Болка под ребрата в дясно

  • 194 618
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 152
Моят съвет е да отидеш на ехограф. Ако няма камък/ни- ще си спокойна. Ако има- ще се наблюдаваш и ще можеш да вземеш мерки навреме.
Аз имах такъв проблем- като започнаха първите "обаждания" на ехограф камъните бяха 2-4 мм, но не си обърнах внимание (диета, лекарства и т.н.) и след 4 години камъните бяха 10-12мм и жлъчката беше почти изцяло изпълнена с конкременти.  Криза съм имала само веднъж и със спазмолитици отмина бързо. Имах болки- почти постоянни, понякога по-силни, но не нетърпими. Оперираха ме преди 2 месеца и ми извадиха 37 камъка колкото грахови зърна и множество по-малки. Има случаи, при които камъкът е само 1 или 2- различно е при всеки. Не е страшно, но разбираш чак като мине и като всяка интервенция си е притеснително.
Дано при теб не се стига до там и проблемът е само в прегънатата жлъчка. Има тема във форума за камъните в жлъчката- прочети я и не се шашкай  Wink
Важно е да вземеш мерки навреме.
Успех!

# 16
  • Мнения: 219
dudence много ти благодаря за отговора.И аз повече клоня да ида,защото постоянно го мисля-има ли,няма ли.....а ясно,че без да ида няма как да разбера.Сигурно ще е след седмица-две,че съм с две деца и е малко сложно излизането и тн,но все ще сколасам...
А на теб цялата жлъчка ли махнаха или само камъните извадиха?!?!Аз четох точно тая тема и се уплаших неимоверно Embarassed Embarassed Sad
Има ли белези от операцията и болезнено ли е после?!?!

# 17
  • Мнения: 1 152
Махнаха ми цялата жлъчка с лапароскопска операция. Имам 3 малки разрезчета- по 1 шев и един малко по-голям, който е в самия пъп и почти не се вижда- 2 шева. Заздравяха безпроблемно и сега, макар че е още рано, вече избледняват.
Май почнахме да оспамваме и ще ни подгонят  Laughing
Ако имаш други въпроси- пиши ми на лични. Ще ти помогна с каквото мога с удоволствие.
  bouquet

# 18
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
утре отивам на доктор-това постоянно гадене ще ме довърши  Tired
бплката отслабна ,пак я има но гаденето продължава и незнам .......

Пиши после как си. Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Това може много неща да са - невралгия, жлъчка, черен дроб даже бъбреци. Понякога болката така се разсейва - мен апандисита ме боля в стомаха например. Най - доброто - ЛЕКАР!!!

# 20
  • Мнения: 27 524
ох направо ми умръзна-сутринта едва слязох от автобуса такова гадете,не мога да ида не лекар при нас е сезом и още 10дни имам деца.

Е, това определено се нуждае от превод  Crazy

Щом ти се гади, вероятно се касае за чернодробни проблеми.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 585
ох направо ми умръзна-сутринта едва слязох от автобуса такова гадете,не мога да ида не лекар при нас е сезом и още 10дни имам деца.

Е, това определено се нуждае от превод  Crazy


 Laughing вярно е

# 22
  • Мнения: 1 152
ох направо ми умръзна-сутринта едва слязох от автобуса такова гадете,не мога да ида не лекар при нас е сезом и още 10дни имам деца.

Е, това определено се нуждае от превод  Crazy


 Laughing вярно е

Aбе ако ви боли и вас така, ще ви видя тогава как ще улучвате точните буквички на клавиатурата   newsm62

# 23
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
 Blush добре засрамих се
оба4е сега ще припадна имам положителен тест за бременност ,а ми свърши преди 2-3-дни ,направо незнам .................

# 24
  • Мнения: 1 152
Ей, нали не се сърдиш- ние съвсем добронамерено   bouquet

Тихичко "Честито!" Hug. И не припадай, това е най-прекрасната новина Grinning.
А кое ти свърши преди 2-3 дни newsm78 МЦ ли?
Най-добре иди на лекар. Зарежи работата и си обърни внимание- това е най-важното сега. Особено ако и бебчо вече дава знак за себе си.
Успех!

# 25
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541

да преди три дни ми свърши МЦ

# 26
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Blush добре засрамих се
оба4е сега ще припадна имам положителен тест за бременност ,а ми свърши преди 2-3-дни ,направо незнам .................

А такааааа!!!! Crazy
Де го чукаш, де се пука, а? Laughing
Ами, честито, дет` се вика! Hug

# 27
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
сега се обадих на док-аз имам един махнат яй4ник,а прди 10 дни ми видяха нова киста н другия-та док каза 4е незабавно иска да ме види
отивам

# 28
  • Мнения: 1 152
Стискам палци всичко да е наред  fingerscrossed

# 29
  • Мнения: 64
Мен ме боли по същия начин,само че от ляво

Общи условия

Активация на акаунт