Молба за общинско жилище

  • 155 903
  • 437
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Извини ме, но това, че е самотна майка й дава доста голямо предимство първо  Wink
Пола на децата няма значение.
И уж себе си споменаваш с броя деца и малко жилище, сега се оказа, че май не е за тебе...

Напротив, говоря и за себе си, защото стана дума за многодетните майки, което също е предимство (както ти вече спомена за циганките).
А иначе, това за пола на децата е от значение, поне така й бяха казали на нея.
Деца от различен пол не могат да съжителстват в една стая.
Не цитирам точните думи, пиша по спомен.


И в крайна сметка - не е толкова невъзможно - това ми беше мисълта.
  Peace

# 16
  • not found
  • Мнения: 581
Покривам изискванията , за мое съжаление , живеем с родителите ми в гарсониера 6 човека с малкия от 2-3 дни / нямаме възможност да излезем на квартира в тази криза / . Ще подам документи възможно най-скоро  Crazy
Забравих , че на мое име имам само един радиатор и една кафе машина  Flutter

# 17
  • София
  • Мнения: 619
Ох,и аз се бях заела да подавам.Отговаряхме на всички условия обаче изискванията т.к. необходимите документи са бая-и доста пари.

# 18
  • Мнения: 166
Момичета,документите не са чак толкова страшни.Аз живея в общинско жилище от 6год.Мъжът ми имаше молба още от години,но когато се оженихме задвижихме нещата.Живеехме в апартамент -свекър,свекърва,баба.Двама от тях с ТЕЛК.апартамената беше 70кв,в не много добро състояние.Когато родих,ни дадоха двустаен и така.Но докато ни го дадат почти всяка седмица бях в общината при кмета.Много молби и жалби съм пускала.Така че не се плашете от документите,но трябва да сте постоянни и да се борите.За месец два няма да стане.

# 19
  • Мнения: 4 736
И аз да се включа с питане, виждам че сте компетентни. Петчленно семейство сме, живеем под наем от 3 години в разширена гарсониера/строи ни се дом, но не виждам изгледи да стане в близките няколко години/. Чудех се изобщо дали има смисъл да подавам документи. Нищо нямаме свое освен един автомобил, чиято пазарнастойност едва ли надхвърля 4хил.лв максимум. Този доход 6 мес. назад в моя случай включва ли болничните, който ми плащат във връзка с майчинството Embarassed
Сега прочетох Shocked И ел.уредите ли описват като притежавано имущество Shocked

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 14:17 от Kasidy

# 20
  • Мнения: 429
Не разбрах, за София трябва да имаш 10 години ли?

# 21
  • not found
  • Мнения: 581
Kasidy , не знам дали важи и за ел. уреди , само споменах ... 

# 22
  • Мнения: 6 274
Не разбрах, за София трябва да имаш 10 години ли?


Да.

# 23
  • Мнения: 429
Не разбрах, за София трябва да имаш 10 години ли?


Да.

Благодаря   bouquet
Ще продължа да си чакам Simple Smile

# 24
  • Мнения: 374
аз в документите не виждам такова изискване да има ......за 10-те години де .
тези дни ще ходя да подам в общината ....и ще питам.

# 25
  • Мнения: 25
Ми това дали ще те настанят или не,ако отговаряш на условията е много относително.Ние кандидатствахме тази година и на одобриха.Седем месеца по-късно ни дадоха и жилището.Не мога да кажа,че сме живели в мизерия,бяхме на квартира.Аз съм по майчинство,съпругът ме не взема милиони,но не взема и 200лв.И определено нямам 5 деца.И колкото и невероятно да звучи сме обикновено сем,тоест не сме извадили връзки. HugМоже би понякога нещата просто се получават.Лично на теб ти желая успех,дано те угрее Praynig Peace

# 26
  • Мнения: 7 947
За София ли говориш?

# 27
  • София
  • Мнения: 570
Ми това дали ще те настанят или не,ако отговаряш на условията е много относително.Ние кандидатствахме тази година и на одобриха.Седем месеца по-късно ни дадоха и жилището.Не мога да кажа,че сме живели в мизерия,бяхме на квартира.Аз съм по майчинство,съпругът ме не взема милиони,но не взема и 200лв.И определено нямам 5 деца.И колкото и невероятно да звучи сме обикновено сем,тоест не сме извадили връзки. HugМоже би понякога нещата просто се получават.Лично на теб ти желая успех,дано те угрее Praynig Peace
За кой град става въпрос? newsm78 Ако е за София, моля те, кажи какви документи ви изискваха.

# 28
Важно е да се знае, че картотекирането е на база РАЙОН. Има райони, в които има свободни общински жилища, и такива, в които фондът е запълнен и има дълги листи с чакащи. Няма как обаче да си регистриран в община Сердика, а да ти дадат жилище в Студенстка. Така че първо се информирайте как стои въпроса във вашия район. Отсега мога да кажа няколко, в които просто няма смисъл да се картотекира човек, защото няма да му дойде реда поне 4-5 години.

# 29
  • Мнения: 7 947
Е, аз знам такива, в който вече 8 години нестава.
Затова питах - къде така бързо е станало?

Общи условия

Активация на акаунт