Бухти?!

  • 26 117
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Рецептата е все тази  bouquet

# 16
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Рецептата е все тази  bouquet

Ами... щото рецептата на labrex има сиренце...  Blush

# 17
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Рецептата е все тази  bouquet

Ами... щото рецептата на labrex има сиренце...  Blush

Моите ги правих по тази на Лабрекс, всъщност това е и оригиналната рецепта, после Лео я е променила, като не слага сирене в основната смес, но това вече е въпрос на вкус, и аз днес в моите сложих мед и овесени ядки , както и сиренце  Peace

# 18
  • Мнения: 7 474
Една и съща е рецептата, аз само не сложих сирене, че детето ги искаше с мед.
Мале колко такива изядохме ooooh! Crazy

# 19
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Ама ме омОтахте с тези бухти......  Joy
Не се издържа вече  Crossing Arms
Утре ще си направя и по двата начина и ще се наБУХТАм, да ми отмине мерака.......  Crazy

# 20
# 21
  • Мнения: 2 126
Поничките по рецептата на Лео и Линдита (не разбрах точно кой е първоизточника Embarassed) са вече сред моите любими рецепти.Днес ги направих,всички останаха възхитени.И да си призная едно леко несъобразяване от моя страна - по едрите екземпляри останаха леко сурови вътре (тсестра ми и едно съседче имахме гостенче помислиха че е крем Blush),признах си де Crazy
Щях да ви питам защо така стана,но виждайки отново снимката на Линдита се осъзнах.Къде съм тръгнала с голямата лъжица,те трябва да са по мънички.А и незнам дали тигана ми не беше твърде малък за да се обръщат сами,ама аз си ги обърнах Peace
Важен е резултатът,вече бухти с лъжица ще правя само по тази рецепта Grinning
Ето ги моите:

# 22
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266133.15
Тук е рецептата от Бу , а след още една страница има снимка.
Правих ги  и са много вкусни .

# 23
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Дес,много хубави са ти станали бухтите.
Не се притеснявай за самообръщането, и аз помагах на моите да се обръщат Joy Joy
Иначе се правят с две чаени лъжички с помощта на които си оформяш малко топче и го пускаш, трябва да е много слаб огъня за да не останат сурови.....но предполагам сте останали доволни Peace

# 24
  • Мнения: 2 126
Ах ето и това си го мислех - да е по слаб огъня.А аз ги правих на макс на котлона ooooh! Но си помислих че ако е по бавно ще вземат да ми се напоят с много олио Laughing
Но действително резултатът е страхотен,мерси Линди Hug

# 25
  • Мнения: 832
Аз да ви попитам за бухтите, които се обръщат сами - може ли киселото мляко да се замени с прясно  newsm78 Дали ще се получи пак същия резултат или по-добре да не рискувам май...

# 26
  • Мнения: 5
Аз правя бухти с прясно мляко и не стават така блажни,а ето и рецптата:
1ч.чаша прясно мляко
1/3 кубче мая
1-2 яйца
щипка сол,захар
брашно - да се получи гъстичко тесто
Остава се да втаса и се гребе се с лъжица и се пържи в гореща мазнина
Стават страхотни -при първа възможност ще кача снимки,тъй като съм още новак във този форум и нямам навика да снимам    chef

# 27
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз да ви попитам за бухтите, които се обръщат сами - може ли киселото мляко да се замени с прясно  newsm78 Дали ще се получи пак същия резултат или по-добре да не рискувам май...

Ето рецепта за едни бухтички с прясно мляко, без втасване и месене Peace

Бухтички

3 яйца
1 ч.чаша прясно мляко
1ч.чаша брашно
1ч.л захар
1/2ч.л сол
1ч.л бакпулвер
1 чаша сирене.
Всичко се разбърква.Трябва да се получи много гъсто тесто.Ако е необходимо се добавя още брашно.
Слагат се с лъжища в сгорещено олио.Котлона се намаля за да се изпържат хубаво.

# 28
  • Мнения: 2 090
Рецептата на  L e o е за тези, които са на снимката на Lindita  Grinning
Страхотни са

За първи път ги правя,добре че ги опитах преди да ги сервирам,че почти се ометоха Crazy
Ето ги моите  Бухтички,които сами се обръщат  chef

# 29
  • Мнения: 503
Ах ето и това си го мислех - да е по слаб огъня.А аз ги правих на макс на котлона ooooh! Но си помислих че ако е по бавно ще вземат да ми се напоят с много олио Laughing
Но действително резултатът е страхотен,мерси Линди Hug
И аз така ги правех и все не ми се получаваха в смисъл някои отвътре си оставаха сурови. Използвах суп. лъжица.
Ама вече ще знам. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт