Бившият/ Бившата........

  • 14 597
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 175
Нямам проблем с бившите..ако съм сугурна, че е минало - какво ме интересува?
Зависи Той как се държи..а това се усеща..
Моят телефон е пълен с номера на бивши - и именно на тях се обаждам винаги ако имам нужда от нещо или за инфо..
Обкръжението ми също е с подобни разбирания - даже снощи един от тях сподели, че се е зарекъл повече да не допуска повече да отиде на сватба на жена, която е обичал.. Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 7 990
Нямам бивш, с който да не си говоря. Чуваме се, или поне смс-и, за рождени, имени дни. Ако емоционално си приключил с някой бивш, защо да не споделите кой докъде го е докарал в живота.

# 62
Реших да не отварям нова тема,а да си задам въпроса в тази. Бившия ми и аз ще бъдем на една сватба на общ приятел(много близък и на двама ни). Връзката ми с бившия беше много дълга и болезнена за мен. Трудно го преживях(даже незнам дали още съм). Та там ще бъда с сегашният си приятел, който е ужасно ревнив по отношение на бившия(имахме проблеми в началото заради него). Притеснявам се как да се държа на тази сватба, как да съм спокойна да не се случи нещо, което да развали тържеството? другото е , че аз ще бъда шаферка на сватбата и няма да съм неотлъчно до приятеля си. Той отсега се е настроил зле към тази среща с него и говори някви неща, а аз съм много притеснена. Няма да позволя да разваля на най-добрата си приятелка празника, та ако ще и сам ада ида(щото май това е единсевеното решение). Друго важно е, че бившия ми приятел е част от компанията, с която сме израстнали и двамата и той е по-близък с моите приятели, отколкото сегашния. Абе изобщо вместо да се радвам,аз съм доста отчаяна.

# 63
  • Мнения: 434
Ха,наскоро изпаднах в същата ситуация.Сватба,на която сме поканени аз и бившия с новите ни партньори.Минахме,поздравихме се учтиво,разменихме 2- 3 общи думи и това е.

# 64
Е, даа ама той няма да си води половинка, защото  иска  да бъде сам(а си има две даже)  Laughing

# 65
  • Мнения: 2 175
А ти защо не оставиш и твойта половинка в къщи?
Така и така ще си заета, пък и незнам някой мъж да си умира да ходи по сватби.. newsm78

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Е как да не е възможно. Ето например аз поддържам връзка с предишните си гаджета, и никой не е в състояние да ме спре. В момента мога да кажа, че са ми най верните приятели. За интимности не може и дума да става. Всичко сме изконсумирали вече, повече няма на къде

# 67
  • София
  • Мнения: 7 990
А защо не помолиш приятелят ти да се държи нормално и да не предизвиквате сценки на самата сватба? Мислиш ли, че би могла да се договориш нещо такова с него?
Не мисля, че ако го оставиш сам вкъщи, ще се чувства по-добре и няма да прави проблеми после.

# 68
Няма да остане вкъщи като знае,че бившия ще бъде там. А и аз искам да си е с мен. Обаче се притеснявам да не възникне скандал, защото моя приятел е много ревнив, а от бившия -да не говорим!

# 69
Естетвено, че няма да го оставя вкъщи, и съм го помолила да се държи нормално, но нали знаете-алкохол ще има. Приятелката ми(булката) също искаше да говори с него и да му обясни, че няма от какво да се притеснява, защото тя се чувства неудобно, че е поканила и двамата!

# 70
  • Мнения: 171
Не..не се чувам с бившите си приятели, защото аз не искам и нямам никакво желание да го правя...Ако се видим на улицата си казваме "здравей" и до там.. Mr. Green

# 71
  • Мнения: 175
Ще говоря от първо лице!
Ако аз драпам да се чувам от време на време с някой бивш,
да си говорим за деца, професии или лани,
това би било сигнал за мен самата, че нещо в мен е останало!

Приятели бол, с които да си говориш-на първо място-съпружеството.
Но понякога зад битов разговор може да вложиш нещо друго, което да не признаваш и пред себе си!

Затова не ги уважавам тези контакти бивши. Не воювам с миналото,  но и не пирувам с него.

Брат ми и сегашната му жена поддържат "близки" контакти с бившото гадже на брат ми, съответно с нейното настоящо гадже-излизат по двойки-купони, уикенди....уж сегашната му жена няма против, все "Покани ги, нямам против", а имам чувството, че като ги видя на една маса, докато си викат наздраве, ще си издерат очите. Отплеснах се с примера, но понеже ги наблюдавам вече няколко години, та си изградих не толкова либерално отношение.

# 72
  • Мнения: 13
Ако бившият е възпитан ,няма да даде повод да стане скандал между теб и сегашният ти приятел.Повода по който се събирате е един и никога няма да се повтори ,така че ако уважавате и виновниците за тази среща ,всичко трябва да мине културно и възпитано.Имам чувството,че ти се притесняваш много по вече,защото не си сигурно в себе си.Издаваш се ,че го обичаш още.Тръпката я има.Да не би да очакваш нещо от бившия?Ако е така и го искаш-отиди сама на сватбата.



# 73
  • Мнения: X
С бившия ми още имаме някакви чувства един към друг, но преценихме, че нещата няма да се получат и се разделихме.
Той знае за чувствата ми, както и аз за неговите, но не очакваме нищо повече един от друг.
Пишем си отвреме навреме в скайп, аз обаче съзнателно избягвам да го виждам. Не сме приятели и няма да бъдем.
Настоящият ми приятел е наясно със ситуацията и не му е много приятно, но още когато се събрахме, знаеше, че чувствата ми към предишния не са си отишли съвсем.
Въпреки това сега обичам приятеля си повече от всичко на света и искам да прекарам живота си именно с него.

За съжаление нещата в живота не винаги са еднозначни.

# 74
  • Мнения: 1 813
С бившия ми още имаме някакви чувства един към друг, но преценихме, че нещата няма да се получат и се разделихме.
Той знае за чувствата ми, както и аз за неговите, но не очакваме нищо повече един от друг.
Пишем си отвреме навреме в скайп, аз обаче съзнателно избягвам да го виждам. Не сме приятели и няма да бъдем.
Настоящият ми приятел е наясно със ситуацията и не му е много приятно, но още когато се събрахме, знаеше, че чувствата ми към предишния не са си отишли съвсем.
Въпреки това сега обичам приятеля си повече от всичко на света и искам да прекарам живота си именно с него.

За съжаление нещата в живота не винаги са еднозначни.

Колко истински, точен и реален пост !

Общи условия

Активация на акаунт