Входна ПВЦ врата!

  • 20 601
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
Здравейте,
 след дълго умуване и консултации с нета реших, че най-удачно е да сложа входна ПВЦ  врата.
Металните били опасни при земетрес и пожар, дървените се разсъхват и кривят, та за това реших да е ПВЦ.
Моля, тези които имат такава да споделят впечатления!

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 633
Това ПВЦ има един ритник живот. Блиндираната врата си е блиндирана. Надявам се не говорим за входна врата на апартамент, а на входа на блока.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз не мога да разбера за на входа на блока или на апартамента става въпрос? newsm78
Щото, ако е за на апартамента си е жива лудост! Shocked

# 3
  • Мнения: 312
За врата на апартамент ми е питането, т.к. видях, че има такива , предполагам по структора са достатъчно надеждни, в смисъл, то сега и барабаните на пералните се правят от полимери, така че , чак от един ритник ... Thinking
За това ме интересува тези, които са поръчвали, врати от полимерни материали, да се включат.

# 4
  • Мнения: 2 803
Входната ми врата е не ПВЦ, а алуминиева-половината е стъкло, другата е някакъв ПВЦ панел. Става въпрос за къща. Причините да я избера са много. Аз съм ЗА Peace.

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 633
то сега и барабаните на пералните се правят от полимери, така че , чак от един ритник ... Thinking

Аха, затова иноксовите барабани са си най-здрави.

# 6
  • Мнения: 3 641
Не ми се струва добра идея Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 7 997
Някак си не мога да си представя вратата на банята да ми стане входна врата....Може и да съм предубедена, знам ли...

# 8
  • Мнения: 312
Момичета, ако гледам от позицията да живея в непревземаема крепост, да, бих избрала и чугунена врата Sick
Но не мога да живея с мисълта, че на дай си Боже, ще затворя децата си с нещо, което може да се окаже пречка към спасяването им.
За крадците няма пречка преодоляването на каквато и да е брава и врата, просто е въпрос на време 10 сек. или 2 минути.
Аз просто искам да си сложа хубава врата, плътно прилепваща (да не духа и вее и да не мириша манджите на съседите) и шумоизолиравна.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Попитай в някоя фирма за дограма, или там, където смяташ да я поръчваш тая врата, дали има смисъл от поставянето и.
Всеки би ти препоръчал най-евтиния китайски боклук пред входна ПВЦ...
И аз не мога да си представя вратата на банята, или тоалетната да ми стане входна врата.
Самият факт, че пускаш темата, означава, че осъзнаваш, че нещо не е наред... Thinking

# 10
  • Мнения: 20
Проблема в случая е че бъркате понятията. Това че вратата е изработена от PVC не означава че е изработена от PVC профили (или поне не такива каквито се ползват за прозорци/врати на бани). Ето как изглеждат входни PVC врати:



В някои от епизодите на Мисия моят дом монтираха PVC врати - мисля че имаше и външна, но в момента нещо не ми се зареждат за да намеря точния епизод.

Аз също не съм убеден че е подходяща врата за апартамент, но по различна причина - просто повече ми се вписва като врата на къща. То това е и основното предимство - че издържа на директен дъжд.

# 11
  • Мнения: 236
Тези моделчета определно ми допадат Peace

# 12
  • Мнения: 8 999
На вилата вратата ни е ПВЦ. Обаче там имаме отпред френски прозорци, така че, дори отзад да сложим най-яката блиндирана врата, проникването е въпрос на секунди. Като не могат да влязат през парадния вход, ще счупят стъклото на прозореца от задната страна.
На апартамент не бих си сложила такава врата. Наистина пази да не духа, но пък шумо- и топлоизолацията са абсолютна нула. А пък и съвременните входни врати си имат уплътнения и всичко необходимо, за да не вее през тях.
За мен входната врата на апартамент трябва да е възможно най-дебела, за да не чувам как съседът си търси ключовете и пъшка пред неговата врата.

# 13
  • Мнения: 2 259
ПВЦ ,но и СОТ! Peace

# 14
  • Мнения: 312
Благодаря, на момичетата, които все пак разбраха  за какво точно съм пуснала темата и се включиха с полезна информация и разсъждения!

Общи условия

Активация на акаунт