Teма за българите в ИСПАНИЯ (мами , татковци ,бъдещи и настоящи)

  • 9 078
  • 235
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 212
Ани, няма да стане по възходяща линия. Само по низходяща, майка на дете, но дете на майка, нъцки.
 
Много жега тук бе, викам да се топна у басейна аз, ма кват съм кекла, не смея. Затуй пак ще си лафя с вас. По късно пак ще излизам, като по4нат да искат от у4илище разни тъпотии, да се 4удиш за кво им са. Икста картон, прозра4но подлепващо фолио, бои, 4етки, лепила....щели да правят някакъв вид папка. Туй по трудово, или еквивалента тук....ми да и купя готова викам, по хубава ще е и по евтино излиза Laughing хела на сити гърлс нещата много ги та4а аз. Моливи, тетрадки, 4анти , тефтери, несесери....готини са.


Моя доктор Карлос  Карбонел Карсеран Laughing, баси името тоз 4овек, най после ми даде направление за специалистите, гинеколози и разни.Оба4е казаха 4е голямо натоварване било,ще 4акам.Попитах профилакти4но, месеци ли? ДА (с усмивка каза жената на гишето). Ми без пари, толкоз.
Помня, 4е на Ванина и записахме през месец април, на4алото, 4ас за дерматолог, дадоха и за 30 август. Работата беше за 5 минути, ама.... Crazy

# 181
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Анке,можеш да полу4иш "residensia" от дьЩеря ти ,но тя Ще е бяла,тоест без право на работа.Таткото ниЩо не полу4ава.
Питай при соц.работни4ката ,заЩото сега може да ме нападне някой ,4е не е така ,но поне да ви кажа ,4е в Толедо е така Naughty.Ве4е не си спомням то4но каква беше процедурата ,но зная ,4е до стигане на взимането на "бялата ресиденсия" минава мноооого вереме (по този пьт-майка дете)

# 182
  • Мнения: 2 825
Анке,можеш да полу4иш "residensia" от дьЩеря ти ,но тя Ще е бяла,тоест без право на работа.Таткото ниЩо не полу4ава.
Питай при соц.работни4ката ,заЩото сега може да ме нападне някой ,4е не е така ,но поне да ви кажа ,4е в Толедо е така Naughty.Ве4е не си спомням то4но каква беше процедурата ,но зная ,4е до стигане на взимането на "бялата ресиденсия" минава мноооого вереме (по този пьт-майка дете)

Вярно е Валче, подкрепям те напълно  Wink и при нас е така. дават бели резиденции на родителите.... но при непълнолетни не знам как точно стои въпроса. При пълнолетните ти отиваш и се подписваш, че ще ги издържаш и готово. В обратния вариант не знам как става, но съм почти 100 % сигурна, че е възможно.... пак по закона за събиране на семейството.... не може непълнолетното ти дете да живее в Испания, а тебе да те изгонят  Wink Така че иди и питай. Стискам палци да стане Simple Smile

Аз още се боря с тези наши адвокати, толкова са мудни ... направо  #Cussing out  вчера 2-а пъти им обясних, че ми трябват копия от договора на мъжо и от моя пре-контракт и днеска отивам, тя ми дава моя и ми казва, ами на мъжа ти утре, аз не разбрах, че и той ви трябва за днеска  #Cussing out ох... какво да ги правя, не знам

# 183
  • Мнения: 3 098

Питай при соц.работни4ката ,заЩото сега може да ме нападне някой ,4е не е така ,но поне да ви кажа ,4е в Толедо е така Naughty.
Цитат
ThinkingНека изясня неЩо-ако съм определила соц.раб.като компетентни и некомпетентни,това е заЩото имам при4ини.Аз съм 4овек,който си изпипва работите до последния детайл,събрала съм много инфо и затова ми стана смеШно и абсурдно от това,което ти е казала,Вал. newsm78 Затова реШих да те успокоя,не да те нападам,живота си е твой,прави каквото намериШ за добре.В слу4ая ти искаШе съвет,аз реШих да споделя моите възгледи по този въпрос(нали форумът е за това да си помагаме),но това не е основание за бъзици.В никакъв слу4ай не съм искала да ти навредя Naughty

# 184
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Maribelама какво е станало? някакво недоразумение има май ....аз със никогк не се бъзикам Simple Smile  Shocked или аз не съм разбрала Simple Smile ....

# 185
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
да ви кажа честно няма логика родител да взема резиденция от детето си newsm78
 да не кажа , че е абсурдно и сега ще ви кажа защо мисля така....

значи - моята резиденция е без право на работа, т.е бяла карта както казвате. имам право да пребивавам в страната, но без да работя.
на тази тархета на испански съвсем ясно  си пише, че не ми се разрешава да работя, и  че тази тархетка зависи икономически от ............името на мъжа ми!
т.е. аз живея в тази страна и си купувам хляб благодарение на  парите, които изкарва  половинката.
на картата на маги пише същото.
когато изтича на баща й резиденцията, тогава и тя трябва да си поднови нейната.

значи, в този ред на мисли, не е възможно да  вземеш резиденция от малолетното си детенце, щото няма как да стане точно поради тия причини , които изброих по- горе. или на мен ми убягват детайли?

