ЗА или ПРОТИВ бебето да се оставя да плаче?

  • 10 807
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Против. Гушкаме си се и това не ми пречи. Ако се събуди през нощта с плач, го взимам на спалнята между нас, той се успокоява и заспива.Не мисля, че трябва да го оставяш да плаче, просто малкото човече иска да се гушне.(Ти не искаш ли някой да те гушка Wink )А всичките тези неща отминават с времето,всичко е на периоди.Така,че - гушкайте се. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 613
всичките тези неща отминават с времето,всичко е на периоди.

И аз с това се успокоявам  Wink

# 17
  • Мнения: 35 967
втората я нямам, ще си я взема! благодаря!

# 18
  • Мнения: 5 228
Аз също съм против оставянето на бебето да плаче. Нямам предвид при всяко промрънкване да се взима на ръце, но ако през нощта е неспокойно и плаче, вероятно има причина за това - зъбки примерно.

# 19
  • Мнения: 1 983
вече толкова съм свикнала с плача на Вики, че имам чувството, че когато плаче за различни неща и плача й е различен-нощем или денем,ако плаче насън или нещо я боли я гушкам много, но след това я оставям в леглото й, защото и двете не можем да спим в едно легло, много ни е трудно, но когато реве от инат я оставям да си мрънка, нека разбере, че не винаги става на нейната Tired

# 20
  • Мнения: 6 390
Като 4ета мненията ви, мисля 4е рискувам да ме нападнете и изядете с парцалите  Crazy
Оба4е аз с рев нау4их моята 8.месе4на в момента дъщеря да си заспива сама в другата стая  Flutter

Аз 4ета д/р Спок, и нямам и представа за книгите към който сте дали линкове да видя, но понеже знам 4е колкото глави, толкова и мнения, и няма една истина на тоя свят... така 4е приемам ги за един от на4ините за гледане и възпитаване на дете, а всеки сам си решава кой метод да избере...

Д/Р Спок пише 4е след 3.месе4на възраст може да се у4и детето да заспива само, 4е до 6. месе4на възраст е най безпроблемното приу4аване, след това не 4е е невъзможно, но е по дълго и трудно приу4аването към самостоятелно заспиване.

много рядко се слу4ва ве4е да реве като я слагам да спи / всъщност само когато иска още да си играе  Crazy/ но пове4е от 5 мин мноооого отдавна не е ревала... след това си заспива детето, пееее, мрънка нещо, играе си, но аз не ходя да я проверявам или укротявам, 4ак след като е тихо половин 4ас, влизам да я завивам и махам игра4ките....
Не мисля нито 4е е нещастно, нито срамежлива, нито необи4ана, дори напротив  Hug мисля 4е е даже много по жива и комуникативна от връсниците си в нашата градинка, тя ги зака4а, тя търси контактите с децата и много им се радва

Аз го приемам като един вид дисциплина, ляга си към 20.30 сама, в другата стая / без извинения  Whistling заспива много бързо даже, просто мисля 4е ве4е много добре разбира 4е има правила който важът за вси4ки, и беба не прави изклу4ение  Wink

Ако се слу4и да се разреве през ноща / един път в месеца я има я не.../ я взема при мен, гушкам я, и или заспиваме и двете и в последствие я връщам в леглото, или тя се разсънва и по4ва даме зака4а да си играеме, при което я връщам веднага в леглото й, и си лягам, тя пееее нещо, бута се пъшка и накрая заспи разбира се  Wink

Първия път седяхме като наказани у4еници с мъжа ми като я оставихме за пръв път сама... то беше рав, то беше 4удо... оба4е много ясно се разли4ава рева от яд и рева когато й има нещо  Wink веднага се усеща другия тон...

За три дена се нау4и / 4есно ви казвам, първия път рева сигурно 45 мин  #Crazy като луда, но аз не влизам изобщо при нея, втория ден 15/20 мин, на третия 5/10 се опитваше да ни привле4е вниманието, но напразно / и свикна

Моя съвет е да си намериш работа докато реве беба, за да не й се впе4атляваш толкова / глади, мий, ший, нещо си намери

Това е инат на децата, мислят си от каде накаде си позволяваш да не ми обръщаш внимание, като до в4ера ме носеше на ръце по цялата къща   Crazy

Имаме познати, на който като казахме 4е нашето бебе си спи само, а те имат мом4е по4ти 4.годишно което спи на спалнята между тях защото ина4е реве, казаха 4е за една нощ се нау4ило да си спи в леглото, но проревало по4ти цялата нощ, те се правили на заспали / колкото могли де/ не отишли при него, на другия ден вси4ко било ок, даже не протестирал като го сложили в собственото му легло  Wink

За финал мисля да кажа, 4е не напразно се казва
ВСЯКО 4УДО ЗА 3.ДНИ  Whistling
това важи не само за нас, но и за децата

# 21
  • Мнения: 35 967
За три дена се нау4и / 4есно ви казвам, първия път рева сигурно 45 мин  #Crazy като луда, но аз не влизам изобщо при нея, втория ден 15/20 мин, на третия 5/10 се опитваше да ни привле4е вниманието, но напразно / и свикна

всеки сам си гледа децата и носи последствията от това, били те положителни или отрицателни, а д-ра Спок не го коментирам

# 22
  • Мнения: 877
Аз съм против плача!

# 23
  • Мнения: 6 390
всеки сам си гледа децата и носи последствията от това, били те положителни или отрицателни
то4но така
за едните бялото е 4ерно, за другите 4ерното е бяло / и така до безкрай  Party Wink

# 24
  • Мнения: 1 210
Ами гушкай си я. А като проходи и впечатленията станат още повече може пак да почне да се буди посред нощ. Ние също минахме през такъв период. Ставам гушкам го между нас на спалнята - унася се и обратно в неговото легло.
В един момент като свикна с ходенето спря да се буди (освен ако не е болен), а татенцето го научи от раз да заспива сам на около 1 годинка. Без дори гък да каже. Така и до днес (скоро ще направи 3 годинки).
Никога не е оставян да плаче (само ако не е от инат или глезене). Не че си е мойто гардже, но е най-слънчевото дете в нашата махала. А според мен това се дължи на осигуреното му спокойствие. Дисциплина също не му липсва.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 402
Не я оставям да плаче, къса ми се сърцето.

# 26
  • Мнения: 2 978

Д/Р Спок пише 4е след 3.месе4на възраст може да се у4и детето да заспива само, 4е до 6. месе4на възраст е най безпроблемното приу4аване, след това не 4е е невъзможно, но е по дълго и трудно приу4аването към самостоятелно заспиване.

Абе то и това е вярно...нооо Симона до 11м си спеше сама и без проблем....нооооо от точно 2 седмици се промени коренно. ooooh!

Сега си ляга самичка, спинка си в леглото без проблем, но стане ли 02.00-02.30 и гледай за какво става дума Sick
Нито вода, нито сок, нито мляко...НИЩО Naughty
Да не говорим за люшкане, дундуркане и всичките му там магии за заспиване...

Аз също мисля, че е някакъв период, който си изживяват децата....
Не ни пречи да спи между нас...спалнята е достатъчно голяма за трима ни Heart Eyes

Eli cz
Цитат
Като 4ета мненията ви, мисля 4е рискувам да ме нападнете и изядете с парцалите

Няма бе жена...споко...нали затова сме тук...да си казваме, болката и най-вече акъл да даваме..хихи Joy  bouquet 

# 27
  • Мнения: 1 586
Против!
Не може да е добро нещо, срещу което майчиният инстинкт реагира толкова силно. Много повече се доверявам на майчиния си инстинкт, отколкото на който и да е психолог.

# 28
  • Мнения: 6 390
Абе то и това е вярно...нооо Симона до 11м си спеше сама и без проблем....нооооо от точно 2 седмици се промени коренно. ooooh!

Сега си ляга самичка, спинка си в леглото без проблем, но стане ли 02.00-02.30 и гледай за какво става дума Sick
Нито вода, нито сок, нито мляко...НИЩО Naughty
Да не говорим за люшкане, дундуркане и всичките му там магии за заспиване...

Малеее я ме плаши  Crazy #Crazy
ох ... ама що така / зъбки ли ...
Мани мани / да 4укам на дърво  ooooh!
 Grinning Wink Hug

# 29
  • Мнения: 2 978
Малеее я ме плаши  Crazy #Crazy
ох ... ама що така / зъбки ли ...
Мани мани / да 4укам на дърво  ooooh!
 Grinning Wink Hug

Ееее споко..може пък при вас да не стане точно така. Praynig Wink

Мисля, че не са зъби, защото вече избиха 4 на куп...но с Т и рев. Cry

Може нещо да сънува, знам ли newsm78....малко ли играе на вън с дечица, малко ли емоции имат...Толкова много нови неща научава сега Joy

Не смея да се ангажирам със съвети и акъл, защото това си е пример от нашия нощен живот Sunglasses Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт