Косопад

  • 16 789
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
verche , бъди сигурна че няма да ти навреди ,а пък и в описанието на продукта пише :"Това е билков екстракт от бял равнец, коприва и латинка в бадемово масло, в който са разтворени четири етерични масла: розмариново, лавандулово, бергамотово и иланг-илангово. Бадемовото масло е силен природен стимулатор за поникване, подхранване и укрепване на косата. Екстрахираните в него три билки се използват традиционно от народната и официалната медицина, а също и в козметиката за същата цел. Между етеричните масла розмариновото е известно като силен стимулатор и едно от основните средства против косопад. Лавандуловото също е едно от основните масла срещу косопад и пърхот; то подпомага нормалната жизнена дейност на корените на косата. Иланг-иланговото и бергамотовото регулират омазняването и укрепват косата. "
и още :
"Подходящ е за всички видове коса! Съвместим с лекарствени и билкови средства против косопад, пърхот или укрепващи косата"

# 31
  • София
  • Мнения: 570
Благодаря ти! Hug
Много полезна информация ми даваш. Като отида да си купя още ампулки, ще си взема и стимуланта.

# 32
  • Мнения: 75
 Wink и пиши след това дали ти е помогнал . В упътването пише да се седи намазан със стимуланта около 30 мин. , но аз понякога и по 2-3 часа съм седяла. След това косата ми направо "сияе" , някакси по жива е и има страхотен блясък .Откакто го ползвам корените ми израстват много бързо.   

# 33
  • Мнения: 162
А този стимулант на Икаров дали може да се намери някъде в интернет? newsm78 Каква му е цената в аптеките в България?

# 34
  • Мнения: 11
И аз имам този ужасен проблем smile3511
Открих една маска, която много ми помогна, ето я:
Косопад: 50 мл. червено вино се смесват с чаена лъжичка зехтин, лъжичка мастика и също толкова урина. С тази смес се прави 5 минутиен масаж на косата.
Също така и пия капсули на Фитовал и използвам шампоаните Sabal и Aregal (но те са за мазна коса). Тази маска доста ми помогна, обаче сега карам курсовете и доста се притесних напоследък та косата ми пак почна да капе... Weary
На мен лекарката ми беше казала да не се мажа с чесън, защото гори косата...

# 35
  • Мнения: 75
А този стимулант на Икаров дали може да се намери някъде в интернет? newsm78 Каква му е цената в аптеките в България?
Аз си го купувам от аптеката за 4.80 лв.

това намерих в нета, но може би има и още :
http://www.framar.bg/ikarov-stimulant-za-kosa-pid18002991.html
http://beautycosmetic.biz/ikarov-stimulant-kosa-p-853.html
Напиши в гугъл "стимулант за коса" , видях че има и форуми ,в които е коментиран.

# 36
  • Мнения: 162
Мерси, ще потърся, но така като гледам ще ми излезе по-изгодно да го поръчам по някой от България newsm78 Мерси още един път  bouquet

# 37
zdravey az sam rumen pr.mi e da se zapoznaem, za kosopad izpolzvai zmiisko maslo/http://www.biodarbg.com/SNAKE%20OIL.htm/ ili Alpicort R tova sa dvete koito mojesh da izpolzvash mnogo sa efektni.ako iskash pishi mi na emaila.

# 38
# 39
# 40
  • Мнения: 1 049
Слагай маски за подхранване на косата, след като я измиеш с шампоан... отделно и момичетата добре са те посьветвали какво друго помага.  Peace

# 41
  • Мнения: 125
здравейте!
и мен ме мъчи един косопад...тази сутрин се оптиах да преброя космите които свалих докато се решех - стигнах до 100 и имаше още три пъти по толкова, та се отказах да броя. Вярно, че като се връщам назад във времето преживях един малък шок и освен херпесите с които се обзаведох тогава , най-вероятно и косопада е в резултат на това. Та мисълта ми е някоя от вас дали е приемала билки вътрешно и изобщо като изключим скъпата козметика и медикаментите реагирали ли сте по друг начин на този проблем.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 319
И аз имам от месец много силен косопад. При мен даже вече се виждат бели петна като застана под лампа. Направо съм в състояние на пълен шок.
От 20 дена пия Пантогар, ползвам специален шампоан и след къпане си мажа скалпа с ампули, но косопада продължава...
Миналата седмица си правих кръвни изследвания и единственото, което не ми е наред, е желязото. И то не че не е в нормата, а просто е близко до долната граница.
Лекарите само свиват рамене, но прибират паричките...
Най-странното е, че проблемът с косопада в момента е масово явление. Обадих се на приятелката ми и тя ми се оплака - абсолютно същата картина и при нея. Какво става???

Междудругото аз два пъти вече се мажа със стимуланта за коса на Икаров и точно тогава, още по време на къпането, в ръцете ми остават цели снопове коса. Струва ми се, че мазните маски не са много за моя тип коса. Купила съм си и Тривитаминол, но се страхувам да го използвам, защото към маската се прибавя МАС и ме е страх да не оплешивея тотално от мазнината...
Помагайте!

# 43
  • Мнения: 1 220
 Интересно и някъде по-напред в темата прочетох за ниски стойности на желязото като евентуална причина за косопада, при мен също желязото е ниско, но никой не прави връзка между двете.  Аз имам и лек проблем със ставите, само един ревматолог ми зададе въпрос за косопад, другите дори след като им насоча вниманието към това, казват че няма връзка. Ще си взема и аз стимуланта за коса на Икаров, имам и 2 пакетчета с билки от билковата аптека, мисля че бяха с чемерика, не съм ги използвала все още.
Ще взема да снимам колко коса ми пада докато я мия, ще заменя шампоана на Wella с бебешки сапун да видим дали ще е по-добре. А и боята за коса я отхвълих , къносвам се.

# 44
  • при него
  • Мнения: 1 248
И аз имам от месец много силен косопад. При мен даже вече се виждат бели петна като застана под лампа. Направо съм в състояние на пълен шок.
От 20 дена пия Пантогар, ползвам специален шампоан и след къпане си мажа скалпа с ампули, но косопада продължава...
Миналата седмица си правих кръвни изследвания и единственото, което не ми е наред, е желязото. И то не че не е в нормата, а просто е близко до долната граница.
Лекарите само свиват рамене, но прибират паричките...
Най-странното е, че проблемът с косопада в момента е масово явление. Обадих се на приятелката ми и тя ми се оплака - абсолютно същата картина и при нея. Какво става???

Междудругото аз два пъти вече се мажа със стимуланта за коса на Икаров и точно тогава, още по време на къпането, в ръцете ми остават цели снопове коса. Струва ми се, че мазните маски не са много за моя тип коса. Купила съм си и Тривитаминол, но се страхувам да го използвам, защото към маската се прибавя МАС и ме е страх да не оплешивея тотално от мазнината...
Помагайте!

причини за косапада: лош хранителен режим, стрес, мръсен въздух , лоша козметика, прекалено химическо третиране, прекалено употребяване на сешоари/ маши/ преси

ще си позволя скромен съвет: по-добре премахнете причните за косопада, вместо да сменяте маска след маска опитвайки се да премахнете последиците.
Успех  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт