ФЕВРУАРЧЕТО се смее мама щом фалшиво пее.

  • 10 085
  • 284
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 784
Добро утро!
Алхимик, на идване можеш да минеш през Търново и Добрич, а на прибиране през Сливен и Стара Загора и ще си отразила цяла България, с форумски срещи във всички градове.  Grinning
Теди, може и нещо маловажно да е, не се шашкай предварително, ама все пак нека я види лекар. Дано Евичка да е добре!
И аз не смятам да се възползвам от детската кухня. Каката ходи точно 2 месеца, сума ти неща не ядеше и накрая я спрях. На всичкото отгоре, тогава бяхме близо до основната кухня, където всъщност се готвеше, а сега сме до един от филиалите. През колкото повече ръце минава храната, толкова по-голям е рискът от замърсяване според мен. Единственото предимство на кухнята е разнообразието, което в къщи по-трудно се докарва.
Ние снощи изкарахме кошмарна вечер, сигурно 10 пъти приспивах Ралица, и щом я сложех в кошарата започваше да реве. Към 5.00 часа вече окончателно легна при нас. С няколко часа сън съм, как ще издържа цял ден не знам.  Rolling Eyes

# 181
  • Мнения: 89
Теди,имаш ли предвид детски гинеколог? Аз в София напр. не се сещам...Ако знае някой,информацията ще ми е полезна! Ралица имаше 2-3 дена един мнооого бледорозов секрет,но изчезна,а и не беше ниско(вагинално),а по-скоро от уретрата.. newsm78 Сега се притесних,а тогава се правех,че не го виждам... Embarassed

Миме,ще те търсим при входа откъм "Варшава"... Joy  И аз днес ще изляза по изключение по обяд,като я нахраня.Иначе ще се размина със всички.На Мечи й казах вчера.Също на Марая.Ще ти звънна да кажеш къде сте!

Аз го пробвах Боян на детска кухня като стана на 1,5-2 год.Обаче той все спеше от 11.00 до 13.00 и редовно не успявах да взема храната.При това лятно време...Не ядеше много,да не кажа хич..И накрая след един месец издирване на бутканчета с винт и един месец безуспешни опити да си яде манджите просто спрях да взимам.После се включих към една частна кухня и ми носеха храната вкъщи,което беше най-удобния вариант,ако няма на кой да се остави детето в студа или ако спи ...Но като цяло Боян си ядеше пюрета до 2,5 год....отказваше много често готвена храна..

# 182
  • София
  • Мнения: 2 508
Знам, знам детски гинеколог! Даже ни е близък - д-р Сираков от МД, може и на частно да се отиде в БАСП. Искате ли телефон?

Абе, кога беше срещата в Южния, току-виж сме се класирали!! newsm44

# 183
  • Мнения: 1 796
Eто и от нас снимка за кОнкурса Wink


И 2 извън кОнкурсната програма Simple Smile

# 184
  • Мнения: 89
 Ако искате все пак нещо ориентировъчно да се разберем- 13.00 ч при езерцето с лодките(че там има сянка).Пък който закъснее ще звъни! Тъкмо то е горе-долу по средата между двата входа... Laughing

Леле,Дая...какви очи! А втората снимка си е победител в тематичен конкурс... Joy

# 185
  • Мнения: 360
Миме,ще те търсим при входа откъм "Варшава"...   И аз днес ще изляза по изключение по обяд,като я нахраня.Иначе ще се размина със всички.На Мечи й казах вчера.Също на Марая.Ще ти звънна да кажеш къде сте!

 Whistling добре де от към Нишава JoyТоло зоркото око ще ти викам вече Mr. Green
И аз ще дойда към 12

# 186
  • София
  • Мнения: 1 979
Здравейте момичета.

Не съм писала от сто години и сигурно вече сте ме забравили  Sad

Поводът да не пиша поне е много хубав,мама продължава да е отпуска и по цял ден с Ники сме при нея в Княжево на въздух,а аз на почивка. Просто е прекрасно да има кой да ти помага. Онзи ден например спах следобяд 2 часа и половинатакъв кев  Mr. Green

Ники е много труден за гледане в момента. Опитва се да пълзи и да седи,но и двете не може,легнал му е омръзнало и само плаче,вече не иска да стои в кошарата,да се търкаля също му е скучно и аз трябва по цял ден да се занимавам само с него,за да не мрънка. Има ли бебчета,които вече седят стабилно,а такива които пълзят?? Предполагам,че като се научи да прави тези две неща ще се заиграва и сам,но сега и голяма мъка.
Освен това продължава да ме побърква с това нощно хранене. Става си на 3 часа да яде,а аз се уморих да кърмя,както вече ви се оплаквах и искам да спя,но скоро не се очертава. Има ли кърмещи майки отказали бебоците от нощното ядене?
Не знам дали от многото папкане нощем или от многото папкане денем, но Ники сигурно вече е близо 9кг., на 20-ти ще го водим на консултация и ще видим,ще му бият и ваксина и кръв ще му взимат, много ме е страх. Бебенцата, на които вече са им взимали кръв много ли са плакали?
Не съм въвеждала скоро нови храни,то май и засега няма нужда,доста сме напреднали така или иначе. Яде си всички видове месни пюрета без риба и свинско разбира се, хапваме почти всякакви зеленчуци и плодове, както и жълтък.Дори прояде най-сетне моите пюрета. Реших сега на 20-ти да попитам дали да въвеждам извара и кисело мляко и дали мога да давам попара. Прецених,че е най-добре да продължа да се доверявам на доки както досега,да чукам на дърво не съм имала проблеми.
Относно кухнята, Ники е записан откакто беше на 3 месеца,за да си пазим ред.Аз лично съм ЗА, познавам много майки ползващи държавна кухня и болшенството от мненията са положителни,прочетох и темата пусната от Атмосферчето и тя също ме убеди да пробваме с държавната кухня засега.
Доре, не съм убедена,но мисля,че ти и аз ще взимаме от една и съща кухня майка, аз ще взимам от детската градина на Дойран,но кухнята майка за района е в Павлово,мисля си,че и за вашия район също.Ти от кое ОДЗ мислиш да взимаш?

Искам да ви кажа,че ми е много мъчно за всички ви. Особено силно  Hug за Маринчето,Дидето,Деси,Инка,Дорето,Мими,Мечоланка,Надето,Силвето, Галя и Еми. Хора много искам да ви видя!!!!!!!!!!!!!С някои от вас несме се виждали откакто сме родили  Sad  Айде ако правите някаква по-мащабна среща,нищо,че напоследък ме няма тук ми пратете един смс има ми телефона в данните и да дойда и аз да се видя поне с част от вас.
Иве, с теб поне скоро се видяхме,а и си писахме,но и ти ми липсваш естествено  Wink

Искам да ви кажа,че дори и да не чета всичко с голям кеф гледам снимките.Имаме уникални деца,само да са ни живи и здрави.  Praynig

И като за финал не се въздържам да се похваля и аз с Никчо,за съжаление скоро не сме го снимали по хавлия,но ето една от къпането ни,което е голям кеф за него


А тук слуша Еминем


Благодаря ви за вниманието и дано не прекалих този път.

# 187
  • София
  • Мнения: 1
Момичета аз набързо да почерпя за половингодинката на Габриела!

А пък после ще чета като имам време Embarassed, че мисля да и сваря днес картофче, по случай рождения ден, да направим и ние нещо като захранване.



Приятен ден и приятни разходки от нас Hug.А и ние да се подготвяме.

# 188
  • Мнения: 360
Цоп и ние в конкурса за банята Heart Eyes

# 189
  • Мнения: 356
Честити месечинки на празнуващите ни днес дечица!

Хетера,ние седим не много стабилно още и пълзим много смешно по-скоро назад  Laughing Като ни вземаха кръв за изследване не плакахме въобще  Peace

Супер са снимчиците на мокрите бебенца!

Аз искам да попитам мамите,които вече са въвели пюрета от праскови и кайсии дали имаше някаква реакция при децата?

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 10:51 от naiema

# 190
  • София
  • Мнения: 2 508
hetera, аз не съм решила още дали ще е частна или държавна кухня. Смятам да опитам и двете. Ей сега ще отида до детската градина, да ги питам най-после кога да се запишем.

Ами, и аз ще се разходя до Варшава в 12. Wink

# 191
  • София
  • Мнения: 66
Хайде пак сме тук
Отново не беше нашата сестра и Бела малко плакна на Пентаксима, но след секунда забрави.
После на взимането на кръв баща й каза че не е гъкнала..
С урината и лепящото контейнерче и ние се изложихме, та сега с памук ще го правим... дано да успеем до 2ч, че да е готово в понеделник изследването...
8180гр на 70см ни премериха... доколко е коректно, не знам Simple Smile
Главата и гърдичките са й същите от миналия месец /най-сетне и на нея започнаха да й ги мерят/... 44 и 45см, ама не знам кое кое беше  newsm78
фонтанелата й е голяма, да сме продължавали по 2к., ама ортопедката каза по 1, та ще давам по 1, но вече редовно... че за един месец я има я не да съм й дала 5 пъти  Banghead
Лошата новина е, че пак ще се видим с Еми... и то по-точно че пак ще ходим в Здравето, а Еми е бонус Wink
Еми, в понеделник в 11 ни е часа, ние ще сме в 10 там, че милото не е съвсем сигурен и да не изпуснем...
Д-р Демирев говори ли ви нещо като име? Че и името недочул нашия  ooooh! Simple Smile
От 6 месеца най-сетне се сетих да питам защо й посинява устичката и док ни прати на кардиолог... Докато ми пишеше направлението щях да се разрева Sad
Ама не съм чааак толкова притеснена, че все пак ежемесечно я слуша, ако имаше нещо все щеше да чуе... Пък и нали все гола я държа аз... надявам се да е от студ  Tired

На детси гинеколог - в Майчин дом. Там е и този д-р Сираков.. той едно време пишеше в Рики и  newsm78 как се казваше другото вестниче..
Ама аз ще изчакам още малко Simple Smile както е случаят и с Раличка и на мен ми изглежда нашите розови слузчици да са били по-отпред

Хетера, и на мен ми се идва на среща, ама много сложно с децата Simple Smile Не невъзможно, но сложно Simple Smile
Иначе Белослава има голям мерак да седи и аз се чудя дали не правя грешка като я оставям... Тя сама се изправя, но само от полуседнало положение на база мускули, та малко се чудя, но това е единствения начин понякога да не плачка
Пълзи единствено назад, но както преди няколко дни писах едва сега започна да си надига и коремчето. Не може да стои като Жорето на Фокси

за детска кухня аз съм много ЗА, частна - държавна, не е чак толкова различно според мен... но искам първо да видя как ще съм аз с работата и кой и как ще я гледа догодина... То и без това за нея някъде към 12я месец май ще става, че нали още не сме се захранили  Whistling

Айде стига съм ви занимавала с нас Simple Smile

ПРИЯТНА РАЗХОДКА НА ВСИЧКИ Simple Smile

# 192
  • Мнения: 89
Найема,нямаше реакция при нас от пюрето с кайсия и праскова.Даже три дни подред сега яде само кайсия.Учудващо за мен,на Ралица много й допадна плодовото пюре на Семпер с манго...Всяка сутрин яде 2/3 от малките бурканчета с 1-2 лъжици АМ вътре(и съвсееем малко водичка,с която разтварям АМ).
  От утре съм решила да започвам с месните пюренца.

Весе,ами хайде днес в парка!Или вече е късно да се организираш? И на мен ми е домъчняло за теб!  Hug А относно една от питанките ти-Ралица нито седи,нито пълзи...само вири дупе нагоре и после го люлее наляво надясно.. Laughing Кръв не сме давали и мисля да пропусна.И без друго я бодоха доста в болницата юни месец..

# 193
  • Мнения: 30
Добри ютрооо!
Сигурно сте ни забравили,ама гостите са нивиновни Simple Smile/но си ви попрочитам редовно./
Още сме на българска земя,чакам одобрение за виза,и се очертава към края на август да потеглим.
Тая сутрин съм много радостна,понеже излезе резултата от стерилната ни урина и най-накрая е СТЕРИЛНА!Преборихме гадните бактерийки!Толо,ако мислиш,че зацапването е било от уретрата,то е по-добре да дадете стерилна урина/ако не сте го направили,де/И понеже заговорихме за полови и пикочни инфекции при момичета/понеже при тях,нас е по-често срещано,отколкото при момченцата,мъжете хубаво е да оставяме малките да си стоят отвреме навреме без памперси особено сега в топлото време.
Страхотни снимки сте пуснали,ние нямаме пресни от банята,пък и Ника нещо в последно време взе да не харесва баня,почва да мрънка Confused
Да попитам и аз:
1. Има ли бебета без зъбки още?
2.Защо се препоръчва първата каша/оризова например/ да е безмлечна...?След като в млечната има АМ и е по-лесно да сложиш само вода...Ние сме на Милупа млечна оризова и за сега много ни харесва.Освен това през деня сме вече на АМ,залъгвам я като слагам в млякото мъъничко плодово пюре и тогава го пие.Иначе се приспиваме на гърда и сутрин рано си сучем.Но Лактаната категорично я отказахме и си минахме на стария добрия НАН.
3.Може ли да ми кажте нивото на левкоцитите на бебечетата ,тези,които вече са дали кръв,ей така за сравнение. Hug
Рени,не се притеснявай,не сте дребни.Ние сме 7100 и в последния месец и половина сме качили само 350 грама.Но не съм се притеснила,защото винаги сме наддавали добре,хапваме си добре,жизнени и игриви сме,захранихме се полека ,пък и сега са жеги...
За детската кухня,аз мисля да си й готвя,понеже няма да работя в близките поне 2 години/поне не на пълен работен/,та тук нямаме колебания.
Еми,ех,тази температура!А как се чувтва Бо?Плачка ли много?Питам понеже температурата не е висока и ние си имаме 37-37.2 понякога като си играем,движим и сме будни,но като се успокоим или заспим и си ни е нормална.Дано е нищо и просто да е от игра. Hug
Мамета,с "окапващите" коси,продължават ли да ви падат?Моята продължава да си пада,макар и по-малко.Накрая стигнах до извода,че в този случай нито чесъна,нито най-скъпите ампули няма да помогнат-всичко е заради хормоните и дано по-скоро се възтановят! newsm10

Миме,много ми хареса снимката със сучещата Мая в нова позаиция"нащрек". JoyИ...как да пропусна,голям красавец е този Едо!Какви къдрици!
А сега ще бягам,весел уикенд на всички!!!Приятни срещи и разходки! Hug Hug Hug
п.п. До аватара ми може и да пише "новак",но съм абсолютно пристрастена към този форум! Laughing


# 194
  • Мнения: 17
 Ок на и ние ще сме на "Варшава" ама като гледам ще е около 13 че няма да сколасаме по-раничко, но знае ли се. Ще връткаме тигелчета от езерцето с лодките до Нишава пък дано се нацелим. Там имаше едни столчета такива леко в стил началото на 20-ти век може и на тях ако не е слънце. Изобщо с една дума ще се намерим. Ние сме лесни - Ачо крещи все едно го колят, Криси пищи от кеф доста гръмогласно ако вие не ни забележите може полицията да ни види и да ни пребере в подозрения че малтретираме децата с тия крясаци.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт