Лоши и злобни съседи (и смърдящи)

  • 7 954
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 803
Незнам как се оправя човек с прости хора.  ooooh!Имам същия проблем с комшия, не се трае, злобен, отмъстителен, крадлив и на бой скача, за псувни, ругатни няма да коментирам. ooooh!

# 16
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Ох, понякога оправия няма. С простаци от опит знам, че не става с добро , с лошо май пак не става. Ама някак да се правиш ,че не ги забелязваш може би.

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 692
Опитай се да я игнорираш до колкото е възможно, с простаци и откачалки оправия няма.

# 18
  • Мнения: 4 380
Само аз ли не разбирам това нахалство? Хем и простираш над нейната тераса и има пълното право да е недоволна, хем я наводняваш, хем пък и недоволна. Shocked ooooh!

# 19
  • Мнения: 38
Някои беше казал че съседите никой не си ги избира. За съжаление голяма част нямат този късмет,аз също не съм случила на съседи.Преди време си купихме къща която по право трябваше да вземем половината място на съседите защото си го бяха преградили най нахално.След триста разправии кандърми след 5 години си взехме едва една трета и пак мрънкат.Особено т.нар съсед  като пие 2 ракии вечер и почва да псува всички и всеки. Няма оправия с такива хора честно ви го казвам ни с хубаво ни с лошо се разговаря с тях. 

# 20
  • София
  • Мнения: 1 345
Само аз ли не разбирам това нахалство? Хем и простираш над нейната тераса и има пълното право да е недоволна, хем я наводняваш, хем пък и недоволна. Shocked ooooh!



Извинявай Ксения, но отново не четеш, а търсиш интрига. Простирам блузата си която е около да речем грубо 70 см, а парапета ми е на височина 1,40. Хайде кой сега е наглият - тя или аз ? А тя не е нагла на терасата да прави барбекю така ли?Да случват се аварии в блокове за съжаление на всички, а ние наводнили 5 см петно ще покрием ремонт за коридор от около 6 м. В момента в който стана мъжът ми лично слезе да предложи ако има щети да се покрият. Извини ме пак, но по-коректно от това как го виждаш? И да недоворна съм, защото всеки ден слушам нон стоп как врещи по мъжът си и синът си. Въпрос аз длъжна ли съм да я търпя? Не крещи ами направо се дере чувам ясно всяка дума, а повярвай блока е доста тих и дори хората над мен не ги чувам,че са там. Да недоволна съм, защото  казва,че ние (целият блок) сме и виновни че и тропаме и че не се била ремонтирала над 10 години заради нас представяш ли си? Да недоволна съм,защото не можеш да се съгласиш на смяна на щрангове и когато отрежат водата на 8 етажа да кажеш край не давам да се ремонтира,защото тука майстор не искам да стъпва. Това се води обща част,която спешно даде дефект, стара е и се води неотложен ремонт тя е длъжна да осигури достъп до общи части. Да недоволна съм, защото не и е работа да дойде да вика на мъжът ми и мен да ни псува, обижда и да ме пита аз що имам пари за нова кола и тя държи да знае. И още много не исках толкоз да разводнявам, написах най-кратко, но не се смятам за малоумна да не знам кога да се защитя и не мисля,че съм прекалила с нещо.

# 21
  • Мнения: 4 380
Ти предявяваш субективни претенции. Миришело, викала, опълчила се на ремонтната бригада.

Миризмите са субективен фактор- на теб като бременна всичко може да ти мирише. На един му мирише кофти от друг, на другия кофти от първия. Ние не сме тези които да преценяват от кой повече мирише.

Викат всички малко или повече. Тя крещяла но в същото време имала претенции към вас за шум. Айде сега форума да преценява кой повече крещи и пречи на другия.

Тов пък че не разрешила да се сменят тръби е нелогично ако се прави ремонт при нея. Значи си е имала обективна причина да не ги пуска. Ако на мен дойдат и ми разбият банята да ме вкарат после в непосилни разходи, и аз няма да дам.


Друг е въпроса с нейните претенции които са си много обективни. Извън балкон НЕ СЕ простира. Отнемаш и въздух, и светлина, и въобще, никой не е длъжен да гледа от прозореца си гащите на съседа отгоре. Имаш си балкон- направи си простора над него!

Съвсем естествено е да е вбесена от факта че сте я наводнили. И теб да бяха, и ти би била бясна. Това е обективен факт против теб и не разбирам какво изобщо го изтъкваш за да плюеш съседа си на когото вие сте насрали с извинение.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 345
Не разрешава, защото си е такава. Ти не знаеш ли какво са щрангове на панелка нищо не се разбива няма как нищо не е вкопано. Не разрешава и на тази за водата да влиза за отчет, щяла е да я набие и това ли е редно. При теб може и да не се простира, но тук в бг се простира.И да не е приятно да ми гледа гащите ама тя не ги вижда, точно там е проблема. При тях е по зле от катун ( това си е нейна работа) и блока е вдигнал ръце от нея не съм само аз.  Тя не се развика за наводненото, защото ние реагирахме преди нея тогава всичко беше тип топ решение се взе на момента. Няма как да прецени форума права си кой по-шумен ( не искам такава преценка) Обаче да си разбиеш комина и да вкараш абсорбатор в отдушника е извинявай не че съм бременна смърди ми в тоалетната нам е отдушникът. Това пък е незаконно, но... А субективно или обективно е да си правиш барбеку в жилищен блок на тераса?
   За тръбите не можеш ти да се съгласиш да ти влязат да ги отрежат тия тръби и после да кажеш стоп не давам да слагате нови не искам. Ха сега де?

# 23
  • Мнения: 4 380
Не разрешава, защото си е такава. Ти не знаеш ли какво са щрангове на панелка нищо не се разбива няма как нищо не е вкопано. Не разрешава и на тази за водата да влиза за отчет, щяла е да я набие и това ли е редно. При теб може и да не се простира, но тук в бг се простира.И да не е приятно да ми гледа гащите ама тя не ги вижда, точно там е проблема. При тях е по зле от катун ( това си е нейна работа) и блока е вдигнал ръце от нея не съм само аз.  Тя не се развика за наводненото, защото ние реагирахме преди нея тогава всичко беше тип топ решение се взе на момента. Няма как да прецени форума права си кой по-шумен ( не искам такава преценка) Обаче да си разбиеш комина и да вкараш абсорбатор в отдушника е извинявай не че съм бременна смърди ми в тоалетната нам е отдушникът. Това пък е незаконно, но... А субективно или обективно е да си правиш барбеку в жилищен блок на тераса?
   За тръбите не можеш ти да се съгласиш да ти влязат да ги отрежат тия тръби и после да кажеш стоп не давам да слагате нови не искам. Ха сега де?

За неправомерни ремонти и абсорбатори включени към отушник на банята, си има място за подаване на оплаквания- в общината. Това е обективен фактор, с който можеш да се бориш. Барбекютата ако не са забранени изрично от събрания на блока, значи са разрешени. А простирането с провиснали дрехи пред прозореца на друг е обсъждано сто пъти най-малко. Не е решила да ти направи мръсно, не го е направила. Ще си провисиш блузките пред погледа ми, ама няма да си ги свалиш после читави със сигурност. Laughing Така ще ти ги боядисам, че няма да си ги познаеш после. Laughing

Като си решила да се жалваш, подбирай си доводите! Защото сигурна съм ако се чуе другата страна, и тя има доста цветущи неща да разкаже за теб.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 345
Ксения ти умишлено ли четеш избирателно? Никога до сега не съм си провисила нищичко пред нейн прозорец. Няма как да стане просто. Ако простирам нещо извън терасата ще са гащите на детето е няма как да и виснат над нейният прозорец,че и да ги види.Барбекюто е забранено ама какво от това? На мен няма как да ми направи мръсно (според реда де) повярвай знам си правата и задълженията също и си ги спазвам. За жалба в общината благодаря не го знаех аз само пред домоуправителя се жалих.  Какво ще кажеш за факта,че е крещяла по предишните обитатели, че и пречело казанчето на тоалетната да са си местели тоалетната разиграла е сцени много жестоки. И казанчето не е шумно преди да се заядеш пак да се обоснова. Мисля че си има отклонения обаче няма доказване и оправяне с това. Бие и мъжът си, а той пък мирно и стои абе циркове и аз го слушам това най-редовно. Не е веднъж в деня многократно на ден без почивен такъв. Веднъж даже щеше да го изхвърля през терасата та съседи връхлетяха да го спасяват. Както и да е ... може да не съм си подбрала аргументите според теб правилно,но тук не е съда за да го правя. Просто ми е натежало, преляло, писнало и каквото щеш и си казах т.е. написах първосигнално каквото се сетих в първият пост.

# 25
  • Мнения: 4 380
Аз не коментирам психическото състояние на някой когото не познавам. Кукавелки колкото щеш. Коментирах доводите ти които в случая са не особено адекватни. Като си решила да се оплакваш, поне се научи как. Утре ако се оплакваш по същия начин пред официална инстанция, изобщо няма да те вземат насериозно. Не си в правото да искаш каквото и да било с такива доводи.

Висящи дрехи от външни простори, тупане от балкона  и миене на тераси са честа причина за междусъседски раздори. Не го прави на други ако искаш да не ти го правят на теб. И не се оплаквай че някой е недоволен от факта. Щом са забелязали че нещо виси, значи се забелязва и им е неприятно. Преправи си простора!

# 26
  • Мнения: 6
Не е решила да ти направи мръсно, не го е направила. Ще си провисиш блузките пред погледа ми, ама няма да си ги свалиш после читави със сигурност. Laughing Така ще ти ги боядисам, че няма да си ги познаеш после. Laughing

Само си представям ситуация, в която те срещам след като си боядисала любимата ми дреха  Mr. Green
Казвам ти, няма да ти е приятно  Thinking Може даже и да те боли доста време след това

# 27
  • Мнения: 702
Ксения, защо така реагираш?!Очевидно, че има проблем и той не е незначителен!Момичето иска съвет, а не упреци че тя е виновна!И то при положение, че комшийката й е куку!
Не те знам къде живееш, но преполагам, че все си живяла и в БГ, а ако си живяла наскоро тук, знаеш, че народа тотално е изперкал!Така, че не се заяжай!Грозно е, особено за такива неща!
Сугурна съм, че ако това ти се случваше н атеб, нямаше да разсъждаваш по този начин!
Но на теб не може да ти се случи...

# 28
  • Мнения: 6 301
А имате ли съседи, които започват да се бият и карат, крещят като луди, когато на вас ви дойдат гости? Е, аз имам Crossing Arms Последният път потънах в земята от срам, защото гостите идваха за първи път и не знаеха, че живеем до лудиши. Освен това са вързали едно куче - бълхарник  почти под прозореца ни, не го хранят, не му наливат вода и то квичи по цял ден.

# 29
  • Мнения: 34
Не е решила да ти направи мръсно, не го е направила. Ще си провисиш блузките пред погледа ми, ама няма да си ги свалиш после читави със сигурност. Laughing Така ще ти ги боядисам, че няма да си ги познаеш после. Laughing

Само си представям ситуация, в която те срещам след като си боядисала любимата ми дреха  Mr. Green
Казвам ти, няма да ти е приятно  Thinking Може даже и да те боли доста време след това
аз пък без и да я познавам вече съм намислила да си купя самолетен билет и да я издиря, лази ми по нервите с токчетата си "Прада" (като я гледам как ги бленува в мненията си може и да няма де)  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт