Може ли кумовете да не са кръстници?

  • 5 162
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 202
Защо ще ги каните за кръстници , само защото били обидчиви, абе хора я си поканете някой с които си имате приказката и недеите да робувате на разни обичаи.

# 16
  • Мнения: X
На мен не ми се е налагало да търся други кръстници за детето,защото съм в много добри отношения с кумовете си.Но ако не беше така не бих ги поканила за такива,както и не бих ги уведомявала за решението си,не от неуважение,а защото не виждам как бих го направила,без да ги обидя или поне без да ги накарам да се чувстват глупаво.Весето,много ми е интересно как би им обяснила решението си във вашия случай?А и кому е нужно оправдания за твърде лични за семейството неща.

# 17
  • Мнения: 59
Може, нашите кумове не са кръстници на сина ни.

# 18
  • Мнения: 453
И нашите кумове не са кръстници на Боби. Просто се разминахме във времето...
Избрахме си семеен приятел да е кръстник на детето, той е на нашия акъл, така че става весело като се съберем. Познава Боби от бебе и много се тачим Wink! Нали това е най- важното!
И да- имаше обидени и муцуни, ама много важно!

# 19
  • София
  • Мнения: 726
Нашите кумове не са кръстници на децата. Избрахме нашите братя /моят и на мъжа ми/ да станат кръстници на децата.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 098
Разбира се, че може. При нас така се случи кумата да е и кръстница, но все пак тя е най-добрата ми приятелка, та си беше резонно. За мен по-важно е кръстникът да е човек, който искрено обича детето ми  Peace

# 21
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Предполагам че ние в крайна сметка пак същите хора ще изберем, най-малкото да си спестим излишни скандали и кавги, че са и от обидчивите на всичкото отгоре.

Скандали? Кавги?, 4е това близки хора ли са???
Не бих избрала  за кръстници някой , който не ми е близък
По темата
С кумовете  сме преустановили всякакви контакти предипове4е от  десет години.Ли4но мен лицемерието ме уморява стра6но много и не бих могла да поддържам контакти с хора,  само заради идеята, 4е сме близки, роднини или някога сме били приятели...
Когато се роди дъ6теря ми, ре6ихме сестра ми и зет ми да и бъдат кръстници.
Не съм информирала кумовете ни, дори не съм наясно дали знаят 4е имаме дете....

# 22
  • Мнения: 104
Кръстниците и на двете ни дечица не са кумовете ни! Peace
Не съжаляваме за това наше решение!

Просто не мисля че са подходящи за духовни водачи на моето дете...а в християнството това е ролята на кръстника!

Мисля, че вече и вие сте взели решение!
Не се притеснявай! не са необходими обяснения! Peace

# 23
  • Мнения: 251
Ли4но мен лицемерието ме уморява стра6но много и не бих могла да поддържам контакти с хора,  само заради идеята, 4е сме близки, роднини или някога сме били приятели...
Така е!Много правилно си го казала, че лицемерието уморява, а мен направо ми действа като емоционално и психическо натоварване...ама ....В цялата тази сложна ситуация върха на  всичко е че сме и съседи, не можем кой знае колко да се отбягваме...Детенцето им е на възрастта на нашето и много се търсят и обичат мъниците...А като се скарат и тяхната посегне да удари или бутне нашата,съм ги виждала да се радват Sad
Най-лошото обаче е че тези хора много се промениха.Видяха се с пари малко и вече...с тях не може да се говори, и ми е тъжно, защото  мислех  че имаме искрено приятелство Sad

# 24
  • София
  • Мнения: 1 735
И нашите кумове са странни.На сватбата всичко мина много добре,но за кръстница на дъщеря ми избрахме моя приятелка,която е много добър и свестен човек и някак си искам дъщеря ми да е като нея.Не слугувам на такива традиции.Предполагам,че съм избрала най-добрата възможна кръстница за дъщеря ми и като порасне ще я харесва иобича.Тя всъщност още от сега непрекъснато пита за нея,понеже не много често е в Бг.

# 25
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Няма такова правило кумувете да са и кръстници. Не смятам, че сте длъжни и да ги уведомявате за това си решение. В края на краищата това е ваше дете.
Нямам брак, но дори да имах пак щях да поканя приятелката си за кръстница. Peace

Направете си хубав празник и не се занимавайте с глупости. Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 23 098
Малко встрани от темата. Изумена съм колко хора са избрали за кумове индивиди, с които не подържат контакти. Защо сте ги канили тогава за кумове? Някой ви ги е натрапил ли, що ли?!

# 27
  • Мнения: 431
Хората се променят, тонкабонка. Понякога коренно.

# 28
  • София
  • Мнения: 23 098
Хората се променят, тонкабонка. Понякога коренно.
Права си наистина. Но аз съм присъствала на сватби, на които кумове са семейства с по 20-30 год. по-възрастни от младоженците. Натрапени кумове от страна на родителите. Ей това не го разбирам. Хора, с които се виждат единствено на сватбата и после - кой откъде е.
Извинете за спама.
И пак по темата. Наши съседи поканиха за кръстница тяхна приятелка, която обаче си живее в Испания и си идва веднъж годишно. За мен това също не е много удачен вариант. Все пак детето следва да поддържа някаква връзка с кръстника и да се виждат отвреме навреме  Peace Нашата кръстница винаги е на разположение, ако трябва да ни погледа детето за няколко часа, въпреки че това още не се е случвало  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 479
Нашите кумове също не са кръстници на детето ми, въпреки че ги поканихме. Те не можеха в този момент и ни отказаха, тогава решихме да поканим друг за кръстник. И не сгрешихме, даже мисля че по-добре се получи така.

Общи условия

Активация на акаунт