Дарявате ли кръв

  • 1 173
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Аз бях преди от едната страна на барикадата , сега съм от другата.
Значи допреди да се омъжа, съм дарявала в България години наред кръв. Мился че по 2 пъти в годината съм давала. не ъсм рядка група но съм имала много висок титър на антителата (Лаура ще го обясни по добре от мен  Embarassed) и използват кръвта ми за набиране на серум за определяне на кръвната група.
В Германия съм давала само веднъж. Правят го 2 пъти в годината в наше село - инициатив ана Червен кръст е винаги.
Но преди 2 г се лиших от голяма част от кръвта си и въпреки наложителното кръвопреливане, аз се подписах и отказах. ooooh! Страх ме беше че ще ме омещат с някой немец и няма да ми е чиста българска кръвта  Mr. Green
Някой слънчев ден когато хемоглобина ми е отново в излишък ще седна да дам отново кръв

Мира, на твоята питанка - аз лично имам паспорт за органодарител, но не го нося с мен тук а само в немско, че да не ми се случи случка  #2gunfire

# 16
....
Ами вие бихте ли си дарили органите след като умрете да бъдат ползвани от нуждаеш се?

Аз и съпругът ми сме подписали, че сме съгласни да ни ги вземат.

# 17
  • Мнения: 1 959
Моя мъж е подписал родителите му да решът(това е станало преди още да се познаваме)аз още не знам както Фиди е казала то така си ходеща мишена за органи така че ще мисля пък и не планувам близките 150год да се гътвам Mr. Green Twisted Evil Mr. Green Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт