Рамадана на вратата чука ,да го посрещнем с усмивка -123 арабска

  • 24 572
  • 291
  •   1
Отговори
# 165
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Тайра wavey
И аз, като Марсито ще ти кажа, че имаш страхотно име-много ми харесва Grinning
ЯБЪЛЧИЦЕ- обичам и аз такива букети. благодаря ти Hug
ДОНЯ- изпра ли и детенце във пералнята. Голям цирк е било ама страхотен. Просто си представих Диянка- щуранка. Всеки път и прибавям по някое ново име но тя е главната причина smile3503  Ама тя е моята слабост-казах ти го още като я видях първия път Grinning Да ви е жива и здрава!!!

# 166
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Добро утро! Как се справихте с говеенето?.
Тайра, добре си ни дошла   bouquet Няма начин да не ти хареса тук.
Ябълчице, прекрасен букет.И аз много обичам полски и горски цветя,повече от натуфрените магазински букети.
Дон Койот, има ли снимка на малкото койотче преди и след пералнята? Много се радвам на изцапани дечица,даже и на моето- това значи че добре се е забавлявало. Което е най-важното. Поне моето малкото има талант да се цапа.И в стерилна стая да го затворят ще излезе черно като коминочистач  Laughing

Желая приятен ден на всички!

# 167
  • Мнения: 3 804
Добро утро   bouquet

Тайра-добре дошла при нас   Hug  bouquet

марси оризът беше жълт,но честно казано ,не ми хареса много,аз предпочитам къпсе.

Как се оцвети Даяна ли-ами не бяхме в къща,а в градината на сестрата на мъжо,та след като се наядоха хлапетата ,си направили кална баня  Mr. Green ,навсичкото отгоре "измили" и едан от колите  Mr. Green ,добре,че не беше нашата  Grinning.
За рецептите -и аз съм съгласна,нека който има нова рецепта да я пуска.

# 168
  • Мнения: 550
Тайра, добре дошла   bouquet
Ех, колко много “иракчанки“ се събрахте тук.   Heart Eyes

При нас менюто на Ифтара беше много скромно – супа, пилешко със зеленчуци, хляб и сладкиш (послендото беше изненада от мен, взех рецепата от темата за арабски рецепти, уж е бил палестниски сладкиш, но моя палестинец не го знаеше  Mr. Green Важното е, че му хареса много, и на него, и на съквартирантите ми) Тук слънцето се скрива чак в 9 вечерта..някъде четох, че в БГ е още в 19:30, или греша
А вчера чух за пръв път, че последните десет дни от Рамадана са специални – вярващите се молят през цялата нощ, за опрощение на всички техни грехове. Моленето в джамиите, или вкъщи става? Цялото семейство ли участва – доколкото разбрах се рецитират сури от Корана?

Приятен ден на всички   bouquet

# 169
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Хелоууу!
Записвам се и се връщам да ви изчета.
Рамадан мубарак!

# 170
  • Мнения: 3 804
беба виж тук

http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t52711.html

делфина къде се изгуби  newsm78

# 171
  • Мнения: 171
Здрасти пак !
Добре дошла Тайра - чувствам се добре като видя някой свързан с Ирак да пише... много ми липсва... Както и да е - тук момичетата са готини, така че ще ти хареса.
Аз да ви се оплача - нали казах, че племенниците са у дома - това са деца на няколко мои първи братовчеди. Значи 2 броя големи, които постят - дотук бива. После едно мъниче 4,5 г. - момиченце, което е "мъжка Мара" и все иска навън и да играе футбол и е фен на всякакъв вид сирене, така че мине не мине час "искам сирене". После на другия ми братовчед - 4 броя - момче на 8, щерка на 6 и близначета момче и момиче на 2г. и 9 мес. - лудница. Тези последните всички ядат сладко. Майка ми и тя е у дома, ама е казала, че през почивните дни няма да се занимава с готвенето ( е тя си е в правото  направо я разсипваме останалите дни). Та след интродукцията да кажа защо се оплаквам - сутринта големите диванета да напълнят басейна на мъниците, футболистката да изсипе около литър пяна за вана вътре и това къде си мислите - пред апартамента на площадката пред асансьора  #Crazy  две от комшийските семейства решили, че няма лошо щом и големите са там, та комплекта се увеличи с още три дечиня !!! И в басейна -смях, пързаляне, давене, викане .... Мама вътре не разбрала какво става (казали, че ще ги водят навън), аз бях на пазар и като се върнах  #Cussing out - лелеееееее направо щях да ги застрелям  #2gunfire Та сега готвя бясна, ама се получава.
Да ви кажа за рецепти не смея да поствам, защото вие отдавна имате връзка с арабско и не знам дали ще е нещо ново, макар че иракчаните готвим нещата с доста вариации заимствани от иранската и турската кухня.

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 12:45 от hadil

# 172
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Имах доста проблеми с нета, после с компа...тук съм.

# 173
  • Мнения: 7
Здравйте и от мен!
Марси,Голдъм епъл,Делта делта,Алвера,Дон Койоте,Беба момо,Хадил
Благодаря ви за топлото посрещане!
Ако съм пропуснала някой,моля да ми прости!
Името ми е само ник за съжаление.......
Пожелавам ви спокоен Неделен ден!

# 174
  • Мнения: 2 171
Едно записче на 12-та стр Embarassed. Току що се прибрахме, всичко ми е на вили и могили в нас, но се записвам в темата, за да ви изчета по-късно Hug

# 175
  • Мнения: 40
Ето ме и мен! Да ви се оплача, тук не се диша, много е топло. От една седмица не можем да спим през нощта,  детето заспива към 2 часа, а аз към 3.  Пробвах метода с чаршаф,който се поставя  в камерата за половин - един час,  усеща се хладнинка само за около 30 секунди. Ама и аз къде съм намерила да се оплаквам от жегата, на вас със сигурност ви е много по- топло. Сега съм сама и ще използвам времето да уча.
Тайра  - добре дошла!   bouquet
А големите жеги при вас какво влияние оказват върху работното време? Имам предвид има ли по- голяма обедна почивка и вечер до колко часа се работи?
 Лек ден на всички!

# 176
  • Мнения: 24
Здравейте арабелки. Честит рамадан на всички празнуващи!!!
Марси чудесно утре в седем на аквариума - като видите една висока да махате че аз с 4 (очи де) ама някой път пак недовиждам  hahaha :35
Тайра добре дошла   bouquet тука винаги можеш да намериш компания и отговори (ако нещо те интересува).
Лек и слънчев ден на всички.

# 177
  • Мнения: 5
само за бързо да ви поздравя за рамадана,не съм в особенно настроение чета ви но нямам муза да пиша отпуск съм сърцето ми е по добре ,по цял ден съм сама в къщи готвя готвя и пак готвя   добре че не съм почнала и да изгълтвам всичко което наготвя че като се върна на работа да не си вляза в униформата Mr. Green
добре дошла на иракската булка Hug
хадил не ти пратих нищо защото не можах да снимам екг-то ,а тсн-е 1.65 мисля  newsm78 нормално
лек ден нямам силиииииииииииии Hug

# 178
  • Мнения: 7
Доностиа,Никито,Джи-джи-Благодаря за посрещането!
На мен ми е ясно всичко-просто ще ми е приятно да си контактувам със "себеподобни" Laughing
Да разкажа малко повече за себе си: на 28 години съм от 7 години жвея в Холандия,а от 4 съм омъжена.Много съм щастлива и определено той е голямата ми любов(за жалост на негативните очаквания на повечето ми познати,които едва ли не не ме "оплакаха жива" и не ме вкараха в ония романи за разни арабски принцеси,дето разказват...)
Няма какво да обяснявам,вие сигурно знаете много добре за какво става въпрос.....
Нямам някакви ограничения от него,освен да не ходя с разпиляна коса(ама тя и без това ми пречи Joy),а на опашка,или кок.Отначало ходех с дълъг ръкав,но с всяка изминала година го "скъсихме" до най-късо ръкавче.Дънки си и пола до коляното си нося спокойно.
Арабски манджи много-много не се научих да готвя,но пък той вече обожава българската кухня..... bowuu
Това е от мен.....Много ми е уютно тук!Радвам се че ме приехте сред вас!

# 179
  • Мнения: 5
sos
бържи казвайте ква е таз чорба леща с фиде   newsm78
запържваш лук
и фидето запържваш   Shocked
добавяш вода и лещата червена

ся я чакам да видим кво щъ излезе някой чувал ли е подобна рецепта или само моя мъж я знае и е овенчана в табу   chef

Общи условия

Активация на акаунт