До кога се дава 2% кисело мляко?

  • 1 864
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 285
И аз давам Бор чвор на Рая, на мен лично много ми хареса опитвала съм какво ли не и се спрях на него.

# 16
  • София
  • Мнения: 472
Аз съм забравила от баткото как беше, ама как го давате киселото мляко? Разредено с вода ,или с бисквите и лъжичка??? Аз си спомням ,ч е правех на баткото нешо като по-гъст айрян с малко захар и замествахме едно млечно хранене някъде към 8 месец??? Опреснете ми знанията моля Ви? Искам да дам на бебока вече да го опита и да посвиква с него! Сега имаме 2 млечни хранеия с Аптамил.

# 17
  • Мнения: 2 673
Аз съм забравила от баткото как беше, ама как го давате киселото мляко? Разредено с вода ,или с бисквите и лъжичка??? Аз си спомням ,ч е правех на баткото нешо като по-гъст айрян с малко захар и замествахме едно млечно хранене някъде към 8 месец??? Опреснете ми знанията моля Ви? Искам да дам на бебока вече да го опита и да посвиква с него! Сега имаме 2 млечни хранеия с Аптамил.

давам го неразредено с настърган/и  плод/ове с лъжичка , без захар - плодовете си имат достатъчно. Замествам храненето в 18ч като го редувам с грис , кисел и кис.мляко всеки ден

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 563
И според нашето педи трябвало да се започне с 2%. Но аз много бързо минах на 3.6 Фибела. Малката го обожава, но само мляко, ако сложа бисквити - не ще.

# 19
  • Мнения: 3 537
Ние сме още на Пършевица 2%,но мисля вече да минем на 3,6 Thinking

# 20
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Aз давам само Родопея- без никакви добавки и с лъжичка. Но най-много да хапне 10 лъжички и то 2-3 пъти седмично

# 21
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Това което ми каза една детска гастроентероложка, всъщност доцент Радивенска е, че киселото мляко се дава пълномаслено-3,6 %, и неразредено. Идеята е че мозъкът се развива интензивно при бебетата и се нуждае от мазнини. Принципно за децата се препоръчват пълноценни храни. Не че не могат да се дават и други разбира се, но принципно храненията трябва да са  пълноценни. Консултирах се с доцентката след като синът ми на 8 месеца не беше качил нито един грам-беше на диета заради алергия към белтъка. Тя ме насърчи да пробвам с храни и че не задължително да има непоносимост и към други алергени. На 9 месеца синът ми започна да яде филии с лютеница - по две на закуска- без коричките де:) Наддаде 1300 грама. Милия е умрял от глад...баси, отплеснах се. Та за млякото. Заради алергията го захраних с овче кисело мляко, а то е още по- мазно, но го препоръчват на деца.

# 22
  • Мнения: 2 673
Това което ми каза една детска гастроентероложка, всъщност доцент Радивенска е, че киселото мляко се дава пълномаслено-3,6 %, и неразредено. Идеята е че мозъкът се развива интензивно при бебетата и се нуждае от мазнини. Принципно за децата се препоръчват пълноценни храни. Не че не могат да се дават и други разбира се, но принципно храненията трябва да са  пълноценни. Консултирах се с доцентката след като синът ми на 8 месеца не беше качил нито един грам-беше на диета заради алергия към белтъка. Тя ме насърчи да пробвам с храни и че не задължително да има непоносимост и към други алергени. На 9 месеца синът ми започна да яде филии с лютеница - по две на закуска- без коричките де:) Наддаде 1300 грама. Милия е умрял от глад...баси, отплеснах се. Та за млякото. Заради алергията го захраних с овче кисело мляко, а то е още по- мазно, но го препоръчват на деца.

и моето дяволче хич не наддаваше , докато не започнах с по -мазно мляко - домашно Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 3 664
И аз знам, че млякото трябва да е пълномаслено, а с увеличаване на възрастта трябва маслеността да се намалява.

Нашето педи препоръчва Данон, заради контрола на производството.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 952
Доколкото аз знам има разлика каква е възрастта на детето и дали киселото мляко е основна храна или просто част от менюто. За малките бебета доколкото знам е добре маслеността да е намалена. Обратно при децата на 10-12 месеца, когато най-често се включва киселото мляко като част от менюто, а не като основна храна вече може да се дава и пълномаслено мляко.
Аз дадох кисело мляко миналата седмица. Направи ми впечатление, че когато давах такова с 3.6 процента изпражненията се променяха и като консистенция и като мирис (сори за натурализма). За опит смених с 2 % и не усетих никаква реакция. Възможно е да е било и чиста случайност, ама аз да споделя.

Общи условия

Активация на акаунт