Отговори
# 285
  • Мнения: 521
Здравейте момичета! Стискам много палци на тези с преглед днес и като се върнете да разкаъвате...  Hug

Сега отивам да звъня по телефони и да търся зъболекар, че не съм спала от зъбобол!  ooooh!

# 286
  • Мнения: 521
И така утре на зъбар в 1 часа следобед... трябва някак да изтрая до тогава...

А сега преди да забравя, на всички бъдещи 8-мо мартенски мами:

ЧЕСТИТ ПЪРВИ ДЕН ОТ ВТОРИЯ ТРИМЕСТЪР!!!

# 287
  • Мнения: 283
Добро утро и от мен на другите кукувици  Joy

elena665 това с прясното мляко не съм го пробвала, ще опитам..., а млякото топло или студено и сливите след като пийнеш млякото ли (съжалявам,че чак с такива подробности питам,но да съм сигурна  Laughing )
Simple Smileмлякото студено и сливите след това..  Simple Smileдерзай

# 288
  • Мнения: 521
Момичета имайте предвид, че Зърнастецът е доста силна билка и води до доста силни колики. Майка ми редовно го пие, защото не иска да ползва медикаменти.... Дори да се пие трябва в много малки количетсва... да не си докарате някоя неприатност!

Ето тук намерих малко инфо по въпроса, звучи като да не е вреден де: Зърнастец

Цитат
Синоними. Франгула, елшовиден зърнастец, крехък зърнастец, дива боя, чернилка.

Разпространение. Из цялата страна. Расте в храсталаците, край мочурищата и край реките.

Използваема част. Кората на билката, която се събира през пролетта преди разлистването на растението. Корите се сушат на сянка или в сушилня при 45 °С.

Химичен състав. Корите съдържат антрахинонови и антранолови гликозиди, смолисти вещества, захари, дъбилни вещества, багрила, горчиви вещества, етерично масло и др.

Действие. Очистително. Билката усилва перисталтиката на дебелото черво, без да дразни лигавицата на тънките черва. Затова корите на зърнастеца се считат за нежно слабително средство, подходящо за тежко болни и бременни. По своето действие зърнастецът е сходен с ревена и александрийския лист. В народната медицина се употребява при запек, чернодробни заболявания, хемороиди, воднянка, жълтеница и др.

Приложение. При хроничен запек, лениви черва, запек при бременни, хемороиди, чернодробни заболявания и др.

Начин на употреба. Около 2 чаени лъжички кора от билката се залива с 300 мл студена вода. Кисне 8 часа. Прецежда се и се пие по 100 мл сутрин и вечер. Отварата се приготвя по следния начин: 1 супена лъжица кора се запарва в 300 мл вряща вода. Кисне 1 час. Отварата се пие по 100 мл преди ядене 2 пъти на ден.

Забележка: Лаксативният ефект на зърнастеца намалява при продължителна употреба. Настъпва привикване. За постигане на задоволителен ефект е необходимо дозата да се увеличи. Това, обаче, може да причини странични явления като: отпадналост, мускулна слабост, обезводняване, диарии. В големи дози може да предизвика аборт!

Фармацевтични препарати: Laxena-caps. – по 1-2 капсули вечер преди лягане.

# 289
  • Мнения: 221
Здравейте момичета Hug
Успех на тези, които са на ФМ днес, да ни зарадвате с добри новини Peace
Tink , сега къде да търся такива захарни розички ooooh! Внимавайте с почерпките дамииии  Mr. Green
ninchu_m, за запек и аз знам, че Дуфалак е подходящ за бременни и кърмачки, та даже и за кърмачета, а сега е и сезона на крушите - хапвай повече от тях Peace И можеш профилактично да си изяждаш по една Активия на ден.
Да се оплача днес на път за работа как паднах ooooh! Такова падане по очи направих, че чак извиках от ужас. Сега съм с ожулени до кръв колена. Но най-идиотското беше, че във врмето, през което се изправях, убедена, че около мен няма никой, един тъпчо едва не ме прескочи и дори не погледна надолу, камо ли да ми помогне #2gunfire

# 290
  • София
  • Мнения: 339
момичета, какво взимате за нисък хемоглобин, моя е 115 имам час за лекарката в понеделник и се притеснявам да не е нещо фатално до тогава

# 291
  • Мнения: 16
добър ден и от мен, аз успях да си запиша час за д-р Димитрова за втора фетална в 19 седмица и направо съм горда със себе си че успях , а други ден отивам на морето и вече нямам търпение да се измъкна,  Embarassed не се сещам коя майка искаше по ранна фм - нека звънне във фемина от днес записват за октомври и има часове за началото - но от 16 до 19 седмица е важно заради амниоцентезата аз сигурно ще я направя въпреки че засега нямам пробеми , но имам годинки 37 и доста познания, за да знам че е важна

# 292
  • Мнения: 2 926
barabenka
аз съм със 112 хемоглобин и то съм го докарала до толкова с лекарства.
Пия Ферофолгама.

# 293
  • Мнения: 521
Tink , сега къде да търся такива захарни розички ooooh! Внимавайте с почерпките дамииии  Mr. Green

Те не стават за ядене!!!  Joy
Съжалявам че пак си паднала... трябва повече да внимаваш!  Hug

# 294
  • Мнения: 521
Момичета ще ида да направя нова тема...

Mamma дали ще можеш да прехвърлиш инфото, че предишната не беше направяна от Мартенки2010....

Някой ако има идея за заглавие да казва...

# 295
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ох, така ми е скучно без детето. Мисля д изляза малко, ама нещо ме мързи. Иска ми се да ида малко да се разкрася.
Вие какво мислите за ноктопластика сега? Дали е вредно?

# 296
  • Мнения: 221
Те не стават за ядене!!!  Joy
Съжалявам че пак си паднала... трябва повече да внимаваш!  Hug

Ама аз за пръв път падам  Whistling

Вие какво мислите за ноктопластика сега? Дали е вредно?

Честно казано за ноктопластиката не знам, но аз съм с гел и си ходя редовно на подръжка Peace Мисля чак към нова година да го махна.

# 297
  • Мнения: 521
Felizidad ох ще ме извиняваш... обърках те с някой друг, който падна наскоро....

# 298
  • Мнения: 54
Здравейте само да вметна че следващата тема ще е под номер 14.

а идея за заглавие
С трепет мама чака, МАРТенчето да подскача

# 299
  • Мнения: 54
Ще си имаме ли нова тема

Общи условия

Активация на акаунт