Брекети Във Варна? Къде и колко струват?!

  • 99 704
  • 262
  •   1
Отговори
# 30

Crna Maca,ти май си единствената със сапфирени брекети в този форум.Здравей от мене и благодаря за включването...Когато бях при Стефанова тя ми показа и 3-те вида брекети и след като разбра,че се притеснявам дали наистина прозрачните се оцвеяват от храна и напитки ми показа ,че освен ластичета може да се слагат и метални лигатури,които почти не се забелязват.Май аз ще се спра точно на тях...А колкото до цената все още  е тази.Направи ми впечатление,че не държеше на всяка цена да платя за най-скъпите...Дори като вариант ми препоръча долу да са метални,защото имам дълбока захапка и било по-добре да са по-здравите,а горе от естетична гледна точка(все пак и аз съм малко суетна)-да са прозрчни.....А колкото до избора ми на ОД-препоръчана ми беше от приятелка.А и дъщеря си заведох при нея след като за 2 седмици изчетох всичко по форумите...

# 31
  • Мнения: 50
@canella- Ами не знам, мисля, че сапфирените са доста по-скъпи като материал (става дума за наистина качествените), а и с тях се работи по-трудно, така, че разликата в цената може би идва от там. Помни, че по време на ортодонтското лечение перфектната устна хигиена е задължителна, така, че и силиконовите лигатури не се оцветяват толкова лесно. Аз дори отслабнах малко  Embarassed , то като знаеш, че след всяко малко "гризкане" трябва да си миеш зъбите, просто ти се отщява... Четката за зъби ти става пръв приятел, аз дори си изпросих от кабинета 2-3 от еднократните, да имам по една резервна в колата и на работа за всеки случай...
Иначе храненето по заведения не е проблем, най-гадното нещо ми беше магданоза в салатата защото се завира около брекетите и после се вижда от километър, та после или миеш зъбките или поръчваш без макданоз...  Joy
Както и да, ще имаш да пробваш и с метални, и със силиконови лигатури и да видиш как е...  Simple Smile Колкото до избора на ортодонт мисля, че Стефанова е правилния човек и няма да съжеляваш    Peace Знаеш, ли, че докторката доскоро беше със сапфирени брекети, също като моите. Махнала ги е преди най-много месец-два... Можеш да я питаш на следващия преглед, направо ще я застреляш... #2gunfire  Laughing

Последна редакция: вт, 22 сеп 2009, 11:19 от Crna Maca

# 32
  • Мнения: 50
@canella, я виж как стоят сапфирените на батко Том:

# 33
Благодаря за отговора.Май наистина ще имам база за сравнение.Както и да е...Вече май нямам търпение да ги слагам и да видя резултата...И....разбрах-никакъв магданоз и копър в салатите в близките 2 години Laughing

# 34
Прави ми впечатление, че ортодонтията доста се е развила в България  bg за последните 10 години. По-рано имаше само едни прости шини, едни миризливи кабинети, пфу само като се сетя... Confounded Sick Сега водих на сестра ми малкия на контролен преглед при ортодонтката, няма нищо общо с преди, модерни кабинети, някакви нови чудеса,  newsm81 такива брекети, онакива брекети... smile3529 Чак на мене ми стана интересно, а по-принцип мразя думата ортодонтия, щото преди съм носила 4 години шини като малка, гадно ми става само като се сетя... #Puppy dog Rolling Eyes  Confounded  Кръстосаната ми захапка криво-ляво я пооправиха, ама зъбите ми не се наредиха да станат равни...  ... та не знам струва ли си да се занимавам с разни брекети newsm78 , или мога да си дооправя усмивката по-някакав по-бърз начин, чувам за някакви фасетки? Парите не са проблем, знам долу-горе цените на брекетите, ама как ще изтрая наново 2 години?  Bulb Какво ще кажете? smile3517

# 35
 newsm10 ПОЛЕЗЕН ЛИНК:

http://stomstolog.start.bg

Има доста полезна информация, както и сайтове на ортодонти!

# 36
newsm10 ПОЛЕЗЕН ЛИНК:

 ignore2http://stomstolog.start.bg -грешка!!! ignore2

Има доста полезна информация, както и сайтове на ортодонти!



Упс! Правилния е:

http://stomatolog.start.bg

# 37
  • Мнения: 6
Здравейте, включвам се и аз. Много искам да си сложа брекети, но все отлагам  #2gunfire #2gunfire Има ли някой, който да носи дейман брекети? Възможно ли е найстина  увеличаването на челюста при възрастни? И като за последно някакво инфо, ако можете да ми дадете за цените на дейман Hug Hug Hug

# 38
Мисля,че вида брекети е решение на ОТ-то...Всичко зависи от конкретния проблем,който трябва да се реши...Не че разбирам кой знае колко ThinkingОт мене зависеше само дали ще са прозрачни или метални-т.е. паричния фактор....И наистина е възможно увеличаване на челюстта при възрасни пациенти....

# 39
  • Мнения: 50
Здравей  kremencheto   bouquet ,
предполагам, че във Варна Деймън брекети поставят доста ортодонти.  Peace За Стефанова и Арнаудска знам със сигурност, че слагат, защото съм била на прегледи и при двете и са ми показвали...
Доколкото схванах от консултациите, по-новите модели самолигиращи брекети, включително и Деймън, наистина имат функцията малко да разширяват челюстите и да правят място при подредбата на зъбите, но в определени граници. Ако тези граници бъдат надхвърлени, то получения резултат няма да е траен... Wink
А ти защо държиш брекетите да са точно Деймън? Това не трябва ли да го прецени ортодонта? Ами ако не са подходящи конкретно за твоя случай, или пък ако същия резултат може да бъде постигнат с обикновени метални, струва ли си да даваш толкова пари?  newsm78 Иди на преглед, пък после избирай брекети... Относно цените на лечението, то върви долу-горе колкото със сапфирените, което значи 4000 и нагоре (лева). Money
Аз лично избрах изцяло естетични, но варианта на canella също не е никак лош    Nature Sunny - горе естетични, а долу метални. Трябва да ти кажа, че долните почти не се забелязват, така, че няма кой знае какво значение какви са...
@canella успех с лечението и пиши в мамата отвреме-навреме как върви  photo      grinning012

# 40
Ще пиша-само да си ги сложа.Ходя на работа и нямам много свободно време,за да свърша това,което има да се оправя по зъбите ми....Лошото е,че почти всички работят с моето работно време и се бавя именно поради тази причина.Дъщерята е 2-ря смяна и след работа търча да си я прибирам.Другата седмица към края вече трябва да съм почти готова и да мина 2-я преглед,а оттам до изработването и поставянето минавало още 1 седмица...Но пък по-добре всичко да е както трябва отоколкото да избързам и после да имам проблеми....А и съм решила да ходя на пикник тази седмица и да си хапна може би за последно печени ребърца.....Дано този отговор не се прочете от някой вегетарианец Embarassed....

# 41
# 42
Да!Ще си спомням за това през следващите 2 години.........

# 43
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Искам да попитам, Д-р Стефанова занимава ли се с деца? Синът ми е на 7 г. и днес в училище е ходил логопед, който е казал на госпожата да го заведем при ортодонт. Аз не съм сигурна, че трябва да го водя, тъй като има само 2 постоянни зъба /другите са още млечни/ но щом са казали ще направим една консултация. Бяха ми казали за Арнаутска, но като ви чета тук мненията и взех да клоня към Стефанова.

Фанта, спомена, че си ходила и при двете. Може ли личното ти мнение по въпроса? Коя ще препоръчаш?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Д-р Стефанова работи и с деца.

Общи условия

Активация на акаунт