ПОМОЩ - Счупена тазобедрена става

  • 9 713
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

Обръщам се към Вас "мамите", защото сте един от най големите сайтове и винаги когато има проблем, знам че вие имате решението.

Проблемът ми е следния: липса ни информация.

Историята: Баба ми пада по стълбите, следват лекари, спешно отделение и т.н. Диагнозата - счупена тазобедрена става. За момента операция е насрочена за идния вторник. Предлагат ни избор между поставяне на пирони и изкуствена става, като препоръчват второто. Рових се доста тази нощ, но не можах да се ориентирам какви са цените на тазобедрените стави, колко се покрива от здравната каса и по какъв начин става това. Също така незнам дали тук има добри специалисти. Ние сме от Стара Загора.

Ако някой е имал досег с такъв проблем, много бих се радвала да сподели. Бих се радвала и на каквато и да е информация по проблема.

Много Ви благодаря предварително!   bouquet

П.С. Надявам се да съм улучила раздела.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 144
Баща ми и майка ми бяха със изкуствени стави след чупене.
2001, 2003 нищо не се покриваше от здр. каса, плашахме  и за ставата и за консумативи и подкупа на докторите.
При всеки е различно. Баща ми в деня след операцията веднага стана и започна раздвижване.
Беше на 78 г, но здрав, бързо се възстанови и вървеше без проблеми със новата става. След год. почина от друго.
Майка ми не можа да свикне да управлява ставата, проходи трудно, с проходилка и патерици. После се обездвижи и почина на легло. Но при нея имаше наченки на Алцхаймер и Паркинсон. При втората болест мозъчните команди не могат да бъдат изпратени до крайниците.
Нейната операция беше в Пирогов - отвратена съм. Имахме 2 познати лекари там - просто обявиха, че хората имат пари и кой откъдето мина не пропусна да иска долари за щяло и нещяло. Върха беше 1 рехабилитатор, предложил да я раздвижва в къщи - докато се отърва от него в чудо се видях. Идва, сяда да пие кафе в кухнята и я кара да ходи с проходилката. От време на време вика - браво. Изпива кафето с цигара, взема 20 лв и си отива.
Баща ми го оперираха във Военна болница. Мога само да хваля болницата, докторите, сестрите, санитарките - много добре се грижеха за него.  За ставата и операцията - представиха ценоразпис кое колко струва, кое е от здр. каса, кое да платя, не поискаха нищо допълнително. Даже им бях дала 100 лв за да осигурят кръв за преливане/нямаше кой да даде/ и ми ги върнаха - не се наложило да преливат. Естествено, оставих им ги да се почерпят за здравето му. Отделно им занесох - кафе, бонбони, цветя на изписването.
За мене единствената болница в България е Военна - само там се чувствам спокойна за близките си и за себе си. Преживях друга операция там.  Там са специалисти и много съвестни и внимателни всички. Даже когато има проблеми в Правителствена болница/Лозенец/ със здравето на някого от властта винаги търсят консултанти от Военна или директно изпращат болния там.
Вие си решете, но ако  бабата има наченки на Паркинсон, склероза, Алцхаймер - посто няма да може да проходи. Ако ставата зарастне без операция - просто крака ще бъде по-къс и ще куца.

# 2
  • Мнения: 2
Много ти благодаря @ Aisha, за бързият отговор!   bouquet Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт