ДЕКЕМВРИйското човече, лази вече на далече!

  • 12 699
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 357
Еееее, колко много месечинки днес Simple Smile Да са много здрави и усмихнати всички бебковци и много да радват мама и тати!

Нинка - стискам палци да се оправя твоя сладур по-бързичко.
И на всички други болнички скоро да оздравяват!

Варненки - много сте готини и вие и бебоците   Party

Кика - много сладки дечица си имаш и много готина торта е избрала каката  Wink Да не гледа мачове с тати  Laughing

Орлинка - страхотна идея е това с басейна, ако имахме място с удоволствие бих взела такъв. А най-хубавото е малката кукличка вътре де  Heart Eyes

Диди - много сладък малкия Иви, как умело пълзи вече.

А пък моят бебо хич няма хабер да пълзи, щото не ще да седи по корем, ама здраве да е.  Тъкмо няма да се притеснявам за пода  Laughing

Стефко го слагаме на гърне откак стана на 6 мес, ама не от някакви амбиции да махаме памперса, ами просто го хващаме когато ще ака, защото почва да прави едни физиономии и като го сложим свършва работата веднага и го махаме. По-чистичко е така, а и той няма нищо против да седи на него. А най-обича да ака по средата на храненето с пюре - красива картинка  Simple Smile

Стефко е доста общителен, ама смятам, че има връзка с факта, че живеем у майкини и сме много хора и той е свикнал с много хора, дано и така да си осане,че знае ли човек.

И да се похваля - имаме си 5 зъбчета, днес усетих 5-тото долу да боцка, 4-то преди 2 дни излезе изобщо не бях забелязала, че е побеляло, щото само горния венец му гледам, а това ме изненада. И явно по тая причина преди 3-4 дни беше вдигнал Т и имаше разтройство, но всичко мина за 1 ден.
За мое голямо щастие при кърмене не ме хапе, дано и не почне, че не знам тогава...

# 31
  • Мнения: 2 149
Да бе, и аз това гледам - много бебета, много нещо! Laughing

# 32
  • Мнения: 19
Благодаря ви,момичета!Явно за сега с Марти ще се борим за приза.Най-красивите бебчета са декемврийските.Това си личи от снимки,които разгледах!Варненки,страхотни сте   bouquet,а бебките още повече,а кака Ноела е една сладка принцеса.Пете,в предния си пост именно от това се оплаквах и аз.Само мен признава и никой друг,понякога и в баща си не иска.Бебешка му работа-дали е зъби или в мама е най-хубаво да са гушнати,като пораснат ще ги попитаме Joy.Мамчета,имам една питанка:За глутена-захраних без да искам Криси с глутен.За какви реакции да се оглеждам и до колко дни се проявява алергията?Четох разни неща из нета,ама на вас имам по голямо доверие  PeaceНа всички бебета с месечинка-честито,да са живи,здрави и да радват мама и тате!

# 33
  • Мнения: 20
Здравейте и от нас Simple Smile
Честито на празнуващите днес ! Много здраве и много весели игри!

Нинка   bouquet страхотна темичка

За чистенето -аз чистя само с вода и не се престаравам много , слагам Ния на земята от време на време. На Орли идеята с басейна е супер , но у нас нямам толкова голямо място Sad
За пълзенето - Ния също не може да пълзи , уж се опитва , но предпочита да стои права и неможе и крачки да прави -само назад 1-2 .
За плаченето от непознати - Много е различна , избирателно плаче , явно някои хора не са й симпатични. Определено обаче реве ако ме види , че напускам стаята изобщо вече неиска да стои сама. При вас как е има ли го този момент ?
За гърнето - още не съм купила, май и аз не си давам зор .

Варненки страхотни сте и бебковци и мами Simple Smile
Лек ден на всички

# 34
  • Мнения: 2 149
Дидо много-много неопзнати не го гушкат да ви кажа, поне не и близки. Само приятели и роднини и нямаме проблем. 2-3 пъти досега се е стрякал от някого и ревва, но това са моментни състояния. Виж, ако ме види, че излизам от стаята, а той не е в настроение да остава сам, тогава реве. Иначе вечер като го нахраним и заредим да спи, пускаме играчката да свири, целуваме се за лека нощ, биба даваме и излизаме, но не затваряме вратата де /щото нямаме такава на детската/ и той си заспива сам.
Батко му е по-непослушен - той не иска да спи вечер, увещава ни да се гушкаме, мести се в спалнята с одеялото барабар и само повтаря, че не иска да иси ляга. А следобед вместо да заспива по 100 пъти повтарям да пази тишина и да затваря очите, а той дивее, следователно настава какафония - влизам в детската , Тони скача на кревата, Дидо се хили в кошарата, а детенцето, което гледам и то се смее в кошарката си, та е лудница голяма. Joy

Днес му пасирах диня - стаав като нектар и не пи много, но е въпрос на време да свикне. Май харесва повече готвено, особено ако е готвено като за нас, но избягвам да му давам ако не е по-диетично.

# 35
  • Мнения: 15
Привет момичета,
Варненски мами и бебета-Страхотни сте! Hug Много момчета, ей!
Честити месечинки на бебевалежа на 19ти декември! Да слушкате и да папкате всичко!
Моят Жорко плаче от други хора.Само по мен върви и протяга ръце да го взема.Сега свикна с баба си(на гости сме), но само да ме фиксира в стаята и се започва мрънкане.
Не пълзим и не се опитваме.Прави крачка и скача като пружинка.Това е от нас.

# 36
  • Мнения: 86
Поздрави на всички порастващи бебоци! Пожелавам им хубаво детство и щастливи игри!

Рядко се включвам на последък, но сега съм на тема обзавеждане. Чета редовно, но няма нещо интересно което да пиша. Вчера видях и второ пробило зъбче, а първото боцка сериозно (особено когато хапе  Mr. Green).

Аз чистя с Пронто и дребен го пускам да си лази навсякъде  Embarassed, но и той пищи ако си седи само в столчето.

Малко офф - някой има ли инфо какво се случва със Зиги и детенцето й?

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 22:04 от 6u6inka

# 37
  • София
  • Мнения: 141
Честити месечинки на голямата група бебоци, празнуващи днес   bouquet

Нина, чудя ти се как успяваш и темите да правиш... Дано Никола се оправи скоро.

Диди, Иви е много сладък, как умело пълзи. Гледахме го с мъжа ми снощи, голям образ.  Simple Smile Марти се придвижва, като се придърпва с ръцете, а краката почти не участват. Намерил си е начин човекът и вече обхожда целия хол, изважда CD-тата като малка хала. Въпросът с почистването стои и при нас. Уж съм чистила и пак има прашинки. Мисля си, че може да е от ламината, той събира повече прах от естествения паркет. Вече се замислям за паросмукачката  Simple Smile Ама доста скъпичка ми се вижда за такъв уред.

Варненки, страхотни сте, както винаги. А къде е Вени? Не се е появявала скоро.

Петя, Марти е много усмихнат и много общителен. Само някой да го закачи и усмивката му цъфва. Досега се е стряскал само от хора, които вижда веднага след като се е събудил. Но и моите родители са тук, сестра ми, общува с много хора, много хора го гушкат и сигурно е нормално. Както и другите са писали, ще свикне детето.   Simple Smile

Дорелия, за глутена не мога да ти помогна. Още не съм захранила с глутен, а и лекарката не ми позволява още. Каза ми, че при непоносимост към глутена можело и до кръв да се стигне. След като няма реакция, не се притеснявай.
 
Наистина знае ли някой какво става със Зиги?

Да ви питам и аз нещо, започнах да давам месни пюрета от 8 м., но те са с доста едри частички и Марти се дави. Мисля, че понякога не иска да яде, не защото не му харесва, а защото му е едросмяно. А нали още си нямаме зъби  Simple Smile

А днес бяхме за първи път в Зоологическата градина с Марти. Той беше най-впечатлен от патетата и гълъбите  Laughing, но видяхме и маймуните, мечките ... Още му е малко рано, но беше интересно.

И още нещо да питам  Embarassed ходил ли е някой във Велинград и можете ли да ми препоръчате хотел?

# 38
  • Мнения: 187
маминки да ви питам някой беше пил зелен 4ай за отслабване,по колко пъти дневно се пие и имали ефект.
понеже много хора ми казаха 4е небил никак полезен и бил по коварен от кафето newsm78
а аз 4естно казано нямам и представа Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте, майчета!
Благодаря на всички за пожеланията за месечинката на Митака   bouquet То вЕрно днес много празнуващи  Laughing

Благодаря и на всички, които споделиха за ревящото ми момче   bouquet Най-вероятно, причината е това, че си се гледаме самички. Като се върнем от България ще разказвам как се е представил Митака  Laughing
Аз вчера тъкмо се похвалих, че юначето ми спи цяла нощ. Нощес като се събуди към 2:00 заспа чааак към 5:00  Tired Повече няма да се хваля, че спи непробудно  Mr. Green

