ПОМОЩ- Алкохолна зависимост

  • 17 843
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 158
На мен ми прилича на битов алкохолик,което пак си е алкохолик.....

# 61
  • Мнения: 1 581
Ей като кажете, че е типично да отричат. Не всеки, който отрича, че е алкохолик, е алкохолик.

# 62
  • София
  • Мнения: 16 223
Ха наздраве!
Човека не е алкохолик. Кой знае от кога седи там бутилката, голям проблем, чак тема да  се пуска. И аз ако съм мъж и кухнята е само моя - готвя и чистя ще си пия колкото искам. Който не ме харесва да си поддържа домакинството вместо да ме разнася по форуми.
Сега на темата - у нас се пие доста, традиция е. Ако човека се осъзнава, не налита на бой, не вдига скандали - за мене  не би било проблем да си изпива  бутилката бира вечер. Даже ще му помогна.
Вечер, по време на вечеря също пия вино, без концентрат. Значи ли, че съм алкохолик?
Още от малка/4ти кл/  баща ми ми наливаше греяна ракия, вино, пелин и ми говореше как трябва да се пие - да не си гладен, да си замезваш, да си знаеш мярката. За дългия ми живот още не съм се напивала, не съм залитала.
Аз също започнах да уча дъщеря си на тази възраст как да пие. Сега като отиде с компания на клуб за цяла нощ - съм спокойна, пие си по малко, за удоволстие, качествени питиета. На другия ден е свежа като репичка и  няма проблеми. Затова, докато е навън аз си спя спокойно.
Достатъчно съм се нагледала на пияни ученички.
Авторката, сипи си и ти от бирата и си пийнете двамата - семейство сте и в добро и в лошо.
не го обвинявай незаслужено човека.

# 63
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
Така като ви чета и оставам с впечатлението че се тюхкате за проблем който може би изобщо не съществува - какво да кажа аз - като моят мъж си пие - по 300-400 без да се притеснява, отрича да е алкохолик, а след като пие - му личи, започва да се държи неадекватно, да говори на висок тон....лъже че е пил =- когато вони на бъчва от 100 метра...след махмурлук отрезнява с бира на другият ден......НОООО за него това е нормално, защото видите ли всичките му приятели пият така, дори някой от тях си имат ракиен казан на село... Говорила съм с него и с родителите му за адекватна помощ, но за сега проблема си остава. И той не си крие алкохола - купува си и го държи в хладилника. А относно бирицата - сестра ми пие по 4 големи бири само на вечеря(но тя пие само бира, без твърд алкохол) и да - личи и - но тя също отрича да има проблем с алкохола. Резултата - за мен - не мога да близна повече от 25 грама алкохол или половин бира - по простата причина че толкова съм отвратена от всичко това - че не ми се мисли да бъда и аз като тях... Така че - по темата - малко патронче захвърлено в някой ъгъл не е проблем според мен, но системното пиене на 2 литра бира - вече може да покаже наличието на такъв
Върви обяснявай , че е възможно да има алкохолици.Все пак  ССФ е идеална и не може нито тя нито някой от семейството да е алкохолик.
Самода питам , някой имали идея изобщо какво е чувството да намериш нейде скрита празна или полупразна бутилка от алкохол?
А някой има ли идея какво е чувството след като напълниш 1 кофа с такива празни бутилки? М?
Дано никога не разберете какво е....
Пък  после пак кажете , че всичко е в рамките нанормалното.... Confused

# 64
  • Мнения: 370
Ей като кажете, че е типично да отричат. Не всеки, който отрича, че е алкохолик, е алкохолик.
ами типично си е.и тук става въпрос за човек,който пие всеки ден,крие бутилки с алкохол.какъв да е ако не е поне започнал да става алкохолик?!а  не говорим за човек ,който отива на гости и пие една ракия или бира...а диагнозата на такива хора е F 10-която значи алкохолна зависимост.-психични и поведенчиски разтройства  при употреба на алкохол.

# 65
  • Мнения: 27 524
Човека не е алкохолик.
И аз ако съм мъж и кухнята е само моя - готвя и чистя ще си пия колкото искам.
Вечер, по време на вечеря също пия вино, без концентрат. Значи ли, че съм алкохолик?

Откъде разбра, че така категорично го констатираш?  Simple Smile

Можеш да си пиеш колкото си искаш, разбира се.
Фактът за скрита бутилка е недвусмислено доказателство.
Да си пийваш вечер определено не означава, че си алкохолик. Да криеш бутилки - да.

# 66
  • Мнения: 7 947
Е, значи и моя е алкохолик - щото пие бира всяка вечер...ама само лете е алкохолик, щото зимата не пие вече  Joy
Аз не разбрах - как и къде е била скрита тая бутилчица и това веднъж ли е станало или секи ден крие?

# 67
  • Мнения: 2 716
Блонди не знаем дали е скрита или забравена.

# 68
  • Мнения: 7 947
Аз крякам на моя много - че е битов алкохолик. В такъв момент съвсем нормално би било да си скрие бутилачката  Wink

# 69
  • Мнения: 27 524
Блонди не знаем дали е скрита или забравена.

Забравена бомбичка? Просто ей така?  Wink

Но истински шок за мен бе когато днес намерих скрит алкохол.
Вярно, че беше 1/3 от "бомбичките"- 200мл., но фактът, че го крие?

# 70
  • Мнения: 2 032
Авторката, трудно е да се гадае по форум.
Има тестове (въпросници), с които може малко по-точно да предцениш дали има алкохолна зависимост.
Ако знаеш английски, пусни търсачка; ако не- помоли някоя приятелка да ти помогне с превод, за да се осведомиш.

# 71
  • Мнения: 133
Вече се чувствам длъжна да отговоря на няколко участници в темата: като не ви харесва, не разбирате или пък се дразните- има лесно, насила никого не карам да чете.
Темата не е да анализираме мен - аджеба имам ли си работа или не, търся ли си нещо или си го прося. Забелязвам, че има направо възмутени, че не съм произнесла публично присъда или лепнала етикет. До какви изводи съм стигнала? Общо взето съзнанието на българина може да се охарактеризира със следния виц:

"Мъж в лекарски кабинет.Докторът  му казва:
-Така като те гледам, май си любител на алкохола.
-Аааааа, докторе, обиждате ме! Аз съм професионалист!

Естествено 15 човека не са представителна извадка, но пък и аз не правя социологическо проучване.
За все още неразбралите ще потретя: пуснах темата за да чуя мненията на други хора, разбиранията им и начинът им на възприятие. Надявах се да получа и някакви указания и съвети -получавам такива, за което съм благодарна.
 

# 72
  • Мнения: 677
Е, аз питах, драмата е в "скритата" бутилка ли е?
Но отговор няма. Явно неочакваните постове са нежелани.

# 73
  • Мнения: 58
Надявах се да получа и някакви указания и съвети -получавам такива, за което съм благодарна.
 
В началото мислих, че да спре криенето е важно или е важно да следиш къде отиват парите, но има много за пиене. Освен това идеята е да се разбирате, а не да се следите/дебнете/преследвате.
Най-важното е да разбереш колко пие - 1-2 седмици заедно по 24h и готово. Дори да не е 24h, пак е някаква приблизителна оценка.
Важно е да не му натякваш, а да си говорите: първо за да не си играете на криеница, второ, защото пиенето е с причина - почивен ден, отмора вечер или нещо друго важно (?!?).
Другото важно е да разбереш, ако един ден започне да пие мн. повече - нещо подобно като от обикновен "стрес" към "депресия".

# 74
  • Мнения: 133
Е, аз питах, драмата е в "скритата" бутилка ли е?
Но отговор няма. Явно неочакваните постове са нежелани.


Ни най-малко, няма проблем с нито 1 пост.
Няма драма, засега:) А поводът за всичко наистина е тази бутилка, по-точно фактът, че беше скрита.
Наистина не ми харесва, че пие всеки ден бира, но това не е трагедия. Не съм му забранявала да пие и концентрат /моля, буквоядите да не се хващат за думата забрана/, но и не поощрявам всекидневната му употреба.
Може (и дай Боже) цялата ситуация да е плод на моята мнителност, но ако пък наистина си имаме проблем, бих искала да знам как адекватно да реагирам и затова потърсих съвети и мнения на хора, сблъквали се с такъв проблем.
Имал е проблем преди време и се надявам да не се върне към бутилката отново.
Ако имаме проблем - как да накараш човек да се обърне към специалист?
И като пие всеки ден бира, как да разбера дали не е и с водка? То е ясно, че бутилки повече няма да се въргалят удома, но какво му пречи да си пие навън...?
Как да разбера истината?

Общи условия

Активация на акаунт