Бременна с Хашимото! Как влияе върху плода?

  • 17 005
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 571
Момичета имам едно питане.
По време на бременноста си бях при Тодорова и ми прегледа щит. жлеза с ехограф и каза че е леко увеличена.Нищо повече не спомена.Но след като си прегледах изследванията и листа който тя ми написа прочетох това:
Увеличена щит. жлеза от автоимунен х-р. (само да спомена че съм АФС). Значи в 7-8 месец ТСХ ми беше леко завишено 2,8 ТАТ и МАТ в норма.Според вас (понеже повече не можах да се видя с Тодорова) значи ли че съм с Хашомото или какво значи това с тази увеличена жлеза и ТСХ?Не ми е предписвала Л-тироксин. Tired
Дали не значи гуша?
Най-вероятно нямаш Хашимото Simple Smile -тогава ТАТ и МАТ са лоши.
При гуша(базедова болест) ТSH намалява неимоверно много , мисля и че Т4 расте много.
Увеличението на щит жл. през бременността е често срещано физиологично явление т. к. необходимостта от щит. хормони на организма нараства.

# 16
  • Мнения: 571
ГОЛЯМА БЕЛЯ!!! Новите изследвания са: TSH >25.3 Кога толкова бързо се вдигна!!! FT4 e 13.1 (това поне е в норма)
как възможно най-бързо се сваля ТСХ-то, май с л-тироксин от тия по 100 мг скоро няма да стане, днес имам час при лекаря, стискайте палци.
Папето, това че Т4 ти е толкова е супер, моя беше паднал даже под нормата и родих здраво бебенце. Но все пак при мен случаят е по-друг. Посети моята темичка ако искаш :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393656.0

# 17
  • Мнения: 827
Хари, Благодаря за отговора. HugНо защо тогава Тодорова ми е писала на листа който дава, увеличена щитовидна жлеза от автоимунен характер?Какво друго може да е?

# 18
  • Мнения: 571
Хари, Благодаря за отговора. HugНо защо тогава Тодорова ми е писала на листа който дава, увеличена щитовидна жлеза от автоимунен характер?Какво друго може да е?
ladybebi, друго няма !
Изследванията ти са добри, нямаш и изписани лекарства.
Ако пък толова се притесняваш запиши си час при нея и я попитай какво значи аджеба "автоимунен характер" при нормални ТАТ и МАТ.  Wink
Щ. жлеза има едно автоимунно заболяване и то е Хашимотото. Каквото очевидно нямаш. 
И още - успокой се. Спокойствието е необходимо да ти бъде  здрава жлезичката  Wink

# 19
# 20
  • гр.София
  • Мнения: 30
Момичета имам едно питане.
По време на бременноста си бях при Тодорова и ми прегледа щит. жлеза с ехограф и каза че е леко увеличена.Нищо повече не спомена.Но след като си прегледах изследванията и листа който тя ми написа прочетох това:
Увеличена щит. жлеза от автоимунен х-р. (само да спомена че съм АФС). Значи в 7-8 месец ТСХ ми беше леко завишено 2,8 ТАТ и МАТ в норма.Според вас (понеже повече не можах да се видя с Тодорова) значи ли че съм с Хашомото или какво значи това с тази увеличена жлеза и ТСХ?Не ми е предписвала Л-тироксин. Tired
Дали не значи гуша?
Не се притеснявай мила ,ако трябва иди при друг лекар .Повечето лекари пишат така за да се застраховат.Референтните стойности на тсх са 0,49-4,67 според моя ендокринолог по време на бременност трябва да се държи ниво от 1,5-2,00 така че според мен няма за какво да се притесняваш , но ако искаш иди при друг ендокринолог.

# 21
  • Мнения: 26
И аз реших да се включа.От година съм с Хашимото.Стойностите са ми са в граници.Имам син.Искам още едно дете, но е много страшно само като си помисля за неизвестното...Чела съм много статии и коментари за бременните с Хашимото и те съвсем не ме успокояват(май извличам само негативното и страшното).На 35 г. съм и май нямам много време за колебания...Объркана съм и не знам как да постъпя.Как се борите със страха?  smile3547

# 22
  • Мнения: 137
И аз реших да се включа.От година съм с Хашимото.Стойностите са ми са в граници.Имам син.Искам още едно дете, но е много страшно само като си помисля за неизвестното...Чела съм много статии и коментари за бременните с Хашимото и те съвсем не ме успокояват(май извличам само негативното и страшното).На 35 г. съм и май нямам много време за колебания...Объркана съм и не знам как да постъпя.Как се борите със страха?  smile3547
Ако жлезата ти е подконтрол, не виждам нищо страшно да родиш още деца;)Това заболяване не е чак толкова страшно, а и когато се вземат вече хормони и изследванията са добре няма нищо страшно;))))))Имам познати които имат по две деца и чак като родиха разбраха ,че са имали проблем с щитовидната жлеза и то доста по сериозни, а децата си се родиха живи и здрави;)))))

# 23
  • Мнения: 135
Здравейте момичета,

Реших да споделя с вас, дано някой ме посъветва. От няколко седмици не се чувствам добре усещам слабост в краката просто не ме държат, става ми лошо когато стоя права и то само за няколко минути, получавам сърцебиене, ускорен пулс, стягане в гърдите, а за кръвното не знам ...  #Crazy  Възможно ли да е от Л-тироксина, от който пия по 1/2 на ден от 50 мг.?

# 24
  • Мнения: 571
Здравейте момичета,

Реших да споделя с вас, дано някой ме посъветва. От няколко седмици не се чувствам добре усещам слабост в краката просто не ме държат, става ми лошо когато стоя права и то само за няколко минути, получавам сърцебиене, ускорен пулс, стягане в гърдите, а за кръвното не знам ...  #Crazy  Възможно ли да е от Л-тироксина, от който пия по 1/2 на ден от 50 мг.?
Неделина, най-добре си пусни хормони и върви на лекар. Ускореният пулс може да е както от тироксина, така и при бременност той по принцип се ускорява. Кръвното го мери, при джипито или на женска консултация, то също е важно!

# 25
  • Мнения: 135
Hari75 , хормони пуснах още на следващия ден, оказа че ТСХ ми се е покачило от 2,46 (миналия месец) на 3,70  #Crazy Съответно ми вдигнаха дозата на Л-тироксина. Малко ми е притеснено, но си мисля че по добре да ми вдигнат дозата и да се чувствам добре, и бебо да ок, отколкото да съм все изморена и отпаднала, и да се тревожа за детето.  Whistling

# 26
  • Мнения: 2 259
Преди да забременея ТСХ стигаше почти до 4,падаше до 0.5 и така голяма игра.
По време на  Ин витро /2 опит/ 3 дни преди трансфер пак бе 3 и нещо.Вдигнах дозите на Л-тирокс.
Следях хормона ТСХ на 2 седмици през бременноста.ФТ4 само 1-2 пъти изследвах.
ТСХ играеше, като бе стигнал до момент 0.1 ???
Явно апарата не го ловеше ли?
Преди 3 дни правих контрола 3.95 на ТСХ .
Сега съм на 50 единици и си кърмех до преди 2 дни ,когато след пореден 2 цикъл  ми намаля до спиране.
При предния цикъл се появи пак .Ще видим утре как ще е.
Л-тирокса се пие веднага след кърмене и не повече от 25 гами .В следващите 2 часа не се дава на бебо .
Така се хранихме ние .
Сега вече сме захранени и кърмя само сутрин и малко вечер и пия по 50 гами сутрин.
Това е от мен.Малко е объркано ,но  имам един кръжащ с паяк около мен и акъла ми е там.. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт