ФЕВРУАРЧЕТО се смее мама щом фалшиво пее.

  • 10 091
  • 284
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 982
Силве, не можем да се организираме иначе видях,че ще се събирате,ако се организира нещо за другата седмица съм твърдо ЗА!!! Вие поне се понадигате,Ники явно е пухкав и не може  Confused

Darima, ние нямаме зъби и така като гледам не се очертават скоро.

Мерси за информацията за взимането на кръв,поуспокоих се.

Днес май няма да мога да се включа повече  Sad
Ще опитам да съм по-редовна вече!  Peace

# 196
  • София
  • Мнения: 311
Честито на месечинковците!
Карбо, и на Мишето и посинява устата понякога. Не знаех, че е проблем. Моля те пиши какво казва лекарят по въпроса.
Аз мисля да ползваме държавна кухня като дойде времето. И пак не разбрах трябва ли отсега да пазя ред. Май ще ходя да питам, ако не са в отпуска.
И пак да питам - мислите ли, че е ок да пропуснем консултация, защото лекарката ни е в отпуска или да настоявам да ми каже кой я замества и да ходим. Според нея нямало проблем за 1 месец.
Толо, добре че писа за мангото - все забравям да питам, а искам да и дам. За праскови и кайсии още ме е страх, че тези обриви... Вчера най-накрая я заведох на кожен лекар, различен от последната почитателка на кортикостероидите. Диагнозата - себореен дерматит (аз си знаех). Било типично за бебетата и отшумявало (дано). Не се повлиява от храни (за това ще проверя допълнително, че малко ме съмнява).
Дарима, зъбки нямаме, за кашата (ако съм разбрала правилно) - в почти всички млечни няма АМ, а само сухо, но моята лекарка каза да почвам първо с млечни, че другите не ги харесват бебетата. И наистина яде само млечна бананова на Хумана. За левкоцитите незнам - не сме стигнали дотам. Косата ми продължава да пада здраво и нищо не помага.

# 197
  • Мнения: 173
Здравейте и от нас  Hug

Хетера, ние сме с нощно хранене и то по няколко пъти, не виждам начин да се откаже скоро  newsm78, и ако се притесняваш за кг, виж под линийката - ние колко сме  Joy
Дарима, как ще ви забравим, няма такова нещо  Hug
Дая, няма такива сини очи, не е истина  Heart Eyes

Честита 6 месечинка на Габриела  newsm67

Аз съм давала на Гого праскова на Хип, днес ще давам кайсия, но каквото и да му дам той яде, но не с апетит - взех да го храня на шезлонга, за да може да си играе с играчките, иначе започва един рев - дори и едно малко бурканче на Хип не изяжда на обед, а следобед му давам плодове пюре - резултатът е 1/3 от 125 гр  newsm78
 
Относно кухните - аз съм ЗА, дори мислех да проучвам нещата как стоят и след 8мия месец да го запиша, но Гошо категорично е против, така че не знам още дали ще ходим на детска кухня  Naughty
Относно пълзенето и стоенето - нито едното, нито другото правим като хората - и ние пълзим назад, а определено още не му харесва да стои седнал

Хубава разходка на всички и чакаме снимки после  smile3509

# 198
  • Мнения: 24
Здравейте   bouquet
Тъкмо се връщаме от доки , каза , че няма нищо обезпокоително ,но ни пказа да си пуснем в понеделник изследвания кръв и урина ( хихи , и ние ще се сблъскаме с лепенките за урина  Wink ) нали така или иначе на 6тия месец се правят. И като види изследванията ще каже дали да ходим на детски гинеколог , дано не се налага  Praynig

Дарима  Hug И ние нямаме още зъбки, но пък за сметка на това вече си имаме гелче за зъбки  Grinning като се надяваме да не ни е много нужно  Party
Ха, ами вие като ще пътувате в края на август, що не вземете да отскочите на срещичката да се видим , че с вас засега това ни е последния шанс  Wink  Е и ние може да дойдем при вас в Англия ама организацията ще е по-трудна  Crazy

За посиняването на устичката - на Ева като бяхме в болницата и посиняваше и докторката каза , че било недостиг на кислород ама не беше кой знае колко разтревожена от факта   newsm78 Карбо дано всичко да е наред  Praynig

А и накрая , но не на последно място
честита седма месечинка на Мила на Гея
и половин годинка на Габриела наMarina7711

# 199
  • Мнения: 140
Има ли някое запечено бебе от картофено пюре Tired Два дни давах по малко на Сияна / слагах и по малко кърма/ и не е акала , та сега се чудя какво да я правя. Да давам ли сокче от сливи/круша ooooh!

Повече плу, отколкото яде и ми е мн странно това неакане. По принцип ходи 1 път на ден Rolling Eyes
carbo, дано да е фалшива тревогата и беба да е добре.
Дарима, на нас ни се поду венеца от едната страна долу, чеше го, ама още тоз нашия прословут зъб не е пробил Laughing
Др седмица ще даваме кръв и урина ние. Купих си 2 колектора/ 1 за проба/, дано да успея да и взема по този начин урина Praynig

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
kamelllia19 ,и ние трябва да даваме урина.Верно ли,че контейнерчетата за урина са различни за момичета и момчета?Най е лесно да се събере урина след сън,защото като се събудят пишкат

# 201
  • Мнения: 140
kamelllia19 ,и ние трябва да даваме урина.Верно ли,че контейнерчетата за урина са различни за момичета и момчета?Най е лесно да се събере урина след сън,защото като се събудят пишкат

Да, те в аптеката ще те питат дали искаш за момче или момиче. Аз с 300 зора намерих за момата. В 3 аптеки питах или нямаха или само за момчета бяха останали. В 4-тата намерих и взех 2 за лев и някакви стотинки Laughing Дам и аз мисля като се събуди, измивам дупата и го лепвам за проба първото в нач. на др седмица Mr. Green

# 202
  • Мнения: 173
Ками, ние се запичаме от картоф, ама най-запечени бяхме от карфиол с картоф на Хип, ужас беше - 2 дни голям зор, големи напъни  ooooh!
Карбо, ако днес не получиш известие най-добре отиди до пощенския клон да си потърсиш писмото  Peace

# 203
  • Мнения: 57
Привет!
Марти се отказа от нощното кърмене от един месец.Прави пауза от 22.30 - 6-7ч.
Захранен е с почти всички зеленчукови и плодови пюрета на Хип, вече му правя и домашни и определено му харесват повече.Месни от другата седмица ще започна да му давам.Решила съм да купа био пиле и да му го направя със зеленчуци и във фризера.
От праскова и кайсия няма никаква реакция. Купих млечна оризова каша, която ще давам 2 пъти в седмицата по препоръка на педиатърката.И аз съм ЗА детската кухня и ще го запиша.
Няма още избили зъби, но венеца е набъбнал.
Вие се притеснявате, че малчовците не наддават, а моят дундаки е 9кг. на 63см.Не пълзи, не се върти, не се обръща, но се опитва да сяда.Много е смешен защото бузите му тежат.
И накрая искам да кажа, че всички снимки на майки и дечица са страхотни и по този начин ви чувствам близки макар да не пиша често. Hug

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Привет и от нас Simple Smile

Бяхме днес на консултация и резултатът е 8480 гр. и 68 см. Ама това със сантиметрите все не ни е еднакво Wink Педи каза, че изглеждал отлично и да заместя още едно хранене (това в 18ч) единия ден плодово пюре с АМ, на другия ден каша. Каза да си избера каквато искам - млечна или безмлеча и сега се чудя каква да взема  newsm78
Моля ви, споделете опит, посъветвайте ме  Praynig

За урината - вече 2 седмици претърпявам пълен неуспех Sad 10 контейнерчета изхабих, памук слагах, пробвах да го чакам да се изпишка - не и не! Днес доки само ми се смя и каза, че не е толкова фатално и, че кръвните му изследвания са ОК, така че да продължавам да опитвам, ако успея, успея  Joy Joy

И да ви кажа една смешка. Събуждам се сутринта от едно скръц-скръц, точно все едно мишчица скърца. Леле, направо се изправих в леглото  Shocked А то кой бил мишлето:



Хапва си нашия с долните зъбки! Ето го резултатът:



Ужас, ще изяде на братовчедка си леглото! ooooh!

Честити месечинки на всички сладуранковци!!! Да са живи и здрави!

Отивам, че май се пробуди младежа. После пак  Heart Eyes

# 205
  • Мнения: 140
cutesmallcat май си имате зайче, а не мишок вкъщи Joy Точи яко зъбките hahaha

# 206
  • Мнения: 115
Здравейте, момичета!
Аз пак да кажа, че всички февруарчета са прекрасни.  Heart Eyes

Найема, първите ни пл. пюрета бяха точно праскова и кайсия, защото се водят разхлабващи, нямаше алергични реакции.

Моят син все още отказва да се преобръща, а и хич не обича да е по корем, постоянно се напъва да сяда и да се изправя. И зъбчета още няма, а го мъчат вече много време.

Взех му каша Елда на Хип, давам му през ден, преди последното хранене.

Коте, много сладко мишле си имаш.  hahaha

# 207
  • Мнения: 4
Ей, много сладък тоя Венци!!! Жалко, че не е свободен  Flutter

За кухните - и аз съм ЗА. Сега ме подсетихте и аз да се поинтересувам как стоят нещата тук. Гого беше на 5 месеца и малко като записах на кухня, защото не искаше да яде пюрета, ама никакви. Той и сега не ги вкусва, а от кухнята си изяждаше всичко. Особено любим му беше онзи жабешко зеления спанак  Sick
Тук не съм чула за предварителни записвания, ама моля мамите от Варна да споделят как стоят нещата. Кофтито преди беше, че във вторник се купуваха купони за цялата следваща седмица и ако ти се случи да отсъстваш от града, купоните ти горят. В Добрич си заверяваш купоните от днес за в другиден и е по-удобно, ама навсякъде е различно.

При нас положението май по- се ядва от вчера. Да чукам на дърво, по-спокойна е днес, ама то до довечера време бол.
И да ви попитам - вашите бебоци в каква поза спят обикновено. Щото ние от известно време спим ето така и денем, и нощем:



и няма друга поза. По 100 пъти ставам да я обръщам и докато стигна до моето легло тя пак е в тази поза. Поне главата да си въртеше от време на време, а тя само така. Много е важна и позата на дупарата - трябва да стърчи нагоре  Simple Smile

# 208
  • София
  • Мнения: 117
kamelllia19  относно запичането пробвай с пюре от круша на Гербер, а и са по-мънички. Ако  това не помогне и минат повече дни пробвай бебешка клизма.

# 209
  • Мнения: 1 121
Благодаря ви за милите думи Heart Eyes

Честита месечинка на Мила на Гея

Дарима, и аз така си мисля, че щом е игрива и в добро настроение значи всичко е наред. Пишка и ака всеки ден така, че явно добре си похапва Sunglasses Аз вече започнах да й давам оризова каша и пюре от морков. Май ще й дам скоро и тиквичка, че малко се запича.

Общи условия

Активация на акаунт