Нормално раждане, второто секцио....

  • 5 248
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз като раждах за около 2 и половина-3 бях готова. Не съм се мъчила много.

# 16
  • Мнения: 7
Здравейте майчета,
Както повечето тук са подчертали - всяко раждане е строго индивидуално.Аз с първото ми дете раждах нормално без упойки и обезболяващи около 8-9 часа .Разбира се не всичко мина по мед и масло...имаше голяма опасност от задушаване на края,а и нямаше от друга страна време за спешно секцио - да благодаря на АГ-докито ,че ми скача и натиска с  ръце корема по специален начин разбира се,та избута бебчо,защото аз вече взимах давах след една безсънна нощ и ходене по  коридорите с мокри кърпи по главата...сега с втората бременност съм решила секцио планово и съм много по-спокойна за бебето ,а и за мен самата.
Всека мама има вътрешното усещане и инстинкта за самосъхранение,за да избира най-добрият вариант за бебенцето и нея.
Успех и здрави мами и бебчовци на финала !  Hug

# 17
  • Мнения: 585
за "ваденето" на бебето преди секцио седмица преди секцио до десет дни е ок , две седмици по -рано е твърде рано ако няма други мед показатели за това например старееща плацента или лош кръвотток на пъпната връв по дръги причини възли например  . Аз съм раждала първо нормално , а след това секцио след една година секциото ми се стори майтап работа в сравнение с нормално раждане , но моето нормално раждане беше много трудно аз съм дребна и доста тесен таз , бебето беше с усукана пъпна връв и доктора даже който ме изражда си призна че е сгрешил и че не трябва да раждам нормално

# 18
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз с вагинално раждане , макар и бързо, се възстанових по-бавно от раждали секцио. НО не бих раждала второто секцио. Бих си взела епидурална упойка.

# 19
  • Мнения: 1 403
Аз също не съм много съгласна , 4е нормално раждащите се възтановяват по бързо от раждалите секцио  newsm78 Аз като родих не ме питайте как ходих по коридорите в Май4ин дом , а тези които бяха секцио - направо си ти4аха девойките, и се 4увстваха отли4но   Peace  Наистина изобщо не преувели4авам Peace

# 20
  • Мнения: 2 013
Аз също не съм много съгласна , 4е нормално раждащите се възтановяват по бързо от раждалите секцио  newsm78 Аз като родих не ме питайте как ходих по коридорите в Май4ин дом , а тези които бяха секцио - направо си ти4аха девойките, и се 4увстваха отли4но   Peace  Наистина изобщо не преувели4авам Peace

Знам,че не преувеличаваш.Сестрата на мъжа ми роди секцио и 5 дена след това,на изписването изглеждаше така сякаш никога не е раждала.А аз цял месец се хранех права и ходех като каубой с 30 годишен стаж...
Какво си говорим просто  Tired

# 21
  • Мнения: 1 403
Аз бях същата работа на 40 ден си седнах на Д-то

# 22
  • Мнения: 2 829
Раждала съм и двата пъти вагинално, но много разлино.
Първия път отидох да се оставя в ръцете на докторите, поисках епидурална упойка. Сложиха ме да лежа, овързаха ме с колани, сложиха ми епидурална и чак тогава видяха че съм с пълно разкритие, пукнаха ми мехура, направиха ми епизиотомия- класика  Grinning И все пак- бих казала че мина леко раждането, още веднага бях готова да стана и да си ходя. Но си имаше болка- и преди и след упойката.

Втория път знаех че искам активно раждане. Отидох в болницата с пълно разкритие, преди това се разхождах, масажирах си кръста, говорех си с мъжа ми- еми много по-леко минаха контракциите, нямаше нетърпими болки. Отидох в болницата и помолих да не ми пукат мехура, да не ми слагат лекарства и да не ме карат да лежа. Съгласиха се. Доктора ме прегледа веднъж за разкритие- видя че е пълно и ме остави да се разхождам. Легнах на магарето няколко секунди преди бебето да излезе. Резултата- силна болка нямаше. Освен около 2-5 минути преди да излезе бебето. Не съм напъвала, то си ми идваше отвътре, без мое участие. Нямах разкъсвания, бях готова веднага да стана и да си тръгна. Всъщност наистина станах, за да се преборя с персонала да ми дадат бебето веднага.
Определено, с две ръце препоръчвам такова раждане. В пъти е по-леко, по-безболезнено, по-приятно дори Simple Smile

Успех на авторката, каквото и да реши, пожелавам ти да имаш леко раждане и най-здравото и прекрасно бебе!

# 23
  • Мнения: 585
да добавя след нормалното раждане освен шевовете имах и счупена опашна кост , която спря да ме боли след 4 месеца , след секциото до около 6 месеца чувствах придърпване на операцията ако вдигам неща по тежки от 10кг, но беше съвсем леко придърпване счупената опашка определено ми създаваше повече проблеми , внимавах как сядам как пренасям тежестта си права и др такива, но сега слава богу не чувствам дискофорт нито от от секциото, нито от последиците от нормалното раждане , но лично аз съм с две ръце за секциото , направено от добър хирург

# 24
  • Мнения: 4 335
Тук всеки ще ти каже различно,едни се вьзстановяват бьрзо,други бавно след едно и сьщо раждане.Различни организми все пак.
Но не е казано,че щом пьрвото ти раждане е било трудно и второто ще е така.
Аз раждах сьс секцио по спешност,но се надявам живот и здраве при втора бременност да родя нормално.

# 25
  • Мнения: 1 403
Аз също си мисля, 4е щом първото е много трудно и второто ще е така  Peace
Мойта майка и двамата ни е раждала по 12 часа, пак много трудно.
Явно и аз ще съм така  Tired При мен проблема си беше , 4е болките си бяха много големи, а разкритие нямах Tired

# 26
  • Мнения: 206
Първото раждане беше вагинално - родих за има няма 2часа, без кой знае какви болки. Второто раждане, въпреки съветите на всички доктори да родя секцио(защото бебето беше доста голямо) , отново мина нормално. Второто раждане беше по-болезнено и по-дълго като процес, с доста шевове, но не съжалявам. Бебето се роди 15дни преди термина, учудващо голямо и имаше готов екип за операция, ако нещо се обърка. И други мамчета са ти казали - всичко е много индивидуално за всеки. Каквото и да решиш - успех  bouquet

# 27
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Първотот си дете раждах нормално,Имах болки ,нямах разкритие ,след 13 часа родих .Много бях уплашена и притеснена за второ раждане .По медицински причини  се наложи секцио,след което получих кръвоизлив ,температура.Наложи се да си постоим по дълго в болницата .Възстановявах се към един месец.Така ,че ако трябва пак да избирам бих избрала нормално ,макар  че беше трудно .Все пак секциото си  e операция и си има рисковете Peace

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 14:58 от galia1231977

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
То бременност и раждане еднакво няма. Всеки организъм е различен.

# 29
  • Мнения: 405
Реших се на второ дете вече и да си призная от сега се замислям за раждането Confused!!! Хванаха ме болките в 24h в четвъртък, а родих в 23h в петък. И епидурална ми сложиха, и система ми сложиха за разкритие, както и вагинални също за разкритие... Какво да ви кажа... епидуралната не беше пълна а на малки дози и пак имах болки, макар и по-слаби, бях изтощена,  цяла нощ не спах и цял ден.Добре,че една акушерка ме научи как трябва да дишам за да отминават по-бързо и по-безболезнено контракциите.  Накрая като се качих на магарето след около 20 мин припаднах с главата на бебето отвън. Скачаха ми на корема, шамари ми  биха,   два екипа бяха в родилното и си помагаха ( засякоха им се смените)  анестезиолога с помощничката си бяха при нас, детето беше увито с пъпната връв и сякаш не ми стигаше това ами и с тия шевове не можах да седна спокойно за около 20 дни. Не смеех да кихна, не ме питайте как ходих по голяма нужда с извинение!!!Възстанових се напълно след около 1 1/2 - 2 мес. Та кажете ми, посъветвайте ме какво раждане да си избера втория път? Rolling Eyes Пак да сме благодарни че имаме и право на избор и съществуват епидуралните!!!! newsm78 newsm78. А още не съм забременяла!!

Общи условия

Активация на акаунт