КГБ=Клуб на готините баби - 84

  • 19 167
  • 446
  •   1
Отговори
# 375
  • Видин
  • Мнения: 961
На следобедно кафенце и на порция вицове:



На двора играят момченце и момиченце. Момченцето казва:
- Гледай, аз имам лопатка.
- Аз пък имам кофичка.
- А аз имам камионче.
- Аз пък имам кукличка.
Момчето си сваля гащите, показва си бубата и казва:
- А виж пък аз какво имам!
Момичето си поглежда в гащите, вижда, че няма нищо и отива да се оплаче на майка си.
На другия ден протича следния диалог:
- Гледай, аз имам лопатка.
- Аз пък имам кофичка.
- А аз имам камионче.
- Аз пък имам кукличка.
Тук момчето отново си сваля гащите.
- А виж пък аз какво имам!
- Много важно. Мама ми каза, че като порасна, ще имам сто такива...

*************************************************************

Пена и Вуте се връщат от нивата, натоварили каруцата със зеле и моркови. Вуте кара, Пена се вози отзад. По едно време Пена с трепетлив глас помолила:
- Вуте, много те молим, ела ме цуни, ама силно!
- Пено! - ядосано  викнал той. - Я, се премести от морковите върху  зелето!...

**************************************************************

 Правят на село избори, Вуте казва на Пена:
-Отивам в кръчмата да избираме кмет с аверите, като се върна ще те бия, после ще вечеряме и след това може и друго.
Пена се зачудила но нищо на казала.
Вуте се върнал, а тя го пита:
-Е, как мина?
-Ами! Изпихме по две ракии, после ги извадихме и на когото беше най-голям, него избрахме.
-И кой е сега кмет?
-Ами мене ме избраха.
Пена се учудила?
-Ами Геле?
-Е, аз ти казах че първо ще те бия!
 Joy Joy Joy

# 376
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Правят на село избори, Вуте казва на Пена:
-Отивам в кръчмата да избираме кмет с аверите, като се върна ще те бия, после ще вечеряме и след това може и друго.
Пена се зачудила но нищо на казала.
Вуте се върнал, а тя го пита:
-Е, как мина?
-Ами! Изпихме по две ракии, после ги извадихме и на когото беше най-голям, него избрахме.
-И кой е сега кмет?
-Ами мене ме избраха.
Пена се учудила?
-Ами Геле?
-Е, аз ти казах че първо ще те бия!  Joy Joy Joy
електората трябва да е информиран Peace

# 377
  • Мнения: 7 387
ЯНЧЕ,ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА МЕЛЧЕТО!!!ДА БЪДЕ ВИНАГИ УСМИХНАТА,ДА ЗАПАЗИ  МЛАДЕЖКИЯ СИ ДУХ,ДА Е НАЙ-ОБИЧАНАТА ЖЕНА И МАЙКА.


ЯНЧЕ ЗА ТЕБ С ОБИЧ!!!

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ДЖЕЙДА като дойдеш пак да се обадиш да се видим ,виж ЖАКИ като идва се видяхме и беше много хубаво  Hug Hug Hug Друго си е когато си имаш визуална редстава за човека....
КАРОЛИНА на българите всичко ни е интересно мила давай каквото на тебе ти е най интересно и най много те е впечатлило ,особено различията на живот ... Mr. Green

ЖАКИ уТеПА МЕ С ПОРЦИЯТА ВИЦОВЕ  Peace smile3532 smile3532
Хайде и от мене нещичко за разхлаждане в тази горещина ..




3des  Добре си дошла при нас мила  
 Виждам че имаш едно малко слънчице  ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО Hug Hug Hug Hug

# 379
  • Мнения: 1 250
Никак не е нахално,дори съм поласкана от желанието ви,просто се опасявам да не стане досадно .Освен това точно тук съществуват теми Израел 1-46( за сега където група млади жени са и продължават да разказват за страната, традициите, да пускат много снимков материал

давам примерно линк към последната темаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422873.0

Едно от интересните неща е че календарите в Израел азпочват не както е в целия свят от Януари а от Септември, или понякога дори от Октомври в зависимост от това кога се пада Израелската Нова година-тази година  Новата година се пада на 19 септ по грегорианския календар , но се счита че смяната на деня започва с излизането на първата звезда и затова празниците винаги започват предната вечер, тоест тази година официалното празнуване почва вечерта на 18.9.



Символите на празника който би трябвало да присъстват на всяка празнична трапеза са
риба която се яде от главата, с пожелания за  добро начало,да сме в началото а не на опашката
------

нар-според преданието той има 361 зърна колкото са и заповедите в тората-за благоденствие и успехи

ябълка с мед  за добра и сладка година

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 17:10 от Caroline

# 380
  • София
  • Мнения: 98
И от мен малко музика за следобедното кафе и еклерите на Зиче  Party
http://vbox7.com/play:4d2682e2&al=1&vid=2816076
А защо не и още една  Wink
http://vbox7.com/play:149a3d21&al=1&vid=734795

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 15:49 от margita

# 381
  • София
  • Мнения: 1 529

Мелче още безброй усмихнати рождени дни с Анджи и още някое и друго  детенце да си имаш!
Яне за теб: Heart Eyes
 Ние от снощи сме пак в Богров,наслаждаваме се на последните летни горещи дни.
 Вели не излезе от басейна и ние се разходихме,на всяка крачка познати не е като в Дружба да ходим сами като глуи кучки/казано по шопски/л
 В Дружба ще сменят щранговете във входа и ще е шумно и вода като няма затова избягахме.

# 382
  • Мнения: 1 250
Зиче, тази страна е конгломерат от народи, езици,нрави,манталитет,кухня.С основаването на държавата разликте във всичко са се чувствували осезателно, но с течение на годините,разждането на няколко поколения е започнало полека лека да претопява тези разлики Grinning.

 Докато едно време е имало огромна пропаст между емигрантите от Европа и  тези от арабските страни, по отношение на образование,манталитет, култура, днес поколенията родени и израстнали тук са коренно различни,от всяка народност е взаимствано по нещичко.   Laughing

Нещо друго, влизаш в обществено превозно средство-седят 30 души  и всеки си чете нещо на различен език



Ето тук линк към снимки на фотограф от български произход http://picasaweb.google.bg/isaakbehar





# 383
  • Пловдив
  • Мнения: 614
КАРОЛИН много интересен албум разгредах го но най ме впечатлиха маските по градинките и страхотните залези които има там.. Hug Hug Красиво много красиво и чистичко ми се вижда.. Hug
По снимките също си личи че има много шарен свят /демек различни народи видях един със шотланска пола  Mr. Green и други подобни на които им личи тяхната народност/  но е красота голяма вижда се   Peace Hug

# 384
  • Мнения: 1 250
Зиче, тези в разни костюми празнуват празника Пурим-всички деца  и много възрастни  се маскират
иучилищата,ДГи по улиците на много  градове се правят шествия.Този празник е за да напомни на хората за свободата и за победата на доброто на злото,както е описано в тората.

За Пурим се приготвят тези сладки, наречени ушите на Аман(този, който поискал масовата смърт на евреите в Персия)


# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 614
мммммммъъъъъъъъ ....колко апетитно изглеждат ..ще си взема  Peace Hug Hug Hug Hug

# 386
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
 Най-после се завърнах!
МОМИЧЕТА,БЛАГОДАРЯ ВИ,ЧЕ НЕ СТЕ ЗАБРАВИЛИ МЕЛЧЕТО,А И ЗА МЕН ТОЛКОВА КИТКИ...... Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Ето и от мен нещо разхладително:



Каролине,а вие къде живеете?В коя част на страната? Аз имам приятели на 10 км. от Тел Авив.Ето какво ми пратиха вчера:

http://www.zman.com/news/article.aspx?ArticleId=53599

Аз защо само 6 снимки видях?Опитвах,но не можах да продължа на друга страница.

Диде, за интернета просто ни казаха,че сме в списъка и да чакаме да подпишем договора.Идвали са още преди 20 юли,но ние бяхме на Черноморец.И още на 21ви дойде едно момче,писа,писа ,накрая се подписах и този месец вече не съм плащала (за една година е).Ние сме на Нетуърк (не знам правилно ли го написах newsm78).

# 387
  • Мнения: 1 250
Янче-то и аз живея около Тел Авив.Всъщност тук за да разбереш че си преминал в другия град трябва да четеш табелите Mr. Green.Много често едната страна на улицата е в един град, другата в друг или една и съща улица до даден номер е един град по нататък-друг


Що се отнася до снимнките не зная защо не можеш да ги разгледаш,кликни върху всяка избрана от теб снимка и веднага се появяват по още 20-30

# 388
  • София
  • Мнения: 1 740
     Kаролине, писах какво ме интересува подробно и се засрамих от нахалството-списъка беше огромен.Изтрих го,само ще ти кажа,че всичко ме интересува. Кое е по-различно от при нас? Също така ме интересува и държавното устройство,здравеопазване,училище,военната служба/знам,че служат и жените/,колко са религиозни или атеисти,традиции,морал,наука/знам,че имат най-висок КИ/.....Ти разказвай всеки път по малко,ако не ти е неприятно.
     Момичета, има вероятност Жоро да ме закара на пазар,че фризера умишленно го изчаквах да се изпразни заради размразяването и сега е като чисто нов-чака напълване.   Та ще изчезна.Приятна вечер!

# 389
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

 Каролине, то било лесна работа,ама кой да се сети! Е,това е друго нещо,пък то аз се чудя за какви шотландци говори Зиче Joy Joy Joy
Мен също ме интересуват много въпроси,особено (естествено) образованието: устройство на училището,работата на учителите,заплати........ и да не прекалявам!

Общи условия

Активация на акаунт