Valче, я скажи нас кой е взел по този начин резиденция, че ме хвърлихте в дълбоки размисли Thinking Thinking Thinking

# 186
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Kрай  Naughty ве4е си Скарлет  Simple Smile о-Харата я забравям направо Simple Smile Mr. Green ...та Скарлет и аз така си казах ..оба4е имам един въпрос съмнение към теб ..пък  и към останалите 4е пак не мие ясно Simple Smile - по закон съпруга може да даде пермисо де резиденция на един близък роднина - дефакто на теб ..ами на децата ти ли им прави6 ве4е от твоята карта ..тез испанци с тез закони ще ме застрелят ..и наи важното е 4е всеки си го тълкува както иска .  Whistling ама кво ми пука мен и тъи ми е добре  Whistling Whistling
Тея -купихте ли трионите Simple Smile  Laughing куко ше дялкат там в туи у4илище ?

# 187
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз съм скарлет от тара Mr. Green

ми калпазанке, децата взимат от бащата....маги беше с резиденция по- рано от мен, щото аз чаках с разрешение за работа. като дати вървят заедно, когато му изтича на него и нейната трябва да се подновява.
на моника не съм вадила още, че не ми се чака по опашки в полицията и за нея. не бързам, де.

а Maribel защо се сърди? newsm78

# 188
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Май сьм засегнала някого без да искам Shocked....
Такааааа,сега да разкажа от кьде идва взимането на "residensia" дете- майка(реших ,преди това да си го спестя това дьлго обяснение и за това я пратих при соц.работни4ката).Ако детето има "residensia" ,майката има право на легално пребиваване в страната ,заЩото за да полу4и детето "residensia" някой е гарантирал за него(не е нужно да е баЩА),но,когато се гарантира за детето се гарантира и за майката ЗАДьЛЖИТЕЛНО.Тоест майката може да полу4и този документ,заЩото 4овека ,който е гарантирал за детето е гарантирал и за нея.
По сьЩият принцип е и сьс полу4аването на испаснко гражданство.Когато детео полу4и гражданство ,майката полу4ава право да пребивава в страната заЩото някой е ГАРАНТИРАЛ за тях.
Кой познавам ли????Ами най -добрите ми приятели  извадиха така на майката бяла "tesidensia" ,но таткото не полу4ава ниЩо(за детето гарантира испанец).
Боже не зная дали успях да обясня неЩо ,но се надявам да сте ме разбрали.
А.............и да не забравя......аз сьЩо Щях да полу4а по този на4ин документи,но се отказах,заЩото нямаше да имам право на работа,ина4е ве4е имах формулярите Rolling Eyes
Не сьм имала и най- малкото намерение да обидя когото и да е ,ами понеже бях сигурна ,4е Ще се намери някой ,който да  направи изказвания от рода на "смешно и абсурдно" пратих този който питаше при соц.работни4ка ,4е да няма недоразумения после......
Ами това е..............ако не ме мьрзи следваЩият пьт като ходя при нея ,Ще и посикам пак страницата от интенет ,кьдето го пишеше това ,за да го покажа ,заЩото нямам намерение да полу4авам пак обрьЩения кьм моите постинги като...."смешно и абсурдно".
аз все пак казах как е в Толедо де.................не разбрах кое беше толкова абсурдното ,4е изложих информацията която имам,добре де ,няма да го правя пове4е...........явно сьм сбьркала форума.. newsm78,или по скоро темата Cry

# 189
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
ОЩе неЩо,понеже по незнайко какви при4ини се ядосах да поясна само ,4е за да се стигне до полу4аване на "residensia" на майката по този пьт е вьпрос на много време.

# 190
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Валче, нали не ми се сърдиш на мен? Praynig  bouquet
аз само разсъждавах на "глас" по принцип Mr. Green,много ще се радвам да стоят така нещата Laughing Heart Eyes

# 191
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Валче, нали не ми се сърдиш на мен? Praynig  bouquet
аз само разсъждавах на "глас" по принцип Mr. Green,много ще се радвам да стоят така нещата Laughing Heart Eyes
Не се сьрдя Laughing,много работа май ми се насьбра напоследьк Embarassed Confused.Щом се изнервих от това Rolling Eyes. Embarassed
Хайде купон да става Wink.
Нека не се сьрди никой все пак де,така или ина4е всеки ,който го интересува каквото и да е ,Ще се поинтересува НЕ само тук ами и при по-компетентни органи Mr. Green
 Wink

# 192
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Не се сьрдя Laughing,много работа май ми се насьбра напоследьк Embarassed Confused.Щом се изнервих от това Rolling Eyes. Embarassed
Хайде купон да става Wink.
Нека не се сьрди никой все пак де,така или ина4е всеки ,който го интересува каквото и да е ,Ще се поинтересува НЕ само тук ами и при по-компетентни органи Mr. Green
 Wink
Heart Eyes    bouquet  bouquet  bouquet

# 193
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз и днес НЕ можах да се свържа с "компетентните органи" в посолството Simple Smile - майната им  ще си стоя в Испания и след 10 г ще поискам поданство , и ще се откажа от българското си такова ..защото само ядове  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
уфффффф казах си го и ми олекна ..тоя форум нещо като терапия  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 194
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
аз и днес НЕ можах да се свържа с "компетентните органи" в посолството Simple Smile - майната им  ще си стоя в Испания и след 10 г ще поискам поданство , и ще се откажа от българското си такова ..защото само ядове  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
уфффффф казах си го и ми олекна ..тоя форум нещо като терапия  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аааа,не им се врьзвай на тези от посолството Party,и те са хора  hahaha,както каза ведньж едната жена от там на еидн разярен 4акаЩ"Ние сме 3 а вие 80 000 хиляди(абе цифрата не беше тази ,но не си я спомням Embarassed).
Аз говорих онзи ден с тях в 6 4аса след обяд и тогава много мило и лУбезно ми обясниха каквото ме интересуваше Wink

Общи условия

Активация на акаунт