Търся съдействие

  • 4 711
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 163
О, Господи! Толкова ми е мъчно за вас...
Пожелавам ви бързо възстановяване (физически и психически) и кураж и здраве, за да си направите, износите и родите най-хубавото бебе на света!
Съдете тия убийци!

# 16
  • Мнения: 466
Съжалявам за преживяното от вас.
Тъжно е, но трябва да сте силни.
Съжалявам и че с нищо не мога да помогна в случая.
Имам и един въпрос : жена ти пишеше ли във форума и как се казва.

# 17
  • Мнения: 1 363
Баси.. И на мен ми е много тъжно за цялата ситуация... Чак събрах сили да отговоря на поста ти..

Сега.. Пич, ако бях на твое място.. Защото именно в България.. И именно за подобно нещо - подкрепа от държавни инстанции няма да плучиш.. м.. аз бих лишил доктора от правото му да практикува повече професията си.. как ще стане това..
ще го намеря и ще му счупя двете ръце.
казвам го с чиста съвест - ако фактите са така, както ги предтсавяш...естествено ще го направя на по-тъмно и по въмзожност да няма свидетели..
при това няма да го направя за лично удоволствие, а с мисълта, че ще напрявя услуга на някой след мен... т.е. бъдещ потърпевш..
1. медиите са много шум за нищо..
2. съда.. има много голяма вероятност не само да не спечелиш, но и да ти се наложи да платиш всички разходи по делото
3. организация на ала бала... зарежи тази песен любовна.. проблемът е твой и на семейството ти.. едва ли някой ще ти помогне по-добре (дори и Господ) - отколкото да си помогнеш сам...
4. тук.. /т.е. по принцип/ форумът е място, където хората споделят идеите си.. и опита си.. така, че те съветвам да ни държиш в течение.. макарче ако решиш да постъпит така... както аз бих постъпил - няма нужда да го казваш..

та.. още един път.. да кажа.. много ми е мъчно за вас.. разбирам жена ти напълно... и теб те разбирам (може би по-добре) заради безсилието, което усещаш.. знам как е... но ако си говорим честно.. без да си мислиш, че те успокоявам.. или нешо от сорта.. само да си кажа, че Бог си знае работата.
Ние с жена ми загубихме първото бебе - на 2-рия месец.. Естествено не се случи заради "външна намеса" - а просто така стана.. Жена ми го изживя доста тежко.. Аз непрекъснато я успокоявах.. И и казах.. че не му е било сега времето..
И имах право.. След това година и малко.. Имахме невероятно лош период.. Имаше две седмици, през които нямахме какво да ядем Simple Smile услисхвам се.. защото си спомям думите ми.. (това беше преди 3 години) казах, че след време ще си спомняме с насмешка за този период..
И добре, че по него време не се появи бебе.. Може би щяхме да го уморим от глад милото... Особено сега като знам сима ми - как "изяжда" и "напикава" над 200 евро на месец.. (само за най-необходимите неща)...
така че.. както вече казах.. може и да е трябвало да стане така..
ама аз лично небих пропуснал да пенсионирам тоя пишмян доктор де..

# 18
  • Мнения: 4 068
Бизти не знам защо,но като те чета имам чувството че чета мнение на моя мъж.И той мисли като теб.Започвам да се чудя дали това не е наистина правилното решение.То в БГ не знам какво друго му остава на човек.

# 19
  • Мнения: 1 363
Цитат на: renci
Бизти не знам защо,но като те чета имам чувството че чета мнение на моя мъж......


това би било мнението на всеки мъж на място.. така или иначе безсилието в което сме израсли ни е направило агресивни... няма за жалост друг изход.. освен ако неискаш да станеш обект на подигравки от страна на отговорните инстанции и 3 дни сензация за медиите - след 3 дни те забравят и ти ходи си блъскай главата в стената...
познавам прекрасно обстановката - една от причините - поради които не останах в България.. макарче (пак го казвам) и аз и жена ми бяхме прекрасно заплатени (и в моемтна след няколко години "на запад" пак казвам, че от финансова гледна точна в .бг бяхме по-добре.. но парите не са всичко)
в общи линии ситуацията е прекалено тъжна... за да се бием в гърдите и да казваме "аз тъй ще го направя озни доктор" и т.н. просто е тъжно, че се случват такива неща.. защото ако се случи нещо подобно в нормална страна - този доктор повече няма да види болница - освен, ако не се разболее тежко..
а дори и да не го "накажат" аз се чудя какъв човек е.. не говорим за професионалист (т.е. се види какъв професионалист е...) а се чудя каквъ човек е.. и как спи спокойно.. и как ходи на работа и прави пак това.. опасно за живота на околните дело..

уф..  незнам.. просто ми е много криво за тази случка.. и незнам нито какво да кажа.. нито какво да направя..
не искам дори за момент да се поставя на мястото на този мъж - който е поставен в това положение.. дори и неискам да си го помисля.. че на всеки може да се случи...

# 20
съжалявам, но тук, в селския ни клуб интернет е ужасно бавен, а от писъка на геймърите главата ми е станала като балон.

само ще цитирам какво отговорих на една лична бележка:
"адвокатът ми каза, че тъкмо обръщането към прокуратурата е дълга и несигурна работа - съдопроизводството ни е като здравеопазването...
Поне моето намерение е да искам:
1. Публично извинение от шефовете на клиниката в посочените от мен средства за масова информация с предварително осветляване на случая - да не се чуди публиката аджеба за какво се извиняват тия...
2. разследване и отстраняване на Зарев и други сладури от лекарска практика, понеже са опасни за т.нар. "национална сигурност", моля ти се, нали сега гусин президентът щял да прави сбирка колко зле било демографското положение на нацията... ето му едно обяснение за двайсетина, че и повече процента от неродените.
(на кой ли от властниците му пука обаче? това, което псевдолекарите-касапи причиниха на Лора, според закона било "лека телесна повреда", нищо повече..., но всъщност се касае за инфекция и запушване на тръбите, което води до безплодие!)
3. Искам обезщетение в размер, достатъчен да покрие разходите по лечението на "лечението", което ни сполетя в Шейново.

(4.) вариантът, предложен от един от отговорилите на постинга ми, включващ трошене на ръце и глави... знаеш ли, бях в един асансьор с господина. И се поздравявам, че се въздържах да не го удуша, което, уверявам те, щеше да стане много бързо. Смачкването на една гадина няма да реши проблема като цяло. С черен хумор, по Сталински: има некадърни лекари - има проблем, няма такива, няма проблем.
Но това трябва да си го свърши държавата, за да се страхуват другите мърльовци.

извинявай, че се хързулнах към вулгаризми, но подхване ли се темата - разбираш...



основното обаче е, че според моя адвокат, по-ефективен ще бъде един общ граждански иск срещу клиника Шейново, без значение, че не става дума за един и същ лекар (което и доказва, че това не са изцепки на "отделни лица", а обща практика...)


моля те, ако сметнеш за нужно, цитирай ме направо във форума, влизанията ми в интернет от нашия селски клуб са съпроводени с ужасно дълго чакане и нерви - наколо гъмжи от геймърчета.

исками се да предложа среща на онези, които са готови да ударим Шейново и цялото безобразие като явление, но заедно, не поединично.
Боят на един боклук няма да реши въпросите на чистотата.

извинявай, нямам нерви и сили да продължавам да пиша и във форума"



Благодари ви и Лора за подкрепата.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
От всичко, което си написал имам един въпрос - вярваш ли на този адвокат - защото не ми се струва много борбен, а и това за леката повреда - хм Confused - не е прав -увреждането на детеродни органи с последвало безплодие е тежка телесна повреда, а същото без причиняване на безплодие е средна.С гражданския иск ще получите само обезщетение - и е по-вероятно от болницата да ви предложат споразумение, но осъдителна присъда с наказания ( лиш. от свобода или от право на упражняване на професията няма да постигнете - ако това е целта де)

Завеждането на дело е важно - не го подценявайте - най-малкото ще покаже сериозни намерения от ваша страна и желание да докажете твърденията си - а ако и стане - чудесно защото иначе надали ще погледнат сериозно на случилото се, освен като на вестникарска сензация. а може и срещу вас да заведат дело за клевета. Така че подайте жалба в прокуратурата, а после ако искате във всички вестници и телевизии разтръбете. Но това е според мен правилния път. Успех в борбата и се посъветвайте и с друг адвокат.

# 22
Колежке, адвокат съм на Шаркан и жена му. Засега сме в сроковете по НПК. Търсим други пострадали от Шейново. Бихте ли се свързала с мен на IvailoIvanov@lex.bg? Можем ли да се срещнем?
Защото ПРОСТО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО!
Имал съм и други случаи на потресаваща лекарска немарливост - даже със смъртен изход. Но лекарите се държат един друг и един случай ВИНАГИ е разглеждан като единичен - и разплитането на чорапа е истинско ходене по мъките.

До всички - поне засега никой не е констатирал безплодие. Ако беше така - телесната повреда е тежка и преписката отдавна вече да е в прокуратурата.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Еugen Von Meierstein
Колежке, адвокат съм на Шаркан и жена му. Засега сме в сроковете по НПК. Търсим други пострадали от Шейново. Бихте ли се свързала с мен на IvailoIvanov@lex.bg? Можем ли да се срещнем?
Защото ПРОСТО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО!
Имал съм и други случаи на потресаваща лекарска немарливост - даже със смъртен изход. Но лекарите се държат един друг и един случай ВИНАГИ е разглеждан като единичен - и разплитането на чорапа е истинско ходене по мъките.

До всички - поне засега никой не е констатирал безплодие. Ако беше така - телесната повреда е тежка и преписката отдавна вече да е в прокуратурата.


Би ли ми изпратил номера на прокурорската преписка?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Еugen Von Meierstein


До всички - поне засега никой не е констатирал безплодие. Ако беше така - телесната повреда е тежка и преписката отдавна вече да е в прокуратурата.


Нещо не разбрах - как така никой не го е констатирал, а Шаркан твърди, че такива са последствията Confused

За това че лекарите се държат един за друг - да, то затова се и затлачват делата, защото лекарска небрежност трябва да се докаже от лекари - и омагьосан кръг, от което разбира се не следва извода, че не трябва да се борим.

Чета е пострадала в Шейново - по-горе е оставила координати - свържете се с нея.

Нямам практика с наказателни дела и за съжаление няма да мога да ви бъда много от полза, но ако може да се свържете с други колеги с такава практика ще е чудесно.

# 25
  • Мнения: 2 655
Цитат на: Еugen Von Meierstein
Колежке, адвокат съм на Шаркан и жена му. Засега сме в сроковете по НПК.


Обръщението в нашите среди е колега, колега.
Мам4е е права. И моля не я нападайте. Тя винаги е била готова да помогне на всеки в нужда в този форум, а съветите и са били изключително професионални.
Аз бих постъпила по същия начин, ако съм адвокат на пострадалата ЛОРА. Веднага без да се замисля пускам жалба до РП /не изисква повече от 30 минути писане и не води до разходи за пострадалия/. Същата жалба ще депозирам и в РЗОК и в лекарския съюз и няма да си считам труда. За жалбата до РП ще използвам личните си контакти, за да бъде разпределено на подходящ човек в ИП и действаме. При нужда ще звъня всеки ден да питам какво става. В първите дни се събират най-много данни за извършено престъпление. Може да сте в сроковете по НПК, но със всеки ден и всеки безмислен постинг губите ценно време. Всичко се доказва със експертизи. За разлика от гражданското в наказателното право пострадалият в конкретния казус ЛОРА няма да плаща. Гражданския си иск може да предявите в НП.

 Confused: Вие слава ли искате или да помогнете на клиентите си?
 Confused: Я ни напишете тук какви са сроковете за разследване и произнасяне по НПК и ГПК?
 Confused: Колко ще се проточи гражданскот Ви дело с много пострадали?
 Confused: За пари ли говорим или за морал и нужда от защита?
 

# 26
О, извинете, колега! Не знаех че дотолкова държите на академечния изказ. Защото щом като даже по време на съдебно заседание самите съдии не държат, наистина не можех да предположа, че това ще ми се случи във форум.
 
В нашите среди никога не се действа на принципа "без да се замислям". Защото съвсем наскоро измъкнах един човечец от обвинение в набедяване. Колегата, дето бил написал тъжбата не се бил замислил.
Никого не нападам, колега. Напротив - търся съюзници.
И моля - не ме обвинявайте в "неборбеност" Grinning
В наказателното производство действително пострадалият не плаща, но пък тогава в делата от общ характер обвинението се повдига и поддържа от прокурора, а не от пострадалия. Никога ли не са ви отхвърляли граждански иск, предявен по НОХД само заради това, че обвинението е предявено калпаво и поддържано вяло и в резултат на това подсъмият е оправдан?
Виждате ли - това е още една от причините да се замисляш за всяко процесуално действие.
Да не говорим, че до този момент не съм видял какъвто и да е документ от изследвания на Лора, на който да пише "детеродна неспособност" или "затрудняване на функциите на половите органи без причиняване на детеродна неспособност". Ако това, не дай си Боже, стане -  веднага сезирам прокуратурата.
Лора ми е клиент и приятел. Като адвокат нося отговорност за този човек. Не само за това, какво върша, но и какъв ще е крайният резултат. А техническата страна на въпроса - за колко време ще се напише жалба, тъжба и т. н. нека оставим на лаиците.
Всичко се доказва с експертизи - да. Но недейте забравя и че касапите от Шейново имат на разположение експерти. А пък "всичко" като нищо ще се отнася и до тях.
Но хайде да не спорим за професионализма, а? А и не ми се вижда много колегиално.
Моля Ви, колега, пишете ми на посочения мейл.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Eugen Von Meierstein
О, извинете, колега! Не знаех че дотолкова държите на академечния изказ. Защото щом като даже по време на съдебно заседание самите съдии не държат, наистина не можех да предположа, че това ще ми се случи във форум.
 
В нашите среди никога не се действа на принципа "без да се замислям". Защото съвсем наскоро измъкнах един човечец от обвинение в набедяване. Колегата, дето бил написал тъжбата не се бил замислил.
Никого не нападам, колега. Напротив - търся съюзници.
И моля - не ме обвинявайте в "неборбеност" Grinning
В наказателното производство действително пострадалият не плаща, но пък тогава в делата от общ характер обвинението се повдига и поддържа от прокурора, а не от пострадалия. Никога ли не са ви отхвърляли граждански иск, предявен по НОХД само заради това, че обвинението е предявено калпаво и поддържано вяло и в резултат на това подсъмият е оправдан?
Виждате ли - това е още една от причините да се замисляш за всяко процесуално действие.
Да не говорим, че до този момент не съм видял какъвто и да е документ от изследвания на Лора, на който да пише "детеродна неспособност" или "затрудняване на функциите на половите органи без причиняване на детеродна неспособност". Ако това, не дай си Боже, стане -  веднага сезирам прокуратурата.
Лора ми е клиент и приятел. Като адвокат нося отговорност за този човек. Не само за това, какво върша, но и какъв ще е крайният резултат. А техническата страна на въпроса - за колко време ще се напише жалба, тъжба и т. н. нека оставим на лаиците.
Всичко се доказва с експертизи - да. Но недейте забравя и че касапите от Шейново имат на разположение експерти. А пък "всичко" като нищо ще се отнася и до тях.
Но хайде да не спорим за професионализма, а? А и не ми се вижда много колегиално.
Моля Ви, колега, пишете ми на посочения мейл.


Какъв точно ще бъде ефекта от гражданското дело освен да се изкарат пари? Това ли е всъщност целта?
Докато още на досъдебното производство лекарят може да бъде отстранен от длъжност.
Да не говорим колко ще му бъде приятно/ на съответното лекарче/ като му определят някаква голяма гаранция и прокурора реши да му напише и едно постановление по чл.153а от НПК.
Горкият обвиняем, ще трябва да пропусне някой и друг лекарски симпозиум в чужбина Laughing
Ако толкова ви притеснява нивото на РП можете да се конституирате като частен обвинител.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Eugen Von Meierstein
 
 
В наказателното производство действително пострадалият не плаща, но пък тогава в делата от общ характер обвинението се повдига и поддържа от прокурора, а не от пострадалия. Никога ли не са ви отхвърляли граждански иск, предявен по НОХД само заради това, че обвинението е предявено калпаво и поддържано вяло и в резултат на това подсъмият е оправдан?
Виждате ли - това е още една от причините да се замисляш за всяко процесуално действие.
Да не говорим, че до този момент не съм видял какъвто и да е документ от изследвания на Лора, на който да пише "детеродна неспособност" или "затрудняване на функциите на половите органи без причиняване на детеродна неспособност". Ако това, не дай си Боже, стане -  веднага сезирам прокуратурата.


Добре де, прокурора ако ви се стори ненадежден - ми конституирайте се като частен обвинител - ще си държите нещата под контрол.

И наистина - каква е целта - наказване на виновните или обезщетение?
Разбирам Шаркан - емоционален е, афектиран, може би и необективен - нормално е в такава ситуация. Но между неговия разказ и предприетите от вас действия има доста несъответствие - затова е нормално да се питаме дали някой не греши Confused

# 29
Много съжалявам за това което ви се е случило. Нищо в живота не остава безнаказано. Моят съвет е да гледате напред. Съдилищата ще ви създадат още повече напрежения и лоши емоции.Сега вие нужно спокойствие и взаимна утеха. Дано скоро Бог ви дари с дете. Желая Ви го от сърце!

Общи условия

Активация на акаунт