Профилактика на глисти.

  • 68 695
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
И аз да се запиша че вчера видях в акото глистче - едно единствено но все пак беше там... При нас скърцането със зъби вечер ни подсети но скърцаме от година поне а едва сега излезе едно гадинче...

Spamitta защо по три дни бе  newsm78 Днес личната каза че нямало нужда да пием и ние а за детето каза 1 хапче и след две седмици още едно.  newsm78 Да не да не успеем да се изчистив че.......

# 16
  • Мнения: 316
Не открих друга тема във форума за глистите, може и да не съм задала правилно в търсачката, но нека споделя моя опит:
1.преди два дни вечерта мъжо мие дупето на Алекс, той е на 2г. и 10, отивам след тях и в сифона се запънала една гад, веднага се усъмних и проверих в гугъла как изглеждат тварите, е вече бях 90% сигурна чее НЕЩО, а мъж ми - че фантазирам...
2. на следващата сутрин отиваме до педиатърката,но сме объркали графика- тя е следобед, не мога чакам толкова, нося си сама пробата в лабораторията и там добрата жена му лепва и едно тиксо, за жалост пробите се пращат на другата сутрин другаде и резултът излиза чак петък следобяд- педи пък пак е била сутринта, и аз не мога да търпя отново... Пробата от скоча е положитела- острица или ентеробиоза
3.Обаждам се на позната педиатърка, изписва Вермокс суспензия,дозата е изчислена според кг на детето, но в 2 аптеки уверяват мъжа ми че нямало внос ии ма само таблетки. Взима ги, нашата позната препоръчва да му дадем половин ( много е слабичък), така и правим, аз самата се колебах, но реших да взема и аз , след 15 дни ще повторим приема, а след още 15 пак ще се взимат проби.
Радвам се че открих съвети за профилактика, веднага ще свря морковки, и семки ще взема
това е от мен, дано да нямат дечицата, за които се съмнявате
Сетих се че Алекс си подръпваше слипчетата понякога, но го отдвах на това че му влизат в дуапето, а то го е сърбяло милото, също така нощем не спи спокойно, върти се и проплкава, но това, разбира се може да се дължи и на други неща при различните деца...

# 17
  • Мнения: 2
след триседмичен период и ново тестване резултата е отрицателен, но ние не се спряхме само на веримокса  давах много сурови тиквени семки (зеленото в обвивката било мор за остриците) много чесън (таратора беше с 1 глава чесън) освен от острици и от вампири сме се оттървали  Joy и всяка сутрин перях на 90 градуса спалното бельо (схвана ми се жилата на ръката при гладенето)
но в крайна сметка важен е резултата -

# 18
  • Мнения: 1 318
Днес приятелката ми се обади, че детето й има глисти, а основните съмнения са към кучето им, защото и на него му бяха открили преди месец. Аз с това куче съм си играла доста, та може и аз да съм прихванала нещо. Въпросът ми е: необходимо ли е да пия някакъв препарат? Не ми се ходи до личния лекар да се занимаваме с направления, изследвания и т.н. От известно време имам стомашни проблеми, но се надявам да не са причинени от паразити.

# 19
  • Мнения: 323
Момичета и друг път съм писала по темата,пийте чай от бял равнец,по възможност без захар.Този лек го зная от баба ми, тя така ни лекуваше.Освен,че сърби има и болки в корема пронизващи и все нощно време.

# 20
# 21
  • Мнения: 0
във момента се лекувам от тези паразитчета със метронидазол който ми го изписа специалист паразитолог. Преди съм се лекувала с вермокс който ми го изписа личната лекарка и не помогна. Но това лекарство е доста силно и едва ли става за деца!

# 22
  • Мнения: 121
Да докладвам резултат.... Скърцането на зъби не спря нито спи по-спокойно но изследванията и след втория вермокс пак бяха отрицателни. Пуснахме я на градина и всичко Ок докато една вечер не я забелязах че многократно се чеше но не отзад а отпред. Помислих че в градинката като е ходила до тоалетна не се е избърсала добре и просто й е мръсно и я дразни. Викам хайде да измием дупето и какво мислите.... между срамните й устни - глист!!!! Изпаднах в ужас и паника.... Само не знам как външно запазих спокойствие, че да не стресна и нея. Убихме гада и на другия ден пак изследвания. Изкарахме връзки да ни ги дадат почти веднага и пак - отрицателни. И им казвам че съм го видяла и че е мърдал и т.н. а те вдигат рамена и казват "Ами това е - отрицателни изследвания!" Е какво да правя - дадох пак Вермокс след консултация с JP-то. Питах дали да не идем на паразитолог - нямало смисъл. А и не ми се чакаше честно казано - исках да й помогна по-бързо. Само тоя път  JP-то каза да го дам и на втората и на четвъртата седмица както пишело на листовката. А предния път я бях питала за това но каза че нямало смисъл. И я питах защо преди не сме го направили а тя каза че едно време нямало нужда от трети път но щом сега не помогнало значи сигурно имало нещо променено в лекарството и ще трябва и трети път да се дава. Питах пак да я водя ли на паразитолог но отговора беше че трябва да е поне две седмици след последния вермокс... Да не съм се притеснявала - детето просто не било излекувано от миналия път! И аз сега какво трябва да съм спокойна че този път ще се излекува.... Изобщо.......... Вече не знам какво да правя и мисля! А между другото предния път след вермокса не намирах никакви измрели гадове но този път имаше - даже едните бяха по-дълги - може би до 3 см. И за това пък още повече се тревожа - това май не са глисти! Могат ли да станат толкова дълги. Не бяха много - само 4-5 такива но все пак... А от друга страна пък щом са умрели значи вермокса им действа. Ама знам ли???? Вече направоооо  smile3515  smile3511 Banghead

# 23
  • Мнения: 150
И аз влизам в темата. Оказа се, че имаме глисти. А лекуваме предполагаем бронхит!!! Мами, внимавайте, в нета пише, че паразитите много често причиняват възпаления и на горните дихателни пътища и "грипоподобни симптоми". Ама кой да се сети! От три месеца лекуваме една кашлица + хрема, 3 антибиотика, и след седмица - отново. И лекарката вчера ми казва - ами още един курс ще изкарате, ужас! Добре, че сама си поисках да направим и кръвна картина, и урина, и паразити - въобще не ги предлага дори! А пониженото количество еритроцити, т.е. склонността към анемия е още един признак за глисти... Ще видим сега какво ще каже - утре сме на преглед.

# 24
  • Мнения: 7 418
   При аскаридоза може да има кашлица (уж безпричинна).  Peace

# 25
  • Мнения: 121
Божеееееее момичета направо ме ошашавихте бе......... Преди два месеца лекувахме бронхит и уж го излекувахме - и сега вече четвърта седмица пак кашляме и пак бронхит... и съответно пак АБ и т.н..... а преди това и то отдавна - вижда се от кога - имахме глисти. Днес даже ходихме на педиатър и жената така обстойно я прегледа дори с ехограф, но аз изобщо не включих да й кажа за глистите.... Ами ако е това? А те на ехографа няма ли да се виждат??? И освен това с тиксото на дупето има ли друг начин за изследване за глисти - защото при нас и двата пъти излизаха отрицателни тези изследвания а аз и двата пъти видях глисти! Боже Божеее ужас!!! smile3511
И още нещо - правихме дори рентгенова снимка за да изключим пневмония - и на нея ли не се виждат????

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 22:09 от mamadesi2

# 26
  • Мнения: 7 418
mamadesi2,..........
Това,което си видяла,не вярвам да са били аскариди.
Виж в Гуугъла за какво става въпрос.  Peace

Но това не пречи да кажеш на педиатърката за подозренията си.


# 27
  • Мнения: 376
http://www.blitz.bg/article/5258
Не се виждат на ехографа глистите. Повече от половината деца в детските градини имат глисти, но изследванията рядко ги хващат.
http://www.zdraveto.eu/catalog/folder_15/15_01.htm

Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 12:13 от Инера

# 28
  • Мнения: 121
Благодаря за бързите отговори...
Селма знаеш ли тогава колко съм гледала в Гугълаааа.... И при положение че мърдат - какво да са?! А и втория път особено след хапчето имаше мъртви гадини...  #Crazy Вече наистина не знам какво да правя - звъннах на пидито и тя каза пак Вермокс и Кукурбита /тиквени семки/ ами ако не са пък.... И да съм звъннала утре за телефон на паразитолог и изследвания и работи.... Съгласна съм ама чак УТРЕ!!! А до тогава.... Изнамерих телефона на паразитолога който педито спомена и като успея да се свържа направо ще се записваме.... Ще докладвам като има ново развитие  Rolling Eyes

Инера почти 100% и аз съм сигурна че децата в градините имат глисти защото на моята точно така й се появиха. Аз мисля че писах по-горе но ще повторя - една седмица я пратих от вторника и като я взимах сама си каза че имало нощничка на друго дете под възглавничката й. Детето си взело нощничката и легнало в друго легълце. Питах госпожата но.... "Оооо не не! Невъзможно е - тя се е объркала. Всеки си спи в леглото!" Викам "Госпожо с какво да се обърка тя днес идва за пръв път а е вторник и тръгва да си слага нейната си нощница и ... просто има друга такава под възглавницата й" Какво да обърка.... И й казвам "Щом се е случило случило се е но поне чаршафчето сменихте ли?" А тя "А не - ние ги сменяме само лятото всяка седмица. Сега на две." И я помолих ако пак се случи да й сменят бельото на леглото и да ми каже поне кое е детето но.... А като се има в пред вид и че не ходят с тях до тоалетната и съответно не виждат тези деца бършат ли си дупетата и мият ли си ръцете... Едната майка си казва сама че детето й не можело да си бърше дупето и му казвала ако му се доака да стиска а пък ако много му се ака да акало а тя в къщи щяла да го измие - и не говоря за цигани! И въпреки това госпожите това дете нито го следят какво прави нито го учат нито му помагат!!! Ох с тия градини направо не знам... А сме в малък град и се знем дето се вика всички и децата не са чак толкова много.

Извинявам се за дългия пост  Embarassed

# 29
  • Мнения: 7 418
  mamadesi2,не съм се изразила много добре,може би....
 
 
Цитат
И при положение че мърдат - какво да са?!
  Предполагам,че са острици.Не съм чувала да има кашлица при заразяването с тях.

  А кашлица може да има при заразяването с аскариди,които са много дълги и не може така лесно да бъдат видяни в изпражненията.
  Това е,което знам. Peace

   Чела съм ,че всеки четвърти съвременен човек е заразен с аскариди.Така че принципно вероятността да се хванат винаги е много голяма.....

  Инера ,благодаря за статиите.Много са интересни,макар и шокиращи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт