Скандалът отшумя, януарската ни тема пак опустя ;)

  • 12 250
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Не излиза.
Не знам как си правиш умозаключения, но това не беше сполучлив опит  Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 1 546
Едни проходиха рано, други - късно, но сега всички тичат, нали?  Grinning
Всички говорим на децата си, но кога те ще проговорят си е тяхна работа Simple Smile

п.с. Искате ли да подновим колажите? Гледам, че този стои от 2-3 месеца  Rolling Eyes
Съгласна съм и с едното и с другото.  Laughing Косето определено иска само дааа....пищи. Направо бера срам вече с него. Embarassed
Вчера и аз си мислех, че юнските ни снимки вече не са актуални.  Wink Не, че аз тогава се включих  де ама нищо.

 Laughing Ха-ха-ха!!! Момичета....заглавието на темичката ни като гледам не е съвсем актуално към момента.  hahaha

Лека и спокойна нощ.

За мен определено няма да е, защото Алекс пак ми е с пристъп, незнайно от какво и буха ли буха. Та посред нощ ще трябва да ставаме да си пръска лекарството. ooooh! Тъкмо се бях успокоила, че толкова дълго не е имал такива проблеми и сега....от нищото.  newsm78

# 32
  • Мнения: 51
Аз само от няколко дена като ви чета и не мога да се начудя, защо ви е да учите децата сега на азбуката и да броят, и въобще как ви хрумна това. Не търся конфликт, просто се чудя, според мен това е мноооооого далеч от тях, и въобще аз съм много против децата така да се изсилват, та за това се чудя, от какви подбуди го правите?
Току-що се скарахме с мойто говедо - голямото. Той ми скъса кабела на слушалките от яд, аз му казах, че си лягаме и да изчезва и му спрях прожекцията. Пак нещо на шеф е почнал да ми се прави, ама аз му казах, че не ми е.  Heart EyesИначе не се притеснявайте, те слушалките Мърко ги беше вече направил криви и бяха за смяна, но сега трябва да си записвам филма на диск, да го пускам на ДВД-то, но след като го изхвърлих в другата стая, където няма нищо, на което да се гледа, кой е по-зле, а? Joy
Лека нощ!

# 33
  • Мнения: 18
Здравейте,
да се запиша бързо тук, че както сте подкарали новата тема, бързо напредва!
Dega, не разбрах кое е толкова ужасно но трябва да видите Сашко какво прави на котетата. Е днес едно доста се закачаше с него, въпреки че му отскубна от козинката и няколко пъти го хващаше за опашка, краче, уше. То постоянно се появяваше все след детето и доста поиграха. Накрая малкото коте влезе и вътре в помещението на фризиорката, нямаше откъсване.

Пипи, хубава темичка. И ние играем с кукли, имаме си голямо наследство от кака Гага и постоянно ги разнасяме насам натам. Храни ги, приспива ги такива разни. Предимно си избира тези като бебета, другите барби и разни с коси не му правят впечатление.

По именцето на темата тъкмо щах да се пошегувам и да предложа ново скандалче да си спретнем, но се сдържах и хоп виждам, че Veihaivei се е разписала в темата. Не можах да остана безучастна и да не те поздравя.
Veihaivei, разсмя ме като те видях. Аз реших, че е много сериозно та чак от първа страничка да се махнеш. Но виждам, че не можеш така лесно да ни оставиш!  Simple Smile Радвам се и се надявам да пишеш като Veihaivei, която дава бързи, компетентни и полезни съвети а не  Veihaivei, която е докачлива и се хваща за всяка дума.

# 34
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Ей момичета, тъкмо прочетох старата тема.
Джул, какви са тези ужаси! Косите ми настръхнаха...

Тед, толкова е пораснала малката принцеска! Сега ти е трудно, но след време ще е страхотно за двете сестрички - да растат заедно, да си споделят. Според мен колкото са по-близки по възраст братя/сестри, толкова по-добре. Да са ти живи и здрави!

Ханна, а от Миша съм направо възхитена - как се храни сама, колко умело се справя с прибори. Джулия е мнооого далеч от този момент, но когато - тогава.

За куклите - Джулия не си пада много по тях. Има две бебета с едно шишенце и като й кажа да ходи да ги нахрани - ходи, храни ги набързо, но с отегчено изражение. Друг път ги нахранва и подкарва да храни подред всики играчки (пак набързо). Не обича дълго да се задържа на едно място. Обича играчки, които вдигат шумотевица като се натиснат тук и там и с тях се занимава. Обича да сортира по цветове - вчера извади на един куп всичките си зелени играчки, на друг - жълтите и на трети - сините. Но тази игра я започна в БГ - с щипките на баба си - много обичаше да ги сортира по цвят.

Аз само от няколко дена като ви чета и не мога да се начудя, защо ви е да учите децата сега на азбуката и да броят, и въобще как ви хрумна това. Не търся конфликт, просто се чудя, според мен това е мноооооого далеч от тях, и въобще аз съм много против децата така да се изсилват, та за това се чудя, от какви подбуди го правите?
Ewito, споко, аз не съм от лесно докачливите Simple Smile Ще кажа за Джулия. Всичко почна от едни полусфери - 10 на брой и на всяка пише съответното число. Различни са по големина и се редят по различни начини.Та Джулия още не можеше да говори, но все питаше с едно въпросително "ъ-ъ?" за какво ли не и докато не й отговориш не те оставя на мира. Та така все питаше за тези числа и аз съответно й ги казвах. После й направи впечатление, че 6 и 9 като се обърнат, всъщност минават 6 в 9 и 9 в 6 и пак "ъ-ъ?". Ами така е, обяснявам й, така си се пишат. В един момент като се поотприщи да говори - вече бяхме на село (в БГ) и почна сама да брой камъчета, щипки, гащите си на простора, птиците на жицата - без никой да я пита. Ама като почна да го прави и на хората им стана интересно и взеха да я питат... Та така с числата. Майка ми искаше даже да й обяснява за цифри и числа, но аз казах - не, всичко са числа (за сега).
За буквите същата работа - гледа клипчета, надписи и пита, пита. Понеже много рисуваме с тебешири - тя взе да иска буквите да й пиша. И аз пиша. А тя се върти около тях и само анализира - казва, че Z e обърнато N и N e Z, също M и W, L и V.  Явно си я влече. То едно за сметка на друго... Вчера си пазаруваме в една аптека, а тя видя голям надпис PRESCRIPTIONS - вярвай ми - въобще не ми беше до обучение, но тя взе да сочи буквите и не ме остави на мира докато не й позволих да посочи всяка една от тях и да каже коя е, а накрая да заключи, че има две P, две R и две S. Сега като гледам двете I ги е пропуснала Simple Smile
Ох малко дълго стана ама, който не иска - да не чете.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Добро утро!

Незнам защо често се смята, че ако се занимава детето с нещо, различно от игра, е насилване.
Просто му се обръща внимание на това, което му е интересно и така се оползотворява времето приятно.
Има деца, които искат само да тичат и да лудуват, не се спират. Има и такива, които искат да пищят (дамче Wink, други - предпочитат да им се разказват истории, или пък да му се пее .. и .т.н. и т.н.
Така че аз разбирам Мама Мечка.
А и на тази възраст няма как целенасочено да учиш дете, на което трудно се задържа вниманието към едно занимание. Просто всичко става от самосебе си.

Дама, дано Алекс е по-добре днес  Praynig
Еви, откакто ви гледах по ТВ добих някаква представа за вас като семейство и ми станахте много симпатични  Hug
Особено мъжа ти  Wink  Joy Joy  Wink т.е. личи че е симпатяга и добродушен, така че няма как да му се сърдиш за повече от една вечер  Simple Smile



# 36
  • София
  • Мнения: 1 546
Еви, ние в къщи сме същите но на обратно. Моя мъж е запален като дете по някаква бойна игра в нета и само това прави по цяла вечер. Еми аз сама си гледам децата и него все едно го няма. Даже още по-лошо щото ако някой го закачи познайте тона му какъв става.  #2gunfire  #2gunfire Емииии...то ми писва вече, то не бяха ремонти, то не бяха "почивки" с колежката  Mr. Green, то не е тази игра. Ами Алекс не е запален така по Спортакус, както той по Кънтър страйк.  smile3511 После що съм се нервила и викала...ми аз само като го видя че пуска компа и вече съм  newsm61  Тааа...тъй де....
Иначе Ханна, Алекс цяла нощ буха, спа при мен и от кашлицата събуди Косето в 7.  Shocked Толкова рано само татко им става за работа...а сега съм изгонила с бабата и дедото всички на вън и прибирам всичко де що може прах да събира. В неговата стая само леглото и масата с компа остана.  Mr. Green
Хайде, че работа ме чака.  Whistling

# 37
  • Мнения: 51
Особено мъжа ти  Wink  Joy Joy  Wink т.е. личи че е симпатяга и добродушен, така че няма как да му се сърдиш за повече от една вечер  Simple Smile
Ей, Ханна Wink HugАз не ти ли изглеждам симпатична и добра Sunglasses Joy
Много е добър, даже някой път наивен, и честен до безбожие, една стотинка не си скрива на страни, и не само това, нооооооо ме ядосва понякога за други работи. Репчи се за глуости като малко дете, пък за важните неща не е уверен.
Но, както и да е вече имаме нови слушалки. Laughing
Дамче, ние знаеш ли още кога бяхме на Кънтър Страйк, тогава за първи път му купих слушалки, защото играеше на съраунда и аз бях на ръба на самоубийството. Даже не живеехме заедно и той се чудеше защо не искам да се пренеса. hahaha но това беше добре, докато не откри World of Warcraft. Даже и сървър направи негов, защото другите забивали, носи го някъде, защото аз казах, че комп, който е включен нонстоп при детето не искам, и сега целия град играе на него. Аз вече не се ядсовам, да прави каквото иска, важното е като имам нужда от него да става, купи ми и лаптоп, тъй че всичко е ОК сега. Лошото е, че вече не играе, и двамата се запалихме по сериали и сега си съперчничим за големия ТВ и комп, защото не харесваме едни и същи филми, той гледа фантастика, аз не обичами така, стига с нашето семейство.
За заниманията - аз много с Мърко не се занимавам де, но той и не търси, когато ме иска отивам, иначе сам се забавлява. Просто смятам, че азбуката не е много подходящо занимание, според мен. Чудех се, защото знам ,че има родители със свръх амбиции, но явно при вас не е така, щом на децата им харесва....И пак без да обвинявам никой в нищо, аз не пускам на малкия филмчета или песнички на друг език, освен български, защото смятам, че ще го объркам така.
Край на дългия ми пост.  Laughing

# 38
  • Мнения: 4 028
Пипи, голяма телепатия, моето предложение за заглавие в контекста на последните спорове би било Поредната буря отмина, но в януарската тема пишат малцина.  Wink

Речниковият запас на Мони не е голям, често бърбори несвързано, все още не нарича никого по име, но пък аз съм спокойна, защото усещам,  че научава и запомня много нови неща – не само думи, а и действия, ритуали....

Евито, и според мен няма как да се сърдиш на такъв мъж дълго време, ти разказа ли ни как изкарахте на…..ох, къде ви беше наградата? Май на морето някъде

Неотдавна някой пита за профилактика – ами радвам се да споделя, че резултатът ми от цитонамазка е добър. Докторът (Миа, този при когото, ти ражда, ако се не лъжа), обаче, ми обърна внимание да включа в ежегодните си прегледи и мамолог, което аз досега не съм правила  Embarassed. А вие?

# 39
  • Мнения: 51
blueeyes, ами още не сме ходили, на 2-ри заминаваме. Беше ни обяснено, че в разгара на сезона не може, защото нямало как да и резервират, та атова чак септември.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Еви, симпатична си ме дее  Hug Ама мъжът ти ми направи особено впечетление Wink Някак по изражението на лицето, по гласа му, по това, че е с френско "р" (или се бъркам  Thinking  Laughing ) добих точно такава представа, каквато го описа в последния пост Simple Smile
Моят мъж сега пък се е зарибил по плейстейшън ли, нинтендо ли е, psp ли е .. май последно е с psp, та .. ъъ.. не ми пречи  Laughing т.е. компютърът ми е свободен Simple Smile

За родителските амбиции- Да, безумие е да ги има особено на тази възраст. Гледах някакво предаване, в което говориха точно за това. Книги, азбуки, числа .. на 2 год. детето било доста напред в това отношение, но вече на 7год. тотално отказало да чете книги, намразило ги ..
Тъй че децата си показват сами какви са им интересите Simple Smile
Михаела знае да казва и разпознава буквата си, на бабите и дядовците, моята и на мъжа ми. Просот тя неможе да си каже името и реших да казва поне "М" Simple Smile  А тъй като обича да и рисувам на магнитната дъска, и написах и буквата.. И така ... Но виждам, че и е интересно и само ме търси да я занимавам.
Цифри не съм и показвала. Брои - ено, ено,ено  Simple Smile
Показва ръката си и казва - "ено", показва другата и казва "дуга"(друга), и после прави заключение "ного"(много)  Laughing

blueeyes, аз съм ходила на мамолог преди да забременея. Все се каня вече да отида на профилактичен и аз  ooooh!


# 41
  • Мнения: 135
Привет

Да се запиша и аз в новата тема.

Илия също не говори много,речниковия му запас е към 20 думи.Онзи ден си научи името и като го питаш как се казва отговоря Иле.От цифрите знае само едно.
Той предпочита да си играе с количките,да му чета приказки или да му пусна музика да танцува.

Blueeyes,на мамолог ходих миналата година септември.Цитонамазка другия месец ще ми взимат,защото се оказа като ходих миналия месец на гинеколог,че пак имам раничка въпреки горенето.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 546
И аз на мамолог не съм ходила сега. Ходих след като спрях да кърмя Алекс защото дълго време или направо и до сега имам изтичане на нещо като кърма от гърдите. Но сега ще ходя направо на ендокринолог а пък ако той каже на мамолог. Защото преди, мамолога ми вика - нищо ти няма - нормално ама такива работи четох из нета че.... #Silly
Тази вечер мисля да отида пък на гинеколог, че нещо май за спирала съм се замислила.  newsm78 Ама аз така за всяка вечер се каня от 1 месец та ще видим.  Mr. Green
Косето пък НИЩО не знае, освен бау-бау ама аз нали ви се похвалих. Peace
И да ви се оплача, изнесох всички цветя днес от къщи.  Sad Ама заради Алекс, дано има ефект. Днес като го слушах свиркаха му дробчетата повече от вчера.  ooooh!  Cry Не знам, утре може и до пулмоложката ни да стигнем. МИА, тя има вила в Банкя.  Laughing Ако минем как да те открия за бързо "Здрасти!".  Grinning
Еви при нас пък игрите бяха обратно. След като се роди Алекс хита беше Warcraft тогава.  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 374
Еви, за числата и стихчетата да се изкажа как стана при Нели. Не съм го правила целенасочено. Обича да й казвам разни кратки стихчета и да й пея. Като свърша, тя почва да повтаря пак, пак, пак - и така може и 10 пъти да повторя едно и също нещо. Явно го запомня и после почва да го казва заедно с мен, а накрая и самичка.
А за броенето - като се прибираме от разходка се качваме по стълбите до 2-рия етаж и броим стъпалата до 10 и пак от начало. Забавно й е и запомня и сега брои заедно с мен. Едва ли напълно осъзнава какво точно означава, но й е интересно.
Дама, оправяйте се бързо Hug
 

# 44
  • Мнения: 1
хайде и ние тук няма време да ви пиша даже и чета по цялден на работа и вечер докато оправя малкия и няма време за нет.иначе сега сам малко в отпускаи ходихме наморе правихме кръщене в събота(15.08),това е от нас закоето мога да ви се похваля.томас казва само отделни думички и то немного "пали"(пари)айди,тао(чао) мама, баба, дядо.и аз несам ходила на мамолог но на гинеколог се каня да отида за един прифилактичен преглед.това е от нас.   весел уикенд на всички  Hug  

Общи условия

Активация на акаунт