ПОМОЩ- Алкохолна зависимост

  • 17 841
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 27 524
Подходящо място е там където ще пие без да го видиш.

И това какво е - нормално?

Голямо оцеляване на алкохолик с 30-40 грама...  Mr. Green
Е аз пък мисля, че е напълно права...като под ръка не значи буквално "под ръката му",
а на лесно достъпни, НО достатъчно скришни места - примерно гардероб и т.н.
На високо и трудно достъпно място и малкото за "оцеляване" не би скрил  Peace

rainy, май повече пишеш наизуст, без да си реално запозната с болестта  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 4 892
Алкохолиците са супер и хипер изобретателни. И крият на всевъзможни места. И "под ръка" не фигурира в списъка им, със сигурност Wink

Tова е вярното!
Защото докато се стигне до фаза криене, обикновено в семейството се минава през един етап, в който повечето/всички членове на семейството обвиняват пиещия/алкохолика, обиждат го в безсилието си, стават грозни сцени и скандали. Той разбира се отрича и тогава се започва с криенето.

Премного ирония в случая е неуместна.
Животът с алкохолик е доста сложен, за всички в семейството, особено за деца и особено ако става въпрос за буйно пиянство.
На различните хора по различен начин действа алкохола. Едни развиват зависимост, други - не. Едни от малко, други от повечко. Обикновено границата е много тънка и понякога докато разбереш от кои си е твърде късно.

# 92
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
А когато живееш с човек , който крие , пие и лъже...... просто намразваш алкохола.Предпочиташ поради никакви причини да несе купува алкохол.Естествено ако има поводи.... няма как и пак ти е супер неприятно ако пие.Да така се почва от ена намерена бутилка.Разговори , приказки , обещания , тъкмо повярваш , че нещата се променят и намираш поредната скрита бутилка.Доверието тотално рухва , изобщо не вярваш колкото и да се кълне , че не е пил.Отвратително е чувството , не може дасе опише.Не мога да приема , чепиенето всяка вечер е в реда на нещата, че е нещо нормално. Иначепрекрасен баща и добър човек , но какво от това, като нямаш желани да се прибереш , защото можеш да видиш блясък в очите от поведната скрита резерва....
Дано тея които говорят , ченямапроблем , никога да не изпитат чувството от намирането на скрита бутилка  Confused
Аз смятам , че авторката  определено има проблем с половинката си....
Да добавя скривалищата определено не са такива "под ръка".... те са най- невероятните места, страшна изобретателност трябва

# 93
  • Мнения: 58
...Разговори , приказки , обещания , тъкмо повярваш...
...Не мога да приема , чепиенето всяка вечер е в реда на нещата, че е нещо нормално...
"Обещавам" има различен смисъл когато не си пил и след това. По-добре, тази дума (и подобни) да ги забравят. Но много шум за малък проблем (ако е малък) са излишни.
Аз "не близвам" - само бира и пак ми горчи. Да се надяваме, че така ще продължи (не ми харесва). А в родата всички са яко на "ти" с алкохола - т.е. имам някаква идея от трикове и от разправиите. Част от родата са много зле, а още нямат стаж (години). Друга част - както много българи - може да се спори дали са изкукали от възрастта или от алкохола.
Разказаха ми, един комшия на село, след сума години въздържание (10-), почнал пак... и си криел бутилката при храната за животните (кокошки, крава) - някакъв варел с жито или смески, и там заровена. Много удобно - ако е вечер, "чакай да видя кравата, че кучето лае (примерно)" - и отива и си пиива.

# 94
  • Мнения: 4 892
"Обещавам" има различен смисъл когато не си пил и след това. По-добре, тази дума (и подобни) да ги забравят. Но много шум за малък проблем (ако е малък) са излишни.

При алкохолиците "обещавам" обикновено е лишено от всякакъв смисъл и съдържание. Нема преди, нема след.
В 99% от случаите.

# 95
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
...Разговори , приказки , обещания , тъкмо повярваш...
...Не мога да приема , чепиенето всяка вечер е в реда на нещата, че е нещо нормално...
"Обещавам" има различен смисъл когато не си пил и след това. По-добре, тази дума (и подобни) да ги забравят. Но много шум за малък проблем (ако е малък) са излишни.
Аз "не близвам" - само бира и пак ми горчи. Да се надяваме, че така ще продължи (не ми харесва). А в родата всички са яко на "ти" с алкохола - т.е. имам някаква идея от трикове и от разправиите. Част от родата са много зле, а още нямат стаж (години). Друга част - както много българи - може да се спори дали са изкукали от възрастта или от алкохола.
Разказаха ми, един комшия на село, след сума години въздържание (10-), почнал пак... и си криел бутилката при храната за животните (кокошки, крава) - някакъв варел с жито или смески, и там заровена. Много удобно - ако е вечер, "чакай да видя кравата, че кучето лае (примерно)" - и отива и си пиива.
Именно, ето заради това , вероятно ти не пиеш... Дядо ми пиеше много , бях дете , почина когато бях 13 годишна .Пиеше много , водеха го вкъщи разни познати.Докато един ден не му казаха , че има диабет , спря от раз и алкохола и цигарите.Поне 5 години е билпълен въздържател.Та спомените ми са от преди тея 5 години, много ясни.Сега осъзнавам колко страшно е било Confused Гадна тема .... Няма оправия според мен, незнам...

# 96
  • Мнения: 7 947
Абе само за мен ли 2л. бира на ден са много? Аз веднъж изпих 2 малки бири към края на работния ден и веднага ми се замота главата, не знам как 2 л. минават за "нищо" (хайде нека да са вечер, а не след работа да речем)?

М/у другото и в момента си пийвам бяло вино, не е като да не обичам алкохола, ама чак 2 л. да са нищо - странно ми е. Питам покрай конкретната тема, просто ми стана интересно, не ми се иска да засегна конкретно някой от участниците, напълно възможно е да има хора, напълно адекватни и след много алкохол все пак.
Два литра бира е една пластмасова бутилка - която е толкова изветряла и разредена бирата, че не знам кой мъж би се напил от това. Смешно е да се мисли, че ако човек пие бира - айде, вече е алкохолик. Лятото е жега - бирата върви, да не говорим, ако има и мач по телевизията.
Що е то алкохолик - събужда се потен и треперещ и докато не пийне твърд алкохол - не е на себе си. Не мисли за друго, освен да си набави алкохол. Взима заеми, за да пие. Не се поддържа, не може да работи. Тия признаци ми убягват у мъжа на авторката  Crazy

# 97
  • Мнения: 4 892
Два литра бира е една пластмасова бутилка - която е толкова изветряла и разредена бирата, че не знам кой мъж би се напил от това. Смешно е да се мисли, че ако човек пие бира - айде, вече е алкохолик. Лятото е жега - бирата върви, да не говорим, ако има и мач по телевизията.
Що е то алкохолик - събужда се потен и треперещ и докато не пийне твърд алкохол - не е на себе си. Не мисли за друго, освен да си набави алкохол. Взима заеми, за да пие. Не се поддържа, не може да работи. Тия признаци ми убягват у мъжа на авторката  Crazy

Може да работи, може да се поддържа.
Не е нужно да взима заеми.
Като мине абстиненцията, алкохоликът може да заблуди и няколко дни да не пие, тогава нито трепери, нито се поти.
Един алкохолик може да се напие от 2 литра бира, но никой не казва, че пиещите 2 литра бира са алкохолици. Така по-ясно ли е?



# 98
  • Мнения: 2 556
Аз със сигурност ще се напия от 2 литра бира, но разбирам, че всъщност съм изключение  Simple Smile

# 99
  • Мнения: 4 892
Аз със сигурност ще се напия от 2 литра бира, но разбирам, че всъщност съм изключение  Simple Smile

Спокойно, аз и от един литър ще се наквася като казак.  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 7 947
Два литра бира е една пластмасова бутилка - която е толкова изветряла и разредена бирата, че не знам кой мъж би се напил от това. Смешно е да се мисли, че ако човек пие бира - айде, вече е алкохолик. Лятото е жега - бирата върви, да не говорим, ако има и мач по телевизията.
Що е то алкохолик - събужда се потен и треперещ и докато не пийне твърд алкохол - не е на себе си. Не мисли за друго, освен да си набави алкохол. Взима заеми, за да пие. Не се поддържа, не може да работи. Тия признаци ми убягват у мъжа на авторката  Crazy

Може да работи, може да се поддържа.
Не е нужно да взима заеми.
Като мине абстиненцията, алкохоликът може да заблуди и няколко дни да не пие, тогава нито трепери, нито се поти.
Един алкохолик може да се напие от 2 литра бира, но никой не казва, че пиещите 2 литра бира са алкохолици. Така по-ясно ли е?



Явно е, че не познаваш алкохолната зависимост. И още по-добре. Е, аз я познавам - съпругът на една от най-близките ми жени е с такъв проблем. Приятел на мъжа ми - също, за съжаление. Далеч си от истината, че един зависим човек може да се поддържа и работи.
Абстиненцията не отминава за 3 дена. Физическата отминава за около седмица. Но тя не е страшна. Страшна е тази - психологическата.
Не искам да споря, фактите са си факти. Хубаво е човек да ги знае, за да не пуска подобни теми.

# 101
  • Мнения: 4 892
Два литра бира е една пластмасова бутилка - която е толкова изветряла и разредена бирата, че не знам кой мъж би се напил от това. Смешно е да се мисли, че ако човек пие бира - айде, вече е алкохолик. Лятото е жега - бирата върви, да не говорим, ако има и мач по телевизията.
Що е то алкохолик - събужда се потен и треперещ и докато не пийне твърд алкохол - не е на себе си. Не мисли за друго, освен да си набави алкохол. Взима заеми, за да пие. Не се поддържа, не може да работи. Тия признаци ми убягват у мъжа на авторката  Crazy

Може да работи, може да се поддържа.
Не е нужно да взима заеми.
Като мине абстиненцията, алкохоликът може да заблуди и няколко дни да не пие, тогава нито трепери, нито се поти.
Един алкохолик може да се напие от 2 литра бира, но никой не казва, че пиещите 2 литра бира са алкохолици. Така по-ясно ли е?



Явно е, че не познаваш алкохолната зависимост. И още по-добре.

Нима?
Доста нахално предположение!

"Е, аз я познавам - съпругът на една от най-близките ми жени е с такъв проблем." - е такива най-ги обичам.
С торбата с празни приказки и тези с ох, пък на една приятелка......

# 102
  • Мнения: 7 947
NinoTino , далеч не ми пука дали ме обичаш  Wink
И най-малко теб искам да убеждавам в нещо.
Но за да изкажеш подобно мнение - наистина не знаеш за какво става въпрос. Мисли си, че знаеш. Все ми е тая. Лошото е, че алкохолизмът е много, много тежка болест. С много, много признаци. И унищожава живота.
Към авторката - наистина нека даде повече подробности около ежедневието на съпруга си. Или сама да си направи сметка - има ли реални признаци, защото само по себе си скритото патронче и двата литра бира не са определение за алкохолизъм. Лично мнение изказвам  Wink

# 103
  • Мнения: 4 892
viliko, обобщенията Ви са нелепи и смешни.
А някои подробности, които изтъквате говорят, че пишете наизуст. Тип чула, недочула.
Според Вас всчки алкохолици са прошляци, треперещи и взимащи пари на заем - е, има и такива, но далеч не всички са така.
И в най-интелигентните среди ги има, и при най-богатите.

"защото само по себе си скритото патронче и двата литра бира не са определение за алкохолизъм." - не, не са признак сами по себе си, както и половината неща, които написахте Вие.

# 104
  • Мнения: 7 947
Тук има интересни факти:

"Алкохолизмът (алкохолната зависимост) е най-тежката форма на алкохолните проблеми. Алкохолизмът не се определя от количеството алкохол, което човек употребява на ден, а по-скоро се определя от начина, по който тялото на човек реагира на алкохола, а също така и от начина на мислене и поведение на него/нея след като пие.

Хората с алкохолна зависимост:

→ развиват търпимост (към алкохола) – те се нуждаят от все по-голямо количество алкохол за да изпитат същия ефект. Те също така могат да пият повече от останалите хора и то без да се напият.
→ развиват абстинентни симптоми – ако те престанат да пият, могат да започнат да чувстват тревожност, да се потят, развиват тремор (треперене), имат проблем със съня, гадене или повръщане, а в някои случаи – халюцинации.
→ искат да спрат да пият, но не могат
→ губят контрол върху количеството алкохол, което употребяват
→ обръщат по-малко внимание на останалите дейности в живота си
→ игнорират проблемите

Алкохолиците стават зависими  физически, психически и емоционално. Мозъкът се адаптира към действието на алкохола и настъпват постоянни промени. Когато приемането на алкохол спре изведнъж, привикналата вътрешна среда на тялото се променя драстично, причинявайки абстинентните симптоми.

Симптоми

Алкохолната зависимост може да включва всеки от посочените симптоми или поведение:

• проблеми в работата или финансови проблеми, причинени от пиенето
• липса на апетит
• липса на грижа върху външния си вид
• причерняване
• шофиране в пияно състояние
• самонараняване или нараняване на друг човек по време на интоксикацията
• криене на бутилки с алкохол, в стремеж да се скрият доказателствата за алкохолизма
• промяна в поведението

Тъй като голям процент от алкохолните напитки са токсични за сърдечносъдовата система, гастроинтестиналната (стомахът и червата), нервната система, алкохолизмът също така може да доведе и до физически проблеми:

• сутрешно гадене
• отслабване
• коремни болки или диария
• зачервявания по лицето и дланите
• изтръпване в ръцете и краката, слабост
• необичайни чести травми, причинени главно от падания

Общи условия

Активация на акаунт