Пилешки дробчета споделете как ги приготвяте

  • 40 804
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 111
Здравейте,
Аз ги приготвям така - в тавичка слагам масло ия слагам във фурната. Докато се разтопи маслото овалвам измитите дробчета в брашно. След това ги слагам в сгорещеното масло,  обръщам ги и във фурната за 10-15 мин. Стават с хрупкава коричка, а сочни от вътре.
не пръскат. По някога режа лук, а ако имам време ги кисна в марината от соев сос, горчица, подправки за 2-3 часа и след това ги овалвам в брашно.

# 61
  • София
  • Мнения: 293
Пилешки дробчета със сметана
В намаслена тавичка нареждам посолените дробчета,отгоре нарязан на полумесеци лук,чубрица ,сол,черен пипер.Заливам ги със сметана,1 ч.ч. пилешки булъон(и 1с.л.водка по оригиналната рецепта).

# 62
  • Мнения: 626
Аз ги пека в тава . Пилешки дробчета , моркови , гъби и доматено пюре се слагат в тава  с малко олио или масло. Като се позапекат добавям нарязан лук на полумесеци . Щом стане червеникаво на цвят настъргвам отгоре кашкавал и изключвам фурната .

# 63
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Направих дробчетата по селски на Ясмина, на първа страница някъде е рецептата, ето снимка :

                         

Много са вкусни, и лесно се приготвят, непременно ги опитайте.

# 64
  • Мнения: 22 867
Да сложа още една вкусна рецепта за дробчета по-селски, подсетена от рецептата на Ясмина.

ПИЛЕШКИ ДРОБЧЕТА ПО СЕЛСКИ от как,Сийка

В йенската тенджера слагам измитите дробчета, нарязана на ситно голяма глава лук, поръсвам със сол, черен пипер (може и кимион), заливам с няколко лъжици лютеница (ако е от пикантната, още по-добре), разбита с вода, капвам малко вино, прибавям няколко резенчета масло за аромат, разбърквам, захлупвам и слагам във фурната. Първо пека на мах, докато заврат, после намалям на 100 градуса и ги оставям да къкрят 1-2 часа. Сосът се получава убиец и няма нужда от гарнитура.
Става и в тиган с капак на огън.

Голяма вкусотия се получава, вече изгубих броя на приятели и роднини, дето ми я искаха тая рецепта, след като са ги хапнали у нас. Само дето не ги оставям 1-2 часа, стават по-бързо. Ако има и една топла питка.......... Heart Eyes Grinning

# 65
# 66
  • Мнения: 3
Могат да се панират, след като се сварят. Така няма да пръскат. Дробчетата се сваряват в подсолена вода, в която са добавени подправки и зеленчуци - лук, морков, целина, корени от магданоз и други по ваше желание, за да дадат аромат. Сварените дробчета се панират в паста патафри. Тя се приготвя с бира или газирана вода, яйца, на които жълтъците и белтъците са разбити отделно и брашно, да стане с гъстота на кексово тесто. Дробчетата се панират в тази паста и се пържат в повече мазнина. Поднасят се с лимонени резенчета и пресни зеленчуци.

# 67
  • Мнения: 202
Аз ги правя така:
1 пак.пил. дробчета
1ч.ч. ориз
олио, вегета, сол, черен пипер, джоджен.
Дробчетата сварявам предварително, изсипвам ги в тавичка с ориза и подправките и запичам.

# 68
  • Мнения: 182
здравейте, тази вечер мисля да приготвя дробчета и за това реших да ви предложа моя вариант.като се поотцедят овалвам всяко дробче в галета със сухи подправки по желание иги нареждам в намаслена тава.пека до златисто.така се запазват цели.по желание може накря да си добавите и нарязан лук.
другият вариант който отнема повечко време е като задуша глава лук,след това прибавям доматен сок или домати обелени инарязани на ситно и слаед като поизври водата пускам в доматеният сос дробчетата едно по едно потопени в брашно. подправките са по желние-чубрица,черен пипер,сол и др. на вкус.накрая може и да се добави една две скилитки чесън.

# 69
  • Мнения: 2 011
http://vkusnoikrasivo.com/recepy/508/%D0%9F%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1 … D0%BA%D0%BE%D0%BD

Приготвям ги така.Страшно вкусни стават.

# 70
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
В тефлонов тиган с малко олио.С капак
Не ги бъркам.Да не се накъсат

# 71
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
И аз ги пържа в тефлонов тиган с малко олио и масло, под капак. Разбърквам от време на време. Под капака да си пръскат колкото искат. Най-много ги обичам така - топли със студена бира и пържени картофки. Ако са ми останали в хладилника на другия ден разбърквам един Фикс на Маги за пилешка кавърма с лук, като се сготви, ги слагам вътре последните 2-3 минути. Стават много бързо за вечеря! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт