ПОМОЩ- Алкохолна зависимост

  • 17 837
  • 143
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 947
ТИ лично към никого не можеш да се обърнеш
Това не е вярно - може да се обърне към специалист, с когото да поговори и да си изясни сама за нея нещата.

# 121
  • Мнения: 27 524
Трябва и той да присъства  Simple Smile

# 122
  • Мнения: 7 947
Не, не трябва и той да присъства  Wink
За събирането на информация не е наложително.
Като цяло дали в тая тема или в нета или ако отиде при специалист, занимаващ се с алкохолни зависимости - информация има много. От нея може да се направи що годе приблизителна оценка на състоянието. Но не и пълна. А и самата авторка трябва малко повече да събере информация - крие ли или това е било инцидентно, напива ли се и от колко, бирата я пие, за да се почувства спокоен и по-добре или просто от нямане какво да прави вечер и си е вид ритуал и тн тн

# 123
  • Мнения: 98
Азсъмси, според мен не казваш всичко в темата си. Първо беше проблем, че пие по 2 литра бира всеки ден, после проблема не беше в бирата, а в скритата бутилчица. И това с тези изпитвания "ще пия, ти само ще гледаш"... питам се, ти уважаваш ли мъжа си изобщо? Ако го уважаваше според мен нямаше да го разнасяш из форумите, а щеше директно да го попиташ, какво прави тази бутилка там. Това е моето мнение. И преди да хукнеш да му записваш час в някой център по наркоманиите или в АА по-добре седнете и хууубавичко си поговорете за това, което те тревожи.   Peace

# 124
  • Мнения: 677

Искам да знам - какъв е проблема, от това че той пие толкова? Къде е драмата?

П.П. Пишман-психолозите в темата много агресивни, бе.


Проблемът е, че на мен ми се струваше неприемливо мъжът ми да пие всеки ден алкохол, пък било то и бира. Драма ще стане,ако разбера, че  пие и водка или ракия  /тук някои биха вмъкнали " и вино, чадо" / всеки ден.
А въпросът е - как да разбера: е ли е така или е само фалшива тревога? Доколко е показателно да намериш удома си забутан някъде алкохол /дори и да е забравен там, все някога е сложен/? /какви са симптомите и какво поведението на зависимите/
Оттам : ако има такава зависимост, към кого да се обърна за помощ?
А най-важното - как да го мотивирам да потърси компетентна такава?



Значи няма проблем, но търсиш помощ? Странна работа.
Според мен си любопитна. Монтирай скрити камери из вас, кво чакаш.

# 125
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
Азсъмси, според мен не казваш всичко в темата си. Първо беше проблем, че пие по 2 литра бира всеки ден, после проблема не беше в бирата, а в скритата бутилчица. И това с тези изпитвания "ще пия, ти само ще гледаш"... питам се, ти уважаваш ли мъжа си изобщо? Ако го уважаваше според мен нямаше да го разнасяш из форумите, а щеше директно да го попиташ, какво прави тази бутилка там. Това е моето мнение. И преди да хукнеш да му записваш час в някой център по наркоманиите или в АА по-добре седнете и хууубавичко си поговорете за това, което те тревожи.   Peace

Сядала лиси да си поговориш хууууубавичко с човек , който мислиш , че има проблем с алкохола?Или си мислиш , че така се решава проблем  Rolling Eyes
За всеки проблем тук съвета е хубавичко да си поговорят , в което няма нищо лошо , но обикновенно трудно се решават така проблеми, за съжаление.
успех на авторката!

# 126
  • Мнения: 133
Пробвах да говориме.
Думата "алкохолик" предизвиква в него неудържим бяс.
Темата го довежда до полуда, респ. до луд скандал.

# 127
  • Мнения: 677
Пак не каза какви проблеми носи тази му, според теб, "зависимост".

# 128
  • Мнения: 7 947
Пробвах да говориме.
Думата "алкохолик" предизвиква в него неудържим бяс.
Темата го довежда до полуда, респ. до луд скандал.
Дам, и мен да нарекат алкохоличка - без да съм реално, или клептоманка - без да съм - ми и аз ще полудея сигурно - от факта, че най-близкия ми човек явно не ме познава.
В същото време фазата на отричане е привична за зависимите  Thinking
Тоест нищо не значи. Продължавай.

# 129
  • Мнения: 511
Пробвах да говориме.
Думата "алкохолик" предизвиква в него неудържим бяс.
Темата го довежда до полуда, респ. до луд скандал.
Дам, и мен да нарекат алкохоличка - без да съм реално, или клептоманка - без да съм - ми и аз ще полудея сигурно - от факта, че най-близкия ми човек явно не ме познава.
В същото време фазата на отричане е привична за зависимите  Thinking
Тоест нищо не значи. Продължавай.

Аз, не бих "полудяла", ако ме нарекът алкохоличка, напротив ще ми стане дори забавно, но аз не употребявам (сааамо кротко вечер по една капачица).
Ако той самият не мисли, че има проблем значи наистина за него такъв няма!
Това какво ти мислиш и предполагаш е друг е въпрос.
По- добре попрочети, материали по въпроса бол, тук само можем по един боб да хвърлим, е ли, или не е мъжът ти алкохолик.

# 130
  • Мнения: 6 417
Пак не каза какви проблеми носи тази му, според теб, "зависимост".
Може да пие с комшийката.  Thinking

# 131
  • Мнения: 58
Един човек за да стане алкохолик, трябва да измине определен път (както каза Блонди: 4*1км). Едни казват "алкохолик" още когато стъпиш на пътеката, а другите чак когато я извървиш до край.
Помощ е всяко нещо, което ще те забави, за да стигнеш до края по-бавно.
Лечение е всяко нещо, което те кара да вървиш назад по тази пътека.
За да стоиш на едно и също място на тази пътека, без да мърдаш напред/назад, трябва с годините да намаляваш дозата (според мен).

Хоратя вървят по тази пътека, защото искат много настроение; или искат малко настроение но го нямат, защото им е малко криво (искат да се отпуснат) или им е много криво (искат да забравят - някакъв вид депресия).
Средно статистическият (може би) български алкохолик и мъж на място си има мярка - той много бавно се двиши по пътеката и като резултат живее приблизително нормален живот, а в края не се знае дали е изкукал от алкохола или от възрастта.

Ти искаш да разбереш алкохолик ли е - ами зависи, какъв смисъл влагаш в тази дума. Сега ще питаш - а къде точно на тази пътека се намира той. Но това има ли значение? Това което е важно за теб е той да не мърда напред по тази пътека.
Ако смятате да си живеете заедно - намерете общ език и ако той също има желание, не би увеличавал дозата. Съответно, когато има купон, след това ще се върне към своята мярка (ако има такава). Или ако днес пие толкова, след година пак ще е толкова.
"Общ език" може би означава - почивен ден, след закуска, от 10:00h до 15:00h са 5 часа, които можете да посветите на вас двамата - без неговите нерви, без бързане (пиенето и без това започва чак след 15:00h), без женски писъци, крясъци, намеци, преувеличаване. Просто нормален разговор, а рано или късно разговора ще стигне и до алкохола. Може би, просто забравете и двете думи "обещавам" и "алкохолик". В кайна сметка, разговора е по-важен от етикета - нещо ще го мотивира да си пие като нормален българин, а за теб ще изясни проблемът дали е проблем.

Аз лично, не харесах това което каза: човека е нервен, не му се говори, ако не е пил чаша бира за настроение. Не можеш да говориш за нищо (раздразнен, защото не е пил)? Или първата дума която казваш е "алкохол" и той се дразни от това (а не заради това, че не е пил)?

# 132
  • Мнения: 133

[/quote]
Може да пие с комшийката.  Thinking
[/quote]

Да  беше казала "хапват с комшийката" изобщо нямаше да се усъмня - тя милата на над 90год. и няма нито един зъб, ама с това "пие с комшийката" направо ме хвърли в размисъл...  Laughing

# 133
  • Мнения: 677
АзсъмСи, гледам закачките те забавляват, а?

# 134
  • Мнения: 27 524
Да, май така става.  Tired

Щях да вметна и за друг признак, ама май само си чеша клавиатурата...

Общи условия

Активация на акаунт