Събирам мнения за комбинирана пералня + сушилня

  • 65 575
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 922
Момичета, когато работи сушилнята - има ли влага в помещението?  Въпросът ми може и да ви се стори смешен, но  се чудя дали да не поставя пералня със сушилня в дрешника, който няма прозорци  Thinking

Зависи каква е сушилнята.
Ако не е свързана с водопровода, а водата се събира в един съд, то тогава е възможно да има влага.

# 16
  • Мнения: 505
Благодаря за отговорите   bouquet

Уредът ще е свързан с водопровод, аз искам да съм максимално улеснена - мръсните дрехи в пералнята - сушилнята - вадя и нареждам по рафтове, без да излизам от помещението  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 647
Смятам да се обзаведа с нова пералня след като старата започна да сдава багажа. Върти ми се в главата идея да си взема комбинирана със сушилня, въпреки че знам, че най-добре е да се ползват двата уреда поотделно. Но аз място за пералня и отделно за сушилня нямам. Сега разглеждам пералните в Техномаркет и не знам по какви критерии да си избера уреда. Каква е разликата между тези например, освен цената:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014344
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012860
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038123

И въобще вършат ли работа комбинираните перални със сушилни, мачкат ли много, свиват ли прането? Абе, с две думи - споделете ако имате такава пералня кой от какво е доволен и от какво не е  Hug



От пет години имам Аристон - пералня със сушилня и съм много доволна, никакви проблеми досега не ми е създавала. Сушилнята я ползвам активно зимата, а докато синът ми беше бебе, ми вършеше незаменима работа. Лятото в жегите не я използвам, няма смисъл.  Peace
Свиване на дрехите не съм имала, вярно е памучните се мачкат, но основно пускам чаршафи и бельо, които зимата може със седмици иначе да съхнат, така че не ми пречи намачкването.  Peace

# 18
  • Мнения: 4 166
Пералнята в нашите е Зероват, сигурно вече има 15 г. - комбинирана е със сушилня, мачкат се дрехите разбира се и после трябва хубаво да ги изгладиш, но си спомням как съм си прала неотложно дрехи на кратка програма и после съм ги сушила - всичко за един час, много ми беше удобно. Peace

# 19
  • Мнения: 13 191
И аз май на комбиниран вариант се спирам- няма място, а хавлиите и чаршафите зимата замирисват на мухъл, докато изсъхнат.
Но дали ще се късат и мекички ли ще са?

# 20
  • Мнения: 4 166
Няма да се скъсат със сигурност, но от сушилнята стават по -твърди, все едно са престояли на слънце по -дълго време, нормално. Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ние сме с Аристон - варианта за вграждане. Наистина е супер тиха. Доволна съм. Степените на сушене са няколко и има възможност само за сушене, така че може да се подберат нещата за сушене.

# 22
  • Мнения: 84
Аз пък имам Индезит и освен първите няколко експеримента ,които се оказаха трагични не я ползвам за сушене  Cry Явно нещо не правя както трябва . Иначе сушила съм якето на детето един път инцидентно стана добре и бързо ,но като цяло май трябва да са малко дрехите за да е добър резултата и като се има в предвид,че тези комбинирани уреди са на принципа -переш 5кг сушиш 2,5 ,ако и тези 2,5 ги разделя на 2 а един цикъл на сушене е около 1 час,то сметката е че трябва цял ден да се джугурка за да ми изсуши една пералня . Само че аз рядко пера по една ,да не говорим колко ток ще изгори и така... Иначе и аз я купих с голям мерак и все още ми стои проблема със сушенето зимно време. Ако някой може да ми даде съвет за програмите ,готова съм за нови експерименти,че зима иде Simple Smile

# 23
  • Мнения: 116
и аз не ползвам сушилнята-прекалено много намачква дрехите и ги свива .Като ги пуснеш 2-3 пъти и качеството се разваля.Иначе имаме Аристон,но честно казано бих те посъветвала да си купиш една хубава пералня без сушилня

# 24
  • София
  • Мнения: 3 847
Фагор.

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Няма да се скъсат със сигурност, но от сушилнята стават по -твърди, все едно са престояли на слънце по -дълго време, нормално. Peace
По-скоро трябва да са меки, странно.

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
bariksto, ти имаш от по-старите модели моята пере 7кг, суши 5кг и аз просто пера 5кг и я пускам на комбинирана програма(след като изпере почва веднага да ги суши). В твоя случай 2.5кг е ужасно малко и незнам какво да те посъветвам. Переш си 5кг, и сушиш на 2.5кг каквото прецениш че ти трябва(т.е. вадиш половината), а другото на простора  Confused

# 27
  • Мнения: 4 473
Да се запиша и аз - пред същата дилема съм и ще следя темата с интерес за отзиви. Още обмислям вариант да си взема два отделни уреда, но вероятността за един комбиниран е по-голяма. От отзивите, на които съм попадала отсях извод, че уредите на Аристон конкретно дават дефекти, а точно на такъв се бях спряла. Confused Препоръчват ми Електролукс. Thinking Разбира се, трябва да се има предвид и ценовия клас. Иначе, всички знаем, че Миеле е мерцедеса на пералните. Whistling

# 28
  • Мнения: 84
bariksto, ти имаш от по-старите модели моята пере 7кг, суши 5кг и аз просто пера 5кг и я пускам на комбинирана програма(след като изпере почва веднага да ги суши). В твоя случай 2.5кг е ужасно малко и незнам какво да те посъветвам. Переш си 5кг, и сушиш на 2.5кг каквото прецениш че ти трябва(т.е. вадиш половината), а другото на простора  Confused


Indesit WIDL 126 пере 5 кг,суши 4, също мога да и задам коминирана програма(сега погледнах,че не бях сигурна)
Проблемът ми идва от там че на каквато и температура да пера ,после сушенето е с много висока естествено и дрехите стават все едно съм ги изпрала на 90 градуса, свиват се ,мачкат се ....незнам ,нещо не ми се отдава. Моя роднина има отделно сушилня ,казва че нищо не простира  newsm78.
Може да е от програмите,моите са в тези варианти- 40,60,100,150минути,лесни за гладене,сушени като на слънце и още една не си спомням каква,пък не ми се търси книжката.

# 29
  • Мнения: 6 301
Няма да се скъсат със сигурност, но от сушилнята стават по -твърди, все едно са престояли на слънце по -дълго време, нормално. Peace
По-скоро трябва да са меки, странно.
Явно става въпрос за комбиниран уред. При сушене в отделна сушилня наистина са меки дрехите.

Общи условия

Активация на акаунт