зависи кой град в БГ с кой град или квартал в ДЕ сравянаваме – например София е по–мръсна и прашна от всеки град тук, но и тук има квартали (населени най–често с изселници от ТР, югославия и т.н. с ниски доходи) където се носят разни непрятни миризми и меко казано, нямаш желание да посетиш мястото втори път.
Но като цяло Германия се слави с чистотата си с право. Мръсно и гнусно в центъраhttp://magazine.web.de/images/684/7657684,h=399,mxh=400,mxw=600,pd=2,w=600.jpg става само на даден празник веднъж годишно, когато хората забравят всякакви задръжки и добри обноски – отпускат си душата за 24 часа, и след това пак стават машини, до следващата година по същото време.  Mr. Green

# 273
  • Мнения: 800
 smile3511 smile3511 smile3511 smile3515 smile3516 smile3514    лудница е в нас, леле нямам нерви, иде ми да набия поне 2 деца и поне 2 лели   Embarassed   

гонят ми котарака да го скубя, изпотъпкаха ми цветята, направо съм пред нервна криза

# 274
  • Мнения: 24
Леле Шиланче съчувствам ти съвсем искренно. Аз като съм само с мойте двете като започнат да се карат и да викат ми идва да ги понатупам а пък си представям на теб какво ти е. Обаче сега имам няколко дена почивка от тях. Баща им почива няколко дена и ги заведе да видят България и на едно село (за кратко но файда)  Simple Smile
Лек ден на всички

# 275
  • Мнения: 800
къде сте из4езннаи вси4ки  Laughing

Лили , какво предприе с бадемите? да знам да се стягам ли за сладки  Wink

сега е тишина в нас, ама нещо съм накиснала, като знам , 4е ме 4ака цяла работна седмица...  няма угодия, еййй

# 276
  • Мнения: 689
Тук сме,неделя е все пак.При който не е почивен ден:чисти за Рамадана,пълни фурми и свива махши..

Абе вижте я как се оплаква Шилановица  Naughty
Ми като му народиш многобройна челяд(арабите обичат по много както е известно)какво ще правиш бе моме!?
Цял ден подреждане,чистене,по 2 перални на ден,сериал се гледа с ютия в ръка,манджите се готвят с бебе в ръцете,душ се взима за минута и половина,нямаш 30 свободни минути да си боядисаш косата,камо ли грим да сложиш,нокти нямаш от бърсане след дечковците,кърмиш денонощно,косата ти пада,зъбите ти падат...всичко ти пада,само килата НЕ  Mr. Green

то това твоето сега са бели къхъри мацка Twisted Evil

мисля ги още бадемите

# 277
  • Varna
  • Мнения: 2 596
МОНСУНЧЕ Hug
Маце- писах ти, че и казват Зелената джамия- така ни каза момчето което ни води там. Посах ти веднага като ме попита ама явно не си обърнала внимание или ти е излязло от полезрението. Заради зелените плочки така и казвали. Друго име не спомена.
Аз имам късмет, че живея във блок във който никой не си изхвърля боклуците през терасите. Но пък зад блока ни имаме един недовършен блок от повече от 10 години и той разваля впечатлението а пък и от там се носят боклуци доста, защото са се настанили безпризорни. Даже по едно време подпалиха на хората блока тъкмо когато започнаха да си го дострояват. И строителството пак спря . Изглежда мръсно заради този недовършен и нещастен блок и ми е много мъчно за хората които са си вложили паричките във него.
ШИЛАНЧЕ- искрени съчувствия и от мене Sad

# 278
  • Мнения: 171
Зелената джамия на Бурса е Йесил джами на Мехмед Първи. (Yesil Cami)

# 279
  • Мнения: 6
Здравейте!    newsm51

ама и аз докато довтасам тук,тя темата свършила.  Tired
не знаех,че има нова арабска тема,за което се радвам. виждам,че има мноооого нови имена тук. Simple Smile
2 дни ви чета темите,които съм пропуснала,след затварянето и най накрая дойде момента да се разпиша!

Миг незабравим, ако може да ми изпратиш новата парола за албума,ще ти бъда благодарна !!!     bouquet 
skype: DJULIA.DJULI
e-mail: paulina.paulina@mail.bg
съжалявам,че ги пиша тук,но вече заспивам пък и няма проблем и да е на скайп,защото на компютъра съм само аз. Simple Smile

Лили, не знаех,че сме наборки бе! като съм чела какви познания имаш за религията си, за живота и т.н... и мислих,че си по-голяма. твои снимки не съм виждала. Simple Smile ама така и не върна "синята" жена,а?  Wink

# 280
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро!



Паула   bouquet

Тук сме,неделя е все пак.При който не е почивен ден:чисти за Рамадана,пълни фурми и свива махши..

