неспокоен детски сън и плач

  • 3 810
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
здравейте бг мами много пъти съм чела форумите по различни теми и това ми е помагало.току що се регистрирах така че ако сбъркам с нещо моля да ме извините.имам син на 2годинки и 9 месеца.по начало си е палаво и неспокойно дете но ме притеснява че не спи спокойно и доста често се буди с рев не иска да го гушна изпъва се и това продължава от 10 минути до половин час и нагоре и се съпротивлява на всичките ми опити да го успокоя и когато все пак спре и го попитам дали нещо го боли казва че не .ако някой е имал такъв проблем и може да даде съвет ще съм благодарна.джипито казва че е до тип нервна система изписва ни хомеопатични хапченца но аз не съм сигурна дали да ги давам.

# 1
  • Мнения: 3 216
Мдаааа,абсолютно същата ситуация.. И това чудо  като започна на година и половина откарахме до 3 все така. От зор и на бячка съм го водила ,слагах му едни треви под дюшека и какво ли не,детето ми е много живо ,енергично,на моменти даже превьзбуден , а като не се и наспи какво трябва ,ела да видиш. Нощем като почнеше да плаче нищо не важеше. Баща му го извеждаше на терасата да гледат колите-това го успокояваше. И в момемнат ,в който навьрши 3- спря да плаче,така че стискай зьби и бъди търпелива с детенце. Ще отмине.

# 2
  • Мнения: 20
Според мен е хубаво вечер да не му давате храни, които превъзбуждат, да заспива с ритуал по един и същ начин. Може нещо да го е изплашило. Гушкай го, но го оставяй пак в неговото си легло, ако трябва постой ти малко при него, но не го вземай във вашето, защото после ще е трудно преместването. В тая възраст всички емоции от деня се отразяват на съзнанието им и през нощта. Явно е по-будно и чувствително детето ти.

# 3
  • Мнения: 530
Моят син беше така като тръгна на ясла- около месец се будеше плачейки нощем , крещеше насън, бълнуваше.Явно  стресът му дойде в повече.После полека-лека нещата се успокоиха, посвикна с децата , лелките ...и сега вече не се буди през ноща /почти/.Така че ако е преживял някаква промяна, да го тормозят деца на площадката или нещо такова.....може това да е причината.Децата са много чувствителни на тази възраст.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Подозирам, че е възможно да сънува нещо плашещо.

Няколко пъти му се е случвало на сина ми да ... плаче - силно - общо взето, спейки. Влизам, още "по пътя" се обаждам - какво има? - без да паля лампата, ако не е станал, просто си слагам ръката върху него за няколко мига... Може и лекичко "шшшшш" или няма нищо... просто е продължавал да спи, без да се буди истински. Не знам дали съвета е полезен... но поне едва ли може да навреди да се опиташ да не го вдигаш / гушкаш, а само докоснеш, докато не е съвсем разсънен още...

# 5
  • Мнения: 7
Благодаря за съветите  bouquetтой още от бебе се буди почти всяка нощ и през деня и през нощта заспиването е проблем бори се с дрямката докрай и рядко заспива в леглото си.в повечето случаи минават леко нещата пие водичка или кисело мляко и пак заспива но поне един или два пъти седмично се случва и това и не минават лесно нещата.и аз съм мислила да му баят но с организацията съм зле.пък и не съм убедена че помага.и малко се чудя дали не му се натрупва недоспиването и още повече да се влошават нещата-дали главицата си почива пълноценно.ще се възползвам от съветите ви -които не съм пробвала.пък и ни остава малко да навършим 3 годинки.някой пробвал ли е с успоителни чайчета все пак са билки..... newsm78

# 6
  • Мнения: 957
Моят син (2г) се буди абсолютно всяка вечер от раждането насам, като броят на събужданията варира от един до много. Спи много неспокойно. При него проблемът са газове в червата. 2 години вече се опитвам да разбера защо ги има толкова много и какво ги причинява и съм се отчаяла съвсем. Редовен потребитал на кремче за коремче съм, но пак не помага особено. Почти всяка вечер го масажирам, та поне събуждането да е само едно.

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте,моят син е вече на 10 години и все още е буди нощем.Не мога да го оставя са спи сам.Много е емоционален и преживява всичко случило се през деня.Става,започва да говори и тръгва.Ако не съм до него да го хвана за ръката и с тих глас да му кажа да се гушкаме,не знам какво ще стане.Страхувам се да не се нарани

# 8
  • Мнения: 7
сигурно си водила детето на лекар какво препоръчват дали няма да го израсте-за момченцето на 10 години питам.въпреки че обикновено изписват медикаменти няма ли нещо хомеопатично което да помогне newsm78.не е лесна и вашата ситуация .

# 9
  • Мнения: 2 526
Следя темата, не искам да споделя частната история до сега, защото и за мен самата е трудно все още да опиша картинката
Неща, които намерих из нет-а:
хомеопатично лечение на смущения в съня : http://www.homeopathybg.org/pharmacist/pharma_advisor.html#T1. От четеното в съответния подфорум в бг-мама за хомеопатията ми е ясно, че въпреки съветите по интернет, не следва да се прилага хомеопатично лечение на сляпо.

Нощни страхове: http://www.biberonbg.com/info/terrors.htm
От цялата статия , този цитат от нея буди в мен противоречиви пориви - да пробвам или не:
Следващото упражнение било ефективно в предотвратяването на нощните страхове при 90% от децата. За няколко нощи следете времето между заспиване и началото на кошмарите. Тогава събудете детето 15 минути преди очаквания епизод, измъкнете го от леглото и напълно го събудете за 5 минути. Правете това седем последователни нощи. Ако нощните страхове продължават, повторете още седем нощи на събуждане."

# 10
  • Мнения: 5 940
Синът ми понякога има нощни кошмари, лоши сънища. Сигурна съм, защото се събужда с плашещ рев и викове. Когато го питам защо, той ми обяснява "видях чудовище с голяма уста и нямаше зъби". Друг път, в периода на никнене на кътниците, си имаше направо ужасяващи ревове- по половин час въобще не спираше, не се разбужда, гушкане, говорене, нищо не помагаше. Обикновено до ден-два винаги се появяваше зъб.

# 11
  • Мнения: 7 420
    Исках да пусна подобна тема.....За нощните истерии.
    Моят син( 2 г. 7 м.) много често се буди през нощта,най-често между 1 и 3 часа,и започва да пищи неистово!В последно време нощните му истерии понамаляха,както и са станали по-кратки,но преди беше някакъв кошмар!Реве по един-два часа посред нощ и нищо не може да го успокои.
    И така..... гушкам го,непременно в изправено положение,защото не изтърпява да съм седнала.Нося го от стая към стая и той си изревава мъката на рамото ми.А после заспива....
    Опитали сме много неща.И да не спи на обяд,и да се изморява физически,давахме му чай от корен валериана,създавахме му супер весела и позитивна атмосфера.....Нищо не му повлиява!Събужда се,почва да пищи,иска само мама........Вече се смирих,ако е писано да има истерия през нощта,ще я има!И ми остава само да я преживея за пореден път,като си гушкам и разнасям из апартамента  пищящото си детенце. Rolling Eyes
    Дано го израсне! Praynig

# 12
  • Мнения: 2 197
Според мен е въпрос на характер и нервна система. От 2-годишна дъщеря ми е същата. През нощта преживява нещата, които са и се случили през деня. Понякога бълнува (от това разбирам, че всъщност си преживява събитията от деня). Това го прави откакто е по-голяма и вече разбира повече неща и съответно има повече усещания, интерпретации и т.н. Когато беше малко бебе никога не е спяла спокойно, но не се будеше и никога не е плакала или нещо подобно.
За мен това не е повод за притеснение и никога не бих и давала нещо за успокоение. На мен ми харесва жизнена, енергична и любознателна. Доколкото виждам неспокойното спане не и пречи.

# 13
  • Мнения: 7
когато не се буди и не плаче е по различно .но когато се "дере" през нощта и не можеш нищо да направиш незнаеш дали нещо не го боли ...сърцето ми отива в гърлото и ми идва и аз да зарева заедно с него Tired дори причината да е че преживява всичко от изминалия ден какво ли толкова тревожно се е случило-през деня сме си заедно.ами дано го израсте  Praynig .

# 14
  • Мнения: 7 420
 grozdeto,откога са започнали тези истерии при детенцето ти? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт