Гледачки и баячки

  • 20 143
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 309
Момичета, според православието всякакви баячки и гледачки са слуги на дявола. Дори да виждат нещо и да познават, то те служат нему. Обърнете се към Бог с чиста молитва. Дори да не се случват нещата, толкова бързо колкото искаме, той ни чува и всекиму ще се даде. Съжалявам, че звучи силно сектантски, но е така. Отивайки при баячка, вие признавате силата й и поругавате Бог.
Това съм го чела в една книжка, посветена на житието на св.Киприян. В нета мисля, че може да се прочете повече.

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/magism/index.htm#2

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 17:21 от *vera

# 16
  • Мнения: 195
включвам се и аз в темата на 2-3 пъти вече ми се случва както си вървя по улицата и жени от ромски произход ме спират заговарят ме и първата им дума е че имам магия казват ми че не мога да имам деца една ми беше казала да намеря жена която гледа на кафе и тя щяла да ми помогне със забременяването друга ми казва че късно ще се оженя и ме вижда с 2 деца склонна съм да вярвам защото при разговора с тях ми казват много неща за личния ми живот който в действителност са така но за мен най -висшата сила си остова БОГ вярвайте силно в него и той ще ви помогне

# 17
  • София
  • Мнения: 2 908
Волтаренче,мила,моля ти се не се заслушвай  в тези жени,те повтарят на всеки който мине покрай тях едно и също с надежда някой да се спре и да му поискат някой лев.Това са типични шарлатанки,аз като мина покрай тях и просто си вървя все едно не ги виждам и чувам и те млъкват,виждат,че няма смисъл да ми дуднат вървейки зад мен и се връщат към следващия който се задава на хоризонта Laughing
Виж това,където Вера е написала е точно така, друго всичко е вятър и мъгла. Hug

# 18
  • Мнения: 271
Аууу, тия мургавите гражданки, дето дебнат по улиците изобщо не ги слушайте  Naughty На мен една такава ми беше казала преди години, като бях малка, че майка ми имала много страшна магия и скоро щяла да умре  Shocked Искаше ми и пари за разваляне. Прибрах се разплакана вкъщи и питам майка ми дали и има нещо ooooh! Тя като чу и направо побесня. За сведение - майка ми все още си е жива и в перфектно здраве  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 367
колкото и да им нужда човек да се хване за сламчица, точно на таз ромските перли как да вярва човек, незнам. Моля Ви момичета не се затормозявайте с такива шарлатанки. Не, че и аз не съм ходила при разни гледачки ама всичко е вятър и мъгла, общи приказки , налучкване и търгащина. Достатъчно голямо изпитание е поставил Бог пред нас, че да трябва да се тормозим и за изреченото от разни мургави търговки по улиците

# 20
  • Мнения: 1
според мен е нужно да с е ходи за защита аз откакто разбрах че моя приятелка може да се занимава  с тези неща я моля поне 1 месечно да ми прави защита.нужно е просто ако знаете само колко добре е тя и хората около не я ще с еубедите че това е нужда от първа необходимост.който иска да си обменяме инфо да  ми пише

# 21
  • Мнения: 334
По принцип не ходя по гледачки и по врачки, но два-три пъти съм ходила. На циганките по улиците изобщо не им обръщам внимание, обаче преди 15-тина дни след като преживях поредния неуспех и най-лошото, че не ми дават шанс да имаме наше дете, отидох при една жена, която ми гледа на кафе! Ами не знам дали познава ама много хубаво ме излъга жената Mr. Green Joy пък си и платих Mr. Green Шегата на страна, тази познала на моя приятелка точно в кой месец ще роди и ще се ожени newsm78 ама наистина и позна, та и на мен ми каза едни хубави неща.....абе имах нужда  да се хвана за сламката, както казва Криси Ако се случи ще пиша  дали е познала, ако не то е ясно...

