Начин на гримиране

  • 96 501
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5
meggylo ти почти всички възможни цветове изброи  Joy Simple Smile ам...така със естествено кестенява коса съм, по- точно светло кестенява, обаче кожата на лицето ми изобщо не е тъмна, даже това ми е едни от проблемите така да се каже. Не разбирайте едва ли не снежно бяла кожа- НЕ, просто съм доста бледа и дори често ми се е случвало някой да ме пита "болна ли си?" Sad Затова и трудно успявам да улуча какъв точно цвят фон дьо тен да си взема- едни са много тъмни, други пък много светли, а има едни кои розовеят и те ми стоят просто ужасно ... та по този повод и да попитам каква марка ФДТ използвате ?
ChemistryLady благодаря ти ще се пробвам някой път да видим какво ще стане  Heart Eyes
хей, аз съм почти същата, но косата ми е тъмно руса, леко златее на слънцето. Взимам си ФДТ на Макс Фактор, този, който се адаптира към кожата, цвят nude. Дори заради бледата ми кожа не си боядисвам косата тъмна, защото ставам още по-сенчеста. А толкова ми харесва тъмна коса с тъмни очи и бяла кожа. Така че за грима - слагам сенки в топли цветове. Нищо синьоо, сиво, лилаво. Само розово, бежово, кафяво - златно и медно, меден цвят (има едни сенки на ревлон, много хубава палитра са с таива бежови и медни). И задължително слагам руж. Родих се откакто нося, честно казано. Много добре ми върви. Прасковен цвят съм си взела на боржуа.   bouquet

# 76
  • Мнения: 3 447
Да ти кажа, по мои наблюдения, от зелено до зелено има огромна разлика. Някои са маслинено зелени - т.нар. топло зелени. На тях им върви много кафяво. Но на светло зелените и тези, които са синьо зелени - студени зелени, кафявото не им върви.
Ммм, аз смятам точно обратното - маслиненозелените очи не стоят добре с кафяви сенки, защото им се губи зеленото и им избива кафявото. Напротив, синьозелените и бистро зелените изпъкват повече с шоколадово и какаово.

# 77
  • Мнения: X
Аз пък се чудя дали четките за рисуване от естествен косъм не са същите и не вършат същата работа.Някой да ползва за рисуване? Simple Smile

# 78
  • Мнения: 776
Да ти кажа, по мои наблюдения, от зелено до зелено има огромна разлика. Някои са маслинено зелени - т.нар. топло зелени. На тях им върви много кафяво. Но на светло зелените и тези, които са синьо зелени - студени зелени, кафявото не им върви.
Ммм, аз смятам точно обратното - маслиненозелените очи не стоят добре с кафяви сенки, защото им се губи зеленото и им избива кафявото. Напротив, синьозелените и бистро зелените изпъкват повече с шоколадово и какаово.

Аз съм на същото мнение   bouquet
аз си слагам сенките след фон дьо тена, така че ако нещо падне/ако винаги пада/ да мога замажа положението. след това слагам пудра и накрая малко  руж

Благодаря за отговора, но аз си слагам черни сенки, те полепват по фдт и после, ако сложа пудра - фатално грозно се размазват и няма почистване  ooooh! Може би начинът е да се поставят и преди фдт. Иначе съм наблюдавала световно известни гримьори - те поставят мека салфетка под окото, докато нанасят сенките, но аз досега не съм успяла да приложа този трик   bouquet

# 79
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Прасковен цвят съм си взела на боржуа.   bouquet

МОже ли да ми кажеш номера на ружа,че и аз си търся в прасковен цвят,а за ружовете на Боржуа съм чела много добри отзиви.

# 80
  • Мнения: 0

Цитат
Благодаря за отговора, но аз си слагам черни сенки, те полепват по фдт и после, ако сложа пудра - фатално грозно се размазват и няма почистване  ooooh! Може би начинът е да се поставят и преди фдт. Иначе съм наблюдавала световно известни гримьори - те поставят мека салфетка под окото, докато нанасят сенките, но аз досега не съм успяла да приложа този трик   bouquet

Кърпичката можеш да си я залепяш леко с тънки ленчитки в двата края, за да не остават после по ФДТ белези от тях.

# 81
  • Мнения: 37
аз почиствам с мокра кърпичка ако попадне нещо и после слагам фдт или пудра

# 82
  • Мнения: 776

Цитат
Благодаря за отговора, но аз си слагам черни сенки, те полепват по фдт и после, ако сложа пудра - фатално грозно се размазват и няма почистване  ooooh! Може би начинът е да се поставят и преди фдт. Иначе съм наблюдавала световно известни гримьори - те поставят мека салфетка под окото, докато нанасят сенките, но аз досега не съм успяла да приложа този трик   bouquet

Кърпичката можеш да си я залепяш леко с тънки ленчитки в двата края, за да не остават после по ФДТ белези от тях.

Отлична идея, благодаря, тъкмо имам специален скоч за кожа, как не съм се сетила досега   bouquet

# 83
  • Мнения: 5
Да ти кажа, по мои наблюдения, от зелено до зелено има огромна разлика. Някои са маслинено зелени - т.нар. топло зелени. На тях им върви много кафяво. Но на светло зелените и тези, които са синьо зелени - студени зелени, кафявото не им върви.
Ммм, аз смятам точно обратното - маслиненозелените очи не стоят добре с кафяви сенки, защото им се губи зеленото и им избива кафявото. Напротив, синьозелените и бистро зелените изпъкват повече с шоколадово и какаово.

Аз съм на същото мнение   bouquet
аз си слагам сенките след фон дьо тена, така че ако нещо падне/ако винаги пада/ да мога замажа положението. след това слагам пудра и накрая малко  руж

Благодаря за отговора, но аз си слагам черни сенки, те полепват по фдт и после, ако сложа пудра - фатално грозно се размазват и няма почистване  ooooh! Може би начинът е да се поставят и преди фдт. Иначе съм наблюдавала световно известни гримьори - те поставят мека салфетка под окото, докато нанасят сенките, но аз досега не съм успяла да приложа този трик   bouquet
вероятно сте прави, ако мислите, че светло кафявите очи са зелени. с тази нова мода всички да имат нещо зелено в очите всички ме убеждават, че очите им са кафяво-зелени или синьо зелени или и аз не знам какви. Аз ви говоря за красивите тъмно зелени очи. Зелени, не кафяви и не синьо-зелени.

# 84
  • Мнения: 104
Цоп и аз тук  bye
Преди много носех грим тип опушени очи дори и през деня  Rolling Eyes Другият ми вариянт беше само с черен молив отдолу,спирала, фдт,руж,гланц... Peace Сега предимно на очите си слагам очна линия отгоре/или молив ако нямам,молив отдолу и обилно спирала-това е гримът на очите ми.Иначе задължително Фдт,руж и  тип бледи устни  Peace Някой може ли да даде техники за тези бледи устни  #2gunfire Постигам ефекта,но след това изчезва..Не мога да си намеря гланц,с който да постигна този ефект  ooooh!

# 85
  • Мнения: 3 447
вероятно сте прави, ако мислите, че светло кафявите очи са зелени. с тази нова мода всички да имат нещо зелено в очите всички ме убеждават, че очите им са кафяво-зелени или синьо зелени или и аз не знам какви. Аз ви говоря за красивите тъмно зелени очи. Зелени, не кафяви и не синьо-зелени.
А, не, не светлокафяви и не пъстри  Simple Smile Говоря за... войнишкото зелено, да речем, или за цвета на буйна река напролет, нещо такова. Без синьо, но с капка жълто и сиво.

# 86
  • Мнения: 5
вероятно сте прави, ако мислите, че светло кафявите очи са зелени. с тази нова мода всички да имат нещо зелено в очите всички ме убеждават, че очите им са кафяво-зелени или синьо зелени или и аз не знам какви. Аз ви говоря за красивите тъмно зелени очи. Зелени, не кафяви и не синьо-зелени.
А, не, не светлокафяви и не пъстри  Simple Smile Говоря за... войнишкото зелено, да речем, или за цвета на буйна река напролет, нещо такова. Без синьо, но с капка жълто и сиво.
ето, това показва, че колкото и да си даваме съвети - всеки си има вкус и собствено виждане Laughing но е хубаво е да си даваме идеи за експерименти  Peace

# 87
  • Мнения: 0
Цоп и аз тук  bye
Преди много носех грим тип опушени очи дори и през деня  Rolling Eyes Другият ми вариянт беше само с черен молив отдолу,спирала, фдт,руж,гланц... Peace Сега предимно на очите си слагам очна линия отгоре/или молив ако нямам,молив отдолу и обилно спирала-това е гримът на очите ми.Иначе задължително Фдт,руж и  тип бледи устни  Peace Някой може ли да даде техники за тези бледи устни  #2gunfire Постигам ефекта,но след това изчезва..Не мога да си намеря гланц,с който да постигна този ефект  ooooh!

Най-трайният начин ,който аз постигам е с червило в походящ цвят(телесен или бледо розово) и отгоре безцветен гланц, за основа на червилото може да използваш фтд, ако нямаш професионална. Друг начин е да оцветиш целите устни с молив, както с червилото и пак гланц.Има вариант да покриеш устните само с фдт, но той е най-неудачен, особено ако са ти сухи, той се събира по тях и става на люспички.Експериментирай и ще откриеш най- добрия вариант за теб   bouquet

# 88
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Прасковен цвят съм си взела на боржуа.   bouquet

МОже ли да ми кажеш номера на ружа,че и аз си търся в прасковен цвят,а за ружовете на Боржуа съм чела много добри отзиви.

Самоцитирам се  Embarassed

# 89
  • Мнения: 2 628
Винаги слагам фон дьо тен, спирала, гланц, руж.Понякога очна линия или молив и то винаги черен или сив.Сенки за очи много рядко ползвам, защото не мога да определя какъв цвят да ще стои хубаво на очите ми.решила съм малко да разнообразя грима си и ми се иска да си купя още някакъв цвят молив за очи, та дори и сенки.
Очите ми са зелено-сиви-сини, странна работа винаги съм се чудила с какво ще ми отива,ако съм в зелени дрехи ще "бият" повече на зелено.А много ми се иска да постаявам акцент и на очите.С тъмна коса съм почти черна и кожата ми не нито тъмна, нито бяла.

Общи условия

Активация на акаунт