Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 26

Момичета,ня мен ми е много лошо два дни,гади ми се отново,даже повръщах 1-2 пъти.Каквото и да хапна става ад. Sad Одеве се тръшнах около 10 часа и спах досега.Помина гаденето след съня.


Деси,аз съм така от снощи  Sick Даже сутринта както си говорихме с мойто мъжле,от нищото направо ми се напълни устата и се върнах в началните месеци  Tired Споделяла съм с другия доки,който ме следи,и той каза,че,когато има киселини се стига и до повръщане,защото дразнело не знам си какво  newsm78 Като ми станело лошо да съм изпивала чаша вода с лимон,сода или Талцид и да дишам многооооооо дълбоко  Peace Ако успееш да поспиш ще е най-добре,но на мен ми стана 2 пъти по-зле като легнах и гледах да съм поне в седнало положение  Whistling Е,така съм успяла да заспя и станах преди малко  Crazy Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 341
Герчо, раждането не е песен. Има си болка, няма да се залъгваме...Като се сетя, мъжът ми колко молитви отнесе по майчин адрес и не само... Joy Има си зор, но ако нещата стават от самосебе си, и родилката се остави да заема поза която й е удобна на нея, е доста по-леко и безболезнено. Поне така съм чувала де. На мен в МД не ми даваха да сядам, защото съм шяла да смачкам главата на бебето...изрод ли съм искала да родя...и подобни приказки чух, от които определено не се почуваствах по-добре. Crazy

Future maman, още преди раждането ще разясня на док. че не искам окситоцин и т.н. Ако болките са непоносими ще си поискам епидурална. Дано удържа фронта и мина без нея де. Whistling

На всички с неразположения бързо да им минава! Hug

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Момичета, ето ви малко снимки от сватбата на брат ми - http://www.facebook.com/home.php#/album.php?aid=93946&id=560689462&ref=nf
Има и още, но просто нямам сили да качвам повече и отивам да полегна.

# 63
  • Мнения: 2
По повод на раждането-една приятелка роди преди месец без упойка. Просто не останало време да и я сложат ! Та ми разказа как стояла права, държала се за тениската на мъжа си и изведнъж, като усетила че бебето напъва почнала да пищи. Мъжът и се изплашил и и казал, че в този момент му приличала на диво животно  Joy Какво да се прави, нали трябва да излезе някак тази болка.

Гинбай, прекрасни младоженци са ! Да имат дълъг и щастлив, безоблачен семеен живот !
Ронка, поносими са болките, но могат да те изненадат с интензитета си, понеже първия път не си ги изпитала до край (така казват мами, които са го преживели). При мен беше по-различно, понеже знаех какво да очаквам и стисках зъби, но си е и малка доза мазохизъм де  Mr. Green

Хайде, спирам за сега, че пръстите ме заболяха да тракам.

# 64
  • София
  • Мнения: 0
привет на всички момичета, и аз гордата октомврийка да се запиша

# 65
  • Мнения: 1 341
Гинче, много хубави снимки. Булката е много нежна, а роклята семпла...чудна! Малките шаферки също ми направиха впечатление. Оригинални рокли.

nevito, добре дошла сред нас! Hug

# 66
  • Мнения: 4
nevito,добре дошла и леко доизкарване на бременността  Hug

# 67
  • Мнения: 103
тъкмо се кефех, че не ме е страх от раждането и като се задълбочи темата от вече раждали мами и пак ...  Sick
дупе да ми е яко. и не само ...  ooooh!

# 68
  • Мнения: 32
Гинче снимките са супер, дано и брат ти скоро да зарадват фамилията ви с бебе! Simple Smile
 Nevito, добре дошла !

# 69
  • Мнения: 65
Честита нова тема

Неви добре дошла   bouquet

# 70
  • Мнения: 1 668
Ами то като сме стигнали дотук все отнякъде ще трябва да излязат тези деца... Аз по-скоро се плаша да не руптурира матката, отколкото дали ще ме боли... Не очаквам, че отивам на банкет, ама това с писъците ми идва малко в повече... На мен мъдрец без упойка са ми вадили повече от 4 часа и гък не казах, след нощта в реанимацията и аналгин не съм пила - издържам на болка и понеже издържам и затова ме втриса като чуя писък... Щото не мога да си представя каква ще да е тая болка, дето да докара до писъци жената  newsm78 newsm78 newsm78... Всичките ми познати разказват за болки като много сирна менстуация  newsm78. Казвайте какво да очакваме... като чета темата смешно ли е раждането, направо за купон съм се настроила... Ще видим... Дори на моменти съжалявам, че няма да си имам циганка до мен да ми ръси бисери... ама от друга страна не си представям как ще раждам в обща стая с още 100 човека...

# 71
  • Мнения: 23 402
Невито,добре дошла.
Деган може да се пие 2х1,но само при нужда/ако повръщането е силно,3-4 пъти на ден/.Не е препоръчително да се взима като превантивно лекарство.
Емил не съм ги пробвала,може да опитам с тях,ако видя,че нещата не отшумяват.
Гинче,да са вижи и здрави младоженците!Скоро да ви зарадват с нова издънка на семейството! Simple Smile
Плами,аз също спя полу-легнала,гледам да съм нависоко.

# 72
  • Мнения: 99
Е, Герчо болката не е баш като менструалната, или поне в началото може и да е такава ама накрая хич не прилича на менструална ами си боли  Wink Не е нещо което не може да се издържи де, то си зависи от прага на поносимост на болка  Peace Така като чета ти имаш висок праг и няма от какво да се шашкаш  Wink При мен хем прага на поносимост е много нисък пък пак издържах без упойки и разни облекчения, а в момента в който видях щерката и ми мина всичко и бях готова да стана и да си тръгна още веднага  Laughing  А това с 100-те човека в една стая къде го има  newsm78  Не знам какво ви плаши факта, че ще сте повече жени на едно място  Thinking Това си има и добрите страни, винаги е весело, има тема на разговор и апсолютно винаги има кой да ти помогне ако има нужда  Peace Пък и ако всичко е наред не вервам да ни стане нещо за 3 дни престой в една стая с повечко жени  smile3506  Ся ако не сме във ВИП нема да е, така ли?  smile3534

Неви добре дошла при нас   bouquet

Гинче много обичам сватбите и тази на братчето ти ми харесава много  Party

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,момичета!

Признавам си -аз бях с темичката Flutter.Снощи дори си развихрих литературния гений и мислих нови заглавия Whistling hahaha,защото вие хич не помагате с тях Naughty

Гинче,извинявай,че така малко съм те изпреварила,но имах само 5 мин време и като видях 20 стр,направо я пуснах и излязох.Чак сега ви изчетох Hug

Рони,Жени,какви мъже само smile3521 sweating
Ронче,не се притеснявай за утре.Сигурна съм,че всичко ще е наред.А пък ти помоли лекаря да говори бавничко и с по-прости думи-няма да се разсърди предполагам. Peace

Мамче84,Невито,добре дошли сред нас Hug.леко бременеене и здарви бебчовци накрая.Ако желаете си споделете термините,за да ви добавим на първа страничка в списъка

За упойките,аз за съжаление не успях да изпитам облекчението на епидуралната упойка,заради която отидох всъщност да раждам в частна клиника.Бях със спукан околоплоден мехур,а пък никакво разкритие.Активна родова дейност така и не започна,дори и след системата окситоцин,нямаше разкритие,а то трябва да е поне 4-5 см,за да ти сложат упойка.След окситоцина тоновете на бебето почнаха да се влошават,спряха го.Чакаха 2-3 часа да видят какво ще стане Tired,а пък мен вече зверски ме болеше,помагаха ми за разкритието при прегледите(изроди с изроди-това ми е най-голямата болка в живота),пак пуснаха окситоцин.Накрая след 4-5 часа контракции малкия се роди.
Наистина не останах много доволна от това как се водеше раждането.Може би защото си го бях представяла по друг начин и се бях настроила на съвсем различна вълна-тип ''смешно ли е раждането'',а пък то нито беше смешно,нито хубаво,а само някакво напрежение витаеше във въздуха и лекарите нищо не ми казваха Crossing Arms.Другите жени,които минаваха в предродилна раждаха като на конвейр-точно за 30 мин.Бам епидуралната и пей сърце.Едното момиче дори си говореше по телефона 2-3 мин преди да роди-правете си сметка дали я е боляло.

Затова сега реших да си спестя целия панаир с частните болници и да отида в държавна,където са специалистите(не искам никой да обидя Hug),защото вече знам какво ме очаква и дори и без упойка искам да се чувствам в сигурни ръце.Само се моля,като второ раждане,поне да е по-бързичко,бе Praynig

# 74
  • Мнения: 1 341
Герчо, аз лично също не съм викала, защото знам, че с викове само подтискам останалите. А пък и през цялото време си повтарях, че съм силна.. Crazy Та така, пъшках си тихичко. А пък съседката по легло ми вика.."абе викай си, не ми пречиш"....а тя с изтекли води, без грам контракции си чета книжка. Викам си гледай как раждат някои... Joy

Иначе болката е силна, каквото и да си говорим. Менструална е в началото, когато е безобидна. След това вече започва купона. Аз си признавам, че мен лично много ме боля, на моменти се чудех дали ще оцелея след всичко това. Но това докато не ми сложиха упойката.
В темата "Смешно ли е раждането", се казва само хубавата страна на нещата. И при мен имаше моменти, които бяха траги-комични. Но като цяла в тази тема се споделя само смешната страна, не и болезнената.
Аз отидох да раждам с усмивка и с нагласата, че всичко ще е наред.
Сега пак така...правя каквото трябва и зависи от мен. Peace

Абе дано и ти изпиташ удоволствието от естествено раждане. И после ще кажеш впечатления, защото все пак на всеки прага на поносимост е различен.

Общи условия

Активация на акаунт