Бременност и вагинален херпес

  • 17 069
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 376
Много е важно, ако херпесът излезе около термина, не само да се лекува локално, но и да се приемат таблетки зовиракс (мисля 2 седмици преди раждането), за да се избегнат последствията за детето.

# 16
  • Мнения: 23
и аз имам вагинален херпес от доста години, излезе ми два пъти по време на бремеността- в 4 и 5 месец.От тогава не ми е излизал.Иначе не го мажа с нищо не ме боли,по-скоро ме сърби за около ден,но поносимо, не ми създава дискомфорт общо взето.Единствено се моля да не ми излезе за раждането защото хич не искам да раждам секцио.

# 17
  • Мнения: 617
Има ли рецидив по време на бременността, независимо в кой месец - задължително секцио.Поне старите доктори са на това мнение.Аз също.Не бих рискувала здравето и живота на детето си.

# 18
  • Мнения: 1
а как изглежда?като пъпчици ли е или като брадавички? какви са симптомите?

# 19
  • Мнения: 171
И аз имам отдавна такъв херпес. Доста боли и е адски неприятно. През първата ми бременност излезна в 6-я месец и после в деветия и то два пъти. Слава богу като раждах нямах и за това беше нормално раждането. Ходих на кожен лекар и той ми изписа Ацик за мазане, като каза де не се притеснявам, че пише на листовките, че не се прилага при бременност.
Наскоро ми излезна пак, мисля, че беше във втория или третия месец. Без притеснение използвах Ацик. С две-три намазвания ми мина.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Когато бях бременна с второто си дете ме взеха в болницата за преносване. И там по всяка вероятност с бръснач ни заразиха повечето, които лежахме там - около 10-тина бременни. Не ни обърнаха никакво внимание, то и времената бяха по-различни - преди 14 години - и въпреки всичко си родихме нормално. За щастие нямаше никакво отражение върху децата. Но  си мисля, че ако в момента на раждането херпесът не е активен няма проблеми и секциото не е задължително.
За успокоение ще ви кажа, че с течение на времето херпесът се появява все по-рядко и след години се появява веднъж годишно. 

# 21
  • Мнения: 617
Досега се чудех как са ме заразили в родилно ooooh!, защото аз като родих второто и последния ден от престоя ми там ми излезе с адски болки.А мен също ме бръснаха, при положение, че се бях погрижила преди това...ама- не и те трябва.Тогава използваха техен бръснач, никой не ме и попита дали нося.Ето от къде идва работата.Нямаше да се сетя още години.... Confused

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте, търсих инфо по въпроса и попаднах на този сайт. http://www.herpes.ru/her/pat/gh/pregn/index.htm
Успокоих се, че ми излезе преди бъдеща 2ра бременност, и добре че не ми излезе по време на първата...
"В случае же если до беременности у женщины случались рецидивы полового герпеса, то в крови беременной плавают противогерпетические антитела, которые ограничивают инфекцию, нейтрализуют вирус. Эти антитела через плаценту попадают в организм плода, защищая его. Поэтому рецидивирующий генитальный герпес не столь опасен во время беременности. В этом случае из-за герпеса не бывает уродств и поражений внутренних органов."

Рядко има увреждания при раждане, ако заразяването е преди бременноста, а понеже не съм фен на секциото, от тук рабрах, че при активен херпес при раждане шанса да се зарази детето при секцио май е същия както и при нормално.

"При рецидивирующем генитальном герпесе ребенок может заразиться во время родов, проходя через родовые пути, на которых присутствует вирус герпеса. Риск заражения составляет от 2 до 5%. Обработка родовых путей и кожи ребенка антисептиками, содержащими поливидон - йод, снижает риск риск развития неонатального герпеса до 1-2%. Для профилактики развития неонатального герпеса с 36 недели беременности врач может назначить Вам зовиракс.

"ПРОФИЛАКТИКА ВО ВРЕМЯ РОДОВ:
Обработка во время родов мягких родовых путей поливидон йодом (бетадин, вокадин) или другими антисептиками позволяет снизить риск заражения ребенка неонатальным герпесом до < 1%.

МЕТОД РОДОРАЗРЕШЕНИЯ:
В случае если у матерей, имевших в прошлом рецидивы генитального герпеса во время родов обнаруживают высыпания или в мазке вирус герпеса, то на выбор предлагают родоразрешение с помощью операции кесарева сечения или роды через естественные родовые пути с обработкой кожи ребенка указанными выше антисептиками. 

Следует отметить, что операция кесарева сечения не снижает риск инфицирования ребенка вирусом простого герпеса. Однако, исходя из акушерской ситуации по медицинским показаниями Вам может быть предложен и такой метод родоразрешения.


ДАно на всички са ни здрави дечицата ! Praynig


# 23
  • София
  • Мнения: 38 532
Аз цъфнах! Точно сега!
И в момента ще полудея от безпокойство, след 2 часа отивам до болницата на тонове и да ми кажат ще ме режат ли или не.
А така ми се искаше да раждам нормално!
Имах и лятото, но АГто ми ми каза, че ако нямам около термина ще мога да раждам нормално.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 532
Върнах се от лекар.
д-р Жекова от ОБ ми каза, че мога да раждам нормално, тъй като това е рецидив на херпеса.
Изписа ми Ацикловир за базане и Биозин за подсилване на имунната система.

# 25
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен,бременна съм в 8-ми месец и също отдавна имам генитален херпес,появява ми се почти всеки месец,а и също от началото на бремеността.Притеснявам се да няма някакъв проблем за бебето и дори към момента на раждането херпесът да не е активен дали има вероятност за някакви усложнения,моля някоий който се е сблъсквал с проблема да сподели своя опит.Благодаря предварително.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 532
Няма страшно!
Ето ме - при мен излезе 1 път към средата на бремеността,и 1 път в края,родих нормално, бебчо е жив и здрав.

# 27
  • Мнения: 23
Ако към момента на раждането нямаш активен херпес, можеш да раждаш нормално, без притеснения, доста доктори попитах, всички са на това мнение.

# 28
  • Мнения: 2
Zdraveite...dosta se razrovih iz internet,no taka i ne otkrih nishto konkretno po moq sluchai ... Nikoga prez jivota mi ne sum imala herpes. Sega sum bremenna v 7ma sedmica i mi se poqvi na kraka v blizost do genitalite..daje neznaeh,che e herpes..otidoh na ultrazon za da vidim bebcheto i doktorkata mi kaza-tova e herpes i samo tova...nishto poveche..zatova pomislih,che ne e vajno. Vidqh v internet za kakvo stava vapros i MNOGO se pritesnih, reshih da posetq drug doktor..toi sushto kaza,che e herpes i me posavetva da napravq abort,zashtoto imalo golqma veroqtnost da zarazq bebeto,a posledstviqta bili jestoki  Cry  otidoh i na 3ti doktor ,koito mi kaza da si gledam kefa i da ne si pomislqm za abort..prosto preporucha jivot i zdrave da rodq sas sekcio... MOLQ Vİ daite mi nqkakuv suvet..mnogo sum pritesnena! Za men abortut e ubiistvo,no ako naistina procenta da zarazq deteto e golqm ne bih riskuvala..

# 29
  • София
  • Мнения: 38 532
Какви са били по специалност втория и третия доктори?
По принцип първоначалния херпес е доста опасен.
Но този, който ти е излязъл, ще се скрие за 1-2 седмици, а до раждането има време.
Помисли и от къде може да си се заразила.

Общи условия

Активация на акаунт