Дали това, което смятам да направя е правилно?

  • 2 694
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
срам-не срам и му давам да джапа Embarassed

затова Елина като има киша или дъжд ходи с едни гумени ботуши и си джапа където си пожелае:)
Ако е лято....е...тогава има два варианта
1. ако е на кеф ме слуша и не скача в локвите
2. ако не ме слуша - скача и се мокри. После си стои мокра, докато не и стане студено...но лятото изсъхва много бързо и не и пука особено.....

Последна редакция: вт, 06 сеп 2005, 14:39 от Reza

# 16
  • Мнения: 3 164
[
затова Елина като има киша или дъжд ходи с едни гумени ботуши и си джапа където си пожелае:)

Къде ги има тези гумени ботуши, че и аз да купя на мойто диване Sick Аз отдавна съм се замислила за това, но ме беше срам да питам по магазините Embarassed

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
на Елина са от ТСМ.
Въобще да не ти пука...питай си. Ако някой ти направи физиономия, значи въобще пък не трябва да ти пука от него:)))

# 18
  • Мнения: 1 014
А теб защо ти пука от хората ? newsm78
Защото като го взема на ръце, започва да рита с крака и да врещи с пълно гърло. Ха, обяснявай в такъв момент, като изобщо не иска и да чуе. Не мога да го накарам да седне в колчката, трябва задължително да има друг човек до мен, за да ми помогне. Не иска и да го държа за ръчичката, абе толкова сме самостоятелни, че някой ден ще превъртя и ще го нашляпкам. Хората се обръщат да ни гледат, та чак се поспират.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
А теб защо ти пука от хората ? newsm78
Защото като го взема на ръце, започва да рита с крака и да врещи с пълно гърло. Ха, обяснявай в такъв момент, като изобщо не иска и да чуе. Не мога да го накарам да седне в колчката, трябва задължително да има друг човек до мен, за да ми помогне. Не иска и да го държа за ръчичката, абе толкова сме самостоятелни, че някой ден ще превъртя и ще го нашляпкам. Хората се обръщат да ни гледат, та чак се поспират.

Голяма работа, ми да се обръщат и да гледат колкото си искат - те все пак ще отминат, а ти си възпитаваш ежедневно детето и то крещи в твоите уши, нали Wink. На мен околните изобщо не ми пречат Naughty - да си гледат, да си цъкат с език, каквото искат да си правят - когато имам нещо да казвам на Мартин, когато нещо трябва да си обясним и да се възпитаме, или просто да го взема на ръце и да го отнеса, никой друг няма значение - клякам до него и си говорим и света е само наш и сме само двамата в него Grinning ( евентуално и баща му Mr. Green)

# 20
  • Мнения: 3 164
.
Въобще да не ти пука...питай си. Ако някой ти направи физиономия, значи въобще пък не трябва да ти пука от него:)))

А-ха, и без това вече съм го ударила през просото.... Joy
 А на каква цена са, ако си спомняш?

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
.
Въобще да не ти пука...питай си. Ако някой ти направи физиономия, значи въобще пък не трябва да ти пука от него:)))

А-ха, и без това вече съм го ударила през просото.... Joy
 А на каква цена са, ако си спомняш?
И ние си имаме гумени ботуши Grinning. От пазара за 20 и няколко лв. бяха май.

Това за карфицата хич не ми харесва. По-нормално ми се струва, ако е чак толкова необходимо, да го нашляпаш яко по памперса. Това с карфицата направо на съдизъм ми бие.

# 22
  • Мнения: 3 479
[
затова Елина като има киша или дъжд ходи с едни гумени ботуши и си джапа където си пожелае:)

Къде ги има тези гумени ботуши, че и аз да купя на мойто диване Sick Аз отдавна съм се замислила за това, но ме беше срам да питам по магазините Embarassed

Има ги в магазините на Колев и Колев - 10 лв, до 35 номер

# 23
  • Мнения: 3 251
Поля, не съм аз тази,която ще ти каже правилно ли е или не . Решението за методите на възпитание са лично твои, само ще ти споделя една случка точно с такъв метод,която ми разказа една майка .
Нейната дъщеричка / на 3 год./ имаше отвратителният навик да бърка в нослето и после "ам в устата" Sick От всичките забрани,наказания,омазвания на пръста с люта чушка ,заплахи от лекар се стигна до там,че тя го правела тайно,докато си гледа филмче или вечер "уж незабележимо" в леглото.Майката използва на 1-2 пъти този метод с игличката,но ненадейно,точно когато става  споменатия "процес".И се отказа детето от това,тя на няколко пъти ме пита,когато я вземаше от градината,дали го прави, отговорих й отрицателно.Нарочно си бях поставила за цел да я наблюдавам,за да видя,няма ли да го направи в процес на игра или когато вниманието й е изцяло обзето с нещо,но не го правеше изобщо.Явно "вътрешната бариерка" е заработила в случая!

# 24
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Абсолютно съм съгласна с Марта.
Искам и да ви разкажа една тъжна история. Разказала я е една позната на моята майка. Сега винаги се замислям, когато трябва да накажа Деси.
Младо семейство с дете около 3 годинки. Купуват си нова секция с дълго спестявани пари. Детето, обаче, взема че одрасква с пастели новата секция. Бащата се вбесява много и започва да бие детето по ръчичките. Те се подуват и отичат. Тогава той се уплашил, че жена му ще му се кара заради детето и кара мъничето да си натопи ръчичките в студена вода. Тогава става някаква реакция и се налага ръчичките да будат ампутирани. След известно време на същото семейство им идват гости, които се оплакват, че синът им е много палав. Тогава детенцето казва, че сега като няма ръчички не може да прави бели. Като чува това бащата става от масата.Намират го в мазата-ОБЕСЕН.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, последната история доста зловещо звучи....и малко на градска легенда го докарва, но както и да е.
Мисля, че всички деца между 1 и 3 рожден ден минават през периода на израстване и добиване на независимост. но доколкото моя опит показва - говорене, говорене, говорене! И забелязах, че ако не насочвам вниманието към нещо, може и да не се сети дребната да то направи! Така тя доби право да пипа стъклени чаши - ако не й кажа да внимава, да не ги счупи, изобщо нямам проблем! Иначе - веднага ги удря в земята да види ефекта! Наказанието е под форма на много сериозна физиономия от моя страна и оставяне за малко време настрана сама, както и обяснение защо и какво е направила. Досега силови методи не съм прилагала....имам куче и при него не съм налагала сила, но нямам проблем и с него! Иначе и аз с примери обяснявам кое какво може да причини....
Но може би наистина и моето дете се води от кротките и разбрани деца....знам ли?
Обаче страшни нерви се изискват...и чувство за хумор!....Аз лично съм противник на силовите мерки за възпитание.....

# 26
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Моргана за съжаление историята е истинска!

# 27
  • Мнения: X
Честно да ти кажа и моята е нещо подобно, много е будна за възрастта си и прави поразии всякакви, а чуе ли НЕ това значи моментално да направи, каквото не трябва. ooooh!
Няма да ти обяснявам за лудницата вкъщи и цирка навън...................

Идеята да се учи от грешките си е абсолютно правилна - и то от собствените, сама казваш как е престанал да прави неща, от които си е изпатил, но как да си изпати от контакта Wink
Само карфицата не ми харесва, трябва да е нещо, което да го спира, но какво  newsm78

Лек има - като порасне няма да прави така, не толкова говоренето, колкото възрастта, но засега говоренето е единственото, което можеш да правиш, само да не ти личи, че се ядосваш и ти се качва на главата.

# 28
  • Мнения: 2 032
Момичета, колко са опасните или просто нежеланите неща, които не бихте искали децата ви да правят? Сигурна съм, че списъкът може да е много дълъг. Е, а може ли всяко нещо от тези списък да се санкционира с бодене с игла? Та това е нелепо, примитивно и ненужно жестоко. Криво разбран Павлов рефлекс. Малките деца, естествено, не трябва да се изпускат от очи, а като вършат нещо непозволено, преместваш ги от това място, и ако разбират-накратко им казваш да не правят така и какви ще са последиците. Но те затова са малки и имат нужда от нашата закрила: те не могат да оценят ситуациите на опасност или пък да предвидят последстията. Мързелива е тази майка, която вместо да предпази и възпита детето си го боде с карафица!  За "лечение" на бъркане в носа с карафица, какво да кажа: ами ако горкото дете си бърка в носа, напикава се, и да кажем има още някакъв нервен тик: ами на решето ли да го правим? Аз си мислех, че тези методи са останали в годините на странното ми свеки (горда е, че тренирала да не ака в гащите с набождане с карафица #2gunfire)и съм потресена, че насериозно някой "възпитава" с карафица.

# 29
  • Мнения: 3 164

Има ги в магазините на Колев и Колев - 10 лв, до 35 номер

СТранно, днес проверих в квартала за такива ботушки(№23) и се натъкнах точно на Колев и Колев за цена 17лв.
Къде имат магазин, че с остатъка от 7лв да мкупя една пижамка на баткото?
Извинямам се за разводняването.

Общи условия

Активация на акаунт