Абе вижте я как се оплаква Шилановица  Naughty
Ми като му народиш многобройна челяд(арабите обичат по много както е известно)какво ще правиш бе моме!?
Цял ден подреждане,чистене,по 2 перални на ден,сериал се гледа с ютия в ръка,манджите се готвят с бебе в ръцете,душ се взима за минута и половина,нямаш 30 свободни минути да си боядисаш косата,камо ли грим да сложиш,нокти нямаш от бърсане след дечковците,кърмиш денонощно,косата ти пада,зъбите ти падат...всичко ти пада,само килата НЕ  Mr. Green

то това твоето сега са бели къхъри мацка Twisted Evil

мисля ги още бадемите

Лили, не плаши така Шиланчето, не е толкова страшно. Трудничко е с първите две деца. После те гледат останалите 6-7  Mr. Green
Аз съм си намерила лесното- като се скарат за нещо и всеки почне да вика "Мамо,това, мамо онова" ги изслушвам всички и им казвам да се разберат помежду си. И излизам от стаята. И те в края на краищата се помиряват и пак си се обичат и държат един на друг.  Е, има случаи когато трябват по-строги мерки. Но общо взето е добре сами да достигат до решенията. Така,че си е хубаво с повече деца, въпреки ядовете.
А какво е махши и с какво се пълнят фурмите. Много обичам фурми, но не си представям да са пълнени с нещо сладко-те са си предостатъчно сладки, поне сушените, други не съм яла до сега.

Приятен ден ви желая! Вярно е , че е понеделник, ама иначе как ще дойде петък  Simple Smile

# 281
  • Мнения: 465
Добро утро  Hug

Много ви благодаря за хубавите пожелания.  Blush   bouquet Понеже не почерпих навреме, ще опитам да се отплатя за тях с една хубава понеделнишка закуска.



Дон Койоте, радвам се, че си намерила въпросните ролони. Тъкмо ще дадеш и ти отзиви.

Лили, я кажи наистина с какво ги пълниш тези фурми. Аз толкова много обичам фурми.. почти всеки ден ям.  Blush А за да се напълнят, маха ли се по специален начин костилката?

Да ви се оплача.. още не съм почивала това лято и съм много кисела от факта. Даже не се и очертава скоро, от което съм още по-кисела.  Confused Не че не съм скромна, ама искам на почивка в хотел 5*, пълен пакет услуги за поне 2 седмици, колкото може по-далеч от тук.  Някак чувствам, че ми се полага.  Mr. Green Mr. Green Ще чакам... да получа отпуска и да ударя джакпота от тотото.  Money

Като казах тото, скоро се чудех дали е позволено в Исляма подобен род игра - тото, лотария? За хазарт знам, за кредити, лихви и т.н... Допускам, че не е, ама да си навра носа да попитам.  Outta Joint Понеже в нея няма лихва. Принципът е много дават, един взима... Ама май пак е вид хазарт.  newsm78

Моля ви, дайте идея за някой лесен арабски сладкиш... нямам никакво време напоследък, а ми се опитва нещо ново.

Отивам да се трудя. Пожелавам ви хубав ден  Hug

Оппп... докато се наканя да публикувам, алвера сложила закуска... Извинявам се за дублирането.

# 282
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добро утро ,арабелки!
като казахте по колко деца мислите да гледате и както сега сме си в бг, май няма да стане лесно!не заради друго, ами заради съседите! за пове4е деца се иска къща!свобода и простор, за да не се стига до садисти4ната ситуация- върви на пръсти и шепти,4е комшията отдолу не си 4ува музиката в главата! е,няма как да стане- пробвах да ги ограни4а да не ходят насам -натам един след друг, да не възклицават  и да не се смеят, както и да не се мрънкосват ,ако някой забегне с игра4ката ,дето вси4ки искат, ама не става! просто ми се развали тотално настроението и си 4акам да се приберем, много неприятно е! разбирам,4е има тропкане на  кра4ета,заминавам ги, театър си правим, спазваме когато се налага да се пази тишина,но през останалото време не можем да киби4им по градинките и парковете нон стоп!както и да е!
сега 4акам линда да стане, тя става както в тунис последна около 10 и после ще ги изкарам тримата, като на хорце по зада4ки,4е бабето и то иска да излезе малко -полезно уж било за сърцето и нервите!ама май с деца да си търсиш споко няма такава опция!
ябълке, такава  по4ивка си е идеал петров!пожелавам я на вси4ки !
алверка, моите първите са минали лесно, сега трите са  оле-мале, това материализиране на децата,угаждане   ме плаши и се 4удя как да  вкарам правилния подход! става, но като  не са мои вси4ки  и не смея да прилагам генерално!то ве4е не се казва разходка,ами купиходка! имаше голямо разо4арование за пробата да се разходим в истинския смисъл на думата!
от тази тема няма варненки май! ако съм пропуснала за покана да се организираме за среща тука да се поправя, ние с ентусиастите се видяхме , за което мога да кажа благодарско и много приятно ни беше! Hug

# 283
  • Мнения: 689
Шилановица  Naughty
Лили, не плаши така Шиланчето, не е толкова страшно. Трудничко е с първите две деца. После те гледат останалите 6-7  Mr. Green


  hahaha ха-така

За фурмите Марси да каже,от нея съм взела рецептата,с бадемово брашно се пълнят и са ммммм:чудесни.
А пък фурми с шоколад са направо  Crazy,но са доста скъпи,пък и е удоволствие да си ги направиш сама,принцесите обичат да помагат.
За целта се ползват по-твърди фурми , костилката се маха лесно
не си довършвам поста,защото курсура не е в ред и не виждам какво пиша,после пак...
 

# 284
  • Мнения: 24
ААА Марси пропуснахте една варненка  Sad и чакам др среща  Simple SmileНа всички арабелки лек ден.

Общи условия

Активация на акаунт