Брекети Във Варна? Къде и колко струват?!

  • 99 963
  • 262
  •   1
Отговори
# 195
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 527
 Дъщеря ми е при д-р Янева.Не съм доволна.Съжелявам за изборе си,но и мен ме насочи личния зъболекар.За 5 месеча лечение шината се чупи и къса 4 пъти.Опита се да обвини детето ми,но понеже съм завършила зъботехника бързичко и посочих проблемите в протезата.Накрая ме пращаше аз да съм се разберяла със зъботехничката и.Много професионално.Ако ми се счупи мобилен апарат, не ме изпращат в Нокиа да се разбера с тях.
 П.П Още щом видях изработката на шината бях силно обезкуражена за бъдеще ,но Янева ме убеждаваше,колко е добра зъботехничката и.

# 196
  • Варна
  • Мнения: 398
Е, как аз ходих преди 2 дни при Стефанова и каза, че металните са 4000 лв.отделно отливки, снимки итн.

Тhe_unborn на теб кога ти е казала, че са 3000лв.

При Арнаудска са 3000 лв.  но нещо не ми вдъхна доверие, въпреки че каза, че няма да ми вади зъби.Не ми показа никакви снимки, на които е слагала брекети, без да е вадила зъби, каза ми че нямала в момента.

Докато Стефанова държи да ми извади един здрав зъб и аз настоях да направим нещо по-бавно като алтернатива, но да не се вади зъб.Тъкмо сега разучавам за метода с пружинките, който освобождавал място за да се наредят зъбите, без да има нужда от вадене.Лошото е, че не ми го предложи тя, а аз бях прочела преди това и реших да го предложа и тя тогава каза, че евентулано може така да стане.Иначе най-лесно е да се вадят здравите зъби на хората и да се гледа на тях като на банкомати!

# 197
  • Варна
  • Мнения: 436
Аз ще слагам деймъни при Янева и всичко, което чувам много взема да ме притеснява. Ходих и при Арнаудска, но тя не работи с деймъни, а моят проблем се решава само с тях. На 21ви другия месец имам и час при Стефанова и тогава чак ще решавам какво да правя. Но при нея деймъните сигурно са луди пари Sad

# 198
  • Варна
  • Мнения: 398
А тази Янева какви пари ти иска?

Аз съм посетила само Арнаудска и Стефанова.

# 199
  • Варна
  • Мнения: 436
А тази Янева какви пари ти иска?

Аз съм посетила само Арнаудска и Стефанова.

Само за деймън мога да ти кажа - естетичните са 2000лв на челюст, а обикновените 1800лв

# 200
  • Мнения: 0
Е, как аз ходих преди 2 дни при Стефанова и каза, че металните са 4000 лв.отделно отливки, снимки итн.

Тhe_unborn на теб кога ти е казала, че са 3000лв.

При Арнаудска са 3000 лв.  но нещо не ми вдъхна доверие, въпреки че каза, че няма да ми вади зъби.Не ми показа никакви снимки, на които е слагала брекети, без да е вадила зъби, каза ми че нямала в момента.

Докато Стефанова държи да ми извади един здрав зъб и аз настоях да направим нещо по-бавно като алтернатива, но да не се вади зъб.Тъкмо сега разучавам за метода с пружинките, който освобождавал място за да се наредят зъбите, без да има нужда от вадене.Лошото е, че не ми го предложи тя, а аз бях прочела преди това и реших да го предложа и тя тогава каза, че евентулано може така да стане.Иначе най-лесно е да се вадят здравите зъби на хората и да се гледа на тях като на банкомати!

Преди година и нещо Simple Smile може да има някаква промяна в цените.
Вероятно си е преценила, че може и да не стане с пружини, тъй като има различни фактори за това (например дали имаш място за този зъб на челюстта и др.), но мисля че няма без снимка кой да ти каже точното за теб лечение Simple Smile

# 201
  • Мнения: 18 028
Аз съм изумена как така само 1 зъб, обикновено вадят по 2  newsm78
Дъщеря ми нямаше изобщо място видимо и за двата зъба, направиха го с пружинките на самите брекети  Peace Болка не е имало грам

# 202
  • Варна
  • Мнения: 398
Да, явно има промяна в цените при д-р Стефанова.

Ох, аз съм против вадене на здрави зъби и по тоя повод гледам да си го спестя с други алтернативи.

Въпроса е, че не слага Стефанова винта(който е в костта) а те изпраща при друг лекар да го постави с упойка и съответно цената щяла да се вдигне още нагоре.

А аз разбрах, че пружинките можело да се поставят директно на дъгата на брекетите и да се избегне поставянето на такъв винт.

Та за това попитах има ли някой, на който да са му прилагали този метод.

raja_nikol долколото си спомням вашия ортодонт е от Русе нали така?
За съжаление няма как да започна лечението си там.

# 203
  • Мнения: 63
Ходих и при Арнаудска, но тя не работи с деймъни, а моят проблем се решава само с тях.

Как така? Досега не бях чувала някакъв проблем да не може да се оправи с обикновени брекети.   newsm78 И Арнаутска те отпрати, защото не може да ти помогне?

# 204
  • Варна
  • Мнения: 436
Ходих и при Арнаудска, но тя не работи с деймъни, а моят проблем се решава само с тях.

Как така? Досега не бях чувала някакъв проблем да не може да се оправи с обикновени брекети.   newsm78 И Арнаутска те отпрати, защото не може да ти помогне?


Естествено, че не ме отпратила. Имам дълбока захапка и ако не искам да ми извадят четвъртите горни зъби предложи да нося 6 месеца експандер. След това да сложа обикновени брекети. Целта е да се разшири горната челюст, за да има място за всички зъби. А аз здравите зъби не си давам. Предполагам знаеш, че деймъните разширяват челюстта и правят по-добър овал. И при тях рядко се налагат екстракции. Т.е. вършат работата на експандера и обикновените брекети заедно. Като попитах Арнаудска защо не деймън ми се изсмя и каза, че едно време хората как се били лекували? Деймъните били като всички брекети, но просто по-скъпи!?! Честно казано дълго обмислях нейния вариант, но като разбрах /от хора, които са носили/ каква мъка е с експандера и какви последици може да има се отказах. Предпочитам да нямам винтове, куки и какво ли още не да ми разтегля челюстта. Освен това цената на експандера е 400 лв. като дам още малко мога да си сложа деймъни и поне тези мъки да си спестя. Ще видим Стефанова какво ще каже на 21ви.

# 205
  • Варна
  • Мнения: 398
На мен също Аранаудска ми каза, ако не искам да се вадят зъби, ще ми постави това апаратче, което се носи към 6 месеца, за разширяване на горна челюст.Аз обаче нещо не се навивам.

Аз ходих и при Стефанова, тя предпочита да извадим зъб и така да сложим брекети.Но тъй като аз отказах, тя каза, че може да се сложи винт в костта и на този винт да се нанижат пружини, които да направят необходимото място за зъбите.Този винт(който се носи към 6-8 месеца) обаче не се слагал при нея, а те изпраща при друг лекар и всичко се ускапявало по тази начин.

Та наистина вече незнам какво да предприемам.

# 206
  • Мнения: 0
Някой мнение за др Керанова от Шумен. Интересува ме как протича лечението, колко струва и каквото вие се сетите. Във Варна ходих при Стефанова и Янева но останах неприятно изненадана и при двете

# 207
  • Варна
  • Мнения: 398
kateeeto24, с какво те изненадаха така неприятно двете?Питам, защото аз съм посетила Стефанова и Арнаудска и мислих да ходя и при Янева.Арнаудска не ми вдъхна доверие, а Стефанова беше много настоятелна да вадим зъб ей така с лека ръка.Та нещо и за нея се разубедих.
Та наистина не мога да намеря моя лекар.

# 208
  • Мнения: 0
Здравейте.Мисля да слагам брекети при д-р Бъчваров,но няма много мнения за него тук.Някой ходил ли е при него,с какви отзиви е и освен брекетите в цената вкючени ли са и предледите. Моля,дайте ми съвет.

# 209
  • TX
  • Мнения: 591
за Бъчваров съм чувала също добри отзиви и цялото лечение с метални брекети излиза около 3500 според плана на разплащане може да е различна сумата. Информацията ми е от второ лице и нямам претенция за достоверност. Не се срещнахме с него нещо ни се разминаха пътищата, но познати ползвали неговите услуги са доволни.

Общи условия

Активация на акаунт