# 22
  • В къщи
  • Мнения: 130
Аз ходя на врачка горе-долу веднъж годишно.От две години и нещо при който и да идем ни казва,че без доктор няма да има бебе,това и на мен и на половинката ми казваха.Миналата година ходихме при една,от която излезнах много разочарована,обаче сега като се върна назад доста от нещата ми е познала (да не кажа всички)
1.каза,че без лекарска намеса няма да стане (тва вече го чувахме за 100-тен път)
2.че имам проблем с тръбите (тук ми стана смешно,понеже бях сигурна,че проблема е в яйчниците,а март тази година се установи непроходимост и сраствания)
3.каза,че през Ноември голяма радост ще има,но може и да не е този,а следващия ноевмри,допълни тя (ами точно във въпросния ноември видях положителния тест)

Така,че често почнах да си я спомням таз женичка.Вас ви съветвам да вярвате само в хубавите пропрокания,а на тез,които не ви оттърват да не им обръщате внимание.

# 23
  • Мнения: 49
Здравейте.Аз съм съгласна,но с определени гледачки разбира се.Преди години една жена казала на майка ми доста неща които се случиха наистина.Казала й,че няма да уча,а ще се омъжа-така и стана.Казала й,че дълго време няма да имам деца-мъчим се от 3 години.Казала й,че сестра ми ще роди веднага след като се омъжи и ще има момче-той вече е на 4 годинки.Има и други неща,но по-дребни.Все пак мисля,че след като я имаше Ванга(мир на праха й) то може би ще има поне още една такава.

# 24
  • Мнения: 49
Също така най-добрата ми приятелка има някакви способности.Бях и на гости и такмо й се хвалех,че сестра ми се е омъжила.А тя ми изтърси че е бременна.Прибирам се и слад  дни сестра ми ми го заявява официално.А и винаги знае когато ще ми се случи нещо важно.При първата ми бременност ми се обади по телефона и ми каза,че съм бременна,но да не се радва тъй като ще направя аборт.Направо ме плаши някой път.

# 25
  • Мнения: 361
всички гледачки ми бяха казали, че до нова година ще забременея- е, не съм. така че спрях да вярвам и да ходя.

# 26
  • Мнения: 210
Здравейте.Аз искам да се включа с мнение,че съм съгласна с някои от вас-има и такива,на които мойе да се вярва или познават някои от нещата.Преди малко повече от година майка ми не бе добре(имаше тумор) и аз си бях в БГ.за да сегрижа за нея. Но трябваше спешно да се върна в Ит.Бях много объркана,незнаех какво да правя.Страхувах се че ще е последният път,когато виждам мама жива е...отидах на вртачка,доста известна в нашия град. Без н ищо да й казвам ми каза че ще пътувам,но да гледам до 2 седмици да се върна...точно на този ден слязох от самолета,но не я заварих жива.Също така тази йена ми каза че името на майка ще се поднови и ден преди смъртта й сестра ми разбра че е бременна.Сега си имам малка племенничка,носеща имато на баба си.За мен лично ми каза че немойем да имаме деца(от 5 г.) тъй като нямам оволация.Сега очаквам инвитро и от изследванията се разбра че причината е в съпруга ми а не в мен newsm78 Така че....незнаем в какво да вярваме от този род ThinkingТрябва да вярваме в полойителната сила и в себе си.

# 27
  • на 4-ия етаж до асансьора
  • Мнения: 621
Вярвам, че има хора които "виждат" нещо. Но това нещо не е цялостната картина на бъдещето а само част от пъзела. Как ще го подредим този пъзел зависи само от нас. Вярвам в себе си!Вярвам в мъжа до мен! Вярвам, че сме способни сами да преодолеем трудностите!

# 28
  • Мнения: 195
Някой може ли да ми даде координати на добра врачка за град София ?

# 29
  • Мнения: 81
Не вярвам на врачки,баячки и разни такива.
Вярвам единствено в Господ и знам,че той си знае работата. Wink

Общи условия

Активация на акаунт