За гърнето, аз започнах да го слагам, защото той в памперса не може да ака и за това реших да го пробвам. Като го видя, че започва да се напъва, веднага го слагам на гърнето и макс до 2 мин работата е свършена  Mr. Green Като седне на гърнето, не се опъва, не реве, даже започва да си пее и да си говори. Следващия път ще му връча вестник да си почете  Mr. Green
Орлинка, аз на вашия басейн отдавна съм му хвърлила око  Wink Аз съм послала един голям юрган на пода, но определено ще е по добре с басейна. Ще го покажа на нашия тати, да видим дали ще одобри идеята  Peace
svetlanka., честито ви сефте на гърнето  Peace Браво на Никола  Hug
zina_ и Вики да се оправят много, много бързо от този вирус  Hug Стискам палци всичко да е наред  Praynig

6u6inka, за Зиги, скоро разглеждах сайта на някое от дечицата тук (не помня точно на кое), но определено е била Пловдивска мама. Та там случайно видях снимка, където беше и Зиги с дъщеричката си, бяха си направили среща. Повече не знам  Peace

Честити зъбчета на всички озъбили се
 Mr. Green   bouquet

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 22:13 от petya_

# 40
  • Мнения: 450
Ето ни и нас. Галка заспа и аз седнах да се отчета. Днес бяхме на ДК пораснали сме с 1 см и 400 гр и вече тежим ... срам ме е да кажа  Embarassed 7,300 кг. Направихме изследвания на кръвта, че не бяхме правили всичко си е ОК.
За гърнето ние купихме но Галка плаче като я сложа на него и я вдигам.
Честити месечинки на всички слагури. То 19-ти Декември е наистина хубав ден (аз съм родена тогава  Mr. Green )
Всички болни да оздравяват бързичко и хайде на разходки.
аз мия подам с Медикс и съм доволна от него, но тя и Галка не лази изобщо и не я пускам на пода
Лека от нас до утре

# 41
  • Мнения: 2 013
О,Ками не знаех.Още едно декемврийче освен мен.  Hug

# 42
  • Мнения: 2 592
Ехоо приказливки  Hug
И аз да се включа най-накрая. Докато успея да прочета какво сте писали и трябва все нещо да свърша. Надявам се вече всички болни бебчета да оздравеят, стига вече са боледували.
Нинка, първо благодаря за темата и второ, стискам много силно палци за малкия сладур. Ще се оправи, да знаеш  Hug
И докато не съм забравила: гледах снимките от кръщенето, ама мнооого си хубава- как само си отслабнала, пу-пу  Grinning
Варненските мами: абе мадами сте и това си е - морски мадами, не мога да ви се нагледам  Sunglasses
Диди, Иви голям юнак станал, и как хубаво пълзи, браво на него. Ние още не може да се похвалим с такъв завиден успех  Heart Eyes
Петя, честито за успехите с гърнето  Wink След десетина дена като се приберем в София, ще купувам и аз, пък да видим ще имаме ли успех. А за непознатите: ние с Криска по принцип се гледаме само двечките, но тя много се закача с хората, и понякога много ме е срам - все се "заговаря" с някой, редовно даже и с чужди мъже. Ще ме сватоса някой ден  Blush
Честити зъбчета на всички бебоци (няма да изброявам, за да не пропусна някой неволно)
Дорелия, шампиони сте вие с тези 8 зъби  smile3501
Кика, ама амного прилича не теб Стаситка, красавици са и двете с Ивана, пу-пу. вие къде се подвизавате, върнахте ли се в София вече?
Шуши, ние също сме само с тати сами в София, но за сега няма да търся гледачка, ако нещо се наложи ще я оставям по приятели - то милото не може да си каже и ме е страх на чужди хора да я поверявам. Иначе я мъкнем с нас по кръчмите, на мама кръчмарката  Mr. Green
Ох, дано не съм забравила някой  Blush
Целувки от нас с Криска, тя снощи за пръв път вдигна температура, та много се изплаших, днес уж е по-добре
Лека нощ на мамите и бебоците и по-малко да се будят

# 43
  • София
  • Мнения: 179
Нинка  bouquet

Момичета, утре ще чета и пиша, че нещо много ми се спи.  Grinning

# 44
  • Мнения: 473
Извинявам се че така нахлувам в темата ви, но нека помогнем на Поли  Praynig
http://www.facebook.com/profile.php?id=1623164709&ref=name#/ … 486425&ref=mf

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406298.msg12199006#msg12199006

Общи условия

Активация на акаунт