ЯНУАРСКИ МАМИ 2010 г. - 15тема

  • 12 155
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 98
Твоите 2 бебчета (да са ти живи и здрави) явно още от пупата те тормозят и изяждат всичко и не оставят нищичко за теб  Rolling Eyes Незнам наистина дали е нормално но за по сигурно сподели с лекарката която ти следи ЖК.Лека и приятна бременност ти желая  Simple Smile

# 241
  • Мнения: 634
Лекарката казва че е нормално да не се притеснявам, но аз все за това си мисля

# 242
  • Мнения: 1 491
obi4anka добре дошла Hug Лека и безпроблемна бременност. За килата, хич не се притеснявай ако бебетата се развиват нормално  Peace 
Аз съм до момента на -15 кг, като по същият начин по цял ден  Sick  Добре, че като спя не проявявам такива симптоми, че тогава не знам какво щях да правя  ooooh!

Иначе на мене още в началото ми обясниха какъв е стандарта за наддаване на кила по време на бременност: През първите два триместъра общо 6 кг, като през третият отново са 6 кг. Общо за цялата бременност 12 кг  Peace

Дани ЧъРъДъ  newsm59  Да си жива и здрава  Hug

# 243
  • Варна
  • Мнения: 407
Благодаря на всички  Hug
Катинче, аз лекувам сина ми с хомеопатия. Много съм доволна. Преди да се обърнем към нашата хомеопатичка, сина ми беше болен всеки месец и от антибиотиците много му беше спаднала имунната система. Откакто го лекувам с хомеопатия, боледува по-рядко и когато боледува изкарва болестите по-леко. Но честно казано не знам ако се разболее по-сериозно, дали бих заложила на хомеопатията като метод на лечение. Например през януари изкара скарлатина и просто не посмях да го лекувам с хомеопатия, тогава прибегнахме до антибиотик. Иначе и аз съм се лекувала с хомеопатия, и то доста успешно. Затова съм много ЗА нея.
gitadam, мисля си че таблетките и капсулите магнезий, които обсъждахме- Нутри-маг, Магнерич, Магнерот, са по-добри от този на посочения от теб линк. Понякога не трябва да гледаме цената, не че не е важна, но аз лично не съм чувала някой лекар да е изписвал на бременни такъв магнезий. Не знам, нека изкажат мнение и други момичета.
obi4anka, добре дошла в януарските редици  Hug

# 244
  • Мнения: 693
Аз не знам какво да мисля за хомеопатията: аз имам неприятен личен опит с нея, но една приятелка много я хвали за дечицата, които така са спрели да боледуват...  Но малко ми е трудно да се доверявам за важни здравословни неща на хора, които не са учили за лекари, ма то на мене и с лекарите ми е трудно  Laughing

Разкажи какво се случи, интересно ми е.

Стандартната медицина неможе да помогне на Михаела и ние решихме да се обърнем към хомеопат (горещо препоръчан от моя много дора приятелка), въпреки че не съм запозната с добре с тези методи на лечение. Всичко мина ок, но с някои нейни изказвания ме хвърли в джаза, както се казва.  Laughing Например, че на малките деца не е необходимо да се мият зъбите, против всякакви ваксини, против опитите за смъкване на температура до 38.5 градуса newsm78

obi4anka, добре дошла, да са ти живи и здрави близначетата  bouquet



# 245
  • Варна
  • Мнения: 407
Това с миенето на зъбите и мен ме учудва, но за температурата при хомеопатията наистина е така. Целта е организма сам да се пребори с високата Т. Като свикнеш с методите, въобще не е страшно.
Какво и има на Михаела?

# 246
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Дани_77, ЧРД с пожелание да се изпълнят копнежите ти. Весел празник от мен.



obi4anka  Привет  bouquet

Радче кога ще са налице резултати?

За хомеопатията не знам тук не съм срещала специалисти. Ако нещо леко минаваме с природните лекове..педиатър-ката ни е вярваща, няма деца грижи се за майка си, но пък е удивително внимателна и позитивно настроена, свястна жена. Страхотно е запозната с лекарства на природна основа, кремове или сиропи почти винаги е само от фито съставки. Е, пие дребното Нурофен и Панадол, но класически антибиотици не пила. Вярвам и не вярвам в класическата медицина, нея познавам, но знам и рисковете и от там и страховете ми.

Кила сега съм +5 вече. Почнах от 56кг, миналата бременност за същия период бях +10 при все, че двойно вече повръщах, но явно губех минерали и много бях отекла. Приблизително качвам по кило ма месец, но грам не ме тревожи факта. Бях качила от 52кг до 78кг а след няколко месеца изглеждах така http://ivalex.multiply.com/photos/hi-res/71/1?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F71%2F1 само гърдите ми не се побираха в старите грехи, нямам стрии освен три на дупето и те нещо вече избледнаха и не се виждат.

# 247
  • Мнения: 1 491
Хомеопатията .... - аз хич й нямах вяра докато не се срещнах със свекърва ми. Тя е заклета привърженичка. В деня на секциото ми със щерката, ми връчи едно шишенце и ми обясни как да ги взимам "хапчетата", защото това било за бързо заздравяване на оперативни рани  Shocked  Бях решила да не го пия, но тази жена за 10-те минути, в които успя да ме види преди операцията, така жестоко успя да ми вдигне кръвното, че упойката не успя да ме хване много добре, в следствие на което ме срязаха на живо, а после ме дрогираха за секунди с лидокаин и ефедрин  Rolling Eyes  Та в следствие на обстоятелствата, като излезнах от упойката реших все пак да го пробвам. Още на 7-мия ден като ми сваляха конците на доктора му направи впечатление, че изключително добре ми зараства операцията ...
Иначе съпругът ми навремето е писан от военните НГВС заради двойно уголемен черен дроб. След като една година е ползвал хомеопатични илачи, черният му дроб се е смалил и си е влезнал в норма


  Но малко ми е трудно да се доверявам за важни здравословни неща на хора, които не са учили за лекари, ма то на мене и с лекарите ми е трудно  Laughing


Ами то да ти кажа, не е задължително. Свекървата от години ходи при една хомеопатка, която по професия е детски лекар, така че ... има и медицински лица, които практикуват хомеопатията.

# 248
  • Мнения: 693
Ivalex,  Shocked Shocked Shocked направо ме срази, а малката какъв е бонбон  Heart Eyes Heart Eyes

Аз качих 16-17 кг. и преди да успея да се възстановя (5 кг. неуспях да сваля) бях отново бременна Laughing

violetblue, аз съм много отворен човек, чета и езотерика, но тази хомеопатка направо ме потресе. Sunglasses

# 249
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Катинче, бях сама с бебе, което беше нон стоп на ръце от мига в който се роди докато не проходи, и чините си миех с нея на кенгуруто, кърмех, перях пелени, гладех вечер,имах енергия за 100  и така през ден, два на разходки до града...  към 7км са. Като се върха от родилното бях 69  с 10 по малко. За пет месеца бях пак под 60 кила за още три бях 53кила, като цяло ги броя че съм ги свалила за девет месеца. Към годинка на Верето малко качих бях 55 и доста се харесвах така, и си останах в тези по женствени размери.  

# 250
  • Мнения: 326
Това с миенето на зъбите и мен ме учудва, но за температурата при хомеопатията наистина е така. Целта е организма сам да се пребори с високата Т. Като свикнеш с методите, въобще не е страшно.
Какво и има на Михаела?
Идеята е , не организма да се пребори с температурата, а че температурата е начин организма да се пребори с болестта! Аз този метод го практикувам от години, ако не е над 38, не я свалям, даже се завивам и пия нещо топло!  Обаче честно казано, много се съмнявам, че бих имала смелост, да процедирам така с малко дете!
Катинче, хомеопатията е добра според мен, но не всеки може да я практикува, трябва си специалист! А щом стандартната мед. не помага, пробвайте хомеопатия, няма да навреди. В нея активните вещества са в микроскопични количества. Идеята е да се провокират естествените защитни механизми, които се смята, поне, че при малките деца все още не са закърнели! Надявам, се , че Михаела ще се оправи бързо, стискам ви палци силно!!!

Далечна Хомеопатът ТРЯБВА да е лекар и голяма част от тях - са!
Аз имам лош опит с традиционната медицина! Но не я отхвърлям, /все още  Wink/  Дано не ни се случва повече  Praynig

obi4anka Добре дошла, безпроблемна бременност ти желая!
Да те успокоя - аз съм с -3кг. от началото. Тази седмица, май почнах да качвам! Но все още съм си две кила и половина назад! Доки каза че е ОК и аз съм спокойна  Grinning

Дани  Tada : baloni

 newsm51

# 251
  • Варна
  • Мнения: 407
Това с миенето на зъбите и мен ме учудва, но за температурата при хомеопатията наистина е така. Целта е организма сам да се пребори с високата Т. Като свикнеш с методите, въобще не е страшно.
Какво и има на Михаела?
Идеята е , не организма да се пребори с температурата, а че температурата е начин организма да се пребори с болестта! Аз този метод го практикувам от години, ако не е над 38, не я свалям, даже се завивам и пия нещо топло!  Обаче честно казано, много се съмнявам, че бих имала смелост, да процедирам така с малко дете!

Да, аз това имах предвид, но не се изказах правилно. Аз го практикувам това с Вики, страшно е само първите пъти. Моята хомеопатичка има медицинско образование, но е решила да се развива в тази насока.

# 252
  • Мнения: 693
Тази, при която ходихме днес няма медицинско образование Thinking

# 253
  • София
  • Мнения: 2 245
ИвеHug какви са тези манекенски мерки  Shocked... дай Боже всеки му!
Резултатите ще са готови понеделник или вторник...

Аз не съм ходила при хомеопат до сега, но знам че на първичният преглед се вземат много данни, прави се специфичен профил на пациента и въз основа на него се предписват лекарствата, като дозите са строго определени.


# 254
  • Мнения: 1 491
Аз не съм ходила при хомеопат до сега, но знам че на първичният преглед се вземат много данни, прави се специфичен профил на пациента и въз основа на него се предписват лекарствата, като дозите са строго определени.


Точно така е  Peace
Щерката след първата ваксина ДТК, направи алергична реакция - излезна й лишейче на бузата. Ама кой да ни каже, че е алергична реакция  ooooh!  Както и да е, по настояване на свекървата дойде тя у дома с въпросната хомеопатка-детски лекар и сигурно 1ч40мин ме разпитваше за детето, мене и мъжо. В крайна сметка й предписа два вида капки да пие и аз въпреки, че продължавах да не вярвам, все пак ги купих и започнах да й ги давам. На 5-тият ден се забеляза видимо подобрение, но на 7-мият взехме, че сложихме втората ваксина ДТК и не искам да ви казвам какво се получи  #Crazy  Една седмица след втората ваксина я заведохме при Богдан Мустаков (лека му пръст на човека, невероятен специалист беше), който само като й вида лишея каза "Алергична е към ваксината ДТК, колко сте сложоили до тук?" Обясняваме ние всичко както си беше и за хомеопатия и за всичко, като доктора ни забрани категорично да слагаме третата дозаи ни успокои, че по всяка вероятност точно хомеопатията е спасила живота на детето, защото като гледа пораженията се учудва как не е получила алергичен шок и не е умряла  #Crazy  #Crazy
После за разправиите и перипетиите, през които минахме с ХЕИ (сега РИОКОЗ), за да я освободим от ваксината няма да ви разправям, че отново побелявам само като се сетя  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт