КАРТИ ТАРО - VI тема

  • 51 393
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Момичета, как бихте разтълкували това положение

Подредба - лични взаимоотношения
1- в какво всъщност се състои въпроса, какви са перспективите и какво можеш да очакваш - 3 меча
2, 3 и 4 как се е стигнало до това - слънце, 2 чаши, паж пентакли
7,5 и 6 как да постъпиш - кралица чаши, дявол, кралица мечове


3 меча - Разбито сърце, не виждаш перспектива, страдаш, край на връзка, на щастие и т.н
слънце, 2 чаши, паж пентакли - Била си супер ентусиазирана, много големи надежди си
възлагала, влюбена си, наивна дори.
кралица чаши, дявол, кралица мечове - преодолей страховете си, изправи се срещу проблема. Спри да мислиш със сърцето. Бъди хладнокръвна...по-студена дори (Кралица Мечове). Тази кралица е силна жена, неслучайно някъде я дават като вдовица. Характерна за нея е желязната логика, която използва, при нея чувствата не са водещи. Не му позволявай да те разочарова и да те разиграва. Ти трябва да "диктуваш правилата".

Аз така виждам нещата според твоите карти.  Thinking

# 46
  • Мнения: 5
Teia78 не си само ти така  Hug
подредбата е спад в живота
1 -  събития от миналото оказващи влияние  - О 6 жезли
2 - ***
3 - събитията в момента - О Кралица пентакли
4 - кризата - О Асо жезли
5 - как можеш да излезеш от кризата - 2 чаши
6 - какво трябва да направиш - Крал пентакли
7 - краен резултат - О справедливостта
Общо взето голяма апатия те е налегнала, подозрителна си към хората и не им вярваш. Не желаеш да предпиемеш никакви действия да излизиш от апатията /О Асо жезли/ За да се осъзнаеш един вид ти трябва любов, подкрепа от приятел, съпруг, любовник /2 чаши/
Може би ще ти помогне властен мъж /крал пентакли/
Ако става въпрос за любов - краят е раздяла
Ако става въпрос за изход от вътрешно безпокойство - няма да настъпи скоро

Искам само да ти напиша, че аз все още не навързвам картите и винаги ги подреждам в едни мрачни положения та не взимай горенаписаното за чиста монета  Peace Hug
Ако искаш постави въпрос и си изтегли 3 карти да коментираме

Здравей скрита фуста, изтеглих си 3 карти - на следния въпрос - В каква посока ще се развие любовния ми живот до 6 месеца? и ето картите 1. 9 пентакли 2. обесения обълнат 3 . висшата жрица

# 47
  • Мнения: 0
Някои има ли идея за 4 пентакли, Страшен Съд и Крал Жезли за чувства? Благодаря предварително! Колодата е на Уейт!

# 48
  • София
  • Мнения: 162
          Защо народа се умълча?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 336
Творческа почивка  Флам Wink 

# 50
  • Мнения: 0
Момичета, ето нещо, което ме затрудни..
Защо той направи това за мен: Справедливост + 6 пентакли + 9 чаши
Изглежда ми като някакво изпросено подаяние едва ли не... Дали е направил това, защото иска или защото ме съжалява...
На 6 пентакли се вижда човек, който помага на просяци.  newsm78  Справедливостта на 1 позиция показва, че проблемът е отдавна.
Кажете вие как мислите, че аз съм пристрастна и май си ги нагаждам.  Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 162
           Много често искам да се включа тук, но без картинките, без коя е колодата, без коя позиция какво значи... КАК точно си гледате?

# 52
  • Мнения: 0
Колодата ми е на Уейт. Не слагам картинки, защото нещо не ми се получават  Simple Smile
А за позициите, понякога гледам с точно указани, когато всяка съответства на нещо (например Отговор-Коментар-Съвет; Минало-Настояще-Бъдеще) и т.н. Флейм, подредбите, които са в воя форум са много полезни. Вчера даже ги ползвах за един въпрос.   bouquet

В този случай просто изтеглих 3 карти като отговор, без специална подредба.

# 53
  • София
  • Мнения: 162


           Catherine Legoix , не бих го нарекла изпросено подаяние аз. Добре обмислено и справедливо решение. За и Против са претеглени и везните са налкони към За (примерно) . Това, което е направил му е донесло огромно удовлетворение, получило се е сякаш колкото повече даваш, толкова повече имаш ( то за мен това си е природен закон де...)
           Такава подредба, три карти извадени като отговор аз ги разглеждам като - централна (същността на нещата) и двете странични - коментарни.  А тук сякаш действието има естествен ход от ляво на дясно. Обмисляне, преценка, решение - изпълнение - резултат, удовлетворение.

          А...защо картинките "не ти се получават"?

# 54
  • София
  • Мнения: 162
          За да се качват картинки тука от горните бутони се избира един с картина (вмъкни изображение). Появяват се подобни скоби:
(img][/img). Между тях се пейства URL address-a на картинката. Той пък се взима от Properties (кликва се с с десен бутон върху картинката, която искаш да качиш). Т.е. цялата работа изглежда ей така: [ img] http://photo-zona.net/images/user42929/album15963/preview/122519 … Minor-Cups-08.jpg [/img ]
.
              
          Май съм го обяснявала и тук: http://johnyg.org/forum/index.php?topic=145.msg2503#msg2503

# 55
  • Мнения: 0
Благодаря ти и за отговора, и за обяснението!  Hug
Вече ще знам как да ги слагам.   Simple Smile

# 56
  • Мнения: 42
        Защо народа се умълча?
компютъра ,монитора И МОДЕМА ГИ УДАРИ ГРЪМ. днес съм тук.но сега ви следя какво сте пуснали. дами, пожелавам ви ясно виждане  на картите. Wink
много ми се ще да си поръчам колодата на ''78 врати'' и друидите,много са ми близки по картинно гледане,говорещи са,също като на  уейт.
 flam -какво ще кажеш за тези колоди,или някой който раполага с тях.
засега гледам само с  тестето на уейн,и едно състоящо се само от 22аркана,но с първото ми се иска само с прави да гледам/вътрешно чувство/,а другото го въртя,но трябва едно пречистване.много е старо и е било държано от много приятелки.но смятам пак да давам да се докосва само него ,а на уейт небих бискала да се докосват Thinkingпоне засега.
та затова ми се иска и ''78 врати'' то ще е и с обърнати и прави карти,при гадаене. Thinking всичко това са мои хрумки Thinking

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 21:51 от MEGGI 76

# 57
  • Мнения: 1 270
MEGGI 76 и на мен 78 врати страшно много ми харесват. Много изразителни и ... много тъжни ми се струват. Това е единствената причина още да не ги имам. Смъкнала съм си ги на компютъра, имам си принтер, ламинат...в скоро време ще си ги принтирам джобен формат.
В интерес на истината от колодата картата на смъртта много ми допада  Embarassed
Не ме натоварва, не се страхувам от нея, а напротив - вдъхва ми някакво спокойствие ... и аз не знам как да го опиша.
Това беше първата карта, която видях и реших да разгледам колодата

# 58
  • Мнения: 910
Как ще тълкувате това?
Минало-Императрица
Настояще-Слънце
Бъдеще- 9 жезли

# 59
  • София
  • Мнения: 162
           MEGGI 76, каквито и колоди да си харесваш, важно е ТИ да си ги харесваш, на теб да са ти удобни, приятни и разговорливи.
           Имам и "78 врати" и "Друиди и Уика" (ако на това казваш "Друиди", защото има доста колоди с "друиди") - харесвам и си обичам и двете.
           Към "Друиди и Уика" има хубава книга издадена на български и много добре са описани значенията и на обърнатите карти, ако имаш желание да гледаш и с такива. Самите карти, ако става дума за отпечатаните от "Аратрон" не са с най-блестящо качество. В смисъл гърбовете им са в различни нюанси бордо, светли и тъмни, а самите рисунки на някои карти не са центрирани добре, нооооо това са бели кахъри. Хубави са си  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт