Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 90

  • 41 723
  • 377
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 156
Ели, мигам, мигам срещу твоето произведение и не мога да повярвам че това е торта , покажи разрез за неверния Тома WinkПоздравления!Страхотна е!!

Пепи - сватбената торта е станала супер!

Стефи - наистина страхотни торти!!! Благодаря за клипчето!

Албенка, ти спиш ли, !!!винаги толкова много и толкова изпипани торти!
Ето и  една моя торта по случай годишнина от сватбата/ не е много за показване пред вашите прелести ,ама...

# 61
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Мерси на всички!
Мариета, честито, много хубава торта и почерпки. Припи ми се коктейл в седем сутринта  Twisted Evil.
Албенка и всички торти които пропускам   bouquet ...

Под чантата има линк към моя фликр, имам 20-тина снимки от правенето  Peace.
Шеметка, не се плаши, нещо пак ще объркам Laughing, както не обичам да довършвам нещата, не като теб с тези 6 равни идеални селски блатчета  Twisted Evil ... Затуй не я правя тази торта, страх ме е от многото точене, цапане, печене ....
Стефи, тортата е с твърд ганаш, стои права докато е на хладно. Не съм пробвала да я оставя да си стърчи на стайна температура. Трябваше поне две да зялепя и да ги изрежа за да стане по-широка основа. Сега стоеше на страна 6-7 см, не много стабилно Mr. Green.
Буболинката, разточвам цветния фондан, изрязвам ивици или правя фитилчета и ги слагам върху бялата основа, от многото боя и топлината теса мекички и се залепват веднага, поразточих малко отгоре да улегнат, накрая с натискане с дървено шишче направих вертикалния релеф.
Сислав, покритието е ммф, фланцирано от конденз Mr. Green, цветовете са наситени от мнооого боя ....
Дими, тортата стои без проблеми права, защото отдолу е гладка и твърда, облякох с бял фондан ММФ под цветния и я охладих за по-сигурно  Peace. Дръжките бяха сухи и с една ивичка безцветна рентгенова плака за гръбнак  Mr. Green. Не е стояла с прави дръжки в хладилника, закрепих ги като я извадих за снимките, по-скоро снимката Confused, след това и се откъснаха поради размекване  Mr. Green ... Пискюлчето е с чеснова пресичка, има ги и тук Simple Smile, две дължини, леко разминати снопчетата за по-ефектен релеф.
Следващия път ще пробвам тестото на нелката или фондан плюс гъмпейст, но никога повече неща само от фонда  Naughty.
То наистина стана като предизвикателство, мерси  bouquet .... Пави благодаря, има разрез в горния ъгъл а и на линка ми във фликр може да видиш още касапница  Twisted Evil ...

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
eli_c, супер чанта. По-хубава от истинската.

Албенка, и двете торти много ми харесаха.

mari_eta, да ти е живо и здраво порастналото момче. Тортата му е супер  Hug

bubolinkata, за перличките и аз се чудих как да ги залепя. В последният момент реших, че ще направя вдлъбнатинки (дупчици) с обратното на четка и с малко водичка би трябвало да се залепят. Така и стана. Влезнаха като в гнезда Wink

Pavi, честита ви годишнина. Още много години дълъг и щастлив семеен живот.


# 63
  • Мнения: 1 173
Eli ако не беше конденза на ММФ , щях да си помисля че искаш да ни " минеш" с истинска чанта . Покрай мен има 5 компютъра от всеки един ще гласувам . Браво .  'Ай дай едно парче от чантата за кафето де  Laughing ( че още го пия  )

Тази тема започна с такова темпо и толкова торти ... #Crazy . Напочивахте се вече в БГ  Laughing . Браво на всички вас   bouquet
Ако не е свършила до петък темата , ще се запиша и аз  Wink ( никакви цветя този път ...обещавам  Joy ) .

# 64
  • Мнения: 359
Ели, тортата е страхотна УСПЕХ в състезанието.

Пепи, вярвам, че булката е останала доволна от тортата. Много е нежна. Харесвам изчистени торти.

Димитрина, как е с книгата на Дън. Нещо му изпуснах края  Embarassed

Страхотни торти сте показали, както обикновено.

  bouquet

# 65
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ели ти пък да се плашиш от точенето на няколко кори - да те успокоя много добре се точат и много чисто - кухнята не пострада хич таман - аз и в темата за френската селска торта писах, но разточването беше с около 1 чаена лъжичка брашно тъй че сещай се за какво говоря. Давай парче от чантата аз ще ти пратя готовите кори за тортата Simple Smile
Много истинска ти е станала чантата - отивам да гледам снимки от производствения процес.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 118
Smehurko, от книгата на Дън публикувах още същия ден, като стана въпрос за нея, едни странички с полезна информация, снимани с фотоапарата. От идеята да я сканира някой (имахме съвсем начална и хвърчаща идея с Нанделче да се срещнем и тя да го направи сканирането) още нищо не се е реализирало...С 2 думи - не си изпуснала нищо:)

# 67
  • Мнения: X
Дими,а струва ли си човек да я купи?Има ли подробно дадено за направата на цветя и аранжирането?

# 68
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
краси.мира на този въпрос и аз мога да ти отговоря, че си струва (видях книгата неподвързана и много старателно я разгледах) - има дадено за отделните цветя подробно описание - инструменти консумативи и обяснения.

# 69
  • Мнения: 65
Привет на всички   bouquet

Абсолютно начинаеща съм относно тортоправенето, обаче пък имам огромно желание да се науча, особено като гледам всички тук как творите. Моля ви дайте ми съвет откъде да започна? Май е най-удачно да първо да прегледам темата "Тортена библиотека"  newsm78 . Но се чудя каква да е първата торта, която да направя?

Благодаря на всички предварително и се надявам да ме приемете във вашия клуб   bouquet

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 97
Eли , това е нечовешко вече - страшна чанта нямам думи ................. #CrazyРегистрирах се в сайта и утре ще гласувам  . Успех !!!!!

# 71
  • Мнения: X
shemet_neveroiaten , на теб като един от спецовете по цветята напълно се доверявам.   Hug
Значи,ще се охарчим .... 

# 72
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Благодаря ви, момичета Hug!

Тортата е доза и половина Трюфел, покрита с марципан Варна, а фигурките са от РМ2.
Идеята е от сайт, поместен в Тротената бибилиотека.

# 73
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Краси амазон бяха обявили много ниска цена за книгата не знам обаче как са с доставките в чужбина - мен ме пращат на канадския сайт който е супер беден спрямо американския, но поне книгата май мога да си поръчам и от там. Самия А.Д. протестираше срещу безумно ниските им цени спрямо обявените на други места. Ама нека си протестира....
Друг е въпроса че ако книгата се скенира може и да не я купуваш Simple Smile
И благодаря за комплимента  Hug

# 74
  • Мнения: 1 461
little_sweet_didka™ , eli_c  , Албена  , Иринка  ,rumqnka  , _Пепи_ ,dimitrina73  ,natalyna ,bubolinkata  
 

blaгодаря ви за хубавите думи

little_sweet_didka™ много хубава торта като ти гледам тортите като че ли те влече да правиш торти на повече етажи ,да ти е жив и здрав рожденника
Иринка   много апетитна тортичка
_Пепи_ сватбената торта е много по хубава от оригинала ,моите поздравления , мен ме плашат многоетажните торти

краси.мира много идеина бебешка торта ,цветовете много ми допадат  Hug

patriyani много интересна и хубава джунгла  Hug

kati4ka честито християнче

eli_c в първият момент си помислих че показваш снимка на истинска чанта, страхотно изпълнение

Албена както винаги интересни и хубави тортички , при теб наблюдаваме голямо разнообразие

mari_eta много хубави котенца и мишлета да ви е жив и здрав рожденника   bouquet


Дес моята малка Мая яде само покритието и фигурките от тортата много са и вкусни

betina33 аз във Варна съм намирала само в Пикадили до окръжна

Pavi много апетитно сърце, честит празник   bouquet

Winnie_the_Pooh  пробвай с тортата с рола на Лео и марципан варна

Общи условия

Активация на акаунт