За брачните халки

  • 13 682
  • 133
  •   2
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ние сме женени, но нямаме халки. Аз не исках, а и мъжа ми не се запъна,беше даже доволен.
Така,че не виждам какъв е проблема,ако имате желание и двамата да си сложите.

# 16
  • Мнения: 4 187
Не виждам нищо нередно!

# 17
  • Мнения: 12 683
А венчавка поне имало ли е?
Иначе е абсолютно неприемливо - халката се поставя от вещо лице като символ на брака - църковен или граждански.

# 18
  • Мнения: 431
За мен не е редно. Както каза Трещерица преди мен, халките са символ на брака.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 312
За мен халката е символ на брака. Не бих носила такава, ако не бях омъжена.
И аз мисля така.

# 20
  • Мнения: 22 508
Аха, не искате брак, ама искате халки да си сложите. И за чий са ви те?
Не разбирам подобни лицемерни хора. Хем не искат да сключват брак според закона, но хем искат да се ползват с всички права и привилегии на един такъв брак.
За мен е неприемливо да носите халки без брак, и какво изобщо ще символизират те?

# 21
  • Мнения: 510

За мен халката е символ на брака. Не бих носила такава, ако не бях омъжена.

Аз също Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 23 125
Аха, не искате брак, ама искате халки да си сложите. И за чий са ви те?
Не разбирам подобни лицемерни хора. Хем не искат да сключват брак според закона, но хем искат да се ползват с всички права и привилегии на един такъв брак.
За мен е неприемливо да носите халки без брак, и какво изобщо ще символизират те?
Явно не си наблегнала на филмите с романтични сюжети  Wink Там съм виждала да си разменят халки в знак на любов, без да са женени.
А колкото до правата и привилегиите на брака - това ме срази със смехотворността си  Grinning

# 23
  • Мнения: X
За мен също халките са символ на брака като такъв.И доколкото съвместното съжителство не е точно брак по закон /доколкото знам все още.../ няма как да е същото.
Може да си подарявате много пръстени,както каза някой,но това няма да е халката-символ на безкрайността на връзката.

# 24
  • Мнения: 162
За мен също халките са символ на брака.Въпреки,че бяхме си ги купили 1 месец по-рано си ги сложихме за 1 път на церемонията.А до тогава само им се любувах "от далече".

# 25
  • Мнения: 22 508
tonkabonka, филмите са си филми, тук не става въпрос за тях.
И кое е смехотворното на привилегиите на брака по-точно, има и плюсове, има и минуси от това да си законно сключил брак.

Мен ми е любопитно все пак авторката да изкаже мотивите си защо иска да си сложат халки.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 125
Mirama, точно това имах предвид - че бракът не е само щастие и рози  Peace
Живяла съм и с брак и без брак, всякак  Grinning
Аз лично халките не ги харесвам и не нося. И все пак гледам толерантно към избора на хората. Дали ще си ги носят без брак или с брак, без значение, дано да са щастливи.
Една моя приятелка караше мъжа си да си носи халката едва ли не, за да се вижда, че той е запазена територия и е имунизиран към изневери  Mr. Green Хора всякакви, не можеш ги разбра всички. Затова поне се опитвам доколкото ми е възможно да съм толерантна.
Авторката може и да не даде мотив, ако е прекалено лично  Wink

# 27
  • Мнения: 22 508
tonkabonka, по принцип е така, но аз лично не виждам смисъл да носиш символ на нещо, в което по принцип не си убеден.
Аз лично си нося халката, избирала съм ги доста време и много си я харесвам. ) Приемам я по-скоро като красив пръстен, отколкото като халка. )

# 28
  • Мнения: 6 031
Аз мисля, че пръстенът е това което символизира, а не това как изглежда.
Халката може да бъде вид бижу, но без да е сключен брак не може да бъде брачна халка.
Приемам носенето на халки преди брака, ако за вас символизират нещо - например безкрайна обич.

# 29
  • Мнения: 5 710
а защо не си направите татуировки? не е ли по-яко?

Общи условия

Активация на акаунт