Имунна недостатъчност

  • 1 649
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 248
Здравейте,
Предварително се извинявам, че ще задавам въпроси без много много да съм наясно с нещата.
Накратко:
Интересувам се от лекари и центрове /болници, лаборатории/, където да се направят изследвания и лекува дете с тежка форма на имунна недостатъчност /ИН/.
Детенцето е на 2 месеца до сега е преглеждано и изследвано в ИСУЛ при д-р Бобев. От самото му раждане е под лекарски контрол, защото е трето дете на родителите си, а предишните две деца са починали от ИН. Едното почина на 5 месеца преди 8г., а другото на 7 месеца преди 6г.
Бременността беше наблюдавана в МА и не откриха нищо нередно на плода. На детето не са слагани никакви ваксини. В момента е с температура от няколко дни и *проблемни* изпражнения. За изпражненията не знам подробности, че контактувам с таткото, а и той като майката не е много словоохотлив.
Ако някой се включи даже и с насочващи въпроси, ще бъда много благодарна.

# 1
  • Мнения: leet
За Синдром на придобита имунна недостатъчност ли става въпрос?
Извинявам се, ако звучи тъп или обиден въпроса ми, но ако е така, Програмата за превенция и контрол предлага много адекватна подкрепа, както и наблюдение по време на бременността. Предлагат се безплатни ретровирусни лекарства от програмата, а иначе са много скъпи.
В Програмата работят единствените специалисти- лекари в БГ по проблемите на придобитата имунна недостатъчност и може изцяло да им се доверят родителите на детето, ако става въпрос за същия проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 248
Kezaja , благодаря ти.
Разрових се за тази програма тя е за СПИН/ХИВ. Ако е това де http://www.aidsprogram.bg/static_info1.php?main=program Не е СПИН със сигурност. Но утре ще се обадя и на родителите и на консултант по програмата, за да проучим нещата. Може те да дадат някакъв отговор.
Благодаря!

# 3
  • Мнения: leet
Дано да помогне!
При всички положения, щом е диагностицирано като имунна недостатъчност, броят на определени клетки е нисък, на други - още повече и ретровирусните лекарства увеличават броя на клетките, като се вземат ежемесечно и ги поддържат горе- долу в равновесие. Учените, които се занимават с осъвременяването и усъвършенстването на ретровирусните лекарства, ги правят така, че всяка година, новите лекарства поддържат броя на клетките в по- добро равновесие, в сравнение с поколението ретровирусни от предишната година, така че до не повече от 5- 8 години, СПИН няма да е бич, по- голям от диабета, защото ще се поддържа имунната система с лекарствата до почти дълбока старост.
Ще се появи друг бич, разбира се, човечеството няма да се остави без болести..., но в момента е напълно възможно лекарите от програмата да помогнат на бебчето.

# 4
  • София
  • Мнения: 248
Ще пиша как се развиват нещата. Дано да помогнат на мъника, а и на други деца.  Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 248
Сега ровейки се из нета със сестра ми намерих ме това http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=8097 и това http://www.scumdoctor.com/Bulgarian/vaccination/immune-deficienc … ency-Disease.html Мисля, че това дава отговор точно за какво заболяване става въпрос.
Сега остава да намерим и клиника /освен ИСУЛ/ където да прегледат детето и направят изследване.
ПП Нищо лично към лекарите в ИСУЛ, но ми се иска и второ мнение да се чуе.

# 6
  • София
  • Мнения: 248
Да кажа, какво направих днес.
Обадих се на Програмата за превенция и контрол, но за съжаление не могат да направят нищо. Но ме насочиха към министерството по някаква програма за Майчино и детско здравеопазване дадоха и телефон и утре ще звъня там.

Общи условия

Активация на акаунт