Марината за крехко пилешко месо, моля...

  • 95 339
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 147
    Аз правя марината с мед, соев сос и зехтин. Хубаво е месото да престои в сместта поне половин час, а ако е повече - още по-добре. Вече приготвено месото остава крехко дори и на следващия ден.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 777
И аз мариновам пилешкото месо в прясно мляко,без нищо друго.Престоява поне 20 мин,може и повече ако има време.Това е,за да стане крехко.Подправките  за вкус добавям при приготвянето на месото.

# 17
  • France
  • Мнения: 726
Зехтин, бяло вино /слагала съм ябълков оцет-върши чудесна работа/, чубрица, червен пипер, малко къри и други подправки, които са ми под ръка.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чудни предложения.
Благодаря Ви  Hug

Само печено на скара го правя.

щото по заведенията го киснат в крехкотин

а какво е това всъщност?

# 19
  • Мнения: 2 803
Подправки, намазвам със зехтин и кисна в бяло вино.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 106
Аз правя маринатата със соев сос+олио(зехтин)+бира+черен пипер и може лук нарязан на полумесеци,колкото по дълго престои става по добре,периодично се обърква.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Аз правя маринатата със соев сос+олио(зехтин)+бира+черен пипер и може лук нарязан на полумесеци,колкото по дълго престои става по добре,периодично се обърква.
Същото правя и аз плюс малко горчица

# 22
  • Мнения: 549
Аз правя маринатата със соев сос+олио(зехтин)+бира+черен пипер и може лук нарязан на полумесеци,колкото по дълго престои става по добре,периодично се обърква.

и аз така  bouquet

# 23
  • Universe
  • Мнения: 1 556

 bowuu Марината за пилешко месо: светъл соев сос + олио(зехтин) + черен пипер + риган + горчица + кетчуп + балсамов оцет /по желание и наличност някакъв алкохол - бира,бяло вино, или водка/.
Вместо олио(зехтин) може да се сложи майонеза   Simple Smile
Добре е месото да престои минимум 6, максимум 12 часа  Peace

# 24
  • Мнения: 411
ли4но за мен като правя месо на скара не оби4ам с марина.
пека без да осолявам,след като е готожо го посолявам ,слагам 4ерен пипер и захлупвам да се задуШи .

а за дому4адието соев сос,гор4ица и мед (за меда децата не знаят 4е и двамата не го оби4ат)оставям ги цяла ноЩ,пека на следваЩия ден.

# 25
  • Мнения: 15
Преди седмица, приятеля ми направи невероятно крехко пиле на шиш(пилешки късчета по-точно, не цяло пиле  Wink), което предварително маринова с: кисело мляко, много червен пипер и соев сос. Така престоя за една нощ. Наистина беше много крехко и вкусно.  Peace

# 26
  • Мнения: 5 695
Соев сос,зехтин,счукан чесън-не на прах,а скилидка и черен пипер.Престоява едно денонощие и след това в йенската го пека.Става много крехко и ароматно!

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
водката може лид а се замени с ракия, примерно? А с обикновен (ябълков) оцет?
Нямам такъв вид алкохол у дома и никогИш няма да имам. Не го харесваме...  Confused

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 073
може, алкохолът се слага за да стане по-крехко, независимо от вида -водка, ракия,уиски,ром, може и вино и бира - освен крехко става и ароматно

# 29
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
Аз от скоро поръсвам месото със соев сос и със универсална подправка на маги и после го потапям в сос от майонеза и кисело мляко става разкошно за скара.

Общи условия

Активация на акаунт