АПРИЛчета-набор 2008!!!

  • 15 486
  • 274
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 517
Добро утро на всички   food010

А а3 съм от оне3и консервативни лица, които са отговорили "тц, никога"  Wink 3а бюста. Не съм убедена, че подобни намеси правят човека по красив. Само ако има серио3ен проблем, медицински бих се замислила...

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 10:59 от Lale32

# 241
  • Бургас
  • Мнения: 328
Привет!  Hug
Отдавна не съм писала, но се готвя да ставам кума тази събота, а и Мимето не спира да щурее. Вече с корема ми е трудно да я гоня, а тя все едно нарочно прави все по-големи пакости. Онзи ден падна на равното и си подби голямото пръстче на десния крак - такъв рев му удари, а аз се шашнах, че може да го е счупила и за малко да скочим до спешното. Добре, че Милен излезе по-разумен и овладя ситуацията.
Незнам дали съм изпълнила нормата за 6 реда  Laughing , само ще кажа, че за анкетата гласувах, че бих си сложила, обаче Милен взел, че гледал един филм по Дискавъри как протича операцията и отсече, че не можел да си представи да бъда подложена на такова мъчение... Пък и като се замисля, по-скоро бих избрала да ми се повдигне леко бюста, отколкото да го уголемявам /или поне не много де  Rolling Eyes/
Кокетка, ама наистина голямо обикаляне сте му ударили...  Wink

# 242
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте и от мен  Hug

Да се отчета и аз с няколко реда,че да не ме погне Емма  Wink

И ние се гласим за яслата.Взехме направленията за изследванията.Много се разочаровах,че не всички се поемат от здравната каса.Защо ги искат като  няма пари да ги поемат  #Cussing out .Я да питам в тая връзка мамите ,които са ги направили тея  изследвания колко пари ви струваха?

Друго ново при нас няма.Дано съм изпълнила нормата  на Емата  Joy 

П.П Май няма 6 реда  Mr. Green ,ма са от сърце   bouquet

# 243
  • Мнения: 209
Привет!

Колкото и да не ми е до писане, след толкова хвалби ще е грях да не ви благодаря най-искрено за милите думи!  Hug Hug Hug

Емма, да ти кажа рецептата - правете второ! Като почнеш да тичаш след едното и да буташ в количката другото....нещата стават малко по-различни  Laughing Но пък е много, много хубаво! Пък и осъзнах, че колкото и да ти помагат - абе не е като с едно... И имаш едно голямо от мен, само кажи какво пиеш   Wink Hug
И аз като фенка на 1001 нощи, като ви казвах едно време, че е много хубав сериала...пък и Онур де  Embarassed А ако искаш да го гледаш по-набързо си го дръпни от нета и да видиш тогава каква зарибявка е ...по цял ден и нощ на компа ще седиш Crazy

Айде мами чакам разкази за яслите, как се чувстват децата, плачат ли сутрин, слушкат ли там? Абе всичко....до преди няколко месеца Цветомир ми се струваше много малък за ясла, но сегааа - той направо си е голям и ако имам възможност и аз бих го пуснала.

Аз одавна съм си казала ДА за силикона, но едва ли ще прежаля толкова пари, за да си сложа....много ми се виждат. Тя Криси нали наскоро проучваше....даже вече може и да се е сдобила с нов бюст. Ако е така да се похвали  Wink

Нормата си я преизпълних!  Whistling

# 244
  • Мнения: X
Ухаааа, ей туй се вика лаф. Радвам се аз че има кой да ми споделя мераците по сериалчетата  Mr. Green. Lassi, хич няма да го върна и тоз Керем, даже грях ми на душата, ама наистина по-убав изглежда, ама пък тоз Онур.....абе има нещо в тоз човек (ама не е погледа му на умряла риба който доста успешно докарва  Joy). Tiffany, не можеш ме накара за второ скоро време, сори! Тъй че давай друга рецепта  Peace.
 И благодарско на всички, дето се разписаха-кой с 6, кой с 66 реда (то такъв май няма).

# 245
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте,не се стърпях като стана въпрос за яслите. Ние също скоро ще сме ученици и гледам да мисля позитивно. Децата вече имат нужда от повече игри,забавления и контакт със себеподобни. Ако няма близък отговорен човек,който да гледа детето е по-добре да бъде на ясла,вместо разни случайни детегледачи да следят сериали, да дремят или проверяват по шкафове и гардероби. Молч да ме извинят тези, които имат свестни и изпитани детегледачи! Мисля,че в темата за яслите пишат и малко пресилено. Успех на всички "ученици" , да се адаптират бързо и да са здрави!

# 246
  • Мнения: 3
Ми здрасти!
На въпроса на Съни- 24,50 лв. ми излязоха всички изследвания, без да броим всички пари дето хвърлих чакайки пред докториците с двете чавета да ми попълнят имунизационния календар. Да не мислите, че го попълниха- написаха, че ваксините ни били редовни и сложиха един поизбелял печат. В тази връзка, моля Хелън или Ласи или някой друг с мед. образование да ми изпрати на лични една примерна схема за редовните, задължителни имунизации при едно средностатистическо бебе, че да ги попълня в този тъп картон дето ни го искат от яслата. щог викат големи глоби ги чакали иначе. Да ама, аз какво да направя, че нашата педка е болна (и тя е човек, нищо, че е докторка) и колегите и не са хич колегиални. Утре пак се каня да чакам следобед пред кабинетите, щот ако не ни попълнят картона сега, ще се наложи да правим ново чревно изследване.
Иначе днес малката беше на ясла. Да ви кажа, въппреки, че като я взех беше нажалена, после се захили, друсна един дъъъълъг сън, после станала, отворила си тихичко вратата, намерила шоколадови бисквитки на масата и весело си ги размазала по лицето и дрехите. Аз през туй време, в щастливо неведение си препрочитам един стар брой на Егоист и си мисля, че тя спи! Забравих да уточня, че днес беше само до обяд, както ще бъде и поне една седмица.
Аз лично смятам, че яслите и градините са едни от хубавите ни комунистически придобивки, както и млечните кухни.  Абе с две думи- като за пръв ден, добре беше.

А за силикона, не знам, може би малко в челото бих сложила, че да придобия учен вид.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 11:01 от teoileo

# 247
  • Мнения: 8
Аз пък имам питане към Ласи и другите мами,дето ги разбират тия работи с ваксините.
Вчера на Калина й сложиха тази против шарките(тук ги слагат на 15 месеца,но миналия месец беше болна и отложихме).Та, сравнявайки заедно със сестрата имунизационните календари в България и Испания,се оказа че тук в първите месеци на бебетата им слагат и "meningococo c",която Калина естествено я няма сложена.Сестрата ми каза,че след почти 3 месеца,когато отидем да ни сложат полио-то,ще ни хакне и тази.Не знзм дали става въпрос за Превенар-а или за друга,защото не питах,но въпроса ми е:дали няма да й дойдат малко множко тези ваксини на един път! Thinking
Още повече сега,като прочетох,че Емата на Ласи е направила реакция само с едната... newsm78

Много моля,ако някой има мнение по въпроса,да ми пише,защото сега сме в процес на смяна на личната лекарка,понеже е щяла да умори доста дечица,та на нея не мога да вярвам!!!

П.С. Сега виждам,че Теоилео и тя напира за Ласи и Хелън Mr. Green Момичета вие що не откриете тук един частен кабинет за консултации на априлките2008,че и без това все до вас опираме!Ще плащаме с  Visa и Mastercard,а вие няма да има нужда да ходите на работа.Така и вълкът сит, и агнето цяло!
Май взех да пиша глупости.


Ааа,сетих да питам още нещо,малко е тъпо,но: може ли да ходи моята щерка на плаж след тази "тежка" ваксина против шарките? Embarassed

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 17:30 от anabana

# 248
  • Мнения: 96
Само набързичко да отговоря на anabana, после ще се разпростра, че излизаме.

При двойното поставяне не сме имали реакция, сега беше изключение.
Да ходи детето на плаж - нищо му не пречи Peace само първия ден да не мокри мястото.

Teoileo ей го на имунизационния календар - препиши оттам Имунизационен календар

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 13:42 от Lassi

# 249
  • Русе
  • Мнения: 154
teoileo благодаря а отговора   bouquet

# 250
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
На мен пък ми взеха 26 лв за ясленските изследвания. Не трябва ли да са с еднакви цени навсякъде бе, какво става в тая държава?

Стискайте ни палци утре момичета, Хрисонката е на ясла, да го видим магаренцето колко ще реве.

Lassi, утре ще се отчитам и на другото място и ще ти драсна едно писъмце и на теб  Hug

Айде лека и мека, макар че аз отивам на дискотека след малко /само някоя мама да ми е завидяла и да ми провали мероприятието!!!/

# 251
  • София
  • Мнения: 67
А какви са тия пари дето плащате за изследванията?На мен ми взеха 4 лв в лабораторията, всичко се поема от здравната каса. Е васерман се плаща отделно, беше 11 лв.

# 252
  • Мнения: 8
Lassi,благодаря ти много за бързия отговор! Златна си!  Hug Hug Hug

# 253
  • Мнения: 3
Цитат на: galia_ilieva
А какви са тия пари дето плащате за изследванията?На мен ми взеха 4 лв в лабораторията, всичко се поема от здравната каса. Е васерман се плаща отделно, беше 11 лв.
Поема се само ако ти дадат направления. Аз както казах, личната ни е в болнични. Галка, тук пък васермана беше 6 лв. Мисля, че лабораториите са частни и сами си определят цените. Малката днес вече знаеше къде отива, защото на вратата на яслата наду гайдата.
Ласи и аз мерси, но всъщност май не знам точно как се попълва картона с имунизациите. Те имат ли си латински наименования (дано не звучи тъпо тоз въпрос, ама аз съм била блондинка)? Днес пак ще тропам пред кабинетите, този път ще вдигаме скандали.

# 254
  • Мнения: 2 531
Незнам на вас какви имунизационни календари ви искат, но при нас това е ксерокопие от здравноосигурителната книжка на детето, в която са нанесени всички имунизации с дати и печат / когато ги правим ни ги впискат/ Това и за ясли и градини и за у-ще го искат и е достатъчно!!!!

А относто свикването, ПУ ПУ голяма дума да не кажа но Ива доста добре и бързо се вписва! От вчера вече спи там , когато отидох да я взема в3,30 беше тъкмо стана и като ме видя взе да чупи стойки и да се прави на важна!!! После я питам хубаво ли е при децата , тя кавза ДА / предполагам че е осъзнато/ и ми вика каки / а тя нали е най малка са и каки другите/. Днес като я водех като наближихме опита да протестира, когато я оставям естествено реве , но после е спокойна. Междувпрочем сестра и все още го удря на пазарлък с ходенето на градина и досат често се тръшка че неще. А съм сигурна че е много хубаво и чеи харесва- просто е по привързана и си има предпочитания! Така че това дали детето реве при отиването не е показател, важното е вътре да е спокойно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт