Рамадана на вратата чука ,да го посрещнем с усмивка -123 арабска

  • 24 524
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 171
Честит рожден ден на малките сладури и на майките им ! Както се казва - "Мислиш, че съм сладка - чакай да видиш майка ми тогава !" Малко сладки и от нас и помощ за храната естествено - не може само сладко:
Багдадският бюфет отваря:
 
 

# 31
  • Мнения: 3 804
Момичета прочетете това

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2376211

# 32
  • Мнения: 171
това с 12 ембриона е абсолютна безотговорност и неморално и ненормално. ако се бяха допитали даже до някое религиозно лице със сигурност щяха да им кажат да не правят такава глупост. Извинете ме за емоционалното мнение, но и лекарите са виновни, а още повече семейството. дори и да се родят голям процент от тях няма да оживеят, но лошото е, че се застрашава живота на всички. Живота и смъртта са Божие дело, но когато се намесваме в зачатието, то се прави с мисъл, точно заради това ин витрото е разрешено от исляма, юдеизма, будизма и православната църква (с няколко условия за исляма, но не много тежки). Човек трябва да има отговорност към децата си. Тук не става въпрос за религиозна забрана, както намеква материалът - "по религиозни причини, изискващи нито един от ембрионите да не се унищожава"- глупости. Значи, за да не се унищожи нито един ембрион, ще залага на божията милост всички да се родят нормални.... Божията милост е безгранична, както и човешката глупост. Лелеееееее.... а после върви и казвай, че в арабския свят не сме изостанали.... не, че нямаше и една американка с 8 деца.... Ама докторите са за утрепване.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 909
Чук чук почук има ли някой тук  Mr. Green,

За запис ще ви разкажа как станах за резил и се изложих като една мъфин  Whistling,та тази седмица замествам секретарката на баш шефа с голямо нежелание по причини за които може би се досещате,все пак не съм назначена за това но нейсе,ще преглътна горчивата хапка за една седмица...пристигат двама господа и аз като една любезна особа ги питам ще желаят ли нещо за пиене,"да" с удоволствие отвърнаха те ,ок викам аз и започвам да се приготвям,подредих на една табла всичко необходимо - кафе,чай,чашки и т.н ,докато загрявах водата видях, че захарницата е празна та трябваше да я напълня  Grinning и понеже имаше три големи буркана и един по малък реших от малкият за да ми е по-лесно с пресипването  Flutter,наредих всичко аз с финес и с елегантна стъпка се понесох към миитинг рума .....пфууууу казах си аз завърши успешно  Mr. Green да ама не  Naughty защото когато се върнах в кухнята и отворих отново шкафчето видях че на малкият буркан пише СОЛ  Mr. Green, можете да си представите как започнах да се смея , отрових ги хората за едното нищо,на бегом отивам и питам някой да си е слагал ,обясних на две на три какво съм направила ,разведрих обстановката и се размина без жертви  bowuu

то така мили ми дами осторожно четете надписите дори и да бързате , никога не бих повярвала че на мен може да ми се случи подобно нещо  ooooh!

Уважаема мисис Койот   bouquetnewsm59  и   много здраве,щастие и късмет за най голямата мис койот     Gift

# 34
  • София
  • Мнения: 18 055
Успях за кратко да си поема дъх и ето ме тук! Mr. Green
Момичета, благодаря ви за хубавите пожелания! Heart Eyes Hug Да ви се връщат стократно!
Шиланке, ние с дтти може някой прекрасен ден в далечно бъдеще и да се замислим за братче-бодигард на щерките, ама докато пусто го мъдрим това решение и докато нероденият Петко порасне достатъчно за да изпълнява въпросните функции, девойките ще станат моми за женене и ще ги пазят мъжете им.. Mr. GreenТ.е на практика няма нужда чак толкова да се впрягаме в посока увеличаване на домочадието hahaha JoyАма ти едно жабче, със синя или розова шапчица, що не вземеш да спретнеш ? Wink Видяхме от написаното в предходни твои постове, че се справяш отлично в стресови ситуации с много деца около себе си, какво остава тогава за едно симпатично жабче само... Heart Eyes
Обадиха ми се дребните, пътували са добре,  пристигнали са с баба си ,настанили са се на две на три, изчипкали са се в морето и сега тръпнат в очакване на басейн-партито на каката довечера Mr. Green Не ми се щеше да ги разочаровам, ама последното може и да им се размине, тъй като всички участници във фестивала - било то българи или чужденци- са с бадж, който се  явява своево рода пропуск за хотела и прилежащите му съоръжения. Confused Ще се чуе довечера, дали са ги пуснали.. Peace
Да ви похваля Хадил и Монсун,  bouquet
Справили са се безгрешно със снощната загадка! Heart EyesНо както вече уточних, тя беше само за загрявка! WinkДнес като се прибера от работа ще се реванширам за дългото отлагане по моя вина на обещаното виртуално  скиторене  по суша, като се опитам да създам по-трудничка , по-интересна  и завладяваща загадка за останалите обекти в страната! Peace
Сега, искам или не,ви оставям и се заемам с поредната доза омразна предотпускарска работа!Толкова ме мързи, че не е истина, ама пусто трябва да изтърпя още седмица и половина! Sick
Либра,навремето почерпих майка ми и баща ми с подобен кекс. Mr. Green Поради липсата на захар, уж използвах пудра, ама нещо бях сгрешила в разпознаването й... hahaha Joy
За описаното в статията - не мисля, че има какво повече да се каже..Хадил е била достатъчно изчерпателна!  bouquet

# 35
  • Мнения: 171
та като сме тръгнали да си признаваме да кажа и аз за моята майка. Нали знаете, че има едни бульончета на прах в пакетчета като разтворимите сокчета. Та моята майка по този повод няколко пъти ни гощава с манджи със сок лимон или портокал. Ама аз съм виновна, че държах такива сокчета - стават страхотно за оцветяване на сладкиши и захарно тесто, но не и за пиене, а още по-малко за готвене  Joy

# 36
  • Мнения: 1
Ха, ха, а аз съвсем наскоро подправих супата със зеления чай на мъжа ми вместо с чубрица...Ами като еднакво изглеждат, пък и двете бяха в найлонови торбички...а и номера със солта в кафето съм правила, но за щастие почерпих само себе си, но точно тогава го исках много сладко и бях сложила 3 лъжички...

# 37
  • Варна
  • Мнения: 909
 Joy Joy даам милите ни майчици какво ли не правят,и аз да кажа за моята ,която преди години си беше направила сок от душ гел малина на Ив Роше,който няма разпознавателни надписи на български а само на френски и който аз упорито държах в дневната,по едно време изчезна пък тя майка ми го сложила в хладилника да не се развали мислейки че е сок  hahaha,та в пълна сила е влязла в роля на вица "Пениш се не пениш ке те ям ,пари съм давал за теб" Joy

Ха, ха, а аз съвсем наскоро подправих супата със зеления чай на мъжа ми вместо с чубрица...Ами като еднакво изглеждат, пък и двете бяха в найлонови торбички...а и номера със солта в кафето съм правила, но за щастие почерпих само себе си, но точно тогава го исках много сладко и бях сложила 3 лъжички...

Рейн  Flutter,това със зеленият чай би могло да доведе до подобряване на рецептата,до новаторство в областта на кулинарията,я кажи стана ли вкусна супата  Mr. Green ще патентоваш ли рецептата или да !

# 38
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Да си сложа сол в кафето и на мен ми се е случвало, а много често си изпускам солницата в яденето и после изгребвам внимателно.
А един колега вместо да си сложи пакетче захар в кафето си сложи пакетче черен пипер, останало от нечий сандвич. Опита се да го пие, но накрая се отказа. После дълго му се смяхме  hahaha

# 39
  • Мнения: 24
[/ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА КАКИТЕ!!! ДА РАСТАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА РАВДАТ МАМА И ТАТКО И ДА СЛУШКАТ МНООООГО МНОООГО!!!
Аз пък си пия кафето без захар и този момент липсва при мен  hahaha Но съм правила салата със захар  Joy
Лек ден на всички

# 40
  • Мнения: 171
Joy Joy даам милите ни майчици какво ли не правят,и аз да кажа за моята ,която преди години си беше направила сок от душ гел малина на Ив Роше,който няма разпознавателни надписи на български а само на френски и който аз упорито държах в дневната,по едно време изчезна пък тя майка ми го сложила в хладилника да не се развали мислейки че е сок  hahaha,та в пълна сила е влязла в роля на вица "Пениш се не пениш ке те ям ,пари съм давал за теб" Joy

Ха, ха, а аз съвсем наскоро подправих супата със зеления чай на мъжа ми вместо с чубрица...Ами като еднакво изглеждат, пък и двете бяха в найлонови торбички...а и номера със солта в кафето съм правила, но за щастие почерпих само себе си, но точно тогава го исках много сладко и бях сложила 3 лъжички...

Рейн  Flutter,това със зеленият чай би могло да доведе до подобряване на рецептата,до новаторство в областта на кулинарията,я кажи стана ли вкусна супата  Mr. Green ще патентоваш ли рецептата или да !
зеленият чай има и слабително действие, така че патента може да бъде и фармацевтичен  Joy, а за пяната - моята племенница направи същото с душ-гел малина на Бюбхен - пусто много хубаво мирише.

# 41
  • София
  • Мнения: 18 055
Здравейте отново,
За да премина към обектите, които ще посетим през втория ден от престоя ни във въпросния град, следва първо да оповестя кой е той.За целта накратко ще дам отговорите на вчерашната загадка. PeaceДържавата е Кувейт , градът носи същото име.Означава крепост, построена в близост до вода.Кулите са 3 на брой, построени са от югославска строителна компания. Използваните за сферите плочки са 55 000, в 8 разцветки. Peace
Поздравления за включилите се и отлично справили се със задачата  Хадил, Монсун и Алвера.  bouquet
Потегляме пак...С оглед на приближаващия Рамадан, най-напред уважително  ще посетим една от множеството джамии в града.Носи името на семейство, чийто дом се е намирал в близост до нея.Но местните продължават да считат, че е по-редно джамията да носи друго име - това на дарител, преотстъпил навремето парцела, върху който е построена.Джамията е издигната през 1919 година, а през 1935 бива значително уголемена.19 години по-късно й се прави основна реконструкция.Въпросите тук са няколко.Как в реалност се нарича джамията и какво е името на дарителя на земята? Каква е причината, поради която само 19 години след разширяването й се налага основна реконструкция?
Тъй като сме шарена група, ще уважим и християнски католически храм- първия, построен на Кувейтска земя.Поради факта, че се намира на място, богато на петрол, навремето се наблюдавало струпване на хора, предимно на емигранти, които за жалост нямало къде да се молят.Първият католически свещеник в Кувейт , станал по-късно и епископ, се обърнал с молба към местна компания с искането на разрешение да се построи католическа църква.Предложението било приветствано от въпросната компания и съответно  в края на  1955 бил положен първия камък.Въпросите тук отново са доста.Как се нарича църквата и в коя част на Кувейт сити се намира?Кой е въпросният  католически свещеник и към кого той отправя искането си за построяването на този храм?Каква е историята, касаеща първия положен при строежа на църквата камък?
Третото място, което ще посетим днес, е музей.Някой може да го сметне за скучно, но повярвайте ми - не е! PeaceОсобено за хората, проявяващи интерес към археологията и  историята на перлената индустрия. Ше видим в него и  експозиция, включваща стари монети и банкноти, златна пушка и особен вид вентилатор, направен от текстил или листа.Музеят носи името на човек, чието родословно дърво е наситено с хора, свързани с морето и извличането на перли.Въпросният човек е автор на много трудове, води телевизионни програми, при това все базирани на личните му архиви за развитието на перлената индустрия.Тук въпросите са само два.Първият е за името, което носи музеят.Вторият въпрос касае наименованието на арабски на странното подобие на вентилатор, изложено  в музея.
За днес толкова, утре пак! Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 18 055

Добро утро хубавелки,
Малее, събудих се сутринта и реших, че съм в отпуска.. Mr. GreenСигурно съм сънувала SadКъде ти този късмет? Crossing Arms
След малко поемам на работа, затова използвам няколкото оставащи минути да се включа тук и да ви пожелая успешен и слънчев ден! Heart Eyes
Койоте,как мина  партито на голямото койотче? По думите на  каката ни, нашето е било супер, както и  предполагах малките са ги отсвирили, ама нищо... PeaceТе са се забавлявали другояче с баба си.
Хадил,стана ми интересно обяснението ти за разтворимите сокчета.Веднъж поради липса на специалните бои за сладки, ги ползвах като оцветител на бял шоколад при правенето на трансфер за торта.Да, оцветиха добре, но дадоха доста неприятен, кисел привкус на шоколада. SadМоже би съм сложила много..А и като че ли доведох до нещо като пресичане, още ме боли сърцето, като знам колко  разтопен бял шоколад окепазих и съответно изхвърлих, вместо да го изям  чистичък и вкусничък,без каквито и да е добавки.. CloseОсвен това казваш, че ги ползваш при правенето на сладкиши.Не стават ли нещата още по-зле във вкусово отношение след термичната им обработка, все пак степчетата и подобните на тях разтворими сокчета са бъкани с химия? newsm78 Просто ми е интересно, затова попитах.. Peace



# 43
  • Мнения: 800
Теди, и при мен не осветяват степчетата. А я ми кажи трансфера как го правиш, бе? Аз 1 път пробвах и пълен провал  ooooh!  не можах да отлепя картинката от хартията за печене, не ми се беше стегнала, хме 4 часа седя в хладилника....  Може би щото разтворих шоколада с вода?  Embarassed и седеше течно

# 44
  • Мнения: 169
Добър ден момичета,
ЧЕСТИТО на двете рожденнички и съответно на техните мами   bouquet
Цецифло си има момченце родено на 14 август!
Моля да ме извините за късната новина но определено време не ми стига да пиша,чета от време на време но Дребен е много ревлив реши ли нещо че не му е на тамън и край целият ден отнася в крещане
Хайде лек ден и от мен

Общи условия

Активация на